Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 38440 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #30 - 27.12.2004 at 21:20:02
 
sinjeoka wrote on 23.12.2004 at 16:33:03:
hm. jaz poznam enega zelo zannega slovenskega profesorja, ki je tatamata na svojem področju. Svojo ženo pa tako garba, da vsa plava naokoli hodi.

Jaz ga kot strokovnjaka za **** zelo cenim, toda s človeške plati je en totalen zarukan agresivc, ki bi glede na svojo izobrazbo (med drugim tudi iz področja psihologije) moral biti za zgled ljudem okoli sebe.



meni pa se zdi nesprejemljivo, da agresivnost enačiš z asertivnostjo - to ni isto

sicer pa čist tko btw. Od kod tebi, da bi v taki situaciji odreagirala agresivno kar v štartu? Agresiven nastop je po mojem mnenju znamenje kapitulacije.



mene pa res zanima zakaj se tako zelo trudiš videti samo dobroto v ljudeh. Imamo vsega čuda ljudi, od dobrih do slabih. Zakaj se ne bi zato do dobrih obnašali dobro, do salbih pa tako, da nas ne bi mogli prizadeti?

Sicer pa ... od kod tebi, da so ljudje "sprogramirani"  Roll Eyes  Roll Eyes  Roll Eyes
ljudje smo se sposobni učiti vse življenje in med drugim tudi skozi ozaveščanje opuščati nezaželjene vzorce

zato jaz ljudi razlikujem med tiste učeče se in lenobe


sem ravno zadnjič spoznala enega uspešno zdravljenega nasilneža ... in takega človeka je za spoštovati ... ne pa človeka, ki je notoričen nasilnež




kar se TA-ja tiče pa vsaj meni tako kaže, da je to spet en velik biznis, kot je bil svoj čas Reiki


No,glih o tem ti govorim...ljudje imamo različne kvalitete...smo odlični 'karkoliže', smo pa tut čist mim v drugih stvareh...in ne razumem zakaj bi nekoga,ki fantastično obvlada matematiko in je npr. veliko dosegel na tem področju, ima pa tut to nesprejemljivo lastnost,da npr. pretepa ženo,imenovali zarukan agresivc in ne fantastičen matematik... A štekaš kaj želim povedat?
Od kje mi,da bi ti v štartu odreagirala agresivno? Ne vem...glede na to,kolikor sem te uspela spoznat preko foruma,mi deluješ precej agresivna oseba...lahko pa se seveda motim in je to samo moj predsodek. Me pa zanima,kako potem odreagiraš v podobnih situacijah,če ne agresivno?
Nimam se za nekoga,ki se trudi v ljudeh videti samo dobroto,ker se zavedam,da to ni res,v vsakomur od nas je dobro in zlo,odvisno samo koliko smo sposobni ozavestit 'slabe' strani in jih dat pod kontrolo,se zavedat,da z njimi prizadanemo druge. Je pa res,da pri nekomu lahko zlo tako močno seka,da ga imamo pač za slabega človeka(kar pa ne pomeni,da nima v sebi nekih kvalitet,ki jih jaz pač ne vidim). Se pa strinjam s tabo v tem,da se je potrebno postavit zase,če mi hoče nekdo naredit nekaj,kar presega moje meje,vidim pa razliko v tem,da tega človeka vidim kot smet al pa zavzamem stališče 'ja,naredil si mi nekaj slabega in  želim,da za to plačaš(al pa karkoli že)'. Te pa na tem mestu sprašujem,kot sem te enkrat že pa mi nisi odgovorila,če zaradi neke svoje napake oziroma dejanja,s katerim prizadaneš nekoga, sebe tut imenuješ smet al pa gnoj al pa lenoba al takšne besede pašejo samo nekomu,ki tebi stori kaj žalega? Ker opažam,da zelo radi obkladamo ljudi z raznimi žaljivkami,ko smo prizadeti,ko pa sami prizadanemo koga,pa najdemo ponavadi en kup opravičil...ali pa celo prevalimo krivdo na tistega drugega ali pa celo tretjega in je on tisti,ki je v nas sprožil takšen odziv...Aja,pa še to...predvidevam,da v življenju nisi še spucala vseh programov iz otroštva(od tukaj mi izraz,da smo ljudje sprogramirani,nikjer pa nisem rekla,da programov ni mogoče spreminjat),potemtakem si tudi ti lenoba...al ne? Moje mnenje je,da si v teh stvareh samo neozaveščena in to zaradi točno določenih razlogov, nisi pa zaradi tega slaba,smet,lenoba ali pa še kaj hujšega...mi bo pa to najbrž težko razumet,če se bosta najini poti križali in boš s svojo neozaveščenostjo o svojem dejanju prestopila mojo mejo...mi bo pa kasneje lažje,ko bom predvsem zaradi sebe poskušala tebi (ki si samo hodila svojo pot in ozaveščala svoje vzorce...al pa tut ne...) odpustit,se vprašat,kakšna je bila moja vloga in tut jst kej zraven spucat...
Mi je pa ful žal,da s svojim daleč nepopolnim znanjem mečem slabo luč na TA...sicer se mi pa zdi, da je lahko sodit o stvareh o katerih človek nima celotnega vpogleda ali pa celo ne ve baš veliko ali pa celo nič in temu se baje reče predsodek( ki jih imam by the way tut jst najbrž kar veliko).Hočem povedat to, da meni daje TA fantastične odgovore na moje dileme,strahove,čustva,itd,itd...,vsako na novo spoznano stališče mi razjasni ful stvari...je pa tut jasno ,da ima, tako kot vsaka ideologija,pomanjkljivosti...
Sem vam pa tut dala en 'link',na katerem se da kej več izvedet o TA pa me zanima a si je to sploh kdo prebral? In me tut ful zanimajo vaša mnenja glede prebranega...je pa res,da je tekst v hrvaščini...
In,Sinja,kot sem že povedala(pa nisi komentirala)...mi je že počasi bedno se pregovarjat o tem...in predlagam,da se tukej pustimo pri miru...oziroma jst ne bom več odgovarjala na takšna vprašanja(za katerimi je po moje močan čustven naboj-po domače,tema vaju razpizdi-nikjer pa ne piše,da mene pa ne...),ker itak nikamor ne pridemo...
Sem zadnjič prebrala eno lepo misel na to temo...:'Pri prepiranju ljudje skušajo vsiliti svoje mnenje drug drugemu,pri pogovarjanju pa skušajo sklepati kompromise...' in mi samo vsiljujemo...in mi več ni do tega... res...


Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #31 - 27.12.2004 at 21:38:37
 
Quote:
No pa mi povej, kako se da s TA razložit naključno nasilje na ulici, ko nasilnež in žrtev nista v nikakršnem odnosu, ampak sta se samo slučajno znašla ob istem času na istem kraju.

Moje mnenje je takšno, ker si niti približno ne znam razložit vseh človeških vzgibov in dejanj s pomočjo odnosov, ki so predmet analize TA.

bp

Da se razložit dogajanje v vsakem posamezniku,se pravi psihodinamiko...je pa lahko(!) to nasilje na ulici tudi ne-naključno(nekdo je že vse življenje v vlogi žrtve-kot se je lilith nekoč izrazila,je programirana žrtev)-ljudje velikokrat igramo razne igre(ki so vse prej kot pa zabavne),živimo življenje po življenjskem scenariju...-dokler ne začnemo ozaveščat svojih vzorcev(in ugotovimo,zakaj se nam določene stvari dogajajo in zakaj mi počnemo določene stvari).Žal mi je,kot sem že povedala,da šele spoznavam TA in še zdaleč ne znam razložit vseh stvari(in tut ti,kot si rekel),kar pa definitivno ne pomeni,da kakšen TA strokovnjak tega ne bi znal...
Če pa izhajamo iz tega,da sta se osebi res našli naključno na cesti,me pa zanima,če lahko katera druga psiho-ideologija razloži pomen tega.
Dobila sem tudi občutek,da poznaš TA(kako bi sicer lahko trdil,da si ne znaš razložit vseh človeških vzgibov in dejanj,zato predvidevam,da nekatere pa si le znaš) pa me zanima,kaj te npr. moti,s čim se strinjaš/ne strinjaš,kaj ti manjka,je nepopolno,bedno,čist mim,tudi super,itd...,ker do sedaj si govoril bolj abstraktno pa bi bila vesela,če mi bolj specifično razložiš svoje stališče.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #32 - 27.12.2004 at 22:15:45
 

Fino, da ti TA pomaga reševat tvoje probleme, ampak to še ne pomeni, da lahko reši vse in vsakogaršnje probleme. Nekaj primerov, pri katerih vsaj jaz dvomim, da ti lahko TA kaj dosti pomaga smo ti tukaj omenili (Toni, Sinja in jaz). V vseh situacijah po mojem mnenju konstruktiven dialog ni mogoč niti smiseln. Vendar pa tale tema ni ena od teh situacij.

