Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14
(Read 39383 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #15 - 07.10.2004 at 10:07:00
 
Lilith, odprla si zanimivo temo in nekaterih odgovorov res  ni treba razumeti, kot osebni napad nate  Wink  

Tema je zanimiva predvsem zato, ker se Slovenija glede samomorilnosti uvršća na nehvaležno visoko mesto, o čemer se je dejansko vredno zamisliti,  in prav je tudi, da se o tem krešejo mnenja! Pri tem sploh ni pomembno, ali se vsi strinjajo bodisi z mano, bodisi  s tabo. Pričakujem predvsem čimbolj pestro izmenjavo iskrenih mnenj, zaradi mene lahko tudi čisto kontra tistim, ki jih zagovarjam sam.

In zakaj menim, da se tiste samomorilke forumski posti sploh niso prijeli?
Zako, ker ni upoštevala niti tistih dobronamernih nasvetov, ki so ji bili dani že od vsega začetka in v katerih so ji nekateri zelo jasno ponujali tudi osebno pomoč, mnogi pa tudi posvet z zdravnikom.

Očitno pa so prevladale druge silnice, najverjetneje dogodki v domačem okolju, ki jih niti dobro ne poznamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #16 - 07.10.2004 at 10:12:07
 
jz se strinjam, da je treba bit previden z dajanjem nasvetov drugim. nasvete naj bi dajal le nekdo ki se dobro spozna na zadevo/problem in ki je sam glede te stvari zelo izkusen, drgac je lahko nevarno za oba, tistega ki daje in tistega ki sprejema nasvet.

na javnih podrocjih se lahko daje le mile in splosne nasvete, vse ostale konkretne pa le osebno. odgovornost je na obeh koncih, ampak mi moramo poskrbeti za svojo.

v primeru ko se nisi dovolj izkusenj je bolje da sam zivis v skladu s svojimi ideali in izvajas pridiganje le v "samoobrambi" ali ko te nekdo iskreno sam po svoji prostovoljni volji vprasa.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #17 - 07.10.2004 at 10:13:22
 
Lilith wrote on 07.10.2004 at 09:57:00:
Ne razumem, kaj mi hočeš povedati. Lahko razložiš?


Lilith hec.

Nič drugega.

No če si moje odgovore razumela kot napad, si seveda to lahko razložiš to tudi drugače.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #18 - 07.10.2004 at 10:16:45
 
Gru Gru wrote on 07.10.2004 at 10:13:22:
No če si moje odgovore razumela kot napad, si seveda to lahko razložiš to tudi drugače.


Jao, seveda jih nisem tako razumela. Smiley Mi pa trenutno smisel za humor očitno slabše dela. Undecided
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #19 - 07.10.2004 at 10:28:51
 
Lilith wrote on 07.10.2004 at 09:54:39:
In za kaj sem jaz po tvojem mnenju prikrajšana v primarnem okolju? In zakaj po tvojem mnenju "rabim" forum?
Bi mi bilo všeč, če bi mi odgovoril na pm, ker mi javne kvazianalize moje osebe (sploh tiste, za katere nisem prosila in jih nočem tukaj) močno pokvarijo dan.


Jest zate ne morem vedet, zakaj ga rabiš. Jest lahko govorim le zase oz. kvečjemu analiziranje samga sebe  projeciram nate. Zato sem ti zastvu vprašanje, da si nanj sama odgovoriš, osebno al pa javno, kakor ti paše.  

Jest forum rabm  zato, da objektiviziram na  njem lastne izkušnje, občutja in (kvazi)vedenja  oz. da subjektiviziram izkušnje drugih. Tako  iz svoje zavesti kot  magari svojga nezavednega.  Na forumu vedno znova dobivam eno potrditu, da kljub ekstremno subjektivnmu dojemanju sveta in samega sebe vendarle obstajajo eni dokaj trdni nastavki oz. vsem skupne osnove metafizične narave, ki presega jo tud okvire primerne skupnoszti in  po katerih se induvidualiziramo vsak po svoje.


Quote:
Je pa res zanimivo, kako se vas je dotaknil tale moj začetni post - nekatere tako zelo, da je bilo treba udariti po meni osebno. Boste kaj razmislili o tem?


Ti si bla prva, ki je v post vtaknila svojo osebno izkušnjo.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #20 - 07.10.2004 at 10:35:37
 
Lilith wrote on 07.10.2004 at 10:16:45:
Mi pa trenutno smisel za humor očitno slabše dela. Undecided

boljše izgubit levo nogo ko smisel za humor ...
namreč če je treba koga brcnit v sili, ti ostane zmer zadost prijatlov, smejat namest tebe se pa noben ne more Embarrassed
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #21 - 07.10.2004 at 10:35:55
 
Lilith wrote on 07.10.2004 at 09:16:13:
Roll Eyes

Saj če nočeš razumeti, kaj pomeni, če se nekdo konstantno nate spravlja (kot napr. ti na mene), pol pač ne razumi, pa živi še naprej v (zlaganem) občutku, da nisi za nič odgovorna, ne kriva.

Glede mojih namigovanj pa - niso "moja" - o tem je pisala njena prijateljica. In če bi se ti vsaj toliko potrudila, da bi to prebrala, zdaj ne bi rabila mene obtoževati na ta način.


