Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8105 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Nadlegovanje na delovnem mestu
03.11.2003 at 00:22:43
 
Upam,da te teme še ni blo načetem,če pa je bla pa me prosim preusmerte tja...Zanima me,kje je vaša meja,od katere naprej vi tretirate neko obnašanje za nadlegovanje ali pa vsaj neokusno namigovanje na spolnost(na delovnem mestu).Prej sem se pogovarjala z nekom,ki je po izobrazbi superioren meni in sem mu povedala,da pri drugih lahko to počne,ampak da si jaz ne želim,da se mi to počne.Namreč skoraj vsaki mlajši kolegici skoraj vsakič ko pride v prostor pristopi z enim odnosom,ki namiguje na spolnost(besede,mimika telesa,gledanje direktno v oči in smehljanje zraven...),v glavnem zlo konkretno namigovanje.Moje mnenje je takšno,da bi če bi hotela takšen odnos prijavila kot neke vrste nadlegovanje.Sam mislim,da sem mu dala danes veliko za razmišljat.Vem,da do mene ne bo več takšen.Če pa bo do drugih(če mu bojo kolegice pustile)takšen,je pa to njihov problem in me čisto nič ne moti.Kaj vi mislite o tem.Ali pretiravam ali ne.Naj povem še to,da sem na začetku tut jst padla na to(sem odgovarjala na njegovo akcijo),zdej pa ko sem tolk pridobila na samozavesti,da ne potrebujem več potrditve zunanjega sveta(moških),da sem ok,še posebej ne na takšni ravni(sedaj bolj na intelektualni).In to zato,ker se počutim užaljeno,ker me nekdo gleda izključno samo kot spolni objekt(kolegice,ki je po izobrazbi enakopravna z njim sigurno ne bo tako tretiral,ampak se bo z njo menil resno in na neki ravni).Povedala sem mu,da očitno ne ceni žensk,ki so kao nižje od njega al pa misli,da smo pač naivne,da nam paše(drugim ja,meni ne VEČ) itd.Ok,zabluzila sem totalno... Grin Grin
Zanima me vaše mnenje o tem.
Imejte se skrajno lepo,uživajte(mo) življenje,ker nam nihče ne garantira,da bomo jutri tut tuki.Tako,da če me jutri več ne bo...  Wink Cry Lips Sealed rada vas imam in hvala za vso pomoč... Cheesy Cheesy
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #1 - 03.11.2003 at 08:09:07
 
Jst mislim, da ni fora v tem, da vas " nadleguje", problem je v samem njemu, da rabi ON zunanjo potrditev. In ker jo potrebuje tudi kar nekaj tvojih kolegic, komunikacija in energija steče.

glede na tvojo stopnjo razvoja ti tega ne potrebuješ več in si prekinila tovrsten pretok energije. Mislim da ti ni potrebno nič drugega, kot da ga ignororaš in si tudi v mislih ne daš posla z njim, ker energija vseeno odteka k njemu. Pomembno je da veš zakaj to dela in da se te ne dotakne več kot toliko.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #2 - 03.11.2003 at 08:19:16
 
picola wrote on 03.11.2003 at 00:22:43:
Zanima me,kje je vaša meja,od katere naprej vi tretirate neko obnašanje za nadlegovanje ali pa vsaj neokusno namigovanje na spolnost(na delovnem mestu).



Sledim svojemu občutku. Ko se ob neverbalni ali verbalni komunikaciji nekoga pričnem počutiti slabo, ga pač postavim na hladno. Res pa je, da je moja toleranca variabilna - predvsem v odvisnosti od trenutnega osebnega počutja. Ob "boljših" dnevih tudi malo več prenesem. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #3 - 03.11.2003 at 11:52:49
 
Tamala, mislim da bluziš! In to oreng!

Kakšno nadlegovanje neki, če te gleda v oči in se smehlja? Po mojem si ti to razumela točno tako, kot si hotela razumeti!

Dobr no, tip je verjetno res poln sebe in rabi bogvedi kakšno napihovanje ega, da se dobro počuti.

Kaj se pa to tebe tiče?

Pa menda ne boš rekla, da zato, ker si prisiljena biti z njim? Joj joj...

Brigaj se zase, ne pa za čvekače in fukače!

Pa še nekaj: kako pa veš, da te ni možakar res iskreno gledal v oči? Hočem reči: a znaš začutiti iskrenega človeka? Verjetno tale tipček res ni, ampak, če si boš na to vprašanje odgovorila, se boš veliko naučila o sebi.

