Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 16336 times)
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: prijateljstvo
Reply #15 - 22.12.2004 at 22:03:28
 
Lilith

mimogrede sem povečal tvojo sliko Smiley
vidim, da si zlo luštna punca Shocked
no? v bistvu sploh če je to tvoja fotka Undecided

vse cool
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: prijateljstvo
Reply #16 - 22.12.2004 at 22:27:50
 
nomad, ni moja slika, mogoče bi ji na hitrco bila mal podobna.
S tole lepoto je pa tako...raje bi bila manj luštna, bi vsaj več prijateljev imela. Sad

Ixtlan, jaz funkcioniram tako, da o bolečih stvareh ne morem govoriti.  Undecided No, ne o vseh.  Mogoče samo to, da tale prijatelj ni tak idiot, kot je v tistem tvojem scenariju.

Lahko pa govorim o naslednjem delu incidenta. Med drugim mi je bilo povedano, da če bi midva nadaljevala prijateljstvo in bi se on kdaj poročil ali imel resno zvezo, bi z menoj prekinil stike oz. intenziteto najinega druženja. Mene je to šokiralo, ker jaz sem se z njim družila kljub mojemu partnerskemu odnosu. Jaz pač tako pojmujem prijateljstvo, da se kar ne prekine, četudi imamo resno zvezo. On pa mi je rekel najprej, da njegova žena ziher ne bi hotela gledati tega prijateljstva (halooo, a moj partner pa je lahko?) In potem, ko sem se čisto razkurila, je pojasnil, da on če bi se poročil, bi imel v ženi vse - od partnerke do prijateljice in drugega ne bi potreboval.

Zato pa se ubadam s tem- a vsi moški tak funkcionirajo ali imam le jaz tako prekleto smolo, da bi vsi radi nekaj več?!
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: prijateljstvo
Reply #17 - 23.12.2004 at 01:26:10
 
pomoje je splošno tko kot je tvoja izkušnja lilith

obstajajo pa izjeme

jest sebe vnaprej ne bi mogu uvrstit ne na eno ne na drugo stran ...

prijateljstvo kot tako še najboljš opiše tale model

t wrote on 21.12.2004 at 19:08:20:
Aristotel je napisal enega boljših spisov o prijateljstvu, kjer pravi: "Prijatelj je duša v dveh telesih."



med spoloma pa nastane znana jeba, pa ne nujno ...





ps

nomad wrote on 22.12.2004 at 14:55:38:
P.S
adminstratorji! zakaj ste cenzurirali besedo SEX, SEXANJE


tkole je blo ...

sinjeoka wrote on 16.04.2004 at 10:10:03:
ps. Ej admin ... kaj ga kvačkaš in delaš cenzuro? S E X ni psovka?


gape wrote on 18.04.2004 at 13:12:50:
mah ... nima veze s psovko
uni butasti filtri od najdi.si-ja recimo, pa še marsikateri glupi filter ki je inštaliran na računalnikih, kjer je i-net javno dostopen, filtrirajo strani z besedo sex.
in zato je več ni ... sej mate spolnost izraz ... a ni zadost lep?
al pa seks
al pa ... whatewer ...

pač ... ljudje so žalostni ker ne morejo braz določenih delov foruma in to samo zato ker je nekdo uporabu to besedo nekoč ... in filtri si to zapomnejo ...

sm najprej mal na najdi.si težil, pol k sm pa vidu da jih niti ne briga kvaliteta njihove storitve ...

sm se zadnjič tko odloču ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: prijateljstvo
Reply #18 - 23.12.2004 at 08:28:46
 
si res ne morem kaj, da ne bi skomentirala tega:

nomad wrote on 22.12.2004 at 14:55:38:
jaz sem mnjenja, da se ženske nebi smele bat seksualnih advantur. ma zakaj nebi mogel biti prijatelj in plus tega še kaj več?? saj smo ljudje, sex ne bi smel biti tabu! zaenkrat še kemija deluje v nas in to je normalno..

sam  nimam resne zveze in to se mi zdi zaenkarat  najboljše. počutiš in čutiš svobodo..
veza vedno poseduje zgolj omejuje, moreš ono pa tisto ti  ne paše..ehh.
zame je boljše (glede sexa) z nevezano žensko. kdo pravi da to ne more biti ljubezensko stanje, ravno tu je prosta ljubezen brez kakršnihkoli pogojevanj..
za ono ta kao resno, pa bom pripravljen komaj, ko bom duhovno z samim sabo razčisto..



jaz tovrstnim pogledom na svet pravim samoprevara.

