Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 10342 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Zopet Bush!!
04.11.2004 at 07:12:05
 
Angry Angry Angry Angry Angry Angry
Čist razočarana in... zaskrbljena za našo prihodnost...Kakšne so vaše napovedi...kaj se lahko dogaja v prihodnosti glede na to...jst mislim,da bomo moral začet nosit sončna očala(ker je naša prihodnost tako svetla)...al sem preveč pesimistična? ???
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Zopet Bush!!
Reply #1 - 04.11.2004 at 07:24:37
 
Bi meni prosim kdo lahko razložil kakšna je verodostojna in enakovredna alternativa " Bush -ovemu " svetu ?

P.S. Pa brez M. Moora prosim.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Zopet Bush!!
Reply #2 - 04.11.2004 at 08:20:54
 
picola wrote on 04.11.2004 at 07:12:05:
Angry Angry Angry Angry Angry Angry
...jst mislim,da bomo moral začet nosit sončna očala(ker je naša prihodnost tako svetla)...al sem preveč pesimistična? ???


... ja, sončna očala z vedno temnejšimi šipcami, na koncu se skoz ne bo več dalo videt in "kar ne vidim, ne obstaja", in svet bo vse lepši ...  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zopet Bush!!
Reply #3 - 04.11.2004 at 10:54:16
 
Toni_Zamene wrote on 04.11.2004 at 07:24:37:
Bi meni prosim kdo lahko razložil kakšna je verodostojna in enakovredna alternativa " Bush -ovemu " svetu ?.


Dokler ne bodo s kakšno alternativo sploh poskusili, ne morejo vedeti, koliko je dostojna in enakovredna, se ti ne zdi. Ali pa ti mogoče veš?

Toni_Zamene wrote on 04.11.2004 at 07:24:37:
P.S. Pa brez M. Moora prosim.


Prvič - M. Moore nikoli ni govoril o alternativah, pač pa njegovo poslanstvo razumem kot širjenje resnice o bushevih političnih "mučkah". Brez njega ne jaz, ne velik del Američanov ne bi poznal ozadja Busheve kuhinje.
Kakšni so Mooreovi motivi, da to počne, me pa sploh ne zanima.

In drugič - ljudje kot je Moore, ki so širili Resnico, so bili od nekdaj manj priljubljeni med tistimi, ki so hoteli Resnico potlačiti, zaviti, zmanipulirati.

Toni, et tu Brutus?



Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zopet Bush!!
Reply #4 - 04.11.2004 at 11:14:39
 
ja. tudi jaz sem razočarana nad mnenjem večine amerikanosov. bomo morala spet brati busove butaste izjave, kjer se definitivno vidi njegova omejena pamet. adijo pamet...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Zopet Bush!!
Reply #5 - 04.11.2004 at 11:39:33
 
Lilith wrote on 04.11.2004 at 10:54:16:


In drugič - ljudje kot je Moore, ki so širili Resnico, so bili od nekdaj manj priljubljeni med tistimi, ki so hoteli Resnico potlačiti, zaviti, zmanipulirati.






Lilith,
Moora  in njegovo sporočilo ljudem vidim  osebno na način sledeče prispodobe:

Kot da predava ljudem o kameni dobi in znotraj tega predavanja o kameni dobi jim kot višek lastnih ugotovitev (, ki bi naj  tudi njega " vrgle na  rit " - vsaj tako se dela  oziroma to tako prodaja ) sporoči ugotovitev vseh ugotovitev - in sicer, da so stavbe v kameni dobi gradili  iz KAMNA .

Vse kaj je zame Moor naredil je to, da je "zmešal" nekaj obstoječe evropske zavisti do Amerike ( beri : preseravanje Evrope z  idejami mira in človekovih pravic ) ter   Amerikanca in to prodaja svetu kot sveto vodo, ki slepim vrača njihov vid.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zopet Bush!!
Reply #6 - 04.11.2004 at 11:45:26
 
Toni_Zamene wrote on 04.11.2004 at 11:39:33:
Vse kaj je zame Moor naredil je to, da je "zmešal" nekaj obstoječe evropske zavisti do Amerike ( beri : preseravanje Evrope z  idejami mira in človekovih pravic ) ...

kaj pa zavidaš ameriki? Busha? ... in zakaj se ti zdijo tvoje želje po miru in človekovih pravicah preseravanje?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Zopet Bush!!
Reply #7 - 04.11.2004 at 11:50:29
 
Lilith wrote on 04.11.2004 at 10:54:16:
Toni, et tu Brutus?






Lilith,

Toni ni Brutus . Jaz sem le človek, ki ga ni mogoče prepričati  le s tem, da se nekdo bori za novi boljši svet. Vsekakor sem ob takšnih ljudeh pozoren tudi na njihovo intelektualno moralo.
In , če Moor želi Bush-a osmešiti na takšen način, da povezuje med seboj Bush-evo branje pravljic otrokom v vrtcu in rušenje nebotičnikov, mi  to govori o človeku, ki je v osnovi poln sovraštva, visoko ambiciozen, samovšečen in predvsem željan slave. In to ni človek na katerem sem jaz pripravljen graditi nov svet.
Meni osebno ni povedal ničesar novega. Nikoli si nisem mislil, da postane nekdo predsednik države  zato, ker je najbolj pameten in najbolj pošten.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Zopet Bush!!
Reply #8 - 04.11.2004 at 11:54:07
 
Devi wrote on 04.11.2004 at 11:45:26:
kaj pa zavidaš ameriki? Busha? www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/kopfkratz2.gif in zakaj se ti zdijo tvoje želje po miru in človekovih pravicah preseravanje?


