Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9885 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Sprejemanje nesprejemanja
26.04.2005 at 13:15:25
 
Quote:
Jaz postanem čist nesrečna, če mi nekdo povzroči filing antipatije. Kako naj se s tem soočim? Velikokrat spoznam, da je prehoden. Kam gre on pol? Recimo, men se zdi ful dvolično, da bi potem karkoli komunicirala vnadalje s tistim človekom, ali pa da vnadalje prenašam situacijo, človeka. Če mu pri sebi rečem ne, nikakor ni občutka svobode. Vezana na občutek svobode? Zato se raje naredim kot da antipatije ni, s tem pa spet SEBE ZANIKAM. Vsa kao duhovnost temelji na tem, da vzroki ležijo v tebi. Ampak vse preučevanje in iskanje v vzrokov v sebi, da maš kao ti problem, če čutiš antipatijo do nekoga, več ne znese. Poskušala - a lot. S tem sem si samo omajala samozaupanje.

Naj mi nekdo reče, da ni treba sprejemat, in da s tem ni nič narobe s tabo. Undecided


m wrote on 26.04.2005 at 08:52:12:
Loops, ni treba sprejemat, in s tem ni nič narobe s tabo Wink


Quote:
Roll Eyes Tongue

Še 1x! Grin



Quote:
loops, ni ti treba sprejemat, in s tem ni nič narobe s tabo  Wink  Smiley

..lep dan ti želim
 Smiley



sinjeoka wrote on 26.04.2005 at 09:09:22:
moj glas sicer nič ne šteje tukaj, toda Loops, bravo - vsega ti ni treba sprejemat.



Quote:
Evo, pa sem spet pri sprejemanju, četud, da ni treba sprejemat www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/kopfkratz2.gif

m in db Kiss

Zakaj mi ta misel enega modrega ne gre iz glave: Skušaj vsemu reči DA, in ne iskati pomoči od zunaj.

Kako si jo vi razlagate?

Rada bi, da se zavedam, da tisti, ki ne sprejemajo in mislijo, kako boljši so, jih nesprejto počaka nekje nekoč v neki obilki. Zakaj bi me pol še bolel njihov ne?

Za vsakim ne je da, a ni res? Zakaj pol skušati vsemu reči da?

Sinja, šteje, šteje, in me veseli, da si še tu. Smiley

Nov topic? Sprejemanje - stopešnajstič? Grin



Devi wrote on 26.04.2005 at 09:47:45:
reči 'da' sam tistemu kar je za tebe tisti hip res. silit se v nek splošni 'da' nima smisla, itak se ti 'da/ne' mnenja skos spreminjajo, in četud rečeš kdaj 'ne', ne boš nič zamudila, k use pride enkrat na vrsto.



Lilith wrote on 26.04.2005 at 10:27:33:
Loops, vseobsegajoče sprejemanje je en velik crap. Grin

Zdaj pa čisto zares.
Pozorna sem postala na tvoj stavek, da se počutiš »dvolično, če bi še vnaprej komunicirala z antipatičnim človekom«.  Že v naslednjem koraku pa prepoznavaš občutek nesvobode, ki ti ga ta tvoja notranja norma daje. Ker točno to in samo to ta zapreka dejansko je. Notranja norma, pravila lepega vedenja, ki si si jih pri sebi zgradila. In ki te seveda omejujejo in preprečujejo tvojo spontanost, pristnost.
Iz tega skušaš pobegniti z zanikanjem antipatije, kar pa spet ni pravi odgovor – spet tlačiš sebe.

Povej mi, zakaj je zate tako zelo nezdružljivo komunikacija…antipatičen človek….torej komunicirati z antipatičnim človekom? Ali pa še bolje – razmisli pri sebi, ali se česa bojiš.

»skušaj vsemu reči da«….to ne pomeni sprejemanje nekih vsebin za svoje…po moje gre bolj za zavedanje, da te vsebine obstajajo – torej bi bilo sprejemanje v tem kontekstu nasprotje zanikanja. Tako pa je že bolj »sprejemljivo«, mar ne?