Mogoče je pa problem v tem, da si seksualno zavrta in te direktni namigi motijo, kaj praviš?

Po mojem se mal štorasto vedeš do dedcev s polnimi jajci. A te mama ni naučila, kako se jih spedena?
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #4 - 03.11.2003 at 12:16:26
 
Jakob_Ostrjan wrote on 03.11.2003 at 11:52:49:
Tamala, mislim da bluziš! In to oreng!

Kakšno nadlegovanje neki, če te gleda v oči in se smehlja? Po mojem si ti to razumela točno tako, kot si hotela razumeti!

Mogoče je pa problem v tem, da si seksualno zavrta in te direktni namigi motijo, kaj praviš?

Po mojem se mal štorasto vedeš do dedcev s polnimi jajci. A te mama ni naučila, kako se jih spedena?



Jakob, daj ustavi konje.
Za nadlegovanje ni objektivnih kriterijev, pač pa so subjektivni. In njena "seksualna zavrtost" tukaj sploh ni pomembna. Dovolj je že to, da se ob nekem vedenju tega tipa slabo počuti. Če je tip normalen, bo s tem vedenjem prenehal, če mu bo povedala, da jo moti. Če ne bo odnehal, potem pa je pač .... NADLEGOVALEC!
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #5 - 03.11.2003 at 14:47:38
 
Lilith wrote on 03.11.2003 at 12:16:26:
Jakob, daj ustavi konje.
Za nadlegovanje ni objektivnih kriterijev, pač pa so subjektivni. In njena "seksualna zavrtost" tukaj sploh ni pomembna. Dovolj je že to, da se ob nekem vedenju tega tipa slabo počuti. Če je tip normalen, bo s tem vedenjem prenehal, če mu bo povedala, da jo moti. Če ne bo odnehal, potem pa je pač .... NADLEGOVALEC!

Llith, daj ustavi konje.

V primeru, da se bo neko zmesano one v sluzbi spomnilo, da bi ji/mu ze sama moja prisotnost na delovnem mestu  pomenilo, da je spolno ogrozeno, da se pocuti neprijetno ali ustrahovano, potem bo treba zato mene nujno vrzt iz sluzbe, ce mi ne bo uspelo na njeno/njegovo zeljo pred tem izpuhtet v zrak?

Ker je spolno nadlegovanje lahko hudo mocno orozje v konkurencnem boju (preberi si v ilustracijo recimo Crichtonov Disclosure), je nujno da se postavijo cimbolj jasna in ostra merila, kaj je sprejemljivo in kaj ni sprejemljivo vedenje na delovnem mestu.

bp
Back to top
« Last Edit: 03.11.2003 at 16:30:27 by bp »  
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #6 - 03.11.2003 at 23:52:07
 
Ja, res je odvisno kako kdo gleda na stvar. Nekoga lahko moti že nasmeh in se počuti nadlegovan-o.

Jaz osebno se do sodelavk obnašam prijazno, včasih katero pogledam v oči, se nasmejem, pohvalim novo frizuro ali obleko, vendar pri tem nimam nobenih seksualnih nagnjen. In tudi nobena se še ni pritožila.

Zdaj, če je oni tip res tako direkten, potem verjetno fila svoj ego in hoče biti dopadljiv ženskam. In se potem sam morda počuti big mačo. In mislim, da to še ni nadlegovanje.

Če bi pa naprimer ženske zalezoval in jim jasno kazal, da želi sex, potem pa bi bila stvar drugačna.

Samo moje skromno mnenje. Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #7 - 03.11.2003 at 23:52:59
 
Quote:
Llith, daj ustavi konje.

V primeru, da se bo neko zmesano one v sluzbi spomnilo, da bi ji/mu ze sama moja prisotnost na delovnem mestu  pomenilo, da je spolno ogrozeno, da se pocuti neprijetno ali ustrahovano, potem bo treba zato mene nujno vrzt iz sluzbe, ce mi ne bo uspelo na njeno/njegovo zeljo pred tem izpuhtet v zrak?

Ker je spolno nadlegovanje lahko hudo mocno orozje v konkurencnem boju (preberi si v ilustracijo recimo Crichtonov Disclosure), je nujno da se postavijo cimbolj jasna in ostra merila, kaj je sprejemljivo in kaj ni sprejemljivo vedenje na delovnem mestu.

bp


Res je. Se strinjam.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #8 - 04.11.2003 at 09:48:30
 
Quote:
Llith, daj ustavi konje.

