Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 11908 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #15 - 01.03.2005 at 15:22:24
 
sinjeoka wrote on 01.03.2005 at 15:02:31:
pravice do sociale so relativne in zmeraj stvar realnega družbenega okolja.

Kar bi v Kitajski družbi pomenilo družbeni nonsens, je v kakšni stari družbi edina spodbuda, da se ljudje nehajo sprenevedat

to, pa da družboslovci ne ločijo pravice od privilegija je pa itak že ustaljena praksa


plus plačevanje davkov ni pravica ampak dolžnost do družbe


Kolikor vem, je moja pravica, da se o svojem življenju odločam sam - če me nekdo na račun neke moje osebne odločitve obira z višjimi davki, je to zame jebanje u glavo. Oziroma, če mi nekdo na podlagi neke odločitve, ki je popolnoma moja zasebna stvar nabije več dolžnosti, bom to jemal kot podjebavanje ali celo krivico.

Človek ima pravico, da živi kakor mu paše!?

Imeti otroke je po mojem tudi pravica, ne pa nekakšna dolžnost (vsaj v pravnem smislu ne - zaenkrat?), katero bi morali furati zato, ker nekateri še niso dojeli situacije. Imeti otroke je privilegij.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka*
Guest




Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #16 - 01.03.2005 at 15:28:03
 
t wrote on 01.03.2005 at 15:22:24:
Kolikor vem, je moja pravica, da se o svojem življenju odločam sam - če me nekdo na račun neke moje osebne odločitve obira z višjimi davki, je to zame jebanje u glavo. Oziroma, če mi nekdo na podlagi neke odločitve, ki je popolnoma moja zasebna stvar nabije več dolžnosti, bom to jemal kot podjebavanje ali celo krivico.

Človek ima pravico, da živi kakor mu paše!?

Imeti otroke je po mojem tudi pravica, ne pa nekakšna dolžnost (vsaj v pravnem smislu ne - zaenkrat?), katero bi morali furati zato, ker nekateri še niso dojeli situacije. Imeti otroke je privilegij.


uživaj!


seveda je pravica da se odločiš kakor ti paše, samo vsaka odločitev v lajfu ima pozitivne in negativne posledice

stvar družbene politike pa je, da pravilno ponderira te posledice. Glede na trenuten obseg in organiziranost socialnih shem imamo na voljo dve možnosti:

drastično zmanjšati pravice (še tisto kar imamo) ali povečati rodnost (in sprejeti ukrepe za povečanje rodnosti)

choice v tem primeru žal ni tvoj ampak družben. Problem je v tem, da se moraš odločiti za VSAJ eno negativno posledico ... nikjer ne pravim, da je odločanje easy

... problem je, da debelorite tetke predstavljajo cca17% volilnega telesa ali cca 20 poslancev v parlamentu
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #17 - 01.03.2005 at 15:47:59
 
Quote:
seveda je pravica da se odločiš kakor ti paše, samo vsaka odločitev v lajfu ima pozitivne in negativne posledice

stvar družbene politike pa je, da pravilno ponderira te posledice. Glede na trenuten obseg in organiziranost socialnih shem imamo na voljo dve možnosti:

drastično zmanjšati pravice (še tisto kar imamo) ali povečati rodnost (in sprejeti ukrepe za povečanje rodnosti)

choice v tem primeru žal ni tvoj ampak družben. Problem je v tem, da se moraš odločiti za VSAJ eno negativno posledico ... nikjer ne pravim, da je odločanje easy

... problem je, da debelorite tetke predstavljajo cca17% volilnega telesa ali cca 20 poslancev v parlamentu




revolucija!



Nabrusimo kose,
že klas dozoreva

Že žetve krvave napočil je čas!



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #18 - 01.03.2005 at 15:51:29
 
t wrote on 01.03.2005 at 15:47:59:
revolucija!


uživajte!



ja sej, šok terapija  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #19 - 01.03.2005 at 15:58:23
 
sinjeoka wrote on 01.03.2005 at 15:51:29:
ja sej, šok terapija  Wink





Ma sem na radiju slišal, da rabimo 1200 novih policajev pa še 400 dodatnih do druzga leta.

Pa kaj bomo samo še od policajev živeli?


banda hudičeva!



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #20 - 01.03.2005 at 16:02:39
 
t wrote on 01.03.2005 at 11:33:32:
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_i...




Mene zdej to zanima, kako bi sploh določili te pare?

Ideja je pa zabavna.

(gremo zdej pari in razne pasje matere)




uživajte!