Potem nekje v tvojem pisanju začutim, kot da te bolijo zavrnitve, če si jih deležna. Ali bi bilo možno, da od tod tvoja »težnja«, da je treba vse sprejemati?

Včasih smo tako zelo ujeti v neke vzorce vedenja, da enostavno ne moremo delovati pristno brez spremljajoče navlake (občutki krivde, sramu, ….). Tudi intelektualizacija oz. verbalno žongliranje s temi pojmi po moje ni rešitev.

Be yourself. Ampak prej bo treba še odkriti, kdo sploh si. Good luck.



Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #1 - 26.04.2005 at 14:48:31
 
evo se enkrat postam s popravki..

pomoje,ko mojstri govorijo o sprejemanju, mislijo sprejemanje drugače, kot ti razumeš

sprejemanje je neke sorte razumevanje

sprejemanje ni prenasanje nekoga ki ti ni vsec..

mogoce si pozabila sprejeti dejstvo (v sebi), da ti je nekdo lahko antipaticen, in zaradi tega si potem prisla v "dvolicnost",zaradi misljenja, ce ti je nekdo antipaticen, da to pomen da ga ne sprejemas..
meni se lahko zdi nekdo antipaticen, in ga shkrati se sprejemam ..

mogoce bi , "live and let live", lahko na nek nacin parafraziral z  "sprejmi se, in sprejmi druge"
- če pustiš drugim živet, da so taki kakršni so, pomen na nek način da jih sprejemas..
čudne so te besede, ampak besede so edin način,da
stvari opišemo
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #2 - 26.04.2005 at 14:51:14
 
in prav tako seveda
če pri sebi sprejmes da občutiš to kar občutiš, pomen tisti "live"


sej vem zdej kaj boste naprej rekl ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #3 - 26.04.2005 at 15:15:59
 
Quote:
sej vem zdej kaj boste naprej rekl ...


Kaj? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #4 - 26.04.2005 at 18:28:06
 
noben od nas si ne želi negativnih feelingov do kogarkoli ali česarkoli, ampak zakaj se vseeno pojavljajo ?

Vedski nauk in svete osebe ki v praksi živijo ta nauk pravijo, da je vzrok vseh naših neprijetnosti to, da smo se prostovoljno obrnili vstran od našega Izvora, Boga, Šri Krishne. Vsa živa bitja lahko ljubimo (jih sprejemamo) ne glede na to, kakšna so njihova dejanja le, če jih vidimo/gledamo/zaznavamo v povezavi z našim Izvorom, Šri Krishno.

Skratka, če sprejmemo zavetje našega skupnega Očeta, potem po Njegovi milosti lahko vidimo, da smo vsi večno povezani z Njim v eno, ceprav smo hkrati tudi različni od Njega. Vsak pa ima seveda pravico poskušati z raznoraznimi "duhovnimi" praksami sprejemanja, osvobajanja od sebe, itd, itd.., ampak slej kot prej se metoda/praksa, kjer najprej poskušamo ljubiti vse (najprej svoje bliznje potem  moza,ženo, sodelavce, živali, rastline, neznance itd.) in torej skušamo na tak način nazadnje "priti do Boga" izkaže ko zelo trnovo in skoraj nemogočo, čeprav ne nujno nemogočo.  

Smisel Vedskega nauka je v tem, da brez predaje Njemu, ne moremo iz materialnega "zapora", kjer so nonstop prisotne štiri neprijetnosti (rojstvo, bolezen, staranje, smrt), katerim se vsi zavestno ali nezavestno upiramo. Če bi bila naša naravna pozicija oz. vloga živeti v samo v tej matreialni eksistenci, potem v nas ne bi obstajala želja po večnem obstoju in zadovoljstvu.

Nekateri sicer pravijo, da je potrebno pač sprejeti dejstvo da nikoli ne moremo biti popolnoma zadovoljni, ampak to so samo besede, ki v praksi takrat ko pride eksistenčna kriza oz. neprijetnost, nimajo nikakršne veljave in se nikoli ne potrdijo.