Devi,

ali si šlampasto prebrala kaj sem napisal, ali pa ne živiva v istem svetu .
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zopet Bush!!
Reply #9 - 04.11.2004 at 12:06:21
 
ne mrem, da belivam sploh.... how stupid the ppl can be? no saj, to je sam odraz globalne družbe.... busha za precednika, bombe za zajtrk, vojno novo narest za malo malco, metek u glavo za večerjo...

ma ne vem, upam, da une napovedi astrologov bojod ržale, da ne bo speljal mandata do konca....

pa larry flint se bo zdej izselil iz USA, lol   vsi pametni lahka tud sem pridejo kaj pomagat, sploh če so polni keša Wink Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zopet Bush!!
Reply #10 - 04.11.2004 at 12:12:11
 
Devi wrote on 04.11.2004 at 11:45:26:
kaj pa zavidaš ameriki? Busha? www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/kopfkratz2.gif in zakaj se ti zdijo tvoje želje po miru in človekovih pravicah preseravanje?

Evropa zihr zavida ameriki njen učinkoviti pargmatizem, ki je živem nasprotju z evropskim  glomaznim  birokratizmom kot garantom njenga  prvačniškega  čistunstva.  Ameriški pragmatizem se  zato dostkrat izkaže za boljšega varuha človekovih pravic in svoboščin kot birokratsko čistunstvo. V tem smislu ni dobr nategovat amerike po evrospkih standarhih in ne evrope po ameriških. Najbolj sta obe učinkoviti v paru, to  po moje folk vsaj podzavestno čuti, ko se odloča na volitvah. Evropski pogled na zbirokratiziran lokalizem (EU!)  se v ZDA ne more globok prijet, tko kot se v evropi ne prime ameriški pragmatični globalizem. Havlabogu, ker dokler sta različna in narazen sta EU pa ZDA najboljši par, kar si jih svet trenutno lahko omisli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zopet Bush!!
Reply #11 - 04.11.2004 at 12:21:18
 
Toni_Zamene wrote on 04.11.2004 at 11:50:29:
Lilith,

Toni ni Brutus . Jaz sem le človek, ki ga ni mogoče prepričati  le s tem, da se nekdo bori za novi boljši svet. Vsekakor sem ob takšnih ljudeh pozoren tudi na njihovo intelektualno moralo.
In , če Moor želi Bush-a osmešiti na takšen način, da povezuje med seboj Bush-evo branje pravljic otrokom v vrtcu in rušenje nebotičnikov, mi  to govori o človeku, ki je v osnovi poln sovraštva, visoko ambiciozen, samovšečen in predvsem željan slave. In to ni človek na katerem sem jaz pripravljen graditi nov svet.
Meni osebno ni povedal ničesar novega. Nikoli si nisem mislil, da postane nekdo predsednik države  zato, ker je najbolj pameten in najbolj pošten.



intelektualna morala, v absolutnih številkah dvomim, da bi kdo dobil čist 10-ko za absolutno moralo-doseldnost v svojiem inetlektu. Relativna intelektualna morala v primeru Moore v. Bush pa je Moore v precejšnji prednosti.

Branje pravljic, medtem ko se rušijo nebotičniki... je odlična metafora za intelektualne sposobnosti Busha ... oziroma, koliko časa rabi, da odreagira ... 3-5 minut? Vsekakor preveč...

Sicer pa med ameriški intelektualci so razmerja v močno prid  demokratom.

Kod pravzaprav voli Busha?  ... podkupljeni z državnimi subvenciami via, zmanjševanje obdavčitve kapitala in globoko verni ljudje, kateri imajo samo še vero v Boga
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Zopet Bush!!
Reply #12 - 04.11.2004 at 12:39:23
 
sinjeoka wrote on 04.11.2004 at 12:21:18:
Sicer pa med ameriški intelektualci so razmerja v močno prid  demokratom.



Sinja,

pravijo, da svet "nosijo" kmetje ne pa  gospoda ( beri: intelektualci ).

Imaš mogoče ti " pri roki " kakšno alternativo " Bush-ovemu " svetu ?
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zopet Bush!!
Reply #13 - 04.11.2004 at 12:42:58
 
Toni_Zamene wrote on 04.11.2004 at 11:54:07:
Devi,

ali si šlampasto prebrala kaj sem napisal, ali pa ne živiva v istem svetu .

Nisem šlampasto prebrala, zanimalo me je samo,  če imaš za svojim šlampastim posploševanjem tud kak oseben argument Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zopet Bush!!
Reply #14 - 04.11.2004 at 12:44:52
 
Toni_Zamene wrote on 04.11.2004 at 11:50:29:
Meni osebno ni povedal ničesar novega. Nikoli si nisem mislil, da postane nekdo predsednik države  zato, ker je najbolj pameten in najbolj pošten.


Tonček, a si lahk za hip predstavljaš svet, v katerem niso vsi tako pametni in razgledani kot si ti? No, če ti bo uspelo- tak je svet, v katerem dejansko živiš. Smiley

In zasluga M. Moore-a je prav ta, da je meni, pa verjetno  še kopici drugih ljudi vsaj malo odprl oči.
In meni, pa verjetno še komu, povedal marsikaj novega.
Škoda, da se ni več ljudem "dalo" poslušati ga. Bi mogoče dobili Američani tokrat drugo - še nepreizkušeno alternativo. Dokler je ne preizkusimo, pa seveda lahko vse skupaj tlačimo pod etiketo istega sranja.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4