Skozi kategorialni aparat TA ti ne znam in ne morem dokazat nepopolnosti TA, trdim samo, da obstajajo dejanja in situacije, pri katerih ni enostavno ali mogoče odkriti vzorca in niso del vsakdanjih odnosov. Glede na to, da se TA ukvarja predvsem s tem, torej iskanjem vzorcev in analizo odnosov, bo težko razložit, zakaj se je naprimer vojak v nekem trenutku odločil za herojsko smrt.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #33 - 27.12.2004 at 22:24:28
 
picola wrote on 27.12.2004 at 21:20:02:
In,Sinja,kot sem že povedala(pa nisi komentirala)...mi je že počasi bedno se pregovarjat o tem...in predlagam,da se tukej pustimo pri miru...oziroma jst ne bom več odgovarjala na takšna vprašanja(za katerimi je po moje močan čustven naboj-po domače,tema vaju razpizdi-nikjer pa ne piše,da mene pa ne...),ker itak nikamor ne pridemo...
Bom zelo direkten: meni se tukaj zdi, da tebe grozno moti nestrinjanje s tvojim stališčem, da nihaš od opravičevanja, da še ne poznaš zadosti dobro TA  do obtoževanja, da ti vsiljujemo svoje mnenje oz. da sva (oz. sta, uporabljaš dvojino) pri tem preveč agresivna.  ???

Pri tem se mi zdi, da si se ti sama še najbolj vznemirila in prva spotaknila ob trditv, da TA ni najprimernejša za razreševanje prav vseh situacij, vsaj jest ti pa poskušam samo iskat primere, kjer TA ni orodje, ki bi hitro lahko pripomoglo k razjasnitvi le teh (če si že moramo res vse razlgat).

Pa da se vrnem k osnovni temi: meni tvoj odgovori sinji diši po nizki samozavesti (opravičevanje brez potrebe, samoobtoževanje o premajhnem poznavanju ...), zanimivo pa je, da v zadnjem odgovoru poskušaš razvrednotit sinjo in zaideš v reči kot so ne-spucani programi iz otroštva, predsodki, pri čemer ne napišeš niti približno na podlagi česa lahko o tem sodiš. Pri tem pa braniš TA pred "napadi" samo s tem, da trdiš, da tebi pa daje čudovite rezulate.

Morda bi se dalo iz tega celo sklepat na dejstvo, da zaradi pomanjkanja samozavesti včasih odrekamo spoštovanje tudi drugim. Ali pa trenutno samo enostavno rabiš vero v  moč TA.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #34 - 27.12.2004 at 23:10:44
 
picola wrote on 27.12.2004 at 21:38:37:
Če pa izhajamo iz tega,da sta se osebi res našli naključno na cesti,me pa zanima,če lahko katera druga psiho-ideologija razloži pomen tega.



mislim, da se pač največkrat kar naključno najdemo in "zapnemo" na cesti, sploh kar se tiče cestnih in šoferskih prigod, pa še cel kup drugih

mislim tudi, da za vse ne moremo še najti razlage in pomena, čeprav je res, da za tovrstno početje vložimo ljudje enormno energije

jaz recimo, nekoga, ko gre mene prehitevat na cesti tako, da zapelje na snežno brozgo in me prelije po faci, zato ker imam ravno odprto okno avta, ne morem glih spoštovat, v tistem trenutku res ne, konec koncev mi je takrat čist vseen, a sebe spoštujem, a njega, al koga, ... prižgem mu dolge luči in mu blendam, on potem ustavi avto, kar sredi ceste (naredi kolono) in se gre kregat z mano ... in pol ga nahrulim, še preden kakšno reče ... valda, (ne vem točno kateri predel možganov mi to sugerira) ne grem ven iz avta, ker on je tip jaz pa nemočna ženska ... pol se spravi v avto in se odpelje naprej in jaz tudi, oba verjetno vesela, da se ne bova nikoli več srečala

