Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 
(Read 39390 times)
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #195 - 14.10.2004 at 07:23:10
 
Quote:
S tem se ne morem strinjat,ker če pogledaš druge na forumu,imamo velikokrat različno mnenje pa se vseen ne gledamo grdo...Še vedno mislim,da je način najbolj pomemben in ne tolk to,kaj poveš(seveda to velj za večino ljudi,so tut izjeme,kot povsod)


Resnica in komunikacijski prostor, ki bi ga naj določala sledeča izjava je  za mene nesprejemljiva.
Picola 2 - kaj bi naj pomenila ta tvoja izjava ( s katero želiš določiti neko kumunikacijsko  " higieno" foruma ) znotraj komunikacijskih zakonov TA, ki pravijo :
1. ni mogoče ne komunicirati, in
2. averbalni dražljaji določajo interakcijo pred verbalnimi ( P.Watzlawick). Preneseno na otrok-okolje-situacija to pomeni : otrok reagira primarno in močneje na posredovanje čustev odraslih ( pomembnih ključnih oseb ), kot pa na njihove besede ( na leporečenje - op. Toni_Zamene).

Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #196 - 14.10.2004 at 08:43:00
 
Forum je popolnoma neustrezna oblika komunikacije  za to, da bi  se udeleženci debate poenotili v staliliščih/menenjih/prepričanjih. To pa zato, ker namen odprte debate ni oblikovanje  podlag za skupno akcijo, ampak je podlaga za samostojno delovanje vsakega posameznega udeleženca v debati.

Če se posameznik ni sposoben samostjno odločat za lastna dejanja, bo to na forumu zihr projeciral na drugega in mu skušal tisto, kar tud  sam rab pri odločanju, to je neko podlago v znanstveno/religiozni, zdravorazumsko ali splošno konsenzulano veljavni avtoritativni renici/nauku in jo  vsilit drugmu  z namenom, da  se bo  pol  na tak način tud sam   še bolj utrdil v verjetju v neko resnico. Vsak išče na forumu pač način komunikacije, ki ga sam potrebuje in v tem jest načeloma ne vidm nč slabga, če se s tem  seveda ne zamori dinamike, ki ohranja  forum živ. Vitalnost foruma pa najbolj zamori prav poenotenost stališč/mmenj/vprepričanj/verovanj, ki je  potrebna za skupno akcijo, zato se ta poenotenost lahko zgodi samo na nivoju, ki onemgoča konkretno skupno akcijo. Drgač povedan, skupna akcija je  lahko samo konkretno delovanje vsakega posameznika v svojem konkretnem okolju. Zato je konsenz o neki neki abstraktni enosti oziroma konsenz o obostoju neke arhetipske/mitske skupne osnove  lahko praktično edina osnova res odprte debate in zato to skupno osnovo nekateri udeleženci tko krlčevito skušamo ustvarit, da   je to skicevanje na univerzalno osnovo (boga, enost,  ljubezen, sebstvo...)  tolk prisotno, da na  marsikoga čist upravičeno deluje ogrožujoče.        
Back to top
« Last Edit: 14.10.2004 at 09:51:48 by titud »  
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #197 - 14.10.2004 at 09:24:50
 
Lilith wrote on 13.10.2004 at 11:29:50:
Saj ne vem....se sprenevedaš ali se res ne zavedaš?



hja... ne vem kaj od obojega bi blo slabše

no mi prosim povej, kaj ti vidiš?


(jaz sem sicer vedno mela občutek, da sem večbarvna, in da je moja trenutna barva odvisna od številnih dejavnikov, kot npr. razpoloženja - pa v večji ali manjši meri tudi od drugega človeka v odnosu)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #198 - 14.10.2004 at 09:32:08
 
Lilith wrote on 13.10.2004 at 18:02:27:
Zdaj se lahk  prerekava okrog tega, kaj je osebno mnenje in kaj resnica.
Jaz svoje mnenje jemljem za svojo resnico. In zelo mi je jasno, da tudi drugi imate svoja osebna mnenja, torej sebi lastno resnico).

