Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13078 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zalezovalci
Reply #15 - 13.04.2005 at 15:56:16
 
V takih primerih bi se pa že splačalo razmišljati  o številki 090 ...
Potem je celo zaželjeno, da dihajo čimdlje v slušalko, ker se bo tako več  tolarčkov nakapljalo. Cheesy

Pa, da se pri tem preveč ne pretegneš, še avtomat naštelat, da kar sam prevzema linije s čudnih telefonov  in potrpežljivo čaka, dokler na drugi strani ne omaga.

Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Zalezovalci
Reply #16 - 13.04.2005 at 16:07:24
 
Bardo_Thodol wrote on 13.04.2005 at 15:56:16:
V takih primerih bi se pa že splačalo razmišljati  o številki 090 ...
Potem je celo zaželjeno, da dihajo čimdlje v slušalko, ker se bo tako več  tolarčkov nakapljalo. Cheesy

Pa, da se pri tem preveč ne pretegneš, še avtomat naštelat, da kar sam prevzema linije s čudnih telefonov  in potrpežljivo čaka, dokler na drugi strani ne omaga.



Grin Grin Grin

a veš kaj Bardo --- punce nismo toliko za tehniko nadarjene  Tongue tko da "dihanje" po telefonu sem po navadi kar čimprej skenslala

no, ampak ta serija dogodkov, ki jih je doživela prijateljica, takrat pa smo imel še "tastare" telefone, in niso bili mobilci še toliko poceni, da bi si jih vsak/a študent/ka lahko privoščil/a

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zalezovalci
Reply #17 - 13.04.2005 at 16:16:30
 
Malo se je treba znajt, če je pa katera čisto out glede tehnike,  bi pa kakšnega prijatelja poprosila in zagotovo bo z veseljem prišel  malo "pošraufat"  Grin

Enkrat sem tudi jaz dobil en tak klic z globokim dihanjem, pa sem mu nemudoma postregel s telefonsko številko od Golnika, kjer so prav specializirani za pljučne bolezni in klic se ni nikoli več ponovil - predvidevam, da sem ga napotil na pravi naslov in da so mu tam znali pomagati  8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zalezovalci
Reply #18 - 13.04.2005 at 16:20:45
 
siaj wrote on 13.04.2005 at 16:07:24:
Grin Grin Grin

a veš kaj Bardo --- punce nismo toliko za tehniko nadarjene  Tongue tko da "dihanje" po telefonu sem po navadi kar čimprej skenslala



Zdej spomnim ene take scene iz tistih cajtov pred isdn-om...Ponoči je na telefon parkrat eden klicov. Tip  ni počel nč drugega kot  tiho čakal, kako bomo reagiral. Ta tretjič  mi je žena čist instinktivno prišeplna (ampak tko, da je blo  to slišat  tud prek telefona): "Daj, snemaj! Na policiji so mi rekli, da se jih da  po dihanju odkrit..."  Je takoj odložu in pol ni blo več klicov.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zalezovalci
Reply #19 - 13.04.2005 at 16:23:17
 
Sem malo prej izvedela, da je zalezovalka Maria Galuniča ena in ista oseba, ki je v preteklosti zalezovala enga profesorja z mb pedagoške fakultete, ki je potem čist obupal in šel živet v tujino. (men se zdi, da ima zalezovalka shizofrenijo, sam ne me za besedo držat, ker od takrat ko sem o tem profesorju brala, je že ful časa minilo).

Koliko od vas bi se pustilo tak zjebat, da bi se kar mogli odselit. Mislim, a si predstavljate sploh razsežnosti te muke za nič hudega slutečo žrtev (pa ne mi več o tem, da si je žrtev sama kriva, ok? malo empatije do žrtev na tem forumu tud ne bi škodilo Tongue). Ne, brez heca, a si lahk to predstavljate? Shocked
Naj me vrag pocitra, če bi se kar tak zlepa pustila preganjat. Angry Pa pravosodni sistem ti kako ne more nič pomagat. Saj potem človeku ne preostane drugega kot vrnit nasilje z nasiljem - al kaj???
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zalezovalci
Reply #20 - 13.04.2005 at 16:26:55
 
Lilith wrote on 13.04.2005 at 16:23:17:
Naj me vrag pocitra, če bi se kar tak zlepa pustila preganjat. Angry Pa pravosodni sistem ti kako ne more nič pomagat. Saj potem človeku ne preostane drugega kot vrnit nasilje z nasiljem - al kaj???

A shizofrenemu bolniku bi vrnila z nasiljem ali kako?
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Zalezovalci
Reply #21 - 13.04.2005 at 16:32:17
 
dobre zgodbice  Grin

zdej vem, kako se bom drugič lahko znajdla  Wink

se spominjam, še iz študentskih časov, ko je mene in moje cimre en tako sprovociral (aj je bil vztrajen)... da smo ble že čist obupane -- potem sem mu pa jaz enkrat rekla, da smo ga prijavile na policijo --- pa potem še cimra enkrat drugič -- in ni zaleglo, ker je očitno telefonaril po govorilnicah, mislim, in so policajčki rekli, da ga ne morejo izsledit, ne vem, čudno je bilo tisto


se mi je pa podobno dogajal tudi prek mobilca

wups  Roll Eyes a smo že pri Mariu -- Lilith - jaz sočustvujem z njim  Smiley

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zalezovalci
Reply #22 - 13.04.2005 at 16:38:46
 
Bardo_Thodol wrote on 13.04.2005 at 16:26:55:
A shizofrenemu bolniku bi vrnila z nasiljem ali kako?


