Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 16
(Read 64517 times)
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #45 - 04.11.2004 at 14:08:16
 
Nimamo, brez DD pa je tudi nihče ne bo imel. So le več ali manj slabi in dobri približki demokracije Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #46 - 05.11.2004 at 00:29:13
 
sinjeoka wrote on 04.11.2004 at 13:19:00:
u bistvu lahko kar končava, kapital ni demokratičen, ampak sledi logiki trga ... trg je tisti, ki mora biti demokratičen, ne pa kapital


Tožbi Intrebrewa in Vege alias WW sta le prvi izmed mnogih, ki nas čakajo ... v zadnjih 12 letih smo imeli čas, da prostovoljno (samoiniciativno) vzpostavimo konkurenco na domačem trgu. Ker so nekateri raje videli, da uprave in nadzorni sveti pobirajo visoke plače, kot pa da potrošniki uživajo nižje cene in davkoplačevalci nižje davke, je kapital ostal v rokah države...

Zdaj bo sledilo odpiranje našega trga "na silo".  Kapital, ki bi bil lahko razdeljen med domače konkurente,  bi bil vsaj v določeni meri sposoben preživeti v tržnih konkurenčnih razmerah, zdaj pa nas čaka poceni razprodaja tujcem plus za dodatno nagrado bomo tujcem plačali mastne odškodnine.


Ja moram res vse pregledat za sabo. Me uloviš na vsako besedo. Grin So nas učili v šoli, da imamo komunizem, pa kapitalizem in kao prehodno obdobje iz kapitalizma v komunizem, ki mu socializem pravimo. Torej zdaj nismo šli v komunizem, socializma nimamo več, torej imamo kapitalistično ureditev. Pa spet pravijo, da je to nekaj prehodnega, kar imamo zdaj. Pa na veliko nam trobijo, da imamo demokracijo. Valjda moramo zaupati našim voditeljem, saj smo jih sami izvolili. Embarrassed Roll Eyes Grin

Glede tožbe boš verjetno več vedela, saj v tem fahu. Pa vseeno. Tale tožba WW-a se mi zdi prav bedna. Le kaj bi oni sploh radi? Prišli so v Slovenijo, dobili koncesijo za Mobitelove repetitorje, torej so imeli takoj pokrito celo Slovenijo. Pa so začeli prodajat svoje storitve in ponujali pakete po smešno niskih cenah, pa se ni prijelo. Če bi lahko kdo jokal, bi lahko Simobil, ki je še cenejši, pa je moral vse sam graditi. Je pa zanimivo nekaj. Kljub temu, da je Mobitel najdražji, večina naroda rine tja. Po mojem se lahko WW ugrizne za rit.

Praviš, da bi lahko bil kapital razdeljen med domače konkurente (kapitaliste). Saj ostaja največji kapital pri mobitelu, torej doma. Pa oni Intrebrew, tudi tam je država pomagala domačemu kapitalu in ni pustila razprodaje Uniona belgijcem. Tudi to mi je všeč. Pa če je Laško ponudilo več denarja za delnice, kaj bi oni sploh radi?

Zakaj bi morali zdaj, kot pišeš vse na silo razprodati? Upam, da ne bomo podlegli znanemu madžarskemu konceptu, ki je vse razprodalo, zdaj pa jočejo da so se prenaglili, ker je ves inženiring v tujini, tam pa le izkoriščajo poceni delovno silo. In sploh ne rabijo več visoko šolanih kadrov, ker nimajo doma kaj delati. Samo se bojim, da bomo popustili pred evropo, ker smo itak navajeni hlapčevati in klečeplaziti.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #47 - 05.11.2004 at 00:31:28
 
stane wrote on 04.11.2004 at 14:08:16:
Nimamo, brez DD pa je tudi nihče ne bo imel. So le več ali manj slabi in dobri približki demokracije Wink


In zakaj še nimamo DD? Jaz bi takoj volil za, pa nisem tega zasledil nikjer drugje, kot le na tem forumu. Ali pa boš enkrat napisal, da se hecaš in norce briješ iz nas? Shocked Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Oktobrska revolucija
Reply #48 - 05.11.2004 at 11:09:35
 
Quote:
Ja moram res vse pregledat za sabo. Me uloviš na vsako besedo. Grin So nas učili v šoli, da imamo komunizem, pa kapitalizem in kao prehodno obdobje iz kapitalizma v komunizem, ki mu socializem pravimo. Torej zdaj nismo šli v komunizem, socializma nimamo več, torej imamo kapitalistično ureditev. Pa spet pravijo, da je to nekaj prehodnega, kar imamo zdaj. Pa na veliko nam trobijo, da imamo demokracijo. Valjda moramo zaupati našim voditeljem, saj smo jih sami izvolili. Embarrassed Roll Eyes Grin

Glede tožbe boš verjetno več vedela, saj v tem fahu. Pa vseeno. Tale tožba WW-a se mi zdi prav bedna. Le kaj bi oni sploh radi? Prišli so v Slovenijo, dobili koncesijo za Mobitelove repetitorje, torej so imeli takoj pokrito celo Slovenijo. Pa so začeli prodajat svoje storitve in ponujali pakete po smešno niskih cenah, pa se ni prijelo. Če bi lahko kdo jokal, bi lahko Simobil, ki je še cenejši, pa je moral vse sam graditi. Je pa zanimivo nekaj. Kljub temu, da je Mobitel najdražji, večina naroda rine tja. Po mojem se lahko WW ugrizne za rit.