1. Jaz recimo nimam kaj dosti proti one night standerjem. Problem se pojavi na izvedbeni ravni. Na prste ene roke lahko preštejem vse moške, ki so me zadosti privlačili, da bi se bila pripravljena spustiti z njimi v avanturo. (torej ni problem morala, ampak kemija). Problem številka 2. pa je nastal, ko sem začela tipat teren. Recimo tko, da 4/5 moških itak ne ve, kako funkcionira ženska spolnost in je zato z njimi sex mizern in ženski ni treba iti do stopnje penetracije z njimi, da to ugotovi. Tako da, vsaj pri meni, pa tudi pri ženskah, ki jih zadosti dobro poznam, da vem da so o teh zadevah odkrite, velja isti princip. Naš kontroverzni dr. Rugelj pravi, da so moški hitrostrelci .... in to je full res. Seveda se nobena od nas ni nikoli poslovila od takšnega tipa z besedami : "Sorry srček, ampak ti pa res ne znaš sex-at", ampak bolj s floskulo : "Sorry srček, ampak nisem jaz tak tip ženske."  Tak način morebiti v moških res daje vtis, da smo ženske zategnjene, ampak to je samo vtis. Resnica se žal skriva drugje.


Sem se prav nasmejala temi, kdo bolj vara moški ali ženske ... zato, da varamo sta zmeraj potrebna tako moški kot tudi ženska. Tako da je krivda genau 50:50. Se pa ženske s svojimi avanturami ne hvalimo, kar pa seveda nikakor ne pomani, da jih nimamo.


Kar se prijateljstva tiče: Jaz imam precej moških prijateljev, moj najdaljši staž moškega prijateljstva sega v 1. razred OŠ. Prijateljstvo je zame medsebojna naklonjenost in pomoč.

Ljubezen jaz vsekakor enačim s partnerstvom, ki pa ga zanalašč ne poimenujem veza. Veza asociira na neko prisilno stanje. Partnerstvo pa, vsaj zame ni prisiljujoče. Ljubezen in partnerstvo je zame stanje, ko vzajemno med dvema deluje kemija in sta povrh vsega še prijatelja. Odpoved dodatnim avanturam, pa je prostovoljna, ne toliko zaradi partnerja kot zaradi mene same. Žal imamo ljudje na dan omejeno časa in zato pač s časom in pozornostjo ne moremo razsipavati na okoli, kar pomeni, da bi partnerstvo začelo razpadati v trenutku, ko bi se zanj nehala truditi. Seveda pa je nezanemarljivo tudi to, da nekoga, ki ga imam rada nikakor ne želim po nepotrebnem prizadeti.

Seveda pa imam tudi jaz v prijateljstvih z moškimi slabe izkušnje, ko so preko prijateljstva skušali doseči več. Kar se mene tiče, je moja naloga z ljudmi imeti razčiščene račune, kar pomeni, da če smo prijatelji, smo prijatelji in takrat to pač dam zelo jasno vedet, da je to to. Nikoli se ne spuščam v tiste dvomljive odnose, no vsaj z moje strani. Če je za nasprotno stran tak odnos nesprejemljiv, pa pač moram požreti to, da se taka oseba slej ko prej od mene odvrne. (In po mojih izkušnjah, so taki "užaljeni" moški, sposobni naresti tudi precej p i z d a r i j.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: prijateljstvo
Reply #19 - 23.12.2004 at 08:38:08
 
Lilith wrote on 22.12.2004 at 22:27:50:
Ixtlan, jaz funkcioniram tako, da o bolečih stvareh ne morem govoriti.  Undecided No, ne o vseh.  Mogoče samo to, da tale prijatelj ni tak idiot, kot je v tistem tvojem scenariju.


verjamem,... pač samo en klasičen (defenzivni, samopomilujoči) vzorec razmišljanja ob občutku zavrnjenosti. po drug stran pa dvomim, da bi kdo povedov točn tko na glas ker se pregrdo sliš Wink

