Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 16520 times)
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
zakaj smo feministke
18.11.2004 at 21:12:36
 
ZAKAJ SMO FEMINISTKE


KER SE ŽENSKO DELO NIKOLI NE KONČA, KER JE NEPLAČANO
ALI PA PREMALO PLAČANO, DOLGOČASNO IN MONOTONO;
KER SMO PRVE, KI SMO ODPUŠČENE;
KER JE BOLJ POMEMBNO TO, KAKO IZGLEDAMO,
KOT TO, KAKŠNE SO NAŠE SPOSOBNOSTI;
KER JE NAŠA KRIVDA, KO SMO POSILJENE;
KER SMO PROVOCIRALE, KO SMO PRETEPENE;
KER SMO FRUSTRIRANE FEMINISTKE, KO DVIGNEMO SVOJ GLAS;
KER SMO NIMFOMANKE, KO IMAMO RADE SEX,
KER SMO FRIGIDNE, ČE GA NE;
ZATO, KER PAČ NISMO NAŠLE PRAVEGA MOŠKEGA, ČE LJUBIMO ŽENSKE;
KER SMO HISTERIČNE IN PRENAPETE, KO POSTAVLJAMO PREVEČ VPRAŠANJ;
KER SMO EGOISTIČNE MATERE, KO PROSIMO ZA JAVNO OTROŠKO OSKRBO;
KER SMO AGRESIVNE IN NE-ŽENSKE, KO SE BORIMO ZA SVOJE PRAVICE,
KER SMO ŠIBKE, ČE SE NE;
KER NISMO NORMALNE, ČE SE NE ŽELIMO POROČITI;
KER SMO PANIČNE, DA NE BOMO DOBILE MOŠKEGA, KO BI TO HOTELE;
KER SMO BREZ VESTI, KO SE ODLOČAMO ZA SPLAV;
IN ZATO KER OBSTAJA VEČJI INTERES ZA HOJO PO LUNI KOT ZA IZBOLJŠANJE KONTRACEPCIJE.

TI, IN ŠE MNOGO VEČ, SO RAZLOGI, ZAKAJ SMO FEMINISTKE!



*************************

tale tekst kroži naokrog .... pa sem si rekla, dejmo ga objavit, mal za popestritev ....

Kaj pa vi mislite o tem? Kdo so po vašem mnenju feministke ... in ali niso za ezo-sceno mal prenapete?

zastarele? Roll Eyes

a bi kakšno geslo spremenili, vas kaj moti, ali pač ne?

recimo, fantje, kaj bi naredili, če bi vam bejba na prvem zmenku povedala, hej jaz sem pa feministka ...

ali pa punce ... no, vaše cenjeno mnenje me še posebej zanima ...

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #1 - 18.11.2004 at 21:52:16
 
drugač so pa na enem žuru tkole pogruntal

ženske so itak kokoši, feministka se pa razlikuje po tem, da že mal razmišlja (in to je dobro  Cheesy) ... ampak očitno ima malo več moških genov  Undecided
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #2 - 18.11.2004 at 22:57:13
 
siaj wrote on 18.11.2004 at 21:52:16:
drugač so pa na enem žuru tkole pogruntal

ženske so itak kokoši, feministka se pa razlikuje po tem, da že mal razmišlja (in to je dobro  Cheesy) ... ampak očitno ima malo več moških genov  Undecided


Grindobra fora. jz se pol lahk pohvalm da mam fulll moških genov... grem rajš spat

LN Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: zakaj smo feministke
Reply #3 - 19.11.2004 at 05:58:24
 
siaj wrote on 18.11.2004 at 21:12:36:
[center]
KER SMO NIMFOMANKE, KO IMAMO RADE SEX,

Men se zdi čist ql če ste/so nimfomanke  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #4 - 19.11.2004 at 09:30:04
 
men je pa vseen. feministe, nifomanke, budistke, kristajnke, muslimanke, hinduistke, egoistke, optimistke, pesimistke, šamanistke...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #5 - 19.11.2004 at 14:20:01
 
Tekst kar drži, čeprav se jaz nimam za feministko, ampak za človeka, sicer ne enakega, ampak enkovrednega, enakopravnega.

Tekst bi že zdavnaj moral biti zastarel, pa žal ni.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #6 - 19.11.2004 at 15:07:09
 
Valentinaa wrote on 19.11.2004 at 14:20:01:
Tekst kar drži, čeprav se jaz nimam za feministko, ampak za človeka, sicer ne enakega, ampak enkovrednega, enakopravnega.

Tekst bi že zdavnaj moral biti zastarel, pa žal ni.


jaz sem razmišljala tudi tko, da bi bil morda že lahko presežen ta termin feminizem ... lahko bi bil celo izničen ... lahko da ga ne bi blo več v slovarjih ... ampak vprašanja, ki jih ta sestavek načenja pa niso presežena ... torej Roll Eyes

seveda se ukvarja sestavek predvsem z enimi predsodki v kulturi ... najbolj smešno od vsega se mi pa zdi, da so ravno ženske tiste, ki imajo zelo veliko za prešimfat druge ženske in so nemalokrat polne predsodkov in še celo bolj nazadnjaške ???

