Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14
(Read 27198 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #15 - 31.01.2005 at 11:57:09
 
Toni_Zamene wrote on 31.01.2005 at 11:31:45:
1. Kako bo to dekle s tem živelo in našlo to kar išče?
2. A  razmišljanje in doživjanje tega dekleta predstavlja nove vzorce odnosov med spoloma ali  pa je vse to skupaj le poskus novega pakovanja starih odnosov ?
3. A me je čisto povozil čas, da ničesar več ne razumem ?


Pod 1. - nisi nam povedal, kaj to dekle sploh išče
Pod 2 - nimam pojma, ampak meni to diši po potrošništvu v smislu daj-dam (pa po moje ima bmw tudi dosti opraviti s tem, v tem konkretnem primeru vsaj, sicer ga ne bi tako izpostavila)
Pod 3 - itak, da te je čas povozil- če se spomnim moje generacije, smo ravno še ujeli zadnje ostanke vrednot, za današnjo družbo pa se mi zdi značilen predvsem razkroj vseh moralnih vrednot, ki tako obstojijo le še po Božji milosti etike nekaj posameznikov.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #16 - 31.01.2005 at 12:05:24
 
Lilith wrote on 31.01.2005 at 11:57:09:
Pod 1. - nisi nam povedal, kaj to dekle sploh išče


Saj ne vem kaj išče. Na to "Nekaj ", kar išče sklepam iz zaznave njenega nezadovoljstva s tem  kar je. Mogoče ne   išče Ona , iščeta pa njena duša in telo ?

Mogoče ,......., konec koncev pa se verjetno, da preživeti življenje tudi tako kot živi sedaj ? Ne  vem.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #17 - 31.01.2005 at 12:29:55
 
Toni_Zamene wrote on 31.01.2005 at 12:05:24:
Saj ne vem kaj išče. Na to "Nekaj ", kar išče sklepam iz zaznave njenega nezadovoljstva s tem  kar je. Mogoče ne   išče Ona , iščeta pa njena duša in telo ?

Mogoče ,......., konec koncev pa se verjetno, da preživeti življenje tudi tako kot živi sedaj ? Ne  vem.



u bistvu ja Toni - isti proces opažam tudi sama. Mladina se skuša držati vrednot, ki so oglaševane v Cosmopolitanu ... telo in duša pa iščeta nekaj povsem drugega.

Cosmopolitanovske vrednote so pa itak potrošniške po principu bodi po zadnji modi, po uporabi izpljuni. In ta koncept se prenaša tudi na medčloveške odnose (sej mislim, da je ravno v Cosmotu ena kvazi moralna zgodbica z obvezno seksualno konotacijo, na katero potem znani slovenci dajejo moralne sodbe).

Jaz bi mogoče naredila še en upgrade tega, kar je to dekle povedalo ... tudi moški, ki so na videz prijazni - ker pač se ženske zanje ne zanimajo, postanejo p****, ko se začno dekleta zanimati zanje. Plus zanimivo bi bilo te fante vprašat kaj si želijo za punco ... kako seksy mačko ali girl next door z vsemi napakami.

Sorry moj nasvet v tej dilemi je ... take, kot je dekle iz posta, življenje izdatno kamenja, zdaj je samo vprašanje časa, kdaj jo bo zadosti bolelo, da se bo odločila najti drugo pot (bodisi v drugačno življenje, bodisi v omamo)
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #18 - 31.01.2005 at 12:32:15
 
sem , ne dolgo tega, čakala tam pred eno knjižnico blizu srednje šole ... in so najstniki hodili v skupinicah mimo mene ... hočeš nočeš ...

najprej gre mimo ena skupinica, dva fanta, vmes pa dekle ... ona tiho, fanta pa sta se zavzeto pogovarjala o tem, kako ženska s krčenjem mišic medeničnega dna masira .... Roll Eyes


takoj za to skupinico pa v razmaku dvajsetih metrov dve dekleti, ki sta se zaupno in tudi zavzeto (malo so se jim besede ustavile, ko sta šli mimo mene) pogovarjali o neki spolno prenosljivi bolezni in znakih le te ... kako to fašeš .... Roll Eyes

in, lahko si razlagamo  .... jaz sem si predvsem tako, da se v bistvu ni nič spremenilo

spolna vzgoja v krogu vrstnikov, vedno aktualne debate o seksu, ... fantje o užitku, ... punce pa zaskrbljeno o posledicah svoje "lahkomiselnosti" .... Roll Eyes 8)

pri čemer pa s(m)o verjetno vsi enako ujeti v blodnjak svojih želja in iluzij - tako eni kot drugi

v kontekst debate ... mislim, da  je znak podrejenosti, če ženska tolerira takšne ali drugačne (seksistične) debate o svojem spolu, ampak na žalost, pridemo predvsem do tega, da same sebe podrejajo, same sebe porinejo na mesto objekta (morda celo uživajo?)

