Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14
(Read 39379 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #30 - 07.10.2004 at 12:05:32
 
Lilith wrote on 07.10.2004 at 11:54:05:
Ojej , že spet se projiciraš? Shocked


Ok, dajmo enkrat razčistit tole, kar ti očitno ni jasno. Kaj pa misliš, da ti počneš drugega, ko nekaj od nekod "prvlečeš"? Saj si ti tista, ki je videla tisto. Ne, da zares misliš, da si objektivna, ko podajaš "druge" zadeve ali morda celo strokovna. Shocked Kar tukaj pišeš in se skušaš prikazati, je eno navadno projeciranje, ki pač mene zmoti ravno toliko kolikor očitno tebe.

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #31 - 07.10.2004 at 12:12:51
 

Me pa vseeno zanima, na kakšni podlagi je lahko strokovno podkovana Lilith prišla do takšnega nestrokovnega naslova?

Ko sem prebral, kaj se je dogajalo na tistem forumu nisem nikjer  zasledil, da bi kdo napisal, naj se ubije. Videl sem pa veliko dobronamernih nasvetov, od katerih so bili le redki na meji okusa (vedar z dobrim namenom in moralno vsaj tako upravičeni kot zgornja Lilithina opozorila).

Veliko bolj upravičeno bi bilo napisati:

Ko zjebano otroštvo lahko ubija
ali
Ko poporodna depresija lahko ubija
ali
Ko te dojenček lahko ubije
ali
Ko te nerazumevanje lahko ubije
ali
Ko te materinstvo lahko ubija
ali
Ko se sam lahko ubijaš


In sedaj še enkrat sprašujem:
Lilith, po kakšni logiki si prišla do takšnega zaključka. Oziroma s čim lahko te svoje predpostavke argumentiraš (razen s parimi zapisanimi vrsticami in žalostnim dejstvom, vendar pa tvoje sklepanje že meji na paranojo: če bereš forume te lahko beseda ubija)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #32 - 07.10.2004 at 12:13:36
 
Quote:
Ok, dajmo enkrat razčistit tole, kar ti očitno ni jasno. Kaj pa misliš, da ti počneš drugega, ko nekaj od nekod "prvlečeš"? Saj si ti tista, ki je videla tisto. Ne, da zares misliš, da si objektivna, ko podajaš "druge" zadeve ali morda celo strokovna. Shocked Kar tukaj pišeš in se skušaš prikazati, je eno navadno projeciranje, ki pač mene zmoti ravno toliko kolikor očitno tebe.



Ti razčiščuj sama pri sebi, mene pa pusti pri miru.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #33 - 07.10.2004 at 12:17:14
 
He, he, sta zanimivi, samo da ne bo tudi tle kakšnih s(l)amomorov.   8)

Tole projiciranje je pa zanimiva zadeva in  mene tudi večkrat zmede. To je tako, kot da bi postavil dve ogledali drugo nasproti drug drugemu. Takrat lahko vidimo "neskončno" ogledal (odsev od odseva od odseva od odseva od ...)



Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #34 - 07.10.2004 at 12:22:07
 
t wrote on 07.10.2004 at 12:12:51:
Me pa vseeno zanima, na kakšni podlagi je lahko strokovno podkovana Lilith prišla do takšnega nestrokovnega naslova?



S takšno iztočnico ti pričakuješ, da boš dobil kakršen koli odgovor od mene na drugo vprašanje (ki je sicer korektno in bi tudi lahko dobilo svoj odgovor, če ne bi ti bil tu zgoraj izjemno nespoštljiv)???
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #35 - 07.10.2004 at 12:25:24
 
Bardo_Thodol wrote on 07.10.2004 at 10:07:00:
Lilith, odprla si zanimivo temo in nekaterih odgovorov res  ni treba razumeti, kot osebni napad nate  Wink  

 


Osebno sem prepričan, da Lilith dobro ve , kaj je napad na njo in kaj to ni.

Težava je v tem, da Little Star pravzaprav ne ve, kaj je povedala v njenem prvem odgovoru Lilith. Zame je povedala, da je pravzaprav vseeno kaj kdo naredi , stori ali počenja.  In zame je s tem , v tem jasnem kontekstu, povedala neumnost, neglede na to, kako filozofsko se da o tem še in še razpravljati.


Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #36 - 07.10.2004 at 12:28:04
 
Lilith wrote on 07.10.2004 at 12:22:07:
S takšno iztočnico ti pričakuješ, da boš dobil kakršen koli odgovor od mene na drugo vprašanje (ki je sicer korektno in bi tudi lahko dobilo svoj odgovor, če ne bi ti bil tu zgoraj izjemno nespoštljiv)???




ja

se opravičujem in posipam s pepelom, samo vseeno me zanima

se še enkrat najbolj iskreno opravičujem, ker sem žalil vaše visočanstvo

pa če bi mi vaša gnada vseeno naklonila odgovor na "korektno" vprašanje

(pa če se le da brez samomorov)


v upanju na odgovor                                  
                                                                                                   
te-nay
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #37 - 07.10.2004 at 12:29:30
 
Petra. wrote on 07.10.2004 at 11:50:36:
evo, to stran sem odprla danes v knjigi Glas duše:

Večina ljudem beseda Ljubezen predstavlja povsem drugačne stvari. Če vi vidite ljubezen kot nekaj vsesprejemajočega, kot nekaj, kar druge ne opredeljuje glede na tvoje zaznavanje in hotenje - jo drugi pač morda vidijo kot stvar, s katero lahko "brcajo" ljudi, če se ne vedejo po njihovih lastnih zapovedih in pravilih: To sicer ne pomeni, da morate zdaj oditi na sredo ceste, se tam izpostaviti vsem in za vse, nase in na svojo resnico pozabiti... Pomeni da DOPUŠČATE DRUGIM NJIH SAME, A TUDI SEBI DOPUŠČATE SEBE. Žal, večina ljudi prav takšno PRISTNO BORBO ZASE opredeljuje kot Neljubezen...

A RAVNO PRISTNOST JE POT DO ČUTENJA KOZMIČNE LJUBEZNI.

Smiley


Tole pa res sede sem. Je žalostno to dejstvo. Sama sem ga dojela kot eno veliko resnico, vendar se ga še ne zavedam dovolj. Na zunaj namreč izgleda precej plastično in če tega zares ne razumeš, če nisi mil do sebe, do svoje notranjosti, je res težko sprejet borbo drugih. Vsak bije bitko. Velikokrat pa si lahko mil do sebe le ko spoznaš, da jo drug tudi bije. We should be kind.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #38 - 07.10.2004 at 12:31:13
 
t wrote on 07.10.2004 at 12:28:04:
ja

se opravičujem in posipam s pepelom, samo vseeno me zanima

se še enkrat najbolj iskreno opravičujem, ker sem žalil vaše visočanstvo

pa če bi mi vaša gnada vseeno naklonila odgovor na "korektno" vprašanje

(pa če se le da brez samomorov)


v upanju na odgovor                                  
                                                                                                   
te-nay


s tem tvojim načinom???


ni šans
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #39 - 07.10.2004 at 12:34:46
 
Toni_Zamene wrote on 07.10.2004 at 12:25:24:
Osebno sem prepričan, da Lilith dobro ve , kaj je napad na njo in kaj to ni.

Težava je v tem, da Little Star pravzaprav ne ve, kaj je povedala v njenem prvem odgovoru Lilith. Zame je povedala, da je pravzaprav vseeno kaj kdo naredi , stori ali počenja.  In zame je s tem , v tem jasnem kontekstu, povedala neumnost, neglede na to, kako filozofsko se da o tem še in še razpravljati.


Toni_Zamene, priporočam ti, da paziš, da se ne boš kdaj zmotil in zamenjal nickov Lilith in LoI (al pa LittleStar, če ti je tako ljubše) v tvojih dvojnih merilih, ker bi lahko nastala zmeda. Hm, ne-umnost pravzaprav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #40 - 07.10.2004 at 12:41:32
 
Kdaj je nek odgovor osebni napad name (če govorim v svojem imenu), ni toliko stvar mojega vedenja, kot moje interpretacije.

Če bi bil bolj paranoične sorte, bi si lahko prav vsak odgovor razlagal, kot osebni napad name. Nasprotno pa bi prav tako lahko tudi najbolj žaljive odgovore smatral zgolj kot zafrkancijo in se ob njih le smejal, ne bi je pa razumel kot napad.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #41 - 07.10.2004 at 12:42:34
 
Bardo_Thodol wrote on 07.10.2004 at 12:17:14:
He, he, sta zanimivi, samo da ne bo tudi tle kakšnih s(l)amomorov.   8)

Tole projiciranje je pa zanimiva zadeva in  mene tudi večkrat zmede. To je tako, kot da bi postavil dve ogledali drugo nasproti drug drugemu. Takrat lahko vidimo "neskončno" ogledal (odsev od odseva od odseva od odseva od ...)


