Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 11913 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #30 - 02.03.2005 at 14:16:59
 
Seks je eno najprijetnejših daril,  kar smo jih dobili od matere narave in kdor to darilo zavrača ali se nad njim celo zmrduje bi ga bilo res treba še dodatno obdavčiti (poleg "davka", ki si ga je že sam naložil, ko se je za to veličastno darilo prikrajšal).  Jaz bi ta davek imenoval, davek na neumnost ...

Zadnjič sem na tv slučajno naletel na Ruglja, ki je sicer znan po svojih provokativnih odgovorih, ampak v bistvu je v tistem, kar pove, kar dosti (včasih boleče, zato jo zavračamo)  resnice. Tokrat je dejal, da bi zdrav vitalen moški tam nekje do šestdesetega leta moral vsaj trikrat na dan seksat.
Na vprašanje, kaj pa, če nima partnerke ali če mu ta noče dati, je spet duhovito odgovoril, da naj pač masturbira, ampak vsaj trikrat pa mora bit  ...


Torej ne se držat nazaj, uživajte v seksu in ne odlašajte preveč, če današnje norme še niste izpolnili ...  8)



Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #31 - 02.03.2005 at 14:46:13
 
Hmm, tukaj ko berem Lilith in BT, sem se spomnil, da obstaja davek, katerega bi moški z veseljem plačevali, kaj to, še hvalili bi se z njim -- davek na spolne odnose, če bi znali zadevo ustrezno meriti seveda.

Glede na stanje današnje (bio)tehnologije, bi bila zadeva celo izvedljiva, glede na nekatere umetniške trende pa v duhu časa, tako da bi menda moral tudi jaz biti nad tem navdušen.  Roll Eyes

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #32 - 02.03.2005 at 15:02:26
 
Lilith wrote on 02.03.2005 at 13:39:06:
Sem pri sebi razmišljala danes, kaj bi me najmanj motilo, če mi obdavčijo.
Sem ugotovila, da bi z vsem srcem podprla plačljivost kontracepcije. Ker bi skozi ta ukrep tudi ena sporočilnost šla ven, da spolnost ni neka cenena hopa cupa zadeva (v smislu dajmo se dol, da ne bo tak dolgcajt). Ampak da je spolnost nekaj, za kar moraš imeti predpogoje (ok, finančni so še najmanj, ampak vseeno bolje kot nič) in kar ima lahko resne posledice, zato je fajn, da se odgovorno pripraviš nanje.


Ker smo ljudje inteligentna bitja, ki se spoznamo na fiziko in kemijo lastnega telesa, pač izumljamo razna  farmacevtska sredstva in jih spravljamo na trg, pol se pa opazujemo, kako se na to novo fizaklno/kemičen poseg odzvala naša psiha. Nikdar ni mogoče nardit natančne simulcije spremebe neke osebnostne in posledično dužbene strukture zarad uprabe nekega framacevtskega preprata in vnaprej preprečit  nezaželene učinke:  ta naloga čaka tiste, ki  po njih posežejo.

Zato se zdej  dogaja, da  generacija, ki je množično začela z uporabo  anit-baby pilule in  prakticiranje svobodnega se**a in prihaja obdobje, da bi jo morala živet generacija, ki je zarad užitka brez odgovornosti oz. 'načrtovanja družine' sploh  ni zaplodila. Radikalno  s**ualno svobodna generacija se v strahu za svojo ekistenco ne upa postarat in pritiska na framacijo, naj ji da zdravje, lepto in večno vitalnost. Mora vzdržat do obdobja, ko  jo bodo onemogle  živeli vnuki, ki pa jih maloštevilčna rodna generacija  (tko kot je bla prej njihova)  nikakor nima motiva zaplodit. Rodna generacija seveda prav tako s pomočjo anti-baby pilul zavlačuje in čaka, da se tastari pospravjo, saj nočjo bit dvojno obremnjen.