(sicer dogodek v dnevu, ko že dve uri čakam v koloni in jaz njega izsilim, kar njegov ego očitno ne prenese, in ker mora pokazat ves svoj gnev, me takoj, ko zapeljemo čez semafor, nenadzorovano prehiti)

psiho-ideologija tega pa verjetno ni nič drugega kot nagon preživetja
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #35 - 27.12.2004 at 23:25:51
 
t wrote on 16.12.2004 at 16:42:26:
Seveda je lažje spoštovati nekoga samozavestnega, vendar pa sam ne vidim nobene nujne povezave med spoštovanjem, ki ga čutim do nekoga in njegovo samozavestjo.lp


Quote:
Morda bi se dalo iz tega celo sklepat na dejstvo, da zaradi pomanjkanja samozavesti včasih odrekamo spoštovanje tudi drugim. bp


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #36 - 27.12.2004 at 23:54:18
 
Quote:
Fino, da ti TA pomaga reševat tvoje probleme, ampak to še ne pomeni, da lahko reši vse in vsakogaršnje probleme. Nekaj primerov, pri katerih vsaj jaz dvomim, da ti lahko TA kaj dosti pomaga smo ti tukaj omenili (Toni, Sinja in jaz). V vseh situacijah po mojem mnenju konstruktiven dialog ni mogoč niti smiseln. Vendar pa tale tema ni ena od teh situacij.


bp


Se strinjam-s prvim delom. Z drugim pač ne.Ne rečem,da mi lahko TA pomaga pri samem konfliktu,vsekakor pa pri nadaljevanju,ko se spravim analizirat problem in ugotovim,kaj me je tolk vrglo iz tira,zakaj sem tako odreagirala in zakaj je odreagiral tako moj 'nasprotnik' ...in če se mi situacija kdaj ponovi,lažje ugotovim za kaj gre,kako bi bilo bolje,da odreagiram(za razliko od prejšnjič),lahko se tut takoj umaknem,namesto,da se prepiram,itd.

Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #37 - 28.12.2004 at 00:59:00
 
Quote:
Bom zelo direkten: meni se tukaj zdi, da tebe grozno moti nestrinjanje s tvojim stališčem, da nihaš od opravičevanja, da še ne poznaš zadosti dobro TA  do obtoževanja, da ti vsiljujemo svoje mnenje oz. da sva (oz. sta, uporabljaš dvojino) pri tem preveč agresivna.  ???

Pri tem se mi zdi, da si se ti sama še najbolj vznemirila in prva spotaknila ob trditv, da TA ni najprimernejša za razreševanje prav vseh situacij, vsaj jest ti pa poskušam samo iskat primere, kjer TA ni orodje, ki bi hitro lahko pripomoglo k razjasnitvi le teh (če si že moramo res vse razlgat).

Pa da se vrnem k osnovni temi: meni tvoj odgovori sinji diši po nizki samozavesti (opravičevanje brez potrebe, samoobtoževanje o premajhnem poznavanju ...), zanimivo pa je, da v zadnjem odgovoru poskušaš razvrednotit sinjo in zaideš v reči kot so ne-spucani programi iz otroštva, predsodki, pri čemer ne napišeš niti približno na podlagi česa lahko o tem sodiš. Pri tem pa braniš TA pred "napadi" samo s tem, da trdiš, da tebi pa daje čudovite rezulate.

Morda bi se dalo iz tega celo sklepat na dejstvo, da zaradi pomanjkanja samozavesti včasih odrekamo spoštovanje tudi drugim. Ali pa trenutno samo enostavno rabiš vero v  moč TA.