zakaj pa so ženske v splošnem bolj podredljive sorte, no pa smo spet tam ... vzgoja, kultura, mediji, ... in to ni ves odgovor, ker sploh ne veš, kaj je bilo prej: kura ali jajce

sicer pa Lilith, še vedno ostaja vprašanje kako to spremenit ... in ja, tvoj poziv je zelo dobrodošel

take akcije rabimo  Wink
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #19 - 31.01.2005 at 13:14:29
 
Jaz sem vedno bolj prepričana,da je vse nekako prirojeno in da ni vse v vzgoji, enostavno so moški bolj nagnjeni k aktivnosti in k vodstvu na vseh področjih, ženske pa k pasivnosti, podredljivosti in da pač to tako je.
         Če samo opazujem živali. Kjer je leglo 4 mladičev, se bosta mlada samčka na veliko igrala, pretepala, ruvala, medtem ko se mali samički igrata manj zavzeto in manj grobo. Enako pri kravah - telički poskakujejo od jeze, ko jim vzameš prazno vedro, če te ujamejo, te stisnejo za prst al za rokav. Teličke pa to bolj mirno prenesejo. Mogoče ni ravno ok,da primerjam živali in ljudi,pa saj smo tud mi najvišje razvite živali. In tko bo, kot odloči petelin, vse kure mu sledijo, kakor se on premakne. Č se kera oddalji, jo koj naskoči Grin pa je že spet njegova. Ne vem, če ste kdaj to opazovali, resnično je.
                     Ko sem pazila gručo otrok eno leto, sem spodbujala deklice pri tekmovalnih igrah, toda ne...Ko so se utrudile poditi se za žogo, so posedle na klopce in konec. Dečki pa so imeli vedno več energije, nikakor niso hoteli sedeti in se pogovarjati, razen pri šraufanju avtomobilčkov, izdelovali so ne vem kaj vse, medtem ko so deklice opazovale, ali se igrale mirne igre. Kadar so se dečki sporekli, so se postavile na eno stran in branile.
 Pa mi naj kdo pove, kako bi bilo možno VEČINO 4,5,6,7 letnih punčk vzgojiti v bolj podredljive, bolj mirne otroke? Zakaj je bilo potrebno pri fantkih te starosti vedno več vložene energije,da se jih je jaaaa zaposlilo in jim preusmerjalo pozornost, ko je njihova igra postala pregroba in zakaj je bilo potrebno več energije za delo z njimi, kadar so trmasto zagovarjali svoje želje in se nikakor niso hoteli podrediti?         Veste, vsem fantkom pa se v otroštvu tudi ni govorilo : ti si vendar fant, ne bodi punčka, ne jokaj, raje mu vzemi igračo iz rok, ali ga zlasaj...       In vendar so bile vedno deklice tiste,ki so rade sodelovale, uživale v mirni igri, pomagale ena drugi, medtem ko so dečki raje imeli hiearhijo, že pri njihovih 6 letih in če niso zmagali recimo pri Človek ne jezi se, so od jeze zmetali dol z mize, medtem ko so deklice v istem primeru,če jih je res prizadelo, jokale in rekle, da se ne bodo več igrale te igre. Pri dečkih je bila precej vidna težnja po dokazovanju, po premoči, po spoštovanju sovrstnikov in se je to kazalo prav fizično, medtem ko je bilo pri deklicah manj izrazito ali sploh ne.  
  IN TAKO JE TUDI KASNEJE V ŽIVLJENJU.
En Anglež je v filmu prikazal kulturne razlike med spoloma, pa je šel tud v otroštvo. Če deklica vidi mucka, si ga bo nosila po rokah in varovala in že tu se vidi potreba po ščitenju in varovanju,ki je nujna za kasnejše materinstvo. Fantek ga bo tud pobožal, toda ne s tako nežnostjo. Če deklica vidi konja, se ji zdi lep in rada bi ga pobožala...če mu blizu pride deček, bi rad videl samega sebe, kako ga je ujahal. Čeprav je ta Anglež večino razlik pripisal vzgoji, jaz še vedno mislim, da gre za prirojene lastnosti in navade, ki kasneje odločajo o vsem.
Poznam eno punco, ki se je dol dala z vsakim,ki ji je predlagal, zdaj ima pa že par let ponavljajoča vnetja,neko spolno bolezen. Na nasvet, naj se en čas ogiba spolnosti, rednega fanta nima, pravi,da ne more, ker ne zna reči NE, ker pol pa NJEMU TO NI PRAV. Halo...Takim ni pomoči. Same hočejo. Preko moških si hočejo dvignit samozavest, pač mislijo,da je njihova vrednost odvisna od tega, koliko bodo ugajale moškim. In imajo jo za kurbo valda. Ker se od žensk pač pričakuje, da bodo zveste. Če bi bil pa en moški takšen, pa bi bil mačo. Saj na koncu koncev imajo vsi nekaj od tega:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #20 - 31.01.2005 at 13:15:01
 
