Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12
(Read 108877 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #90 - 09.01.2007 at 14:49:07
 
Eva wrote on 17.12.2006 at 14:59:23:
Eva wrote on 11.12.2006 at 18:37:20:
Tole bi znalo bit res fajn, sem še na začetku in počas berem, ampak nekej tazga kot sem si želela

JAZ SEM, KI SEM zdej mam od 1-5 knjige
1 Mogočna prisotnost: izbrani nauki SAint Germaina in drugih vnebovzetih mojstrov
2 Dejavni Bog: - || -
3 Zmaga Luči: Izbrani nauki Vnebovzetih Mojstrov in Kozmičnih Bitij
4 Sveti Ogenj: NAuki Vnebovzetih Mojstrov, Kozmičnih Bitij, Elohimov in Angelov
5 Življenje in nauki Mojstrov Vnebovzetja: Iz knjig Bairda T. Spaldinga "Life and Teaching of the Masters of the Far East"

kontakt jazsemkisem@email.si
http:// users.volja.net/jaz-sem
www.jaz-sem.net
Mobi 031 554 790 / Tomaž Pritekelj
od tega strička sem jih nabavla, pol ko sem jih v knjižnci vidla

Evo meditacijo, ki jo avtorju pove Saint Germain
"15 do 30 min zvečer pred spanjem in zjutraj pred začetkom vsakodnevnih opravil uporabi naslednjo vajo, ki ti bo, če se jo boš potrudil narediti, prinesla čudeže:
Zagotovi si, da te ne bo nihče motil. Ko postaneš zelo tih, glej in občuti svoje telo, obdano z zaslepljujočo Belo lučjo. Prvih pet minut, ko ohranjaš to sliko, spoznaj in občuti povezavo med zunanjim jazom in Mogočnim Bogom v sebi. Svojo pozornost osredotoči na srčni ceneter, ki si ga predstavljaj kot zlato sonce.
Naslednji korak je zavestna potrditev:
"Zdaj radostno sprejemam polnost Mogočne Božje Prisotnosti - Čistega Kristusa."
I now joyously accept the fullness of the Mighty God Presence - the Pure Christ."
Občuti velik sij Luči. Povečuj ga v vsaki celici svojega telesa vsaj naslednjih deset minut. Nato zaključi meditacijo z Odredbo:
" 'JAZ SEM' otrok Luči! Ljubim Luč! Služim Luči! Živim v Luči! 'JAZ SEM' zaščiten, razsvetljen, oskrbovan in vzdrževan z Lučjo! Blagoslavljam Luč!