Če je edini keč v tem, da bi morala v bodoče vsepovsod, ko kaj sporočam, vstavljati besedice "moje mnenje", bi se mi hecno zdelo, ko pa je menda ja jasno, da so stvari, ki jih sporočam "moje" - pa če jim rečeš mnenje, prepričanje, resnica....ali kako pač.




upam, da se tega dejstva zavedaš tudi v nasprotni smeri, kadar bereš kaj, kar napišem jaz (in še kdo) ... da so moji posti pač moja resnica... in da jaz vem, da imaš ti svojo Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #199 - 14.10.2004 at 09:36:12
 
m wrote on 14.10.2004 at 09:32:08:
upam, da se tega dejstva zavedaš tudi v nasprotni smeri, kadar bereš kaj, kar napišem jaz (in še kdo) ... da so moji posti pač moja resnica... in da jaz vem, da imaš ti svojo Smiley



Če bi malo boljše prebrala, kar si citirala, bi videla naslednje:

Lilith wrote on 13.10.2004 at 18:02:27:
In zelo mi je jasno, da tudi drugi imate svoja osebna mnenja, torej sebi lastno resnico).


Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #200 - 14.10.2004 at 11:52:01
 
Lilith wrote on 13.10.2004 at 21:04:36:
Prvemu pravim raven argumentov, drugemu pa osebni napadi ali pritlehna raven.

Zadeva je vendarle malo širša, kot uporaba ad-hominem argumentov v debati. Gre za odnos (bolj v pomenu attitude kot v pomenu relationship), kot celoto. (in ne, na nič ne namigujem)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #201 - 14.10.2004 at 12:27:49
 
Lilith wrote on 14.10.2004 at 09:36:12:
Če bi malo boljše prebrala, kar si citirala, bi videla naslednje:




kako pa veš kako dobro sem prebrala? Grin


sem vidla tud tisto ja, sam iz tvojih postov meni to ni ravno razvidno  Undecided


no, če (spet) ne bom dobila odgovora na vprašanje, tokrat o barvah ... a lahko vsaj izvem, zakaj mi ne odgovoriš?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
BlablaMen
Ex Member




Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #202 - 14.10.2004 at 16:15:03
 
t wrote on 13.10.2004 at 20:00:20:
8)

a bom špeh jedu, če sem žejn?



Kiss



Čudno, sem mislil, da boš klobaso  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Ko beseda lahko ubija
Reply #203 - 14.10.2004 at 17:54:21
 
Toni_Zamene wrote on 14.10.2004 at 07:23:10:
Resnica in komunikacijski prostor, ki bi ga naj določala sledeča izjava je  za mene nesprejemljiva.
Picola 2 - kaj bi naj pomenila ta tvoja izjava ( s katero želiš določiti neko kumunikacijsko  " higieno" foruma ) znotraj komunikacijskih zakonov TA, ki pravijo :
1. ni mogoče ne komunicirati, in
2. averbalni dražljaji določajo interakcijo pred verbalnimi ( P.Watzlawick). Preneseno na otrok-okolje-situacija to pomeni : otrok reagira primarno in močneje na posredovanje čustev odraslih ( pomembnih ključnih oseb ), kot pa na njihove besede ( na leporečenje - op. Toni_Zamene).


Toni,
Lilith sem napisala,da se ne strinjam z njeno izjavo,ki pravi,da če bi se strinjala z ljudmi,s katerimi debatira,pri tem pa komunicirala na isti način,kot komunicira sedaj,da bi blo potem vse ok in se ne bi nihče zapletal z njo v besedne dvoboje.Zakaj? Moje mnenje je takšno,da imajo tudi drugi svoje mnenje pa se še ne rabimo zato zapletat,pa tut Lilith sama se ne zapleta z vsemi in v vsaki debati,ampak samo v določenih,zato bi šla jst na njenem mestu podrobno analizirat svoje poste oziroma debate,v katerih sem sodelovala,vendar s predpostavko,da jst nekej delam narobe,ker samo tako bi lahko našla odgovor,kje moram jst spremenit stvari...Še vedno sem mnenja,da sta za prepir vedno ptrebna vsaj dva(v veliko primerih se potem vmeša še reševalec,ki brani žrtev) in nikoli za neuspešno komunikacijo ni kriv samo eden.
To je pač moje mnenje o tej zadevi,če te je to zanimalo.Če te pa zanima kaj drugega in sem te napačno razumela pa me prosim vprašaj še enkrat.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14