Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 13864 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
TA
11.10.2003 at 11:03:49
 
Ali se kdo tukej ukvarja z transakcijsko analizo.Zanima me vaše mnenje o tej veji psihoterapije.
Lep dan. Smiley
Ljubezen vedno prevlada!
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: TA
Reply #1 - 11.10.2003 at 12:15:47
 
picola wrote on 11.10.2003 at 11:03:49:
Ali se kdo tukej ukvarja z transakcijsko analizo.Zanima me vaše mnenje o tej veji psihoterapije.
Lep dan. Smiley
Ljubezen vedno prevlada!




še en sodoben otrok psihoanalize, ki se je osredotočil predvsem na pojem transferja


uživajte!
Back to top
« Last Edit: 11.10.2003 at 13:35:55 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: TA
Reply #2 - 11.10.2003 at 12:37:49
 
O TA je veliko napisanega. Tudi v Pozitivkah.
TA spoznavam nekaj let. Študirala sem jo ene tri leta (smer psihoterapija), a nisem prišla do konca, do izpita.
Ta smer mi je zanimiva. Mislim, da zelo dobro opisuje razna ego stanja, ki so psihološka realnost vseh ljudi. Všeč so mi analize iger, blizu mi je stališče, da se ljudje v zameno za intimnost, resničnost, avtonomnost, avtentičnost, poslužujemo iger, ki imajo neko predvidljiv scenarij. Zelo natančno opisuje scenarije, prepovedi in zapovedi, programe, ki jih prenašamo skoz ego stanja v nadaljne generacije. Osupljivo psihološko realnost opisuje na razumljiv in nam lasten način.
Skratka, navdušenje ne pojenja, bolj ko to študiram.


Bom kasneje dala linke, zdej nimam časa.

Tema Formula ljubezni... Avtor Milivojevič:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=spolnost;action=display;num=10514...

Pozitivke:
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20021116172302367

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030103215908750

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030215203335684

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20020902110647790

http://www.gape.org/sonce/pozitivke2/
Back to top
« Last Edit: 11.10.2003 at 18:35:31 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: TA
Reply #3 - 13.10.2003 at 15:47:14
 
Amstel,najlepša hvala za odgovor in linke,tebi ten-nej pa:no coment(again...).
Lep dan vsem. Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: TA
Reply #4 - 13.10.2003 at 19:04:54
 
picola wrote on 13.10.2003 at 15:47:14:
Amstel,najlepša hvala za odgovor in linke,tebi ten-nej pa:no coment(again...).
Lep dan vsem. Smiley

Smiley obilo užitkov ob študiju, ali branju literature. Če rabiš kak seznam knjig, kar povej Wink...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: TA
Reply #5 - 15.10.2003 at 15:32:52
 
Amstel,zakaj pa nisi dokončala študija?Čist tko me zanima,informativno... Smiley
Kar se pa tiče knjig pa ni problema,ker v bistvu mene je začela TA zanimat,ko sem spoznala eno žensko,ki je nama s fantom delala TA,ko sva(sem) imela ene težave,zarad katerih sem tut sem pisala in nama je tako dobr razložila zadevo,da sva se sam gledala in smejala.Glih tako,kot da bi živela z nama.In takrat sem se odločila,da bi jst to rada delala,po vsej verjetnosti profesionalno,če pa ne pa bo vsaj meni pomagalo,da mi bojo določene stvari postale jasne.No,tako da glede knjig mi bo ta frendica svetovala.Najlepša hvala vseeno. Cheesy
Imej(te) se lepo.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: TA
Reply #6 - 15.10.2003 at 22:27:31
 
Picola!
Verjamem, da vama je dobro razložila zadeve, saj je tehnika res gud. Študija nisem končala, ker bi morala poleg dovolj cvenka, vztrajnosti, delati s strankami, vsaj 500 ur. Trenutno ne sfolgam. Ni pa nič izgubljeno še.
A ti si že naredila kak korak v smeri TA? Kak 101?
Kaj si kaj brala o Ta?

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: TA
Reply #7 - 16.10.2003 at 15:37:06
 
Zdej,25. oktobra greva skupej s fantom pač študirat, preštudirala sva od njega Formule ljubezni,vem osnovne stvari,no.Vse ostalo pa še pride...Tako da komaj čakam...
Jst sem sicer mogoče malo namesto tebe razmišljala in sem misla,da mi boš rekla kej v tem smislu,da nisi TA dokončala zato,ker si ugotovila,da je pač postala premalo zate al kej v tem smislu... Cheesy
Imej se lepo. Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: TA
Reply #8 - 16.10.2003 at 19:57:12
 
picola wrote on 16.10.2003 at 15:37:06:
Zdej,25. oktobra greva skupej s fantom pač študirat, preštudirala sva od njega Formule ljubezni,vem osnovne stvari,no.Vse ostalo pa še pride...Tako da komaj čakam...
Jst sem sicer mogoče malo namesto tebe razmišljala in sem misla,da mi boš rekla kej v tem smislu,da nisi TA dokončala zato,ker si ugotovila,da je pač postala premalo zate al kej v tem smislu... Cheesy
Imej se lepo. Smiley


Aha, ti si se odločila za študij pri Milivojeviču. Jaz sem študirala drugje. Formula ljubezni je pa zlo gud, jo še obdelujem.
Ne, TA nikakor ne more biti zame premalo, ker je tako obsežna, podrobna, zanimiva. Prej bi lahko obratno. Da ko sem začela delati na sebi, sem dobila nove vpoglede. Preveč je trenutno delo s strankami, ker se ne čutim pripravljene. Sploh sedaj, ko pavziram že tretje leto.
Uživaj na predavanjih in delu na sebi. Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: TA
Reply #9 - 25.10.2003 at 15:08:42
 
picola wrote on 16.10.2003 at 15:37:06:
Zdej,25. oktobra greva skupej s fantom pač študirat


