Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 10350 times)
bp
Ex Member




Re: Zopet Bush!!
Reply #30 - 05.11.2004 at 09:56:16
 
Toni_Zamene wrote on 05.11.2004 at 07:39:34:
Sicer je pa Sinjeoka ( tudi bp ) nakazala smer za posameznika. In to je smer, ki pravi, da bom jaz živel tako neglede na to, če nekdo ( ali celo vsi ) s svojim načinom življenja isti hip ves ta moj trud izničijo. Tako verjamejo ( ali bolje: so verjeli ) tudi Hopi-ji, pa je kljub temu ta svet čisto v k..... Ampak , ali bo s tem res ta svet postal boljši ?

Dve možnosti za spremembo obstajata: politična akcija znotraj političnega sistema, ali pa kašna radikalna oz. revolucionarna sprememba sistema samega.
Še prva možnost je v bistvu samo katalizator, po mojem brez spremembe v zunanjih okoliščinah, kot je naprimer trenutna energetska kriza v nastajanju, ne gre. V bistvu lahko samo pospeši spremembe s tem da širi zavedanje o nujnosti le teh.

bp (išče stranko, ki bi se zavzemala za manjšo porabo energije, ohranitev okolje in bi prizidala še kakšen blok v Krškem)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zopet Bush!!
Reply #31 - 05.11.2004 at 11:10:54
 
Quote:
bp (išče stranko, ki bi se zavzemala za manjšo porabo energije, ohranitev okolje in bi prizidala še kakšen blok v Krškem)


bp naj ustanovi svojo stranko. 8)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zopet Bush!!
Reply #32 - 05.11.2004 at 11:26:22
 
Toni, prisilil si me k razmišljanju. In nič mi ni všeč,  kar ugotavljam.
Gremo po vrsti. Da je realnost blizu tvojim trditvam sem ugotovila že ob vstopu v svet zaposlenih ljudi. Potem sem menjala nekaj delovnih okolij in POVSOD je bila ista pesem. Osnovno motivacijsko ozadje vseh vladajočih je bila skrb za lastno rit, s tem, da jih je samo manjšina dejansko kaj pametnega naredila za podrejene in stroko kot tako. Moram priznati, da pogrešam čase moje otroške naivnosti - je bilo lepše živeti v takratnem zlaganem svetu.

Torej ugotavljam, da bi bilo potrebno rušiti vladajoče. Mi je čisto jasno, kako se pride na vrh - s pokvarjenostjo, zvezami - tudi in predvsem političnimi.... Torej lahko vladarja ruši samo enjemu enako pokvarjen ekvivalent.

Kaj potem ostane nam "poštenim"? Da sanjamo o boljšem svetu in da spremebe so mogoče (kot sem počela jaz) ali pa da sprejmemo realnost in si ustvarimo svoj mali kotiček, življenjski prostor, v katerem bomo imeli mir (kot verjetno počneš ti).  Moraš pa priznati, da sta obe varianti izjemno pasivni v odnosu do globalnega problema. Oz. obe varianti ohranjata obstoječi red (potem se pa še čudimo, zakaj je Bush zmagal again).

Zato mi je bil M. Moore tako zelo všeč - ker je poosebljal upanje in vero v "čudež" - pa me čisto nič ne zanima, iz kakšnih motivov je to počel. Ker se ob njem nisem počutila tako prekleto nemočno in pasivno.  KAj to potem pomeni - da se drogiram z M Moorom?  Shocked Grin
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Zopet Bush!!
Reply #33 - 05.11.2004 at 12:07:48
 
Lilith wrote on 05.11.2004 at 11:26:22:

 KAj to potem pomeni - da se drogiram z M Moorom?  Shocked Grin


Lilith, mislim, da to ni kaj posebno daleč od resnice.

Ampak, v resnici te v tem tiho podpiram - ker tako ti  še vedno lahko  tu in tam   "ukradem" kaj upanja . In tebi podobnim ljudem seveda.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Zopet Bush!!
Reply #34 - 05.11.2004 at 12:19:52
 
Vampir.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Zopet Bush!!
Reply #35 - 05.11.2004 at 13:34:18
 
bp - jeva stranka se bi očitno križala z mojimi interesi, saj sem svoje čase goreče zbirala podpise za zaprtje JE Krško in se zavzemala za izgradnjo verige savskih elektrarn. No, sam me je že takrat en, ki se je mal bolj spoznal na to problematiko, postavil na realna tla ... tko da bi bil možen tudi kakšen kompromis.