Shocked Grin Grin Grin Shocked

nameravam jst otroke naštepat kmal; sam ne zarad takih zakonov; verjetn pa bom jst prej mela otroke k bo ta zakon sprejet
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #21 - 01.03.2005 at 16:05:34
 
nameravam olajšavo pri dohodnini za vložke

a mam kaj možnosti? Wink

aja, točno...ne ne....bom mogla verjetn kazen plačat, saj sem sama kriva, da mam redno menstro, pa nč nisem noseča, da je en bi mela Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #22 - 01.03.2005 at 16:09:14
 
t wrote on 01.03.2005 at 15:47:59:
revolucija!



Nabrusimo kose,
že klas dozoreva

Že žetve krvave napočil je čas!



uživajte!



ja; je samo še vprašanje časa, da se kak suicider bomber v parlament zaleti  Grin Wink Shocked sramota; v državi s skoraj največ samomori na svetu; pa vsi sebično sami v smrt; no včasih kako ženo s sabo pospravijo  Roll Eyes Lips Sealed
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #23 - 01.03.2005 at 20:08:20
 
t wrote on 01.03.2005 at 14:50:34:
Je že dovolj, da sem solidaren do tistih, katerim se ne da ničesar delati, zakaj bi moral biti solidaren še s tistimi, ki ne delajo ničesar za štirikrat več denarja, poleg tega mi pa še serjejo po glavi.


 
8)

Tisti, ki 'ne delajo ničesar' bi moral apriori  postat ekonomska in ne socialna kategorija. Ko se bo to zgodilo, bo sama po seb odpadla kategorija tistih, ki 'delajo samo zato da delajo' in zarad tega dobijo nekajkrat  več od tistih, ki so v svojem nedelu zaradi ekistenčne stiske  enako neproduktivni. Šele ko bo  'delo zaradi dela' ovrednoteno  kot neproduktivno ali celo kot strošek  in s tem manj vredno od nedela, se bo cena 'nedela' zvišala na raven, ki bo 'nedelavcu' omogočala eksistenco, ki je osnova za kreativno in produktivno delo.

'Delo zaradi dela' je anahronizem, je sredstvo za vzdrževanje paternalističnih  korporativnih  družbenih sistemov tipa fašizem/nacizem,  kolektivističnih tipa  socilaizem, neokolnilastičnih tiranij in okostenelih  socialnih držav z razraščeno birokratsko strukturo delitve javnih dobrin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #24 - 01.03.2005 at 21:27:17
 
titud wrote on 01.03.2005 at 20:08:20:
 
8)

Tisti, ki 'ne delajo ničesar' bi moral apriori  postat ekonomska in ne socialna kategorija. Ko se bo to zgodilo, bo sama po seb odpadla kategorija tistih, ki 'delajo samo zato da delajo' in zarad tega dobijo nekajkrat  več od tistih, ki so v svojem nedelu zaradi ekistenčne stiske  enako neproduktivni. Šele ko bo  'delo zaradi dela' ovrednoteno  kot neproduktivno ali celo kot strošek  in s tem manj vredno od nedela, se bo cena 'nedela' zvišala na raven, ki bo 'nedelavcu' omogočala eksistenco, ki je osnova za kreativno in produktivno delo.

'Delo zaradi dela' je anahronizem, je sredstvo za vzdrževanje paternalističnih  korporativnih  družbenih sistemov tipa fašizem/nacizem,  kolektivističnih tipa  socilaizem, neokolnilastičnih tiranij in okostenelih  socialnih držav z razraščeno birokratsko strukturo delitve javnih dobrin.



Ma brezposelni so itaq a priori statistična kategorija in a posteriori socialni problem.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #25 - 01.03.2005 at 22:04:29
 
sinjeoka wrote on 01.03.2005 at 13:21:50:
dokler bo živel v svetu parol boš demagog
ko se boš preselil v svet argumentov, pa te bom celo poslušala

... ali nisem ravno tebi napisala, da si moška pićkica?"


a za oploditev samskih žensk se pa zavzemaš?  Roll Eyes

veš, jaz tudi, ampak ne pod pogoji kot so bili diktirani pri tistem referendumu
Kje živim je meni kristalno jasno, tako da, ne hvala.

Kaj si TI misliš in koga TI poslušaš, ali ga morda celo boš poslušala, je pa meni zadnja stvar na svetu ki bi me zanimala, ti, ženska kurčina.
...   Wink   ...    

Lp,
db
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #26 - 01.03.2005 at 22:05:44
 
Otroci so pravica in ne dolžnost. Kakšen davek?, od kje jim sploh ideja?
Folk brez otrok naj plačuje nek davek ker imajo manj stroškov in lagodnejše življenje?!, da pa zato kdo nima otrok ker si jih enostavno ne more privoščit to pa za Ivota verjetno ne obstaja.

proti
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #27 - 02.03.2005 at 08:11:46
 
t wrote on 01.03.2005 at 21:27:17:
Ma brezposelni so itaq a priori statistična kategorija in a posteriori socialni problem.


uživajte!