Toni_Zamene wrote on 31.01.2005 at 11:31:45:
1. Kako bo to dekle s tem živelo in našlo to kar išče?
2. A  razmišljanje in doživjanje tega dekleta predstavlja nove vzorce odnosov med spoloma ali  pa je vse to skupaj le poskus novega pakovanja starih odnosov ?
3. A me je čisto povozil čas, da ničesar več ne razumem ?

Zakaj misliš, da mora biti dekle pri 17. že popolnoma izoblikovana osebnost, oz. zakaj bi morala imeti pri 17. že popolnoma izoblikovano predstavo kaj želi v življenju in posledično kaj pričakuje od partnerja?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #21 - 31.01.2005 at 13:32:31
 
Quote:
Zakaj misliš, da mora biti dekle pri 17. že popolnoma izoblikovana osebnost, oz. zakaj bi morala imeti pri 17. že popolnoma izoblikovano predstavo kaj želi v življenju in posledično kaj pričakuje od partnerja?

bp


Dobro vpašanje bp  -   čeprav mislim, da si s takšno postavitvijo vprašanja glede teh zadev  (mogoče tudi nehote ) zelo zadel obstoječi duh časa v  pristopu k razumevnju  stvari o katerih se pogovarjamo.....in na vprašanja, ki jih varuje duh časa je težko prepričljivo odgovarjati.

Sprašuješ, zakaj mislim...?

Zato, ker je to za njo življenjskega pomena. Zato,ker s tem, tako kot je začela, ne bo preživela. Zato, ker živeti odraslo zahteva odraslega človeka in zato, ker življenje ne odpušča ( tako kot duh časa ).

Prosim, ne beri mojega razmišljanja kot moraliziranja na to temo, ampak kot situacijo človeka, ki ne živi tako kot živi zato, ker se je od tisočih možnosti  svobodno tako odločil, ampak živi tako zato, ker ga je življenje samo "vsrkalo" v lastne zakonitosti.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #22 - 31.01.2005 at 14:41:20
 
Lilith wrote on 30.01.2005 at 18:15:20:
1. Poželenje in užitek, dva kulturno in antropološko sekundarna fenomena, konec koncev z ničemer ne pojasnjujeta spolnosti. Nista odločujoč dejavnik, čeprav sta vsaj delno sociološko označena. V monogamnih, ljubečih skupnostih ju lahko sproži le ljubljena oseba s svojo edinstvenostjo.



Ne vem, kako si lahko to predstavljaš, vendar pa se mi zdi, da si z zgornjim krepko usekala mimo: tudi če poželjenje in užitek ne pojasnjujeta ničesar, si seksa brez obeh skoraj ni mogoče predstavljati. Mogoče torej res ne pojasnjujeta fenomena seksa, vendar pa se ta fenomen brez nju le težko vzpostavi.