Če je še  generaciji mojih staršev vladalo prepričanje, da sem nedogovoren, ker sem  kljub vsem možnostim kontracepcije imel  mlad otroke,  danes veljaja v moji generaciji prepričanje, da so  mladi za neodgovorni razavjenci, ker nočejo mladi imet  otrok. To je živ dokaz nepredvidljivosti učinkov  farmacije na kuluturo, zarad katerih se nujno spreminjajo vrednote in aktualna morala in zarad katerih ni nič tko  stalnega kot je blo v tradicionalnih družbah. Težko je rečt,  a je to razvoj al ne,  je pač drugačnost, s katero je treba živet tko kot z vsemi drugimi.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #33 - 02.03.2005 at 15:14:18
 
titud wrote on 02.03.2005 at 15:02:26:
Če je še  generaciji mojih staršev vladalo prepričanje, da sem nedogovoren, ker sem  kljub vsem možnostim kontracepcije imel  mlad otroke,  danes veljaja v moji generaciji prepričanje, da so  mladi za neodgovorni razavjenci, ker nočejo mladi imet  otrok. To je živ dokaz nepredvidljivosti učinkov  farmacije na kuluturo, zarad katerih se nujno spreminjajo vrednote in aktualna morala in zarad katerih ni nič tko  stalnega kot je blo v tradicionalnih družbah. Težko je rečt,  a je to razvoj al ne,  je pač drugačnost, s katero je treba živet tko kot z vsemi drugimi.      


To je pa živ dokaz, kako se da manipulirati, še sploh v politične namene.

Ali pa v čisto osebne, izhajajoče iz lastne etike, tako kot bom jaz sedaj Bardu rekla, da se čist strinjam s tem, da je seks prekrasen dar, pravi biser, ....
....zato pa ga ne mečimo svinjam. Roll Eyes Tongue
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #34 - 02.03.2005 at 15:21:33
 
Lilith wrote on 02.03.2005 at 15:14:18:
Ali pa v čisto osebne, izhajajoče iz lastne etike, tako kot bom jaz sedaj Bardu rekla, da se čist strinjam s tem, da je seks prekrasen dar, pravi biser, ....
....zato pa ga ne mečimo svinjam. Roll Eyes Tongue

Seks je za vse, tudi za svinje  Wink



Še tale članek:
http://www.24ur.com/naslovnica/zanimivosti/20050302_2053206.php?Nxn=40
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #35 - 02.03.2005 at 15:34:58
 
Lilith wrote on 02.03.2005 at 15:14:18:
To je pa živ dokaz, kako se da manipulirati, še sploh v politične namene.


Jest v tem ne vidm nobene manipulacije. Generacija mojih tastarih je iskreno verjela, da nam ni treba imet otrok tko zgodaj kot so jih imeli oni  in si rajš privoščmo življenje, nardimo šole/bajte/kariere...     Tko kot  zdaj moja generacija čist iskreno verjame,  da se  boste mladi zajebal,  če na račun šol/avtov/kareir otrok ne  boste imel mladi.    

Quote:
Ali pa v čisto osebne, izhajajoče iz lastne etike, tako kot bom jaz sedaj Bardu rekla, da se čist strinjam s tem, da je seks prekrasen dar, pravi biser, ....
....zato pa ga ne mečimo svinjam. Roll Eyes Tongue

Če že izhajaš iz lastne etike pol naj ta etika predpostavlja, da ma vsak pravico izhajat iz svoje. Je pa pri teh medgenaracijskih zadevah jebeno, da etike niso kompatibilne, da so si nasprotne in da se  zato močnješa  težko upre skušnjavi,   da bi svojo uveljavla  s pozije moči in manipulacije, tud zakonodajne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #36 - 02.03.2005 at 17:35:28
 
Lilith wrote on 02.03.2005 at 13:39:06:
Sem pri sebi razmišljala danes, kaj bi me najmanj motilo, če mi obdavčijo.
Sem ugotovila, da bi z vsem srcem podprla plačljivost kontracepcije. Ker bi skozi ta ukrep tudi ena sporočilnost šla ven, da spolnost ni neka cenena hopa cupa zadeva (v smislu dajmo se dol, da ne bo tak dolgcajt). Ampak da je spolnost nekaj, za kar moraš imeti predpogoje (ok, finančni so še najmanj, ampak vseeno bolje kot nič) in kar ima lahko resne posledice, zato je fajn, da se odgovorno pripraviš nanje.