Kako je bilo? Smiley
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: TA
Reply #10 - 27.10.2003 at 19:38:25
 
Krasno,super.Res.Zadovoljna sem s predavateljem,kolegi in vsebino.Zaenkrat.Čeprav me je zaenkrat mogoče malo strah,da mi bo pretežko...Ampak bo že.Veš kaj me samo še zanima?Kje na netu bi se dalo dobit kake zapiske o 101,ker jst nikjer ne najdem.Tolk,da bi mi blo malo lažje za začetek. Wink
Pa hvala ti. Kiss
Imej-te se lepo.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: TA
Reply #11 - 27.10.2003 at 23:00:51
 
Picola, verjamem, da si zadovoljna. Ste imeli kaj malega dela na sebi?
Linkov sem imela veliko.. nekaj še shranjenih :

http://jimmy.fri.uni-lj.si/Transactional.htm
http://www.claudesteiner.com/ta.htm
http://www.businessballs.com/transact.htm
http://www.itaa-net.org/ta/bernehist.htm

Milivojevič ima tudi svojo stran, vendar nimam naslova. Poglej na kak hrvaški iskalnik.
Uživaj!  Cheesy

P.s. (za tenneja)
"He set to work, determined to develop a new approach to psychotherapy by himself, without benefit of blessings or support from the psychoanalytic fraternity. "
Eric Berne
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: TA
Reply #12 - 02.11.2003 at 19:59:47
 
Amstel,hvala za linke. Smiley
Ej,veš kaj me še zanima...Zdej,k sem se bl začela ukvarjat z TA,sem kr malo zmedena...In sicer v tem smislu,da mi je malo preveč...ne vem...'prizemljena',mogoče preveč racionalna, glede na to znanje,ki ga imam sedaj(predvsem o duhovnosti).In me malo mede,ker so si včasih trditve nasprotujoče.Predvsem,kar se tiče ljubezni...Zanima me,kako najti sredino,kako si jo ti našla,a si se sploh soočala s tem al ti je blo čist izi?Ker recimo,Milivojević nima blage veze o duhovnosti,kot takšni,niti o alternativni medicini,itd.Mogoče mi je preveč avtoriteta pa ful spoštujem njegovo mnenje(pa me to mede).Dej mi prosim malo pomagaj... Wink Smiley
Pa lepo se imej,seveda. Cheesy
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: TA
Reply #13 - 09.11.2003 at 23:30:55
 
picola wrote on 02.11.2003 at 19:59:47:
Predvsem,kar se tiče ljubezni...Zanima me,kako najti sredino,kako si jo ti našla,a si se sploh soočala s tem al ti je blo čist izi?Ker recimo,Milivojević nima blage veze o duhovnosti,kot takšni,niti o alternativni medicini,itd.Mogoče mi je preveč avtoriteta pa ful spoštujem njegovo mnenje(pa me to mede).Dej mi prosim malo pomagaj... Wink Smiley
Pa lepo se imej,seveda. Cheesy


Picola, njegovih predavanj ne poznam. Poznam nekaj ljudi, ki so ga poslušali več mesecev.
Avtoriteta ti je lahko, zakaj ne, a svojih misli ne pozabi, še manj svojih občutkov.
Bistvo TA je, da se v komunikaciji "držimo" linije... Jaz sem ok, drugi so ok, svet je ok. Kar je izven tega, velja opozoriti.

Ljubezen in sredina.. ne razumem najbolje o čem me sprašuješ.

Duhovnost oz. duhovno jedro je omenjeno od drugih avtorjev, čeprav Milivojevič, kot praviš, ne. Recimo Mary Cox.
Bodi lepo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: TA
Reply #14 - 10.11.2003 at 18:19:17
 
Hm...Kako naj ti razložim,da boš stvar pravilno razumela...(če ti povem po pravici,mam še jst s tem težave... Grin).Hm...Najbolj me zezajo zdejle njegove Formule ljubezni.Sem jih šla še enkrat predelovat.In zdej jih valda bolj razumem(al pa tut ne... Smiley).In me potem zezajo ene njegove teorije v primerjavi s temi,ki jih berem in se jih 'učim' tukaj.Npr. TA nikjer ne omenja zakona karme.Ker itak nč ne govori o tem,ampak pride samo do rojstva in vzgoje.In se moram potem pri sebi odločit al bom upoštevala TA al grem še dalje...Nadalje me mede to,da tukej ljubezen povzdigujemo v višave,Milivojevič ima kar se tega tiče očitno drugo mnenje(Če ti ljubezen kot vrednota v življenju veliko pomeni,si potencialni kandidat za trpljenje,zato je bolje,da nam je to samo ena od vrednot).Pa še mnogo je tega,ampak še sama ne znam razložit(tut to jemlji z rezervo... Grin).Upam,da zadeve ne razumem čist mim in da me ne bo tut nadalje tako begalo vse skup...Sicer pa odkar se ukvarjam z duhovnostjo je moje življenje itak ena sama zbrka(v moji glavi).Tako da imam včasih vsega poln kufer in bi rada živela svoje prejšnje življenje,kjer se nisem ničesar zavedala in mi je blo vse ravno... GrinUpam,da se mi bojo stvari kej kmalu postavile na prava mesta...
Imej(te)se lepo.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6