Praviš, da bi lahko bil kapital razdeljen med domače konkurente (kapitaliste). Saj ostaja največji kapital pri mobitelu, torej doma. Pa oni Intrebrew, tudi tam je država pomagala domačemu kapitalu in ni pustila razprodaje Uniona belgijcem. Tudi to mi je všeč. Pa če je Laško ponudilo več denarja za delnice, kaj bi oni sploh radi?

Zakaj bi morali zdaj, kot pišeš vse na silo razprodati? Upam, da ne bomo podlegli znanemu madžarskemu konceptu, ki je vse razprodalo, zdaj pa jočejo da so se prenaglili, ker je ves inženiring v tujini, tam pa le izkoriščajo poceni delovno silo. In sploh ne rabijo več visoko šolanih kadrov, ker nimajo doma kaj delati. Samo se bojim, da bomo popustili pred evropo, ker smo itak navajeni hlapčevati in klečeplaziti.


deloma boš dobil odgovor na zastavljena vprašanja v temle članku:

http://www.finance-on.net/show.php?id=102487

prof. Mrkaić je včasih tudi nagnjen k populizmu tako da se z njem v nekaterih zadevah tudi ne strinjam

če se bo kdaj v prihodnosti zgodilo srečanje, pa lahko debato od tu nadaljujeva kar v živo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #49 - 05.11.2004 at 11:36:25
 
sinjeoka wrote on 05.11.2004 at 11:09:35:
deloma boš dobil odgovor na zastavljena vprašanja v temle članku:

http://www.finance-on.net/show.php?id=102487

prof. Mrkaić je včasih tudi nagnjen k populizmu tako da se z njem v nekaterih zadevah tudi ne strinjam

če se bo kdaj v prihodnosti zgodilo srečanje, pa lahko debato od tu nadaljujeva kar v živo


Me ni prepričal ta profesor. Tudi tisti primeri s kolesi so dobri za bolj splošne debate, ne pa o zadevi država....telekom...mobitel...tu je kapital nastajal že prej in je problem veliko bolj zapleten.

Ja lahko nadaljujeva na kakem srečanju, saj je pisati o tem mnogo preveč dosadno in bi morala preveč tipkati. Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #50 - 13.11.2004 at 16:20:39
 
sinjeoka wrote on 04.11.2004 at 13:19:00:
u bistvu lahko kar končava, kapital ni demokratičen, ampak sledi logiki trga ... trg je tisti, ki mora biti demokratičen, ne pa kapital


Me pa res zanima, kje lahko vidiš demokracijo na trgu? (kjer pač ponavadi zmaga tisti, ki za nekaj največ ponudi, proda pa tisti, ki prodaja po najugodnejši ceni: v logiki ponudbe in povpraševanja ni prostora za demokracijo)


sinjeoka wrote on 04.11.2004 at 13:19:00:
a ni to fino ... da imaš tako oprane možgane z ameriško demokracijo, da evropske demokracije - predvsem pa skandinavskega tipa, sploh ne vidiš?

Brazilija, Kitajska in Indija so tipični primer, da se da tudi otresti bede - seveda pa je potrebno najprej spucati družbo različnih kastnih ureditev.

whatever ... to kar imamo mi trenutno, NI demokracija


Kaj pa potem demokracija je?

(mogoče pa tista iz Indije ali Kitajske)


Lep primer skandinavskega tipa demokracije je ponudil Jambrek v prejšni Sobotni prilogi - kjer je pokazal, da je tam demokracija prišla že do totalitarizma.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Oktobrska revolucija
Reply #51 - 14.11.2004 at 20:02:38
 
t wrote on 13.11.2004 at 16:20:39:
Me pa res zanima, kje lahko vidiš demokracijo na trgu? (kjer pač ponavadi zmaga tisti, ki za nekaj največ ponudi, proda pa tisti, ki prodaja po najugodnejši ceni: v logiki ponudbe in povpraševanja ni prostora za demokracijo)

Verjetno trg z dovolj nizkimi vstopnimi ovirami za nove ponudnike.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Oktobrska revolucija
Reply #52 - 15.11.2004 at 01:02:35
 
stane wrote on 02.11.2004 at 21:59:36:
Veliko Slovencev bo prisluhnilo novemu škofu. Se bo temu reklo čredni nagon, ali kako drugače?


Še en dokaz več, da je biti ovca potreba povprečnega človeka.
Veliko Slovencev pa bo tudi verjelo novemu nadškofu, saj je volk, preoblečen v ovco. Temu se pa reče bebavost.

Quote:
Pa ti
misliš, da lahko družba funkcionira tudi drugače, brez hirearhije?


