Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 16333 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: prijateljstvo
Reply #45 - 24.12.2004 at 13:16:29
 
Toni_Zamene wrote on 24.12.2004 at 11:58:34:
Predvsem zato, da bi opozoril na to, kako  lahko v resnici zaradi lastnih  potreb in človeške neodgovornosti drug drugega zlorabljamo


V obdobju zadnjih dveh mesecev mi je "uspelo" pretrgati tri nezadovoljujoče odnose.  Se mi zdi, da je še četrtemu ta pot usojena. (res moram v efemeride pokukat, kakšen planet mi zdaj to dela zbrko Roll Eyes ).
In ja, bistvo, zakaj sem se tako odločila - ker sem se v vsakem od teh odnosov počutila zlorabljeno, pa sem to nekako potlačila in bila še naprej "pridna" in bolj ali manj igrala po vzorcih kot so se od mene pričakovali.

Povedati hočem, da en del medsebojnih zlorab niti ni ozaveščen in tako živimo in imamo "odnose" in smo strašno fajn. En droben glasek v nas pa poskuša kričati, poskuša dopovedati, da je vse skupaj zlagano. Amapak nekako se je akutni bolečini najlažje izogniti tako, da ga vsakič znova brezobzirno preslišimo. Tragedija pa je, da smo v tej svoji ignoranci pravzaprav najbolj brezobzirni ravno do tega, kar je najbolj dragoceno- lastne duše.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: prijateljstvo
Reply #46 - 24.12.2004 at 13:33:32
 
Toni_Zamene wrote on 24.12.2004 at 11:58:34:
Recimo, da se kot moški pričnem družiti z žensko na osnovi " prijetnega druženja " in ji zastavim direktno vprašanje ali čuti do mene spolno poželenje ( ali je zaljubljena v mene )( in s tem na nek način razrešim za njo nevarne nesporazume ). Ker si me mogoče v resnici spolno želi bo mojo situacijsko neotesanost in direktnost spregledala bo mogoče tudi vsa navdušena rekla da. In zato, ker jaz kot moški ne dovolim t.i. igric, bom od nje "prijazno" zahteval, da to   tudi neposredno dokaže. In ker moška spolnost ob določenih pogojih ne zahteva  tistega , kar ženske imenujete t.i. kemija, se  bo zgodil seks.  Zgodil pa se bo seks, ki moškega v tej situaciji čustveno ne zavezuje, t.j. moški ji bo potem lahko lepo povedal, da ji ni ničesar obljubljal. In, če smo podli do konca , ji v situaciji, kot sem jo jaz tukaj predstavil ( in za katere mislim, da niso redke ), res ni verbalno ničesar obljubljal.
Zakaj to pišem ?
Predvsem zato, da bi opozoril na to, kako  lahko v resnici zaradi lastnih  potreb in človeške neodgovornosti drug drugega zlorabljamo


recimo, 1. zakaj pa kar ti ne bi bil tok pogumen pa tej prijateljici prvi izpovedal kako in kaj pri tebi

recimo, 2. če bi bila jaz na njenem mestu, te bi najprej začudeno vprašala nazaj ... zakaj pa to vprašaš?  ??? ... takoj bi bila nezaupljiva: kaj pa hoče tale? (če bi pa reku, jaz si tebe želim, sem vate zaljubljen ... al karkoli, potem bi bil pa že možen nek dialog)

recimo, 3. da se ona tebi laže, kako in kaj z njenimi čustvi

recimo, 4. da potem itak nisi rešil nobenih nesporazumov, ampak si jih celo ustvaril

teh igric je miljion variant ... zato ker glih nobeden nebi hotu izpast kot zadnji butelj

prijateljstvo med moškim in žensko po moje je možno, pod edinim pogojem, ki velja za vsa prijateljstva: iskrenost obeh

Lilith  Smiley, jaz bi rekla, da konec koncev si lahko vesela, ker ti je prijatelj povedal kako on čuti, doživlja tebe ... včasih se pač to zgodi prej, včasih kasneje, odvisno od tega, koliko lahko nekdo zdrži ...  se gre en blef ... pač tudi prijateljstva niso večna in res je, da se dostikrat končajo, ko eden izmed prijateljev spozna partnerja/partnerko s katerim/katero se dobro razume, se zaljubi ... in valda gre največ energije pol v tisti odnos

(zgleda, da je tvoj prijatelj v bistvu trpel)

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: prijateljstvo
Reply #47 - 24.12.2004 at 13:59:21
 
siaj wrote on 24.12.2004 at 13:33:32:
(zgleda, da je tvoj prijatelj v bistvu trpel)



Imaš prav.