 

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #5 - 28.04.2005 at 08:30:29
 
Quote:
mogoce si pozabila sprejeti dejstvo (v sebi), da ti je nekdo lahko antipaticen, in zaradi tega si potem prisla v "dvolicnost",zaradi misljenja, ce ti je nekdo antipaticen, da to pomen da ga ne sprejemas..


To je to. Toda nisem ga ravno pozabila, ampak se znajdem v konfliktu z njim. Ker vem, da bi lahko tud drugače pogledala, in mi ne bi bil anti. To je pol tisti notranji boj, ker hočemo določit občutke. Gre bolj za obdobje enega nesprejemanja nasploh. Ker recimo, da si eni osebi naklonjen boš negativne filinge zlahka vzel, ali pa celo zmotno mislil, kako je ljubezen močna zaradi močnih al pa bolečih filingov. Gre pa verjetno zgolj za trk ob vzorec, bi nekdo rekel: if It hurts it ain't love. V kar pa kot sem že večkrat rekla, ne verjamem. Tako da razumem, kar praviš, da lahko sprejemaš tud če ne sprejemaš. Samo "tiste" osebe pa v celoti verjetno res ne. Sprejemaš pač stanje takšno kot je. Dobro bi si bilo red nardit v glavi okol tega, da ne bi tako na absolutno šlo vse. Ker dost lažje bi recimo bilo, če lahko s svojim partnerjem greš skozi sprejemanje kot pa recimo, da se skoraj skoz vsakega in vse gledaš, in se tako oblikuješ.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #6 - 28.04.2005 at 08:44:14
 
Lilith wrote on 26.04.2005 at 10:27:33:
Povej mi, zakaj je zate tako zelo nezdružljivo komunikacija…antipatičen človek….torej komunicirati z antipatičnim človekom? Ali pa še bolje – razmisli pri sebi, ali se česa bojiš.


Mogoče, ker se mi zdi, da je za predelavo tega potrebno met vsaj neko zatočišče, kjer boš lahko glavo naslonil, ko ti bo breme preveliko. Spet zelo res misel je da ko se prične neizbežno strah izgubi smisel, pa vendar - verjamem v prijaznost in zakaj ne bi pogledala v svoje najglobje strahove, ko bom dovolj močna za njih ali jih sprejela celo z naklonjenostjo. Želeti na svoj način - ego?  

Sploh ne vem od kje urge urge za predelavo, sprejemanje. In od kje dalje je imeti/biti ego so wrong? Če niti meje ne znamo določit. Kot je rekla punčka: I know where we go, when we die. Back to normal. 8) Mogoče, da mi je postalo sprejemanje drugih skozi življenje preveč normalno (navada) že. Undecided


Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #7 - 28.04.2005 at 09:08:43
 
Lilith wrote on 26.04.2005 at 10:27:33:
Potem nekje v tvojem pisanju začutim, kot da te bolijo zavrnitve, če si jih deležna. Ali bi bilo možno, da od tod tvoja »težnja«, da je treba vse sprejemati?

Be yourself. Ampak prej bo treba še odkriti, kdo sploh si. Good luck.


Ja, me bolijo. Do bolnega. Ampak kdo te v resnici zavrne? Te lahko sploh kdo drug? A nisi lahko le sam sebi tisti najstrajšnejši sodnik?

Lilith, ti veš kdo si?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #8 - 28.04.2005 at 10:22:54
 
Verjameš v prijaznost….
Do koga? A si upaš/drzneš/dovoliš/podariš tudi prijaznost do sebe?

Tako kot si napisala čutim, da točno veš, kdaj bi bila prijaznost do drugih prisiljena, zato raje pobegneš? Kaj pa dovoliti sami sebi - dovoliti si obstajati, imeti svoje meje. Loops, gre za problem mej? Te je strah, da bi te drugi požrli? Da te več ne bo?

Ko bomo dovolj močni, bomo itak delovali brez težav. Ampak po moje dovolj močni postanemo le pod pogojem, da si dovoljujemo moč korak za korakom.