bp


Najprej...ne moti me nestrinjanje z mojim stališčem(no,mogoče malenkost že...samo to ni glavni problem),niti se ne opravičujem za karkoli(svoje nepoznavanje-a naj rečem,da obvladam sceno,če je ne...-tukej mi je ful zanimivo,kako različno včasih pojmujemo eno in isto reakcijo),ampak priznavam svojo 'krivdo' in to je stvar,ki sem jo jaz imela vedno za pozitivno(glede na to,da nekdo ne bo priznal,da se je motil pa tut če mu roko odsekaš-meni to pač ni vedno problem,če vidim,da pač nekej ne delam prav,to tudi jasno povem-seveda ni vedno tako,je še veliko stvari,ki me bolijo in jih pač težko priznam);mogoče sem se napačno izrazila in bi morala rečt,da si poskušamo vsiljevat svoja mnenja(ker sem mnenja,da ga pač nekomu ne moreš vsilit,če tega ne želi).Je bilo pa to rečeno bolj za splošno,ne samo za ta topic,ker se vedno zapnemo pri tej temi ali pa podobni-vi ste pač mnenja,da so agresivni ljudje in ljudje z nerazpucanimi zadevami smeti,gnoj in nevem kaj še vse,jst sem pa drugačnega mnenja-in samo tukej bi jst pustila debato pri miru,ker nismo še nikamor prišli in mislim,da nihče od nas ne bo spremenil svojega mnenja.
Nisem se glih kej preveč vznemirila ob napadih na TA,ker vem,da rezultati terapij vse povejo,vem pa tut,da se pogovarjam o tem z ljudmi,ki o TA ne vejo skoraj nič,večinoma samo skozi moje poste in zato mi je žal(in res samo žal,to zame ni opravičevanje),da vam TA ne znam bolje približat.Je pa super,da iščeš primere,kjer pač poskušaš dokazat,da TA ni bohvekako uporabna ali pa vsaj ni možna hitra(mogoče je pa počasna... Grin) razjasnitev problema.
Nikjer tut nisem poskušala razvrednotit Sinje,jst ne vem,kje si ti to najdu? Poskušala pa sem ji razložit,zakaj mislim,da ljudje,ki nimajo spucanih stvari(Sinja,ti,jst,99%človeštva) niso smeti/gnoj in se mi je zdelo,da bi lahko lažje razumela, kaj ji hočem povedat,če jaz njo postavim v vlogo nekoga,ki ne deluje po pričakovanjih nekoga drugega.
Kar se pa tiče samozavesti,pa imaš prav,res sem na nekaterih področjih še dokaj nesamozavestna(pokaži mi nekoga,ki ni),mogoče je to tut eno od teh...,na nekaterih pa sem čist ok,pokazat pa želim predvsem to,da je pozicija ++ pozicija samozavesti(jst jo mam bolj -+),nikakor pa ne +-,ki se mi ne zdi čist nč bolj blizu samozavesti,kot pa -+...(v kateri sta po moje najbolj tukej sinja in lilith)...Se mi pa tut zdi,da velikokrat čutim nek 'poniževalni' ton,ko se nekomu pove,da je nesamozavesten,kot da bi bilo to nekaj...ne vem...sramotnega al kej(tut v tvojem primeru se mi zdi da je to tko,boš sam najbolj vedel) in mislim,da se tukaj ne motim...
Mi je pa hecno še nekaj...pa še zdej ne vem vzroka,zakaj je to tako...Če npr. nekdo(mislim tukej npr. lilith al pa sinjo al pa...) pljuva čez nekoga al pa se mu posmehuje al pa že kej,je to znak samozavesti,kakor hitro pa se npr. jst poslužim podobnih prijemov...je pa to nesamozavest...A mi zna kdo razložit,zakaj je to tako...?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #38 - 28.12.2004 at 08:38:37
 