Lilith wrote on 22.12.2004 at 22:27:50:
Lahko pa govorim o naslednjem delu incidenta. Med drugim mi je bilo povedano, da če bi midva nadaljevala prijateljstvo in bi se on kdaj poročil ali imel resno zvezo, bi z menoj prekinil stike oz. intenziteto najinega druženja. Mene je to šokiralo, ker jaz sem se z njim družila kljub mojemu partnerskemu odnosu. Jaz pač tako pojmujem prijateljstvo, da se kar ne prekine, četudi imamo resno zvezo. On pa mi je rekel najprej, da njegova žena ziher ne bi hotela gledati tega prijateljstva (halooo, a moj partner pa je lahko?) In potem, ko sem se čisto razkurila, je pojasnil, da on če bi se poročil, bi imel v ženi vse - od partnerke do prijateljice in drugega ne bi potreboval.


vidim užaljenost, izsiljevanje, še celo poskus ločevanja tebe od tvojega partnerja, ki ti po njegovem mnenju ne izpolnjuje vseh potreb

Lilith wrote on 22.12.2004 at 22:27:50:
Zato pa se ubadam s tem- a vsi moški tak funkcionirajo ali imam le jaz tako prekleto smolo, da bi vsi radi nekaj več?!


dobr vprašane, na katerega je težko odgovort

zagotovo ne vsi

tisti, ki že imajo svojo "sanjsko partnerko", zagotovo ne funkcionirajo tko

Grin

gayi tut 100% ne

pri ostalih pa nikol ne veš  Grin

pa sej ne morš zamert tega, pač vsi na nek način skoz iščejo sebi, po nekih kriterijih, najbolj primerno partnerko alpa pač sam hočejo seksat. zameriš lohko potem edin reakcije. pa to, da se ne potrudjo brat med vrsticam, govorice telesa in da še kr nekj vztrajajo, pa čeprov jim enkrat že direkt rečeš NE...ko da bi jim bla s prijateljstvom kej dolžna...kot otroci k trmarjo pri mamici Roll Eyes
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: prijateljstvo
Reply #20 - 23.12.2004 at 09:05:59
 
sinjeoka wrote on 23.12.2004 at 08:28:46:
Sem se prav nasmejala temi, kdo bolj vara moški ali ženske ... zato, da varamo sta zmeraj potrebna tako moški kot tudi ženska. Tako da je krivda genau 50:50.


Da je genau 50:50 ni res Smiley žensk je kot prvo več in se razmerje že takoj podre
načeloma varajo samo tisti, ki so v zvezah...če nekdo ni v zvezi pač ne vara (po neki definiciji) in se razmerje podre
eni lahko varajo več; npr. en moški lahko vara z desetimi različnimi ženskami - razmerje se spet podre Wink

Sicer pa zlo dober post!


sinjeoka wrote on 23.12.2004 at 08:28:46:
Se pa ženske s svojimi avanturami ne hvalimo, kar pa seveda nikakor ne pomani, da jih nimamo.


Oh, NOW I'm SURE you have them Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: prijateljstvo
Reply #21 - 23.12.2004 at 09:20:31
 
ixtlan wrote on 23.12.2004 at 09:05:59:
Da je genau 50:50 ni res Smiley žensk je kot prvo več in se razmerje že takoj podre
načeloma varajo samo tisti, ki so v zvezah...če nekdo ni v zvezi pač ne vara (po neki definiciji) in se razmerje podre
eni lahko varajo več; npr. en moški lahko vara z desetimi različnimi ženskami - razmerje se spet podre Wink

Sicer pa zlo dober post!



u bistvu če boš natančno pogledal svoje kolege, boš med njimi ziher našel vsaj enega playerja in playerko, pa tudi žensko, ki vara svojega partnerja in fanta, ki vara partnerko.

Se pa seveda postavi vprašanje kaj je to povprečje, oz. katero statistično metodo izračuna uporabiš:

aritmetično sredino, geometrično sredino, mediano ...

moj komentar se je nanašal na aritmetično sredino.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: prijateljstvo
Reply #22 - 23.12.2004 at 09:30:05
 
Razmerja pri varanjju dejansko ne moremo kar tako simpl porazdeliti na 50:50, čeprav sta (običajno) res vpletena dva (moški in ženska). Če ima naprimer poročeni moški razmerje s samsko žensko, vara samo moški, v tem primeru ženska nikogar ne vara (morda kvečjemu samo sebe  8) )

Ravno tako ne verjamem, da je prav veliko tako nespametnih, da bi se naokoli hvalili s svojimi "prepovedanimi" razmerji, čisto vsakega širokoustenja mladoletnih kljukcev pa tudi še ne gre enačiti z varanjem, saj taki običajno sploh še niso v kakšni resni vezi in "teren šele preizkušajo",  izkušnje pa nato izmenjujejo s svojimi vrstniki.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: prijateljstvo
Reply #23 - 23.12.2004 at 09:44:25
 
sinjeoka wrote on 23.12.2004 at 09:20:31:
u bistvu če boš natančno pogledal svoje kolege, boš med njimi ziher našel vsaj enega playerja in playerko, pa tudi žensko, ki vara svojega partnerja in fanta, ki vara partnerko.