Glede ostalega pa - logično, da gre največ energije v partnerski odnos. Vsaj pri meni je bilo tako. Ampak vprašanje, ki se mi postavlja je - ali naj gre tja čisto vsa energija?

V bistvu imam problem s temi razhajanji in ponovnimi vzpostavljanji vezi- kot bi se bp izrazil - s t.i. serijsko monogamijo - in to na vseh področjih- od partnerskega do prijateljskih.  Ker kakorkoli že monogamni v nekem trenutku bili (torej imeti enega partnerja ter few friends) - meni tole menjavanje skozi čas smrdi po promiskuiteti.
Jaz še zmeraj (prav romantično in s tem za večino sveta tudi neumno) verjamem v "enkrat za vselej".
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: prijateljstvo
Reply #48 - 24.12.2004 at 14:14:41
 
Lilith wrote on 24.12.2004 at 13:59:21:
Glede ostalega pa - logično, da gre največ energije v partnerski odnos. Vsaj pri meni je bilo tako. Ampak vprašanje, ki se mi postavlja je - ali naj gre tja čisto vsa energija?

V bistvu imam problem s temi razhajanji in ponovnimi vzpostavljanji vezi- kot bi se bp izrazil - s t.i. serijsko monogamijo - in to na vseh področjih- od partnerskega do prijateljskih.  Ker kakorkoli že monogamni v nekem trenutku bili (torej imeti enega partnerja ter few friends) - meni tole menjavanje skozi čas smrdi po promiskuiteti.
Jaz še zmeraj (prav romantično in s tem za večino sveta tudi neumno) verjamem v "enkrat za vselej".



ja tale serijska monogamija ... sem se ful nasmejala, ko sem brala  Grin ... duh časa ... Zeitgeist ... bi človek rekel

kaj naj rečem, tudi jaz se dostikrat počutim v tem našem Zeitgeistu prav staromodno

in seveda, to, da prijatelje ohranimo, ko imamo partnerja je zelo pomembno, velika napaka je, da prekinemo prijateljske odnose , odnose je treba negovat ko rožice  Kiss (to zdaj jaz vem, prej sem pa delala napake)

po moje je en malčk tebe tvoj prijatelj tud "izsiljeval", a veš kao, te je hotel postavit pred radikalno izgubo (ko bom srečal ga. Taparavo, pol ne bova mogla bit več prijatelja), da bi mogoče bila pa ti le mal ljubosumna, da bi mu morda pa le malo več šans dala ... neki je butnl ven iz njega, en otrok (če ne dobim igračke, pol te pa ne maram)

zdej ta "enkrat za vselej" ... ja, seveda bit jaz tud tok romantična . Roll Eyes.. samo se realnost vse bolj in bolj vsiljuje ... nekako ne pričakujem več ...  Undecided ...
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: prijateljstvo
Reply #49 - 12.01.2005 at 08:03:19
 
siaj wrote on 24.12.2004 at 14:14:41:
zdej ta "enkrat za vselej" ... ja, seveda bit jaz tud tok romantična . Roll Eyes.. samo se realnost vse bolj in bolj vsiljuje ... nekako ne pričakujem več ...  Undecided ...


Mi je po dolgem času uspelo spet Midva (psihologija romantične ljubezni) vzeti v roke. In me je malce po nosu udarilo - prebirati, da romantična ljubezen ni baš neka kvaliteta. Roll Eyes  Angry.
Odpori. Grin
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Anadrog
Guest




Re: prijateljstvo
Reply #50 - 14.01.2005 at 15:41:28
 
Mislim, da je prijateljstvo samo eno, in se ne deli med prijateljstvo na več načinov.

Sama imam najboljšega frenda 20 let, pa ni nikoli prišlo do kake druge scene razen to da sva frenda.

Zato samo tisi, ki so bili deležni vzgoje, ki je ločevala med-spolno prijateljstvo zdaj ne prakticirajo.

Jaz sem ZA prijateljstvo med moškim in žensko.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4