Finta projiciranja ni tolk v odsevanju odsevov samih, pač pa v popačevanjunju, ki se povečuje z odsevanjem odsevov.  Projicira se  na drugega namreč  tisto, kar maš v seb potlačeno. Ta tvoja potalčitu je osnova za popačitu drugega in tko v nedogled, tko da  je nemogoče pol ločit, kaj je  dejasnska lastnost nekoga  in kaj smo  nanjga nezavedno obesl vsak s vsojo popačitvijo. Zato je po moje zgrešen o drugmu sodiit sploh oz. razglašat da veš, kakšen je in kaj misli. Zmerom je po moje vzpredno s spozanvanjem drugega teba spoznavat samga sebe, se na tak način luščit vsebin, ki so osnova za projeciranje  in na tak ogledovat drugega takega kot v osnovi je, v bistvu nč kaj dost drgačn od tebe.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #42 - 07.10.2004 at 12:44:20
 
Lilith wrote on 07.10.2004 at 12:31:13:
s tem tvojim načinom???


ni šans



Pa se v svoji vseobsegojoči korektnosti res obnašaš kot kakšna razvajena mamina hčerkica. Ko ti kaj ni všeč pa se obesiš na način. V stilu: če ni po moje bom pa jokala.

(ker ne upoštevaš mojih pravil, ne bom odgovarjala, namesto, ker nimam dobrega odgovora, se bom raje spravila na način, kako si me vprašal)

Seveda lahko poveš, kaj te moti pri mojem načinu, vendar pa debata ni o tem, tako kot tudi vprašanje namenjeno tebi. Seveda bom po tem tvojem ravnanju prepričan naslednje:

- da za svojo temo nimaš nobenega omembe vrednega argumenta;

- da ti je tale "dogodek" prišel zelo prav, da si še enkrat povedala kako prav si imela, ko si nekoč nekaj napisala;

- da torej to celotno štorjo s samomorom izkoriščaš zgolj za neko svoje prepričanje, čeprav bi iz nje lahko prišli tudi do popolnoma drugačnih sklepov


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #43 - 07.10.2004 at 12:47:01
 
t wrote on 07.10.2004 at 12:44:20:
Pa se v svoji vseobsegojoči korektnosti res obnašaš kot kakšna razvajena mamina hčerkica. Ko ti kaj ni všeč pa se obesiš na način. V stilu: če ni po moje bom pa jokala.

(ker ne upoštevaš mojih pravil, ne bom odgovarjala, namesto, ker nimam dobrega odgovora, se bom raje spravila na način, kako si me vprašal)

Seveda lahko poveš, kaj te moti pri mojem načinu, vendar pa debata ni o tem, tako kot tudi vprašanje namenjeno tebi. Seveda bom po tem tvojem ravnanju prepričan naslednje:

- da za svojo temo nimaš nobenega omembe vrednega argumenta;

- da ti je tale "dogodek" prišel zelo prav, da si še enkrat povedala kako prav si imela, ko si nekoč nekaj napisala;

- da torej to celotno štorjo s samomorom izkoriščaš zgolj za neko svoje prepričanje, čeprav bi iz nje lahko prišli tudi do popolnoma drugačnih sklepov


uživaj!


Če hočeš imeti količkaj dobro podobo o sebi, potem seveda moraš vse skupaj takole interpretirati - v skladu z lastno neumnostjo.
Saj te čisto razumem. Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #44 - 07.10.2004 at 12:50:07
 
titud wrote on 07.10.2004 at 12:42:34:
Zmerom je po moje vzpredno s spozanvanjem drugega teba spoznavat samga sebe, se na tak način luščit vsebin, ki so osnova za projeciranje  in na tak ogledovat drugega takega kot v osnovi je, v bistvu nč kaj dost drgačn od tebe.        

"Nič-kaj-dost-drugačnosti" se najbolj zavem ravno takrat, ko se zazrem v to neskončno množico odsevanj ogledal.

Ali so ogledala izkrivljena in umazana (to so itak), se mi v osnovi za samo spoznanje "nič-kaj-dost-drugačnosti" niti ne zdi toliko pomembno.




Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14