Na tej razvojni stopnji ne. Kar pa še ne pomeni, da mora vsak sprejeti hierarhijo kot sistem. To je za ovce. Ovce volijo tiste, ki so na vrhu v hierarhiji. Hierarhiji, ki deluje ori nas, pravijo demokracija. Demokracija pa je najhujša oblika diktature.

http://infoz.ffzg.hr/afric/MetodeII/Arhiva02_03/Bezinovi.htm

http://www.gape.org/gapes/digitalnipartizani.htm

"Diktatura večine

Kaj daje večini pravico do vladanja? Samo in edino njena moč, s katero si podredi manjšino in posameznika. Demokracija je diktatura nad posameznikom in se od starih totalitarizmov razlikuje le v številu pravic in svoboščin, ki so si jih posamezniki v dolgih stoletjih krvavih bojev izborili naspram državi."

"Bistvena razlika med monarhijo in demokratično republiko je sledeča: v monarhiji birokracija zatira in ropa ljudstvo za svojo korist in za korist privilegiranih premožnih razredov, in to počne v imenu monarha; v republiki počnejo birokrati natanko isto stvar, le da v imenu ljudske volje.
(Mihail Bakunin)"

"Napredek se meri s stopnjo diferenciacije znotraj družbe. Če je posameznik enota v združeni množici, bo njegovo življenje omejeno, medlo in mehansko. Če posameznik ohrani svojo individualnost, če ima prostor in možnost ločenega delovanja, potem utegne biti bolj podvržen naključnemu in priložnostnemu, vendar se lahko vsaj razširi in izrazi. Lahko se razvija v edinem pravem pomenu besede - z zavestjo moči, vitalnosti in veselja.
(Herbert Read)"

"Svoboda vsakega posameznega človeka poraja svobodno družbo, polno v njeni decentralizirani celotnosti, združeno v splošnem cilju, družbo brez vlade.
(Nestor Mahno)"

"Splošna volilna pravica je le trik, past in varnostni ventil, ki pomagajo zakriti despotsko moč države, ki temelji na policiji, bankah in armadi.
Mihail Bakunin")

Seveda pa se poraja vprašanje, katera ovca je sposobna dojeti te modrosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Oktobrska revolucija
Reply #53 - 15.11.2004 at 09:35:36
 
Quote:
Še en dokaz več, da je biti ovca potreba povprečnega človeka.


Ta trditev ti je sprejemljiva ?
Po moje pa biti ovca ni potreba, ampak doseženo stanje v osebnostnem razvoju človeka, po moje.
Saj človek se rodi kot človek, postane pa ovca, no če postane.



Back to top
« Last Edit: 15.11.2004 at 15:55:53 by vida »  
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #54 - 16.11.2004 at 04:20:09
 
Quote:
Veliko Slovencev pa bo tudi verjelo novemu nadškofu, ...


Kaj ti osebno poznaš novega nadškofa Urana?
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Oktobrska revolucija
Reply #55 - 16.11.2004 at 22:17:50
 
Bamby wrote on 16.11.2004 at 04:20:09:
Kaj ti osebno poznaš novega nadškofa Urana?


Ne. Ampak vseeno vem, da mu jih bo veliko verjelo. Sem brihten, kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #56 - 17.11.2004 at 01:25:38
 
Quote:
Veliko Slovencev pa bo tudi verjelo novemu nadškofu, saj je volk, preoblečen v ovco. Temu se pa reče bebavost.


Quote:
Ne. Ampak vseeno vem, da mu jih bo veliko verjelo. Sem brihten, kaj?



Brihten!? Torej:
#1. Ne poznaš novega nadškofa Urana pa kljub vsemu daješ oceno, da je volk preoblečen v ovco.
#2. Veš očitno tudi, da mu bo veliko ljudi verjelo.
#3 Glede na #2, očitno torej tudi veš kaj drugi ljudje čutijo
Pa saj ti si pravi vizionar, teh je največ v psihiatričnih ustanovah.
Temu se pa ne reče brihtnost ampak bebavost.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Oktobrska revolucija
Reply #57 - 17.11.2004 at 20:25:36
 
Bamby wrote on 17.11.2004 at 01:25:38:
Brihten!? Torej:
#1. Ne poznaš novega nadškofa Urana pa kljub vsemu daješ oceno, da je volk preoblečen v ovco.
#2. Veš očitno tudi, da mu bo veliko ljudi verjelo.
#3 Glede na #2, očitno torej tudi veš kaj drugi ljudje čutijo
Pa saj ti si pravi vizionar, teh je največ v psihiatričnih ustanovah.
Temu se pa ne reče brihtnost ampak bebavost.



Vsi veliki vizionarji so bili bebavi. Za takšne, kot si ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #58 - 18.11.2004 at 00:29:37
 
Quote:
Vsi veliki vizionarji so bili bebavi.


Napačna trditev, ki jo pa res lahko postavi skoraj samo bebavi.

Quote:
Za takšne, kot si ti.


Takšne. Še ena vizija. Uran, bamby, ...
Pa saj ti si pravi vizionar, teh je največ v psihiatričnih ustanovah.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Oktobrska revolucija
Reply #59 - 18.11.2004 at 08:49:23
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 16