Zavrnitve…doživljamo takrat, ko nekoga potrebujemo, da bi za nas naredil, kar pričakujemo. Problem pričakovanj, odvisnosti… Rešitev: pot k avtonomiji, k jačanju sebe, da bomo sebi zadostni oz. sami znali poskrbeti zase – ne zgolj v smislu fizičnega preživetja, pač pa tudi psihičnega. Da odnosi z ljudmi ne bodo nuja, temveč prostovoljna zavestna izbira.
Ponovno problem mej, kako se diferencirati…

Jaz kdo sem?
Vedno bolj in bolj mi postaja jasno…reciva, da sem na poti.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #9 - 28.04.2005 at 13:34:19
 
Quote:
To je to. Toda nisem ga ravno pozabila, ampak se znajdem v konfliktu z njim. Ker vem, da bi lahko tud drugače pogledala, in mi ne bi bil anti.


ja, recmo da vem kaj misls

.. pol na konc sm prsu do ugotovitve,
ki jo tudi pravijo mojstri, samo dokler ne izkusis, neves kaj mislijo..
"da lahko ljubis druge, moras najprej ljubiti sebe"
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #10 - 28.04.2005 at 14:35:27
 
Quote:
"da lahko ljubis druge, moras najprej ljubiti sebe"


Ja, ampak, da bi lahko rekla, da sebe ne ljubim, ker pač čutim te blokade, bi pa spet blo so not true. Mogoče občutim le (ne)ljubezen drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #11 - 28.04.2005 at 14:57:30
 
Lilith wrote on 28.04.2005 at 10:22:54:
Loops, gre za problem mej? Te je strah, da bi te drugi požrli? Da te več ne bo?


Aham. Vse prevečkrat tud mam občutek kot da me ni. Prej sem se sama zakrivala v imenu nečesa, zdaj pa kot da ne bi našla prostora zase več Sad.

Še vedno upam, da se bo kdo našel, ki ve kdo je, in mi enostavno povedal in razložil kako je to Grin.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #12 - 28.04.2005 at 15:25:36
 
Quote:
Še vedno upam, da se bo kdo našel, ki ve kdo je, in mi enostavno povedal in razložil kako je to Grin.



Ok.
Kadar si tesnobna, kadar ne veš, kako ravnati - takrat tvoj notranji glas praviloma preglasijo glasovi, ki si jih privzela za svoje. Ki določajo, kako mora Loops čutiti, doživljati, ravnati.
Če jim slediš, potem zatajiš svoje želje, svoja hotenja. Zatajiš jih tako zelo, da jih niti ne slišiš, se jih ne zavedaš. Znak, da je nekaj hudo narobe, je tesnoba.

Si že kdaj doživela to, kar sem tule opisala?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #13 - 28.04.2005 at 15:33:28
 
Lilith wrote on 28.04.2005 at 15:25:36:
Ok.
Kadar si tesnobna, kadar ne veš, kako ravnati - takrat tvoj notranji glas praviloma preglasijo glasovi, ki si jih privzela za svoje. Ki določajo, kako mora Loops čutiti, doživljati, ravnati.
Če jim slediš, potem zatajiš svoje želje, svoja hotenja. Zatajiš jih tako zelo, da jih niti ne slišiš, se jih ne zavedaš. Znak, da je nekaj hudo narobe, je tesnoba.

Si že kdaj doživela to, kar sem tule opisala?


Too many times.

Zdaj mam občutek, da bi me verjetno pripeljala do tega, kaj pa so moje želje in hotenja. Te pa niso dovolj jasne pri men, in če človek ne ve, kaj bi rad, se pravzaprav nima nad čem pritoževat, a ne.

Thanks anyway.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Sprejemanje nesprejemanja
Reply #14 - 28.04.2005 at 15:34:00
 
Quote:
Še vedno upam, da se bo kdo našel, ki ve kdo je, in mi enostavno povedal in razložil kako je to Grin.


Loops ... ,  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3