Če je seks cilj, ki naj bi ga v spolnosti dosegli, potem vodi pot do tega predvsem preko želje po seksu, ki se izraža skozi poželjenje po seksualnem objektu (in tu smo objekti poželjenja tako moški kot ženske). In če je užitek, ob tem dejanju, nekaj s čimer nas naravni zakoni zvito priseljujejo v nadaljevanju naše vrste, potem je vsekakor vse prej kot sekundaren za ta fenomen spolnosti.
In dejstvo je da pri vsakem seksu vsaj eden od sodelujočih uživa in da je pri vsaj enem od sodelujočih podstajalo poželjenje po objektu te igre.

Vsekakor najbrž obstajajo antropologi, ki bi se strinjali s tem, kar si zgoraj napisala, vendar pa me ne bodo prepričali. Mogoče res ni poželjenje glavni določujoč faktori, vendar pa je vseeno osnovni sprožilec, in mogoče res ni seks vsem v užitek, vendar pa lahko za veliko večino ljudi rečem, da pri seksu uživajo.

To ali sta sociološko in antropološko sekundarna ali primarna, je najbrž popolnoma stvar posameznih teorij, zase pa zagotovo vem, da ne morem seksati brez želje po seksu, želja pa se le težko sproži brez nekega konkretnega objekta poželjenja.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
wunmi
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 16

Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #23 - 31.01.2005 at 16:52:01
 
Kako ali zakaj?

Mislim, da je vzrok v neravnotežju.Neravnotežje je - njena predstava biti pomembna - ljubljena; vzorci, ki jih je prejela s strani staršev, družbe, civilizacije. Zakaj se lahko ženska počuti in deluje v ravnotežju?Zato ker je bila tako vzgojena - ljubeč odnos staršev ali skrbnikov; ali pa zato, ker je njeno trdo delo na sebi pokazalo sadove; mogoče pa je izjemna osebnost - takih je zelo malo.

Če se hočeš uveljaviti v družbi do določene mere se moraš prilagodit. Komu? Tistemu ki je v večini ali ki je bolj močan.
Skozi dolg razvoj človeškega bitja ja prevladala moška moč.
Je moška moč to, da žensko nadvlada(kar je še vedno običaj v naši družbi) ali jo sprejme brezpogojno kot osebo, ki se gradi in razvija.  


Pa verjetno še veliko, veliko več! Cheesy 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #24 - 31.01.2005 at 17:56:15
 
marina wrote on 31.01.2005 at 13:14:29:
Jaz sem vedno bolj prepričana,da je vse nekako prirojeno in da ni vse v vzgoji, enostavno so moški bolj nagnjeni k aktivnosti in k vodstvu na vseh področjih, ženske pa k pasivnosti, podredljivosti in da pač to tako je.
         Če samo opazujem živali. Kjer je leglo 4 mladičev, se bosta mlada samčka na veliko igrala, pretepala, ruvala, medtem ko se mali samički igrata manj zavzeto in manj grobo.



Shocked Shocked Shocked

ah, dej ga lomt, marina

kaj pa levinje?

itak ta razlika moško,aktivno//žensko, pasivno je čist mim


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #25 - 31.01.2005 at 19:44:13
 
Toni_Zamene wrote on 31.01.2005 at 13:32:31:
Zato, ker je to za njo življenjskega pomena. Zato,ker s tem, tako kot je začela, ne bo preživela. Zato, ker živeti odraslo zahteva odraslega človeka in zato, ker življenje ne odpušča ( tako kot duh časa ).

Prosim, ne beri mojega razmišljanja kot moraliziranja na to temo, ampak kot situacijo človeka, ki ne živi tako kot živi zato, ker se je od tisočih možnosti  svobodno tako odločil, ampak živi tako zato, ker ga je življenje samo "vsrkalo" v lastne zakonitosti.

Toni, zgleda da sem postal zate že skoraj poosebljeni duh časa in tvoje nezadovoljstvo s stanjem duha v tem času uporabljaš kot argument v debati. Žal tega ne morem sprejet, kot resen argument.