pa ko smo eno volilno kampanijo imeli celo možnost izvoliti predsednico namesto predsednika države ... so jo skoz vsi novinarji spraševali kako pa bo kaj familija trpela ... (a moškega tega nihče ne vpraša) .. po drugi plati pa se trenutno veliko sliši o tem, koliko malo žensk bo v vladi ... tale SLO se men zdi res konzervativna, čedalje bolj
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #7 - 19.11.2004 at 15:10:21
 
Angel wrote on 19.11.2004 at 09:30:04:
men je pa vseen. feministe, nifomanke, budistke, kristajnke, muslimanke, hinduistke, egoistke, optimistke, pesimistke, šamanistke...
lp
Angel


itak imamo ženske neskončno enih pridevnikov in vzdevkov in v bistvu se lahko jaz identificiram z vsemi al pa z nobenim Wink hmmmm ne - ne čist z vsemi, s kakšnimi žaljivimi že ne 8)



lp
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #8 - 19.11.2004 at 15:14:03
 
1723 wrote on 19.11.2004 at 05:58:24:
Men se zdi čist ql če ste/so nimfomanke  Wink


Wink valda ... men se zdi sploh čudn kako je izraz nimfomanka prišel v veljavo kot slabšalni  ??? al pa kot nekaj kao nenormalnega  ???

pa kaj sploh je bit nimfomanka?  Undecided
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #9 - 19.11.2004 at 15:16:53
 
spark wrote on 18.11.2004 at 22:57:13:
Grindobra fora. jz se pol lahk pohvalm da mam fulll moških genov... grem rajš spat



če je gen za razmišljanje moški, ja pol pa hvala bogu Wink

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #10 - 19.11.2004 at 22:32:50
 
siaj wrote on 19.11.2004 at 15:07:09:
jaz sem razmišljala tudi tko, da bi bil morda že lahko presežen ta termin feminizem ... lahko bi bil celo izničen ... lahko da ga ne bi blo več v slovarjih ... ampak vprašanja, ki jih ta sestavek načenja pa niso presežena ... torej Roll Eyes


Niso presežena, zato tudi jaz pravim, da žal niso zastarela. Kako imenujemo boj za preseganje teh vprašanj se mi niti ne zdi tako pomembno, jaz mu najraje rečem boj za človečnost, v končni fazi tudi moški, ki je sposoben sprejet žensko točno takšno kakršna je in kakor ji po naravi pripada, pridobi na človečnosti.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #11 - 19.11.2004 at 23:31:58
 
Valentinaa wrote on 19.11.2004 at 22:32:50:
Niso presežena, zato tudi jaz pravim, da žal niso zastarela. Kako imenujemo boj za preseganje teh vprašanj se mi niti ne zdi tako pomembno, jaz mu najraje rečem boj za človečnost, v končni fazi tudi moški, ki je sposoben sprejet žensko točno takšno kakršna je in kakor ji po naravi pripada, pridobi na človečnosti.


hvala za tole Valentina  Smiley točno tko  Wink tole se mi je pa zapisal v um in srce
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: zakaj smo feministke
Reply #12 - 20.11.2004 at 15:37:01
 
siaj wrote on 19.11.2004 at 15:14:03:
Wink valda ... men se zdi sploh čudn kako je izraz nimfomanka prišel v veljavo kot slabšalni  ??? al pa kot nekaj kao nenormalnega  ???

pa kaj sploh je bit nimfomanka?  Undecided


ja hitr se samo od sebe ponud vprašanje kakšen je sploh kriterij kdaj si dejansko zasvojen s seksom, kje je sploh meja. čeprav izraz naj bi označeval tiste k jim seks šiba po glav praktično od jutra do večera kar pa res ni normalno oz. uredu ker res nis na svetu samo zarad tovrstne naslade
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #13 - 20.11.2004 at 16:36:51
 
Boj za ženske pravice (ha ha ha ha) če "obstajajo sploh pravice, ki so "ženske", ker potrem priznamo, da smo ženske bodisi "nadljudje" imamo zato več pravic, ali pa zgolj ljudje in se naše povprečne človekove pravice ne uresničujejo v takšni meri kot moškim.

Boj za "ženske pravice" je izgubljen do tiste točke v zgodovini človeštva, ko se bodo ženske nehale obnašat druga do druge po principu:

Ženska, ženski prasica...pri čemer naj dostavim še opravičilo vsem prasicam (torej prašičem ženskega spola), prasice so namreč med seboj kolegialne  Grin

(se res sprašujem od kod ženskam, da je razum moška kvaliteta? Moj razum je ženski ne pa moški)

p.s. sinjeoka NI feministka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: zakaj smo feministke
Reply #14 - 20.11.2004 at 16:58:38
 
Men je kr sapo vzelo, ko sem prvič slišala, da so ženske manj plačane za isto delo kot moški in mi pravzaprav to še zmer ne gre v glavo

sinjeoka wrote on 20.11.2004 at 16:36:51:
je izgubljen do tiste točke v zgodovini človeštva, ko se bodo ženske nehale obnašat druga do druge po principu:
Ženska, ženski prasica...

drugač pa take izkušnje z ženskami nikol nisem imela

kolegialnost, zasnovana izključno na spolu, zaradi medsebojne podpore in zaščite pa se mi zdi neumnost, saj po svoje samo potrjuje nek podrejen položaj, ki ga po moje noben ne bi smel ne doživet niti čutit (če pa ga nekdo doživi in čuti, pa to več ne velja, ker pol je treba it v boj)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6