Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14
(Read 26681 times)
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #45 - 01.02.2005 at 14:24:03
 
Quote:
Tudi jaz se za to borim, pa zato ne rabim bit feministka ali feminizmu naklonjena  Tongue


ja itak, sej kdo pa koga v kaj sili

bolj zanimivo se mi zdi to, zakaj ti je feminizem zoprn


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #46 - 01.02.2005 at 14:28:52
 
siaj wrote on 01.02.2005 at 14:24:03:
ja itak, sej kdo pa koga v kaj sili

bolj zanimivo se mi zdi to, zakaj ti je feminizem zoprn


A tu ste sami talento za spreobračanje besed, al kaj?
Zakaj bi mi bil zoprn? Vsak ma svojo pot. Rekla sem, da mi ni treba mu biti naklonjena.

Vsakomur bi rade volje pomagala, ki bo dajal moč čemur ali komerkoli zunaj sebe, pa najsi je to moški ali ženska.


Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #47 - 01.02.2005 at 14:36:27
 
A pol je več vrst feminizma? Misliš,da nisi feministično usmerjena oz. feministka kljub svojemu prepričanju, da morajo ženske imet enake možnosti delovanja na vseh področjih? Ne vem, katero vrsto feminizma torej misliš. Mogoče misliš na to razliko, da čeprav tako razmišljaš, da še ne boš v nobeni taki skupini.
Ali pa se je feminizma oprijel negativen predznak,ker se ga povezuje s sovražnostjo do moških.

Ko sem prebrala Lastno sobo od Virginie Wolf, me je kar stiskalo. V Angliji se je sprehajala mimo neke univerze, pa je dobrohoten mili starejši gospod prišel do nje,pa jo vljudno prosil,da če lahko skrene iz tiste steze, ker po tisti stezi smejo hoditi samo moški in pol njena razočaranost nad redom pa izključevanjem žensk...Takrat, dolgo nazaj. sem bla prava feministka Tongue, sodelavka Bosanka, mama 3 otrok, muslimanka,mi je dopovedovala,da je moža in moške nasploh nujno ubogati,ker oni so močnejši in lahko vedno udarijo, ker jih ženske same k temu prisilijo in da če so ženske uslužne do njihovih potreb in pričakovanj,pa so možje vendar jaaa zlati in da brez njih itak ničesar ne bi bilo.Danes ji ne bi nič več rekla, ker očitno potrebuje neki "red" take vrste že zarad vzgoje. Takrat pa me je zgroženo gledala,ko sem ji svetovala drugega moža:) češ,kako sploh upam pomislit na kaj takega, ker ona ne bi nikoli naredila ničesar proti svojemu možu. Kaj bi nekomu skušal odpret oči, če pa uživa v svoji podrejeni vlogi in se varno počuti v njej, je pač sprejela tak način zakonskega odnosa kot tisti pravi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #48 - 01.02.2005 at 14:38:18
 
Lilith wrote on 31.01.2005 at 21:57:51:
Tem samopoškodbam bi jaz rekla, da življenje ne odpušča in ni tako prizanesljivo kot je duh časa. Ker te poškodbe bodo zelo verjetno trajne in nepopravljve.  Poudarjam - zelo verjetno, lahko pa se zgodi čudež.

Dialog, kot ga je postavil Toni, je zame oblika ne posebej subtilnega  pritiska na dekle, da naj spremeni svoj način življenja.  (i.e. Kaj misliš kar skoz tko živet!?!)

Odgovor je (zame pričakovano) obramben, namesto da bi razmišljala o drugih možnostih in tem kaj bi rada, išče dekle načine, kako najti opravičilo za to kar počne.

Niti besede o njenem razmišljanju, željah, načrtih, ciljih, samo pritisk -- spremeni se, podredi se. Komu, čemu?

Sad

bp

P.S. Ali so hipnotizirane cerkvene miške lahko feministke?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #49 - 01.02.2005 at 14:48:39
 
Lilith wrote on 30.01.2005 at 15:49:10:
Zato pa pozivam vse tiste ženske, ki ste zmogle začutiti moje sporočilo, da nikar ne dovolimo, da nam bodo moški določali, kaj smo. Ni potrebno veliko- le izražati to, kar globoko v sebi čutimo. Da nismo objekt. Da nam ni treba poslušati "moških pogovorov", ki so do nas poniževalni. Da ni treba prodajati svoje duše, da bi bil ob vas moški, kakršnega si v svojem bistvu itak ne želite.
Ker povem vam, poznam moške, ki SO drugačni. Ja, obstajajo. In kdorkoli vas bo kadarkoli želel prepričati drugače, tisti le vleče vodo na svoj mlin.