picola wrote on 27.12.2004 at 21:20:02:
No,glih o tem ti govorim...ljudje imamo različne kvalitete...smo odlični 'karkoliže', smo pa tut čist mim v drugih stvareh...in ne razumem zakaj bi nekoga,ki fantastično obvlada matematiko in je npr. veliko dosegel na tem področju, ima pa tut to nesprejemljivo lastnost,da npr. pretepa ženo,imenovali zarukan agresivc in ne fantastičen matematik... A štekaš kaj želim povedat?
Od kje mi,da bi ti v štartu odreagirala agresivno? Ne vem...glede na to,kolikor sem te uspela spoznat preko foruma,mi deluješ precej agresivna oseba...lahko pa se seveda motim in je to samo moj predsodek. Me pa zanima,kako potem odreagiraš v podobnih situacijah,če ne agresivno?
Nimam se za nekoga,ki se trudi v ljudeh videti samo dobroto,ker se zavedam,da to ni res,v vsakomur od nas je dobro in zlo,odvisno samo koliko smo sposobni ozavestit 'slabe' strani in jih dat pod kontrolo,se zavedat,da z njimi prizadanemo druge. Je pa res,da pri nekomu lahko zlo tako močno seka,da ga imamo pač za slabega človeka(kar pa ne pomeni,da nima v sebi nekih kvalitet,ki jih jaz pač ne vidim). Se pa strinjam s tabo v tem,da se je potrebno postavit zase,če mi hoče nekdo naredit nekaj,kar presega moje meje,vidim pa razliko v tem,da tega človeka vidim kot smet al pa zavzamem stališče 'ja,naredil si mi nekaj slabega in  želim,da za to plačaš(al pa karkoli že)'. Te pa na tem mestu sprašujem,kot sem te enkrat že pa mi nisi odgovorila,če zaradi neke svoje napake oziroma dejanja,s katerim prizadaneš nekoga, sebe tut imenuješ smet al pa gnoj al pa lenoba al takšne besede pašejo samo nekomu,ki tebi stori kaj žalega? Ker opažam,da zelo radi obkladamo ljudi z raznimi žaljivkami,ko smo prizadeti,ko pa sami prizadanemo koga,pa najdemo ponavadi en kup opravičil...ali pa celo prevalimo krivdo na tistega drugega ali pa celo tretjega in je on tisti,ki je v nas sprožil takšen odziv...Aja,pa še to...predvidevam,da v življenju nisi še spucala vseh programov iz otroštva(od tukaj mi izraz,da smo ljudje sprogramirani,nikjer pa nisem rekla,da programov ni mogoče spreminjat),potemtakem si tudi ti lenoba...al ne? Moje mnenje je,da si v teh stvareh samo neozaveščena in to zaradi točno določenih razlogov, nisi pa zaradi tega slaba,smet,lenoba ali pa še kaj hujšega...mi bo pa to najbrž težko razumet,če se bosta najini poti križali in boš s svojo neozaveščenostjo o svojem dejanju prestopila mojo mejo...mi bo pa kasneje lažje,ko bom predvsem zaradi sebe poskušala tebi (ki si samo hodila svojo pot in ozaveščala svoje vzorce...al pa tut ne...) odpustit,se vprašat,kakšna je bila moja vloga in tut jst kej zraven spucat...
Mi je pa ful žal,da s svojim daleč nepopolnim znanjem mečem slabo luč na TA...sicer se mi pa zdi, da je lahko sodit o stvareh o katerih človek nima celotnega vpogleda ali pa celo ne ve baš veliko ali pa celo nič in temu se baje reče predsodek( ki jih imam by the way tut jst najbrž kar veliko).Hočem povedat to, da meni daje TA fantastične odgovore na moje dileme,strahove,čustva,itd,itd...,vsako na novo spoznano stališče mi razjasni ful stvari...je pa tut jasno ,da ima, tako kot vsaka ideologija,pomanjkljivosti...
Sem vam pa tut dala en 'link',na katerem se da kej več izvedet o TA pa me zanima a si je to sploh kdo prebral? In me tut ful zanimajo vaša mnenja glede prebranega...je pa res,da je tekst v hrvaščini...
In,Sinja,kot sem že povedala(pa nisi komentirala)...mi je že počasi bedno se pregovarjat o tem...in predlagam,da se tukej pustimo pri miru...oziroma jst ne bom več odgovarjala na takšna vprašanja(za katerimi je po moje močan čustven naboj-po domače,tema vaju razpizdi-nikjer pa ne piše,da mene pa ne...),ker itak nikamor ne pridemo...
Sem zadnjič prebrala eno lepo misel na to temo...:'Pri prepiranju ljudje skušajo vsiliti svoje mnenje drug drugemu,pri pogovarjanju pa skušajo sklepati kompromise...' in mi samo vsiljujemo...in mi več ni do tega... res...


 


torej zakaj imam jaz dotičnega profesorja (torej ne tebe, ne 99%človeštva za smet). Zato ker v svojih teorijah, doktoratu, razpravah in predavanjih teoretizira o tem kakšni naj bi bili odnosi med ljudmi, govori o vrednotah... sam pa ni sposoben preliti tega v življenje in pade v najbolj osnovnem medčloveškem odnosu - partnerstvu.