A ti bi se mu pustil zajebavat al kako???
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zalezovalci
Reply #23 - 13.04.2005 at 16:44:27
 
Lilith wrote on 13.04.2005 at 16:38:46:
A ti bi se mu pustil zajebavat al kako???

Zadevo bi si najprej pobliže ogledal in se po seznanitvi z dejstvi odločil, kako ukrepati. Ne moreš v vseh primerih kar takoj bumf, pa na gobec ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zalezovalci
Reply #24 - 13.04.2005 at 16:54:47
 
Bardo_Thodol wrote on 13.04.2005 at 16:44:27:
Zadevo bi si najprej pobliže ogledal in se po seznanitvi z dejstvi odločil, kako ukrepati. Ne moreš v vseh primerih kar takoj bumf, pa na gobec ...




Je vprašanje, koliko si sposoben stvari od blizu pogledat v situaciji, ko si prestrašen. Pa ko ti nemoč sistema, da bi te zaščitil pred vdori v tvoj intimni prostor, še ojačuje občutke lastne ogroženosti. (preprosta logika: ne zmoreš se zaščitit, se obrneš na sistem - te ne zmore zaščitit - pol imaš na izbiro boj al pa beg...da se selit ne mislim, sem pa že povedala). Meni v takšni situaciji dejstvo, da je zalezovalec shizofrenik, ziher ne bi sočutja vzbudilo, ampak bi me še bolj prestrašilo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zalezovalci
Reply #25 - 13.04.2005 at 16:55:27
 
Proti shizmi, ki   je povzročena  sistemsko (marijo kot medijiski zvezdnik, učitelj kot idol...)  se induvidulano ni mogoče zaščitit  tko temeljito  kot  bi se dalo z  ukinitvijo  sistemskega spodbujanja   te shizme v posamezniku   Undecided

Učitelj ali vsaka medijaka osenost   v bistvu sploh nista  generatorja  shizme, razen če se kot učitelj ali medisjka osebnost šele vzpostavita  na shizofren način. Tko da zato ni treba ukint šole ali medijev, ampak zvezdniški/idololomanski  sistem, na katerem se ti dve inštituciji vzdržujeta.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zalezovalci
Reply #26 - 13.04.2005 at 17:14:50
 
Lilith wrote on 13.04.2005 at 16:54:47:
Je vprašanje, koliko si sposoben stvari od blizu pogledat v situaciji, ko si prestrašen. Pa ko ti nemoč sistema, da bi te zaščitil pred vdori v tvoj intimni prostor, še ojačuje občutke lastne ogroženosti. (preprosta logika: ne zmoreš se zaščitit, se obrneš na sistem - te ne zmore zaščitit - pol imaš na izbiro boj al pa beg...da se selit ne mislim, sem pa že povedala).

Drži, da je vprašanje vsakega posameznika, koliko se je  sposoben sam ubraniti?
Jaz sem se že od malega naučil, da od sistema (države)  učinkovite zaščite ne morem pričakovati, kvečjemu nasprotno, od tega istega sitema lahko dobim le še dodatno porcijo batin.
Torej se je treba tovrstnim iluzijam čimprej odpovedati in se sprijazniti z dejstvom, da si je pač treba najprej pomagati sam in šele potem ti bo mogoče, ampak res  mogoče,  pomagala tudi družba.

Verjamem tudi, da je v takih situacijah za ženske, posebno osamljene, občutek nemoči in posledično strahu precejšen in da jim problem zgleda praktično nerešljiv.

Težko je v takih situacijah biti pameten in najti univerzalen odgovor. Dejansko bi bilo treba vsako situacijo obravnavati posebej, ker gre v vseh primerih za zapletene in običajno tudi zelo različne odnose.

Shizofreniki v osnovi niso nasilni (vsaj, kolikor sem jih imel priliko osebno spoznati) Ker pa so sami žrtve (bolezni) so  sami še najbolj prestrašeni in nasilni postanejo kvečjemu samobrambno zaradi tega strahu. Ob upoštevanju vsega tega, bi bilo mogoče tudi marsikateri nesporazum razrešiti veliko enostavneje kot z nasiljem.


Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Zalezovalci
Reply #27 - 13.04.2005 at 17:20:25
 
Lilith wrote on 13.04.2005 at 16:23:17:
Sem malo prej izvedela, da je zalezovalka Maria Galuniča ena in ista oseba, ki je v preteklosti zalezovala enga profesorja z mb pedagoške fakultete, ki je potem čist obupal in šel živet v tujino


Punci bi bilo treba povedati, da ima Mario raje fantke....
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Zalezovalci
Reply #28 - 13.04.2005 at 17:23:58
 
Quote:
jaz se s to vrstnimi težavami še nisem srečala - ali zato ker sem pregrda, ali pa zato, ker pregrdo gledam  Grin

ali pa jih enostavno ignoriram in jih potem mine - ker se ne morejo filat z mojo energijo  



Mene še tudi ni nobena zalezovala, škoda...  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zalezovalci
Reply #29 - 13.04.2005 at 17:26:10
 
exodus wrote on 13.04.2005 at 17:20:25:
Punci bi bilo treba povedati, da ima Mario raje fantke....
Grin

Saj punca to verjetno že ve, ampak mnoge si tako rade  zadajajo nemogoče cilje, kot naprimer, da bodo moškega spremenile ...  8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4