Če mene vprašaš, bi bila vsaka feministka zadovoljna, če bi lahko tole parolo vključila v svoj govor na zboru feministk. Zato se mi zares ne zdi čudno, če smo prišli do debate o feminizmu.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #50 - 01.02.2005 at 14:59:19
 
bolj k se trudis, manj je efekta  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #51 - 01.02.2005 at 15:09:05
 
marina wrote on 01.02.2005 at 12:27:12:
Seveda je glavno gonilo feministk frustracija zaradi moške nadvlade. Toda če je frustracija bit feminist(ka), je prav tako še večja frustracija bit šovinist, ker obojne grize nemoč - feministke bolj zarad družbene neenakopravnosti žensk, šoviniste pa bolj na osebnem nivoju v partnerstvu, ker tile nimajo neke politične moči, razen da svoje neslanosti klatijo v gostilnah okrepljeni s pirom Grin


Takole je, boj žensk za volilno pravico je trajal na Slovenskem več kot pol stoletja.

Volilno pravico smo ženske na Slovenskem dobile 17.5. 1942. volilna pravica žensk pa je bila potrjena tudi z ustavo 1946.

Seveda pa so se ženske, naše prednice, borile tudi zoper odpuščanje poročenih žensk iz javnih služb, zoper celibat za učiteljice in državne uradnice, za pravico do splava na podlagi socialnih indikacij, za utrezno vrednotenje gospodinjskega dela, zoper nasilje v družini, za enakopravnost zakonskih in nezakonskih otrok, uzakonitev starostnega zavarovanja za vse delavstvo (tudi za služkinje),.... za spremebo zakona o društvih, ki ni dovoljeval vključitve žensk vanje, ... prvi Dečji dom  (osiroteli otroci) je ustanovilo Splošno žensko društvo leta 1923, .... ženskih društev in gibanj je bilo itak cel kup, bili so tudi protesti, ja borit se je bilo treba ... glavna tema pa je bila res volilna pravica, v ta namen so se okoli 1930 povezala vsa ženska društva v SLO, razen Krščanskega ženskega društva (sic!) ....

toliko o tem, recimo pred 60 leti niti slučajno ti kot ženska ne bi imela enakega plačila kot tvoj moški sodelavec - za enako delo seveda

najbolj radikalnen feminizem pa obstaja v USA -  (in le zakaj ??)

pa še to, upam, da po napisanem lahko sklepaš, da ni fora bila v "frustraciji zaradi moške nadvlade" -- ampak zato ker včasih ženske določenih stvari niso smele počet



Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #52 - 01.02.2005 at 15:19:10
 
sinjeoka wrote on 01.02.2005 at 12:57:15:
meni se namreč zdi, da manjka eno družbeno gibanje, ki bi moške učil biti moški (ne pa pokvečene spake v obliki maminih sinetov ali šovinističnih agresivcev)

men je tole da best napisano
v bistvu si mislim, da bi si bli usi na smrt hvaležni, če bi vsak sam svoj spol začel obvladovat, pa se nehal v drugega vtikat Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #53 - 01.02.2005 at 15:27:42
 
Quote:
A tu ste sami talento za spreobračanje besed, al kaj?
Zakaj bi mi bil zoprn? Vsak ma svojo pot. Rekla sem, da mi ni treba mu biti naklonjena.

Vsakomur bi rade volje pomagala, ki bo dajal moč čemur ali komerkoli zunaj sebe, pa najsi je to moški ali ženska.




ok, sorry nisem mislila tako hudo (razumem, ni ti zoprn, ampak mu nisi naklonjena)

te bom pa drugače vprašala - zakaj misliš, da je feminizem razvrednotenje žensk


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #54 - 01.02.2005 at 15:40:36
 
Quote:
Dialog, kot ga je postavil Toni, je zame oblika ne posebej subtilnega  pritiska na dekle, da naj spremeni svoj način življenja.  (i.e. Kaj misliš kar skoz tko živet!?!)

Odgovor je (zame pričakovano) obramben, namesto da bi razmišljala o drugih možnostih in tem kaj bi rada, išče dekle načine, kako najti opravičilo za to kar počne.

Niti besede o njenem razmišljanju, željah, načrtih, ciljih, samo pritisk -- spremeni se, podredi se. Komu, čemu?