Slovenski pregovor sicer res pravi, da najprej štalca, pol pa kravca, ampak danes lahko brez pomoči staršev in družine postane zares samostojnih, torej zares odraslih, samo en presneto majhen odstotek mularije.
Si težko predstavljam, da bi praktično vsem uspel prepovedat seks, dokler ne bodo v celoti samostojni. Saj upam, da sem te prav razumel, da odraslo življenje pomeni v tem primer seks in ne vožnje z BMW-jem? (čeprav ne vem, kaj je bolj potencialno nevarno, nezaščiten seks, ali vožnja z bmw-jem s prepotentnim voznikom)

Moram pa reči še to, da hvala bogu, če kakšnemu mladcu ali kakšni mladenki kdo odpusti kakšno mladostno muho ali neumnost. Če je to del duha časa, potem sploh super, se stvari premikajo na bolje.  Morda pa bi to lahko proglasili za novo vrednoto. Tam približno zadnjih 2000 let novo. Zgleda, da nam gre bolj počasi v glavo.

(Če se iz tega ne bo mulc ali mula nič naučil/a, mu/ji nihče razen mame ne bo prav dolgo ponovno odpuščal, tako da se ni treba pretirano bat zlorab)

Mene pa žuli pravzaprav ena druga reč, ki se tiče tvojega zadnjega odstavka. Ali s tem, ko nekoga poskušamo na vsak način obvarovati, da ga življenje ne bi posrkalo na nek tir, za katerega ne vemo, kam vodi, ali mu s tem res ponudimo tisoč možnosti svobodne izbire, ali ga morda le ne preusmerimo na drug tir, ki se nam zdi bolj primeren / varen?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #26 - 31.01.2005 at 21:52:37
 
Siaj, ne vem, nisem opazovala levinj:)  Sklepam samo po živalih okoli sebe pa po otrocih. Kaj ni lev tisti, ki ima pod svojim okriljem samice pa njihove mladiče? Kaj pa vem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #27 - 31.01.2005 at 21:57:51
 
Quote:
Toni, zgleda da sem postal zate že skoraj poosebljeni duh časa


lol  ...  na ta račun sem si pa ene par minut razgibavala trebušne mišice...jao Grin
ampak gremo k stvari:
  Quote:
Si težko predstavljam, da bi praktično vsem uspel prepovedat seks, dokler ne bodo v celoti samostojni.

Moram pa reči še to, da hvala bogu, če kakšnemu mladcu ali kakšni mladenki kdo odpusti kakšno mladostno muho ali neumnost. Če je to del duha časa, potem sploh super, se stvari premikajo na bolje.  

(Če se iz tega ne bo mulc ali mula nič naučil/a, mu/ji nihče razen mame ne bo prav dolgo ponovno odpuščal, tako da se ni treba pretirano bat zlorab)


Nimam občutka, da bi Toni imel v mislih prepoved seksa (naj me popravi, če se motim). Bolj problematično je, da ta seks nima duše oz. da gre za "partnerski" odnos, ki v njeni duši zapušča praznino.
In dalje- saj sploh ne gre za to, da bi tej deklici kdo moral kaj odpustiti - vprašanje je, če bo lahko odpustila sebi za nasilje, ki ga povzroča nad svojo dušo. Tem samopoškodbam bi jaz rekla, da življenje ne odpušča in ni tako prizanesljivo kot je duh časa. Ker te poškodbe bodo zelo verjetno trajne in nepopravljve.  Poudarjam - zelo verjetno, lahko pa se zgodi čudež.

Quote:
Mene pa žuli pravzaprav ena druga reč, ki se tiče tvojega zadnjega odstavka. Ali s tem, ko nekoga poskušamo na vsak način obvarovati, da ga življenje ne bi posrkalo na nek tir, za katerega ne vemo, kam vodi, ali mu s tem res ponudimo tisoč možnosti svobodne izbire, ali ga morda le ne preusmerimo na drug tir, ki se nam zdi bolj primeren / varen?


Mene pa žuli bolj to, a sploh lahko obvarujem pred neumnostjo (beri: pred duhom časa) nekoga s točno določeno osebno zgodovino? V praksi vse prevečkrat  ugotavljam, da ne morem, da je že vse zamujeno.


Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
koruzni
Guest




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #28 - 01.02.2005 at 00:11:17
 
Lilith wrote on 30.01.2005 at 15:49:10:
Včerajšnji pogovor na chatu me je vzpodbudil, da tukajle objavim nekaj svojih misli- v razmislek in za debato.
Recimo, da en del moških res funkcionira v odnosu do žensk zgolj po principu spolnega nagona.  Eni svoje vedenje bolj drugi manj javno promovirajo.  Skozi izjave, ki ženske razvrednotijo na nivo objekta poželenja
In kaj počne ob tem določen del žensk? Ne boste verjeli (ah, če dobro premisli, pa kar boste verjeli ), ampak tole moško početje podpirajo - pa najsi ga podpirajo aktivno ali pasivno.  Ene se tem moškim hahljajo (ah, kako smešno Roll Eyes, druge še same razglašajo, da gre moškim le za sex kot da je razčlovečenje ženske samoposebiumevno, tretje ne rečejo nič, a tolerirajo to početje in ga morda opremijo z oznako "moški pogovori".
Pa špekulirajmo malce o usodi teh žensk, ki tako "junaško" prenašajo moški primitivizem.  Pomagale so torej ustvariti kulturo, v kateri dovoljujejo moškim, da jim določajo njihovo mesto. Kulturo, v kateri je ženska spolni objekt. In slej kot prej bodo končale s tipom, ki verjame v te vrste kulturo. Ko bo glavna strast mimo, jih bo zamenjal z mlajšim in lepšim "modelom" - ampak ta scenarij je za tiste, ki bodo imela srečo. Tiste z manj sreče bodo služile le "za eno noč".  Nikar se ne sprenevedajmo - tega je ogromno- in starejše ženske si morda lažejo, da tudi same hočejo le one night stand, ampak najstnice so v tem še veliko bolj iskrene in pristne....in ne bi verjeli, koliko jih pristane na psihiatriji zaradi poskusa suicida - tiste seveda, ki imajo srečo, da preživijo. In ko se pogovarjam z njimi ravno o teh stvareh- jih nekatere zelo dobro znajo začutiti, a vedo tudi povedati, da če ne bi pristajale na tak odnos moških do njih, bi bile....izločene! Osamljene...
Bedna ta naša kultura, a ne?

Zato pa pozivam vse tiste ženske, ki ste zmogle začutiti moje sporočilo, da nikar ne dovolimo, da nam bodo moški določali, kaj smo. Ni potrebno veliko- le izražati to, kar globoko v sebi čutimo. Da nismo objekt. Da nam ni treba poslušati "moških pogovorov", ki so do nas poniževalni. Da ni treba prodajati svoje duše, da bi bil ob vas moški, kakršnega si v svojem bistvu itak ne želite.
Ker povem vam, poznam moške, ki SO drugačni. Ja, obstajajo. In kdorkoli vas bo kadarkoli želel prepričati drugače, tisti le vleče vodo na svoj mlin.


Oh, bog!  Grin

Ti pa si komedija!

Da, da. Ženske ste samo objekt. Za podreti in pustiti v grmovju, kakor bi rekel en moj kolega. Drugače pa vsesplošno uporabne tudi za v kuhinji in pri vzgajanju otrok. Tu pa se vaša uporabnost počasi kočna.

Roll Eyes

Če imaš ti otroško mentaliteto žrtve ne zastrupljaj še ljudi okrog sebe. Feminizem je že tako ali tako naredil že zadosti škode v tem svetu za vse nas, brez takšnih zdrah kot so tvoje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #29 - 01.02.2005 at 00:24:36
 
Quote:
Oh, bog!  Grin

Ti pa si komedija!

Da, da. Ženske ste samo objekt. Za podreti in pustiti v grmovju, kakor bi rekel en moj kolega. Drugače pa vsesplošno uporabne tudi za v kuhinji in pri vzgajanju otrok. Tu pa se vaša uporabnost počasi kočna.

Roll Eyes

Če imaš ti otroško mentaliteto žrtve ne zastrupljaj še ljudi okrog sebe. Feminizem je že tako ali tako naredil že zadosti škode v tem svetu za vse nas, brez takšnih zdrah kot so tvoje.  


Koruzni, zakaj se meni dozdeva, sodeč po tvoje pisanju, da ti ne živiš niti na koruzi (z ljubico), čeprav si ves koruzni, niti s partnerko (ženo ali punco) - skratka nič ženskega ni v tvoji bližini, čeprav bi si verjetno še kako želel? Frustracije se dajo še na kak drug način sproščati, ni ti treba zaradi tega biti jezen na vse ženske, če nimaš sreče...   Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14