Ker jaz primarno človeka ocenjujem po njegovih dejanjih bolj kot pa po besedah ga imam za smet, ker svoje znanje, veze ... zlorablja v odnosu do svoje žene, jo pretepa and he can get away with it  Angry. Nekako bi človek pričakoval, da kaki Bušmani iz Kalaharija še lahko rečejo, da ne vedo, da se žensk ne pretepa, profesor, ki ima doktorat iz teme o nenasilju, pa takega alibija nekako ne more uporabit.

ali sem lena ali ne lahko sodijo samo tisti, ki delajo in živijo z mano, virtualne osebe med katere sodiš tudi ti pa ne... tvoje pisanje spada v okvire špekulacije, in upam da ti bo lahko TA razložila razliko med špekulacijo in izkušnjo


agresija - sem sposobna v skrajnih situacijah (torej ne v vseh) odreagirat tudi agresivno, ker me pač doma na mojo srečno niso sprogramirali, da se punce ne tepejo
... si pa očitno namerno ali zaradi površnosti spregledala en zelo pomemben stavek ... agresija v ljudeh je znamenje kapitulacije ...

in očitno pri TA niste vzeli ene pomembne lekcije ... razlikovanja med agresijo in asertivnostjo (glede na moje poznavanje TA-ja tudi TA obravnava ta aspekt) Zato se mi poraja eno vprašanje ali imate tako zanič guruja, ali pa ti osebno še ne veš o vsej zadevi dovolj, da bi o tem lahko razpravljala v območju razumskosti in si zato vezana le na demagogijo po principu "rekla-kazala"


kar se tiče tvojega primera agresije na cesti ... v svoji 9 letni šoferski praksi takega primera nisem videla, pa sem precej na cesti... tako da plis, potegni iz svojega repertoarja kakšen bolj življenjski primer  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #39 - 28.12.2004 at 09:22:27
 
sinjeoka wrote on 28.12.2004 at 08:38:37:
torej zakaj imam jaz dotičnega profesorja (torej ne tebe, ne 99%človeštva za smet). Zato ker v svojih teorijah, doktoratu, razpravah in predavanjih teoretizira o tem kakšni naj bi bili odnosi med ljudmi, govori o vrednotah... sam pa ni sposoben preliti tega v življenje in pade v najbolj osnovnem medčloveškem odnosu - partnerstvu.

Ker jaz primarno človeka ocenjujem po njegovih dejanjih bolj kot pa po besedah


Ja, Sinja, s tem se globoko strinjam.  Človekova dejanja pokažejo, kakšen je in ne njegove besede.

Kadar so besede nekoga tako svečane, pompozne, polne večnih vrednot,  deviške čistosti, zvestobe, ponosa in kaj je še takih reči, njegovo življenje pa je v prevelikem nasprotju s temi njegovimi besedami, takrat pri meni ne more vzbuditi spoštovanja, prej nasprotno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #40 - 28.12.2004 at 09:56:09
 
sinjeoka wrote on 28.12.2004 at 08:38:37:
kar se tiče tvojega primera agresije na cesti ... v svoji 9 letni šoferski praksi takega primera nisem videla, pa sem precej na cesti... tako da plis, potegni iz svojega repertoarja kakšen bolj življenjski primer  Undecided


a je picola podala kakšen primer agresije na cesti  ???

berem, berem pa mi ni jasn  ???


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #41 - 28.12.2004 at 10:31:07
 
siaj wrote on 28.12.2004 at 09:56:09:
a je picola podala kakšen primer agresije na cesti  ???

berem, berem pa mi ni jasn  ???





evo mea culpa, sem slabo prebrala kaj je quote in kaj je avtor ...