Sad

bp

P.S. Ali so hipnotizirane cerkvene miške lahko feministke?



iskanje psiholoških nasvetov vsebuje iskanje novih rešitev, oziroma novega načina življenskega stila

dajanje nasvetov potemtakem ni subtilen, ampak zelo jasen način, podaje mnenja kaj in kako v življenju spremeniti, da te srajca(življenje) ne bo več žulila

ker je nasvet nesubtilen, obstaja jasna možnost take it or leave it.... če se že odločiš za leave it in ti je srajca življenja še vedno prevelika si lahko še zmeraj poiščeš drugega nasvetodajalca

imho ... psihološki nasveti niso subtilni, ampak direkt radikalni
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #55 - 01.02.2005 at 15:44:54
 

za marino:

kaj je militnantni feminizem - recimo tista skrajnost, ki pošilja moške rodit, ali pa ki v današnjem rodu moških skuša ali pa kar vzbuja občutke krivde za grehe, ki so jih storili njihovi dedje.


za loops - ti se lahko do onemoglosti pretvarjaš, da feminizma ne podpiraš, da pa podpiraš podiranje tabujev in življenje v slogi in sprejemanju neenakosti

toda dokler nisi sposobna identificirati kaj neenakost sploh je in kdaj je neupravičena, takrat se ne moreš boriti za "slogo"

v takih momentih je geslo "pro sloga" u bistvu geslo ZA neke ustaljene vzorce, za katere pa ne moreš ali nočeš presojati kakšni so


presoja v sebi vsebuje vrednostno sodbo - ali etiketo (pozitivno/negativno)
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #56 - 01.02.2005 at 15:49:31
 
marina wrote on 01.02.2005 at 14:36:27:
A pol je več vrst feminizma? Misliš,da nisi feministično usmerjena oz. feministka kljub svojemu prepričanju, da morajo ženske imet enake možnosti delovanja na vseh področjih? Ne vem, katero vrsto feminizma torej misliš. Mogoče misliš na to razliko, da čeprav tako razmišljaš, da še ne boš v nobeni taki skupini.
Ali pa se je feminizma oprijel negativen predznak,ker se ga povezuje s sovražnostjo do moških.

Ko sem prebrala Lastno sobo od Virginie Wolf, me je kar stiskalo. V Angliji se je sprehajala mimo neke univerze, pa je dobrohoten mili starejši gospod prišel do nje,pa jo vljudno prosil,da če lahko skrene iz tiste steze, ker po tisti stezi smejo hoditi samo moški in pol njena razočaranost nad redom pa izključevanjem žensk....


Grin Grin

no, kaj ti naj rečem, če bi to letelo na mene ... pol si zadela point

seveda je pa moje pravilo št. 1 : ukvarjaj se predvsem sam s seboj, spoznaj se

vendar je tako, do določene točke se lahko ukvarjaš sam  s seboj -- na eni točki se je treba pa tud z drugimi
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #57 - 01.02.2005 at 16:43:02
 
ej ne se prevec trudit, k gre vse v prazno..

klele moski k to berejo si misljo : "uf pizda ,pocas bo zacel zmankvat lahkih pick, gremo hitr na lov, predn jih vseh zmanka!!"
Grin Grin Grin

u cannot bypass inevitable
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #58 - 01.02.2005 at 17:38:30
 
Siaj, saj vem, kaj misliš, ni vzrok frustracija,ampak to,da ženske določenih stvari niso smele počet. Porka duš, zakaj so pa na kmetih  v nasprotju s tem morale počet čisto vse? V mestih niso nič smele, na kmetih pa so morale! Pa še danes je tako! Mislim ob 3 zjutraj vstajat pa kosit na travnik, sejat pa žet, čisto vse! Čisto vse,kar so delali moški,so "lahko" počele tudi ženske!Zastonj delovna sila.Za golo hrano. Smeh me grabi, evo kmečko  napredno enakopravno hierarhijo, čeprav je mož gospodar, je ženi dovoljeno delat in se matrat od zore do mraka, ne samo kuhat, čistit, pa noge narazen pa rojevat  Sicer pa slabo kapiram, kaj je kdo komu tukaj rekel,ker smo meli 2 obiska,pa sem 2krat nazdravla z njimi,pa ne štekam več,prehitro gre vse skup.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #59 - 01.02.2005 at 19:55:56
 
sinjeoka wrote on 01.02.2005 at 15:40:36:
iskanje psiholoških nasvetov vsebuje iskanje novih rešitev, oziroma novega načina življenskega stila

dajanje nasvetov potemtakem ni subtilen, ampak zelo jasen način, podaje mnenja kaj in kako v življenju spremeniti, da te srajca(življenje) ne bo več žulila

ker je nasvet nesubtilen, obstaja jasna možnost take it or leave it.... če se že odločiš za leave it in ti je srajca življenja še vedno prevelika si lahko še zmeraj poiščeš drugega nasvetodajalca

imho ... psihološki nasveti niso subtilni, ampak direkt radikalni

Če te prav razumem, zagovarjaš to, da je treba na nekoga, ki je morda že sicer pod pritiskom, še direktno in dodatno pritisnit, v upanju, da se bo "zlomil na tapravi način"?

Ali sem kaj spregledal?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14