Res nisem vsega prebrala in sem imela občutek, da je to tudi tvoje mnenje, kar si zapisala v uvodu topica.

Bi pa ti bila hvaležna, če se tudi ti ne bi dotikala področja odgovornosti in morebitne krivde v mojem življenju.

Moje gledišče je da se jaz ne spravljam nate in zdaj sem res v zadregi ko ne vem, kaj ti naj odgovorim na tvoje prepričanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #22 - 07.10.2004 at 10:58:07
 
Quote:
Povej, Lilith, a boš ti tudi razmišljala o svoji odgovornosti glede tvojih namigovanj, da so napad in obtožbe očitno bile kaplja čez rob, če bi kdo tistih tole prebral in začutil takšno krivdo ter naredil samomor? Undecided



Ko se bodo takšne stvari nehale....
...boš tudi ti imela mir pred mano.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #23 - 07.10.2004 at 10:59:27
 
sem brala, žalostna zgodba...vendar pozna pravi odgovor zakaj je to storila, le ona... depresijo dobro poznam osebno, samomora še nisem delala, sem pa takrat velik razmišljala o njem, imam pa tudi v družini v ožjem krogu (dedek, stric) osebe, ki so naredile samomor... sem bila kar nekaj časa v tem filmu, da mene čaka ista usoda, da nosim to družinsko preklestvo....

tudi sama sem opazila, da je dobila več pozitivnih odzivov, kot negativnih... in ne verjamem, da je samo zaradi tega storila to dejanje... naj počiva v miru... dejansko pa v takih situacijah spoznaš, kdo je tvoj prijatelj in kdo ne, in evrjemite mi, ko ne blestiš, se ta krog bliskovito zmanjša...

depresivnih ljudi, ali zelo depresivnih ljudi, se ne pušča samih, sploh pa ne z novorojenko....šola je za vse zelo draga, in zelo mi je žal, male deklice, vendar verjamem, da se bo zanjo našlo dovolj dobrih src, ki ji bodo pomagali odrasti....

mah, v bistvu govorit o takih situacijah, kar težko.... vendar ne govorit o tem je veliko slabše
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #24 - 07.10.2004 at 11:05:53
 
Smileyvčasih je veliko lažje , če pri takih debatah ničesar ne jemljemo preveč osebno in se ne poistovetimo preveč z vsebinami ...osebno
da pač le debatiramo in vsak predstavi svoj pogled in mnenje , brez da se to mnenje direktno usmerja na koga...
seveda pa se strinjam , da je tudi prav , da odgovorimo , če  se nekdo direktno obrne na nas osebno...
način , na kateri pa vsak od nas reagira , je pa njegov lasten in njegova odločitev...
mogoče je humor včasih zelo dobrodošel ...

Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #25 - 07.10.2004 at 11:12:54
 
Lilith wrote on 07.10.2004 at 10:58:07:
Ko se bodo takšne stvari nehale....
...boš tudi ti imela mir pred mano.


Heheh, mir pred tabo bom imela, ko ti enostavno več ne bom dajala pozornosti, ki jo tako obupno (imo) iščeš z odpiranjem kritično naravnanih topikov.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #26 - 07.10.2004 at 11:33:05
 
Quote:
Heheh, mir pred tabo bom imela, ko ti enostavno več ne bom dajala pozornosti, ki jo tako obupno (imo) iščeš z odpiranjem kritično naravnanih topikov.




Kaj se še nisi naveličala vseh svojih lastnosti v mene projicirat? Roll Eyes
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #27 - 07.10.2004 at 11:45:16
 
Lilith wrote on 07.10.2004 at 11:33:05:
Kaj se še nisi naveličala vseh svojih lastnosti v mene projicirat? Roll Eyes


Roll Eyes hvala enako, le s to razliko, da žal ti samo tiste, ki ti niso povšeči, v mene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #28 - 07.10.2004 at 11:50:36
 
evo, to stran sem odprla danes v knjigi Glas duše:

Večina ljudem beseda Ljubezen predstavlja povsem drugačne stvari. Če vi vidite ljubezen kot nekaj vsesprejemajočega, kot nekaj, kar druge ne opredeljuje glede na tvoje zaznavanje in hotenje - jo drugi pač morda vidijo kot stvar, s katero lahko "brcajo" ljudi, če se ne vedejo po njihovih lastnih zapovedih in pravilih: To sicer ne pomeni, da morate zdaj oditi na sredo ceste, se tam izpostaviti vsem in za vse, nase in na svojo resnico pozabiti... Pomeni da DOPUŠČATE DRUGIM NJIH SAME, A TUDI SEBI DOPUŠČATE SEBE. Žal, večina ljudi prav takšno PRISTNO BORBO ZASE opredeljuje kot Neljubezen...

A RAVNO PRISTNOST JE POT DO ČUTENJA KOZMIČNE LJUBEZNI.


Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #29 - 07.10.2004 at 11:54:05
 
Quote:
Roll Eyes hvala enako, le s to razliko, da žal ti samo tiste, ki ti niso povšeči, v mene.


Ojej , že spet se projiciraš? Shocked
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14