Se pa seveda postavi vprašanje kaj je to povprečje, oz. katero statistično metodo izračuna uporabiš:

aritmetično sredino, geometrično sredino, mediano ...

moj komentar se je nanašal na aritmetično sredino.


ok, tega zdej nism najbolj razumel, ampak....

sinjeoka wrote on 23.12.2004 at 09:20:31:
Recimo tko, da 4/5 moških itak ne ve, kako funkcionira ženska spolnost in je zato z njimi **x mizern


...ob tej ugotovitvi (ki verjetn res ni daleč od resnice) zakaj potem vara toliko žensk kot moških?  Wink

mogoče bi se blo še najbl zanimiv vprašat o razlogih varanja, ki so potemtakem (lahko že zgolj iz zgornje ugotovitve izhajajoč) pri moških in ženskah različni (ženski se verjetno ne gre za užitek, ki ji ga moški ne more zrihtat)

predlagam, da debato nadaljujemo v varanje topicu...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: prijateljstvo
Reply #24 - 23.12.2004 at 09:54:44
 
roberto wrote on 22.12.2004 at 01:54:59:
prijateljstvo ni nujno samo pozitivno ali celo naklonjeno.


To razumem kot resničnost druge osebe kot take. Torej, če je ona zvesta sama sebi, kar pomeni, da je frend s seboj, je to največ, čeprav meni ne bo povšeči. Lahko mi bo zgled, vendar ne v smislu primerjave, ampak nekega notranjega vedenja, da ima prav, čeprav je skregano z vso mojo logiko, in bo to morda mene pretreslo, ne bo ugodno zame, terjalo bo, da bom morala opustiti kakšno gledišče, izvedeti, da je togo, prepoznati svoje vzorce... Kar pomeni, da je čas med drugim tisti dejavnik, ki ti pokaže, da je bilo prijateljstvo "zmeraj".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: prijateljstvo
Reply #25 - 23.12.2004 at 10:00:41
 
Lilith wrote on 22.12.2004 at 22:27:50:
S tole lepoto je pa tako...raje bi bila manj luštna, bi vsaj več prijateljev imela. Sad


Bi mi želela tole malce bolj približati?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: prijateljstvo
Reply #26 - 23.12.2004 at 10:01:48
 
sinjeoka wrote on 23.12.2004 at 08:28:46:

Seveda pa imam tudi jaz v prijateljstvih z moškimi slabe izkušnje, ko so preko prijateljstva skušali doseči več.  


Bom še sam razmišljal o enem vidiku problema prijateljstva med moškim in žensko, za izhodišče pa bi si izbral quotan tekst Sinjeoke. Seveda so dobrodošli vaši komentarji.

Problem tega stavka  vidim v tem, da sodi v tisto kategorijo kjer pravimo, da " smo po bitki vsi generali " .
Kaj želim povedati ?
Menim, da se vsa poznanstva med moškim in žensko pričnejo kot neko prijetno druženje brez jasnega sporočanja čustev. Tu še ne govorita o nobenem prijateljstvu, ker se še o medsebojnih čustvih sploh ne pogovarjata.  Edino čustvo, ki sta ga drug drugemu pripravljena pokazati in tisti hip mogoče tudi priznati je to, da jima je druženje prijetno. In tukaj se pravzaprav začne nekaj, kar je pravzaprav že zapečateno.
O čem govorim ?
Recimo, da se potencialno gledano za njiju dva zgodi enostranska simpatija  ( ali zaljubljenost ). Za vse to ona dva še ne vesta, ker se samo družita, družita pa se zato, ker jima je prijetno. O lastnih čustvih ju je še tukaj strah govoriti.
Kako se sedaj naj kot moški , ki se znajdem v takšni situaciji izognem temu, da ne bom kasneje izpadel kot najbolj podel človek v tem smislu očitka, da sem izkoristil "prijetnost  druženja " za to, da bi dosegel nekaj več ?

Menim, da je znotraj takšnega razmišljanja tako edino pravilno in pošteno, da preden sprejmem to žensko v svoje življenje  ( se z njo družin in ji pustim pogledati v moje življenje ) , da jo direktno vprašam ali čuti do mene spolno poželenje (t.i. kemijo ).