V primeru, da se bo neko zmesano one v sluzbi spomnilo, da bi ji/mu ze sama moja prisotnost na delovnem mestu  pomenilo, da je spolno ogrozeno, da se pocuti neprijetno ali ustrahovano, potem bo treba zato mene nujno vrzt iz sluzbe, ce mi ne bo uspelo na njeno/njegovo zeljo pred tem izpuhtet v zrak?

bp

Mislim, da ni tekla beseda o takšnih ekstremih, kot je "neko zmešano one", ampak o čisto zdravih, nezmešanih ženskah. Te imajo lahko različna merila o nadlegovanju in se znajo tudi različno odzivati ali ubraniti, če je treba. Na kakšne dvoumne, namigujoče, direktne ali celo nesramne pripombe bo znala ena še ostreje odrezat, drugi se to ne bo zdelo vredno pozornosti, tretja  pa se bo zaprla vase in ji bo ob vsaki naslednji pripombi še neprijetneje. In zanjo to je spolno nadlegovanje!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #9 - 04.11.2003 at 10:00:43
 
lola wrote on 04.11.2003 at 09:48:30:
In zanjo to je spolno nadlegovanje!


Ampak, to je njen problem! Pod pogojem seveda, da "nadlegovalec" teh namenov sploh ni imel!
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #10 - 04.11.2003 at 10:18:57
 
Pa smo priciklali nazaj do tegale:

Lilith wrote on 03.11.2003 at 12:16:26:
Če je tip normalen, bo s tem vedenjem prenehal, če mu bo povedala, da jo moti. Če ne bo odnehal, potem pa je pač .... NADLEGOVALEC!

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #11 - 04.11.2003 at 10:32:14
 
m wrote on 04.11.2003 at 10:18:57:
Pa smo priciklali nazaj do tegale:

Če je tip normalen, bo s tem vedenjem prenehal, če mu bo povedala, da jo moti. Če ne bo odnehal, potem pa je pač .... NADLEGOVALEC

Se seveda strinjam, vendar samo do te meje, dokler je zahteva normalna in dokler ne zacne to ovirati mene pri mojem delu in zivljenju.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #12 - 04.11.2003 at 12:52:58
 
Quote:
Se seveda strinjam, vendar samo do te meje, dokler je zahteva normalna in dokler ne zacne to ovirati mene pri mojem delu in zivljenju.

bp


Shocked ShockedLilith je presenečena, da se zna bp kdaj tudi strinjati s čisto življenjskimi stvarmi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #13 - 04.11.2003 at 13:03:24
 
Quote:
Se seveda strinjam, vendar samo do te meje, dokler je zahteva normalna in dokler ne zacne to ovirati mene pri mojem delu in zivljenju.

bp


Ja, in spet vprašanje, kaj je normalno. Za enega je normalno, da s sodelavcem tud sexa na delovnem mestu, za drugega pa ni (ali pa celo je, ma celo prikrito željo, vendar tega ne bo iz nekih razlogov hotel udejaniti, priznati, whatever). Torej NOČE - ima svobodno voljo in vso pravico, da tega ne stori, četudi si želi.

Gre za MEJO, kjer je ogrožena integriteta al posameznika al kolektiva, ki zatorej ne more biti samo subjektivna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nadlegovanje na delovnem mestu
Reply #14 - 04.11.2003 at 13:29:15
 
Quote:
Ja, in spet vprašanje, kaj je normalno. Za enega je normalno, da s sodelavcem tud sexa na delovnem mestu, za drugega pa ni (ali pa celo je, ma celo prikrito željo, vendar tega ne bo iz nekih razlogov hotel udejaniti, priznati, whatever). Torej NOČE - ima svobodno voljo in vso pravico, da tega ne stori, četudi si želi.   

Verjetno bi bilo bolje, ce bi napisal, da je zahteva zame sprejemljiva, namesto normalna.

Problem nastane vsakic, ko nekaj za nekoga ni sprejemljivo, takrat nastopi spor, ki se ga navadno lahko resi samo tako, da se eno od sprtih strani odstrani. Podjetja v odsotnosti jasnih kriterijev in meril navadno odstranijo tistega, ki pomeni manjso skodo in tveganje za podjetje, ne glede na dobro in slabo in prav in narobe (evo ti se malo "zivljenskosti" Lilith).

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3