opravičilo picoli

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #42 - 28.12.2004 at 10:46:33
 
picola wrote on 27.12.2004 at 21:20:02:
No,glih o tem ti govorim...ljudje imamo različne kvalitete...smo odlični 'karkoliže', smo pa tut čist mim v drugih stvareh...in ne razumem zakaj bi nekoga,ki fantastično obvlada matematiko in je npr. veliko dosegel na tem področju, ima pa tut to nesprejemljivo lastnost,da npr. pretepa ženo,imenovali zarukan agresivc in ne fantastičen matematik... A štekaš kaj želim povedat?
Nimam se za nekoga,ki se trudi v ljudeh videti samo dobroto,ker se zavedam,da to ni res,v vsakomur od nas je dobro in zlo,odvisno samo koliko smo sposobni ozavestit 'slabe' strani in jih dat pod kontrolo,se zavedat,da z njimi prizadanemo druge. Je pa res,da pri nekomu lahko zlo tako močno seka,da ga imamo pač za slabega človeka(kar pa ne pomeni,da nima v sebi nekih kvalitet,ki jih jaz pač ne vidim). Se pa strinjam s tabo v tem,da se je potrebno postavit zase,če mi hoče nekdo naredit nekaj,kar presega moje meje,vidim pa razliko v tem,da tega človeka vidim kot smet al pa zavzamem stališče 'ja,naredil si mi nekaj slabega in  želim,da za to plačaš(al pa karkoli že)'.


Razlika med tvojim primerom "dobrega matematika" in mojim "dr. psihologije" je v tem, da ima gospod doktor na teoretični ravni zelo dober vpogled v svoje vzorce in se jih glede na svoje briljantno znanje tudi zaveda. Vendar zavedanje samo ni dovolj, potreben je še korak dalje in sicer zavestno življenje in zavestno odpravljanje negativnih vzorcev. Ne pa zavestno vzdrževanje (na vse možne načine vključno z zlorabo svojega znanja, dr. naziva in ugleda v družbi) navkljub zavedanju. (ali zdaj mogoče vidiš razliko?)

picola wrote on 27.12.2004 at 21:20:02:
Te pa na tem mestu sprašujem,kot sem te enkrat že pa mi nisi odgovorila,če zaradi neke svoje napake oziroma dejanja,s katerim prizadaneš nekoga, sebe tut imenuješ smet al pa gnoj al pa lenoba al takšne besede pašejo samo nekomu,ki tebi stori kaj žalega? Ker opažam,da zelo radi obkladamo ljudi z raznimi žaljivkami,ko smo prizadeti,ko pa sami prizadanemo koga,pa najdemo ponavadi en kup opravičil...ali pa celo prevalimo krivdo na tistega drugega ali pa celo tretjega in je on tisti,ki je v nas sprožil takšen odziv...Aja,pa še to...predvidevam,da v življenju nisi še spucala vseh programov iz otroštva(od tukaj mi izraz,da smo ljudje sprogramirani,nikjer pa nisem rekla,da programov ni mogoče spreminjat),potemtakem si tudi ti lenoba...al ne? Moje mnenje je,da si v teh stvareh samo neozaveščena in to zaradi točno določenih razlogov, nisi pa zaradi tega slaba,smet,lenoba ali pa še kaj hujšega...



nikoli se nisem ponašala s tem, da bi imela v življenju vse pošlihtano in kadar narobe odreagiram me mučijo tudi občutki krivde.

Ampak si mojo opazko o smeteh preveč ekstremno razumela, smet ni tisti, ki narobe reagira. Smet je tisti, ki ve, da narobe reagira in se tega ne trudi popravit.


Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #43 - 28.12.2004 at 10:47:37
 
sinjeoka wrote on 28.12.2004 at 10:31:07:
evo mea culpa, sem slabo prebrala kaj je quote in kaj je avtor ...

opravičilo picoli



Wink  Grin Grin

zna bit, da pa se izkušnje na cesti pridobijo s prevoženimi kilometri in tko

Dragi dedek Mraz ....

....daj , da bodo ljudje začeli verjeti, da je v življenju vse možno in še veliko več ...

... pa še kaj lepega pod smrekco ...
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #44 - 28.12.2004 at 11:50:52
 
Picola, nov pojem zate:
- zdrava agresivnost ali asertivnost - če v nas ni zdrave agresivnosti, se težko borimo za svojo psihološko, socialno in telesno integriteto. Če ljudje ne bi imeli v sebi potenciala za različne oblike agresije, kultivirane in uporabljene za konstruktivna dejanja, bi v razvoju človekove vrste prihajalo do povsem negativne selekcije, da bi preživeli zgolj nasilnejši primerki naše rase. In ja, zaščititi se pred agresorji, JE konstruktivno.


Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5