Sicer pa nekako edino dokaj učinkovito sredstvo zoper Busija vidim v ideološkem boju -- in v tem polju je dragocen prispevek Moora.

V Bushu vidim eno tako povečano sliko kapitalizma in njegove ideologije. In to dokler bo kapitalizem najpravičnejši sistem, ki kapital pravično porazdeli na "evolucijsko" najuspešnejše posameznike. In dokler so njegovih dobrin deležni zaslužni potomci.

Busha, ja, kot primer kapitalizma in njegove ideologije par excelence ... z njegovo življensko zgodbo, nastopom, retoriko in politično akcijo.
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zopet Bush!!
Reply #36 - 05.11.2004 at 17:39:14
 
Lilith wrote on 05.11.2004 at 11:10:54:
bp naj ustanovi svojo stranko. 8)

Party of one?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zopet Bush!!
Reply #37 - 05.11.2004 at 18:48:42
 
Meni se Moore ne zdi droga. Meni je videt kot en človek, ki mu je uspelo verigo trgovin pripravit do tega da nehajo prodajat metke.
Sicer pa se Moore posebej ne razlikuje od drugih ljudi, razen po tem, da ima voljo in energijo naredit stvari, ob katerih eni ljudje (kot recimo Toni), že vnaprej obupajo Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bigbeng
Guest




Re: Zopet Bush!!
Reply #38 - 05.11.2004 at 20:27:33
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Zopet Bush!!
Reply #39 - 05.11.2004 at 20:39:20
 
...  

...

Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zopet Bush!!
Reply #40 - 06.11.2004 at 07:01:06
 
Quote:
Party of one?

bp


Of two.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Zopet Bush!!
Reply #41 - 08.11.2004 at 12:06:57
 
picola wrote on 04.11.2004 at 07:12:05:
Angry Angry Angry Angry Angry Angry
Čist razočarana in... zaskrbljena za našo prihodnost...Kakšne so vaše napovedi...kaj se lahko dogaja v prihodnosti glede na to...jst mislim,da bomo moral začet nosit sončna očala(ker je naša prihodnost tako svetla)...al sem preveč pesimistična? ???


Saj ni bistvene programske razlike med demokrati in republikanci. Tudi Kerry je bil t.i. flip-floper, da je enkrat rekel tako, drugič zopet drugače. Bush je pač verski fanatik, ki je prišel na oblast s pomočjo bogatega očka in industrijsko-gospodarstvenih lobijev, ki so se potegovali za njegovo izvolitev, ko so mu financirali volilno kampanjo z rekordnimi 50 milijoni dolarjev, ker so se s tem zaščitili in se jim je že vse obrestovalo z izvolitvijo Busha, tako da izključno kapital vlada Ameriki. Demokrata Kerryja bi volil zato, ker je podpr kjotski sporazum, ki je namenjen za zmanjašnje emisij toplogrednih plinov, in ker je Amerika največji svetovni polutor (onesnaževalec) s svojo zastarelo železarsko mašinerijo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Zopet Bush!!
Reply #42 - 08.11.2004 at 14:52:42
 
V bhagavat-giti je zapisano, da se brez božje volje niti travna bilka ne zamaje. Torej, kaj bi se potlej človek sekiral 8) Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zopet Bush!!
Reply #43 - 08.11.2004 at 18:15:53
 
Toni_Zamene wrote on 04.11.2004 at 07:24:37:
Bi meni prosim kdo lahko razložil kakšna je verodostojna in enakovredna alternativa " Bush -ovemu " svetu ?


Alternativa je verjetno LDS, če lahko paralelno ugotovimo, da so pri nas sedaj na oblasti republikanci.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zopet Bush!!
Reply #44 - 08.11.2004 at 18:19:13
 
Toni_Zamene wrote on 04.11.2004 at 13:14:39:
Konec koncev ima vsak izmed nas možnost, da kaj stori za boljši, pravičnejši svet. Če že ne drugega lahko pošljem 95 % svoje plače  vsaki mesec do konca življenja kar na nek naslov v Afriko, brez potrebe, da imam vpogled v to kaj se bo s tem denarjem dogajalo ( pa četudi bodo kupovali orožje).


Kolkr se mi dozdeva je v tem financiranju boljšega in pravičnejšega sveta tut ena luknja. Denar bi namreč moral nakazovat združenim narodom, potem pa bi si ta najprej odrezal svoj kos potice ali dva, Afričanom pa ostane tam nekje pol oreha, mogoče.

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4