plačljivi kontracepciji smo bližje kot si ti misliš

kontracepcijske tabletke z nizko vsebnostjo hormonov so dostopno samo samoplačniško, čeprav dokazano imajo manj stranskih učinkov

isto velja za maternični vložek Mirena

za kondome se pa itak ne spomnim, da bi v katerikoli obliki bili brezplačni (razen uni promocijski za dan boja proti Adisu)


samo ena oblika kontracepcije (če temu sploh lahko tako rečem) je zastonj - abortus. Zadnjič mi je ena medicinka razlagala, da so imeli na mizi za praskanje eno mlado gospodično že 12 ič

Tako da bi jaz glede na princip sorazmerja zadevo raje uredila tako, da bi bil prvi abortus zastonj ostali pa progresivno plačljivi.

Kontracepcija, vključno s kondomi, pa bi bila zaston - sploh pa najmodernejša in najmanj škodljiva.



me zanima če se bo kak parolar oglasil, v prid pravicam žensk.  Janis Joplin je nekoč rekla, če bi moški imeli menstruacijo, bi bila bolniška 1x na mesec itak uzakonjena in plačana. - malo za hec
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #37 - 04.03.2005 at 00:10:36
 
To vse skupaj je bedarija s temi davki, na tak način ne bomo nikoli na plusu.

Da problem rešiš je treba poznati vzrok
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #38 - 04.03.2005 at 08:38:50
 
Quote:
To vse skupaj je bedarija s temi davki, na tak način ne bomo nikoli na plusu.

Da problem rešiš je treba poznati vzrok



tole se sliši ... jaz pa veeeeeeeeeeeem za vzroke, pa jih ne poveeeeeeeeeeeeeeeem
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #39 - 04.03.2005 at 09:16:44
 
predlagam davek na davek na davek na davek na davek...to infinity and beyond Grin6386
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #40 - 04.03.2005 at 09:53:32
 
sinjeoka wrote on 04.03.2005 at 08:38:50:
tole se sliši ... jaz pa veeeeeeeeeeeem za vzroke, pa jih ne poveeeeeeeeeeeeeeeem



jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest tuuuuuuuuuuuuuuuuuud
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #41 - 04.03.2005 at 10:30:49
 
Petra. wrote on 04.03.2005 at 09:16:44:
predlagam davek na davek na davek na davek na davek...to infinity and beyond Grin



denar se pretaka v krogu v smislu tvoje priljubljene fore, da smo vsi eno

zato se ne čudi, če ti povem, da davek na davek do večnosti že obstaja
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #42 - 04.03.2005 at 10:32:20
 
Quote:
jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest tuuuuuuuuuuuuuuuuuud


Smiley sem opazila, zdajle že drugič  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #43 - 04.03.2005 at 20:34:51
 
sinjeoka wrote on 04.03.2005 at 10:32:20:
Smiley sem opazila, zdajle že drugič  Wink
a da si lih na 1699
Shocked Roll Eyes
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #44 - 15.07.2005 at 13:22:23
 
Hmm,
moje osebno razmišljanje glede davka na pare brez ootrok oz samske:

Tukaj se postavlja fprašanje komu je interes,da spostavi davek?

(mogoče multi nacionalkam,državnim lobijem itd..)

saj verjetno imajo premal denarja!

Sam,kot ekolog se zavedam,da je potebno število človeški živlenj zmanjšat.
In ne povečevta z tem ja tisti ko pa ste odgovorni,do lastnega živlenja in narave okrog sebe pa dajmo ga obdavčit!

Tako,da moj predlog je,ukinit vse dodatke ter,da ljudje prevzamejo vso odgovornost na to ali bodo imeli oteroke ali ne!
Ne pa ja imejmo otroke pa ni važn kje gdaj kako sam da so pa ni važn saj bo že kako!(saj bo država poskrbela zanje)inpotem so v družini prepiri kar pa vemo kako to vpliva na otroka!in kakšna je prihodnost takšnega otroka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4