Vprašati jo moram natančno tako in ne morebiti kot npr. ali kaj čuti do mene . To katero izmed  vprašanj bom konkretno uporabil,  me  bo namreč pripeljalo do zelo različnih odgovorov na njeni strani in s tem tudi do morebiti hudih  čustvenih pretresov v zgodbi najinega prihodnjega druženja.

Torej , če jo bom nagovoril s prvim vprašanjem ( po spolnem poželenju ) , potem bom skoraj gotovo izpadel v tisti situaciji idiot in prostak, ker takšno vprašanje bo zanjo gotovo pomenilo, da me zanima le kot seksualni objekt. Kakšen bo njen odgovor je verjetno vsem jasno, jaz , ki pa sem hotel biti pošten , da nama prišparam neizogibno prihodnjo bolečino, pa izpadem idiot ( pred seboj in pred njo ) in nepovratno uničim "tisto" med nama. Ker  pa takšen   ne želim izpasti in ker čutim do te ženske  tudi spoštovanje jo bom najverjetneje nagovoril z drugim  vprašanjem t.j. ali čuti kaj do mene. Odgovor bo verjetno da in vsa zgodba katastrofe in bolečin se ob svoji že vnaprejšnji določenosti prične.

Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: prijateljstvo
Reply #27 - 23.12.2004 at 10:04:15
 
Bardo_Thodol wrote on 23.12.2004 at 09:30:05:
Razmerja pri varanjju dejansko ne moremo kar tako simpl porazdeliti na 50:50, čeprav sta (običajno) res vpletena dva (moški in ženska). Če ima naprimer poročeni moški razmerje s samsko žensko, vara samo moški, v tem primeru ženska nikogar ne vara (morda kvečjemu samo sebe  8) )




se strinjam, toda 50:50 pomeni tudi, da smo vsi približno enako krvavi pod kožo. Do sedaj res še nisem zasledila kakšne konkretne raziskave, ki bi jasno definirala:

a) kaj sploh je to varanje
b) kaj sploh pomeni da en spol vara bolj kot drug. (Recimo imamo tipa, ki natepava 100 žensk in ostalih 99 tipov, ki ne dobijo nič, ali 100 žensk, ki imajo tistega tipa za ljubimca in nobene, ki ne bi varala svojega partnerja)

vse raziskave so bile narejene kot jaz temu zelo posmehljivo pravim po kvazi FDV znanstveni metodi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: prijateljstvo
Reply #28 - 23.12.2004 at 10:08:18
 
Quote:
Bi mi želela tole malce bolj približati?



neskončno zanimiv je ta evin kompleks, ko kakšna ženska sebe okarakterizira za lepo, lušno ... je treba takoj napasti.

Ali ni enostavneje sprejeti? Da je lepota v očeh opazovalca in kot taka zelo subjektivna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: prijateljstvo
Reply #29 - 23.12.2004 at 10:13:16
 
vsako zivo bitje je zavestno po naravi, zavest pa vkljucuje misljenje, cutenje in zeljenje. zato je ciz naravno da se ziva bitja med seboj razlikujejo po misljenju, aktivnostih, okusih itd. tega se ne da nikol spremenit, zato je spreminjanje drugih nesmiselno dejanje in za brez veze tratenje casa in energije. zato so samo-spoznani ljudje vedno popolnoma strpni. oz. ce hocmo mi dosezt samo-spoznanje mormo gojit strpnost. strpnost prinese mir, oz. nenasilje.

ponavad pa smo radi v druzbi takih s katerimi najdemo ene skupne tocke/interese a hkrati nasa individualna svoboda ni omejena. ena izmed takih oblik prijetnega druzenja je tud prijateljstvo. ciz naravno je, da ne mors bit prijatelj z vsemi, ker z vsemi ne mors najdt skupnih interesov v dolocenih primerih pa se celo tepejo med sabo. tko da obstajajo prijatelji, nevtralni in nasprotniki. zato ce hocmo zivet v miru in v zadovoljstvu se naj intimno in pogosto druzimo le s prijatelji, smo "cloveski" do nevtralnih, nasprotnikov pa se izogibamo. na ta nacin gojimo tud strpnost.

to je pogoj da lahko pol nekoc dosezem popolno strpnost in tudi popolno in neomejeno zadovoljstvo, ko prakticno ugotovim, da so v bistvu vsa ziva bitja moji vecni prijatelji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4