Ja, brezposelni, to je tisti, ki neprostoljno ne delajo. Ne  pa vsi tisti, ki ne delajo sploh, vsaj ne  v institucionalizirano oz. pravnoforamlno in s tem ne vzdržujejo tistih, ki bi  jim potem lahko formalnopravno srali  na glavo.

Dokler bo tako, bo delo prisila oz. dolžnost, za katero si sankcioniran, če je ne opraviš. Absurd totalen itak, da si kot brezposelen sakcioniran za nekaj, kar ti je hkrati  milostno podano  kot  pravica, ki ti  je ni  dano realizirat.

Enako je z reprodukcijo, katere neizoplnjevanje bi bilo   lahko  sankcionirano le, če bi bla na kolektivni ravni  opredeljena kot dolžnost, na induvidulani pa iz nje izhajajoča   pravica.

Delo in reprodukcija pa  sta imanentni, torej  najprej  induvidualni lastnosti za samorelizacijo  vsakega posameznika in ne neka pravica, ki je odružba milostno  podelje posamezniku.  Induvidualna potreba po  delu in  reprodukcij kot oblikama  samorealizacije  se sicer lahko polno realizirata le  v odnosu do drugih (medsebojni delitvi dela, spolnem odnosu z drugim), samo to ne pomen, da morata zato postati družbeni kategoriji. Postat morata osebni svoboščini, ker človek  mora bit svoboden pri vstopanju tako v družbene  procese dela v vse oblike  reprodukcije, zato mu ta svoboda ne bi smela bit pogojevana s  pragom eksistence, ki si ga lahko zagotovi le z odrekanjem tej svoboščini.   Dokler bo temu tko, je induvidaulizacija kot kot najvišja vrednota novoveške družbe samo blef, zakumufliran v subtilno kolektivistično/korporativistično mentaliteto, ki ni v ničemer presegla arhaične organske poveznosti in  vpetosti posameznika v rodovno/plemensko skupnost.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #28 - 02.03.2005 at 08:35:57
 
Quote:
Otroci so pravica in ne dolžnost. Kakšen davek?, od kje jim sploh ideja?
Folk brez otrok naj plačuje nek davek ker imajo manj stroškov in lagodnejše življenje?!, da pa zato kdo nima otrok ker si jih enostavno ne more privoščit to pa za Ivota verjetno ne obstaja.

proti



em tukaj bom rekla my mistake

- na Zahodu so tega davka izzvzeti ljudje, ki ob premoženjskem cenzusu (običajno zadostuje to, da najemajo stanovanje) in cenzusu prihodkov cca pod 80% povprečne plače v državi.

Skratka ne se bat, da se zadeve ne da sprogramirat tako, da useka samo tiste, ki imajo.

Seveda, v Slovenskih razmerah je to ob totalnem kaosu v javnem sektorju popolnoma neizvedljivo (za enkrat) in za tistega, ki ni vsaj 1x v lajfu doživel primera user friendly državne uprave, ki je civilni servis za državljane - ne pa servis za podjebavanje na vsej črti.

ama ja David, sej bo boljš -  Grin, lepo je namreč videti, da se trudiš uiti iz vzorca parol

aja pe še to - glede na to koliko danes stane "Imeti" otroka to ni več pravica, ampak že kar privilegij

zato se mi zdi zelo smiselno ljudi, ki imajo več otrok nagraditi s čim bolj konkretnim kot davčnimi olajšavami - žal pa ternutna shema socialnih transferjev nima več nobenih rezerv, da bi to tudi storili.

Zato kot sem že T-ju napisala imamo smao dve zoprni možnosti
a) ali uvesti nov davek
b) ali neki družbeni skupini odvzeti nekaj socialnih pravic

samo to nekemu revšetu. ki ni nikoli delal kaj konkretnega ni glih lahko dopovedat
Back to top
« Last Edit: 02.03.2005 at 09:46:45 by sinjeoka »  
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Davek za pare, ki nimajo otrok?
Reply #29 - 02.03.2005 at 13:39:06
 
Sem pri sebi razmišljala danes, kaj bi me najmanj motilo, če mi obdavčijo.
Sem ugotovila, da bi z vsem srcem podprla plačljivost kontracepcije. Ker bi skozi ta ukrep tudi ena sporočilnost šla ven, da spolnost ni neka cenena hopa cupa zadeva (v smislu dajmo se dol, da ne bo tak dolgcajt). Ampak da je spolnost nekaj, za kar moraš imeti predpogoje (ok, finančni so še najmanj, ampak vseeno bolje kot nič) in kar ima lahko resne posledice, zato je fajn, da se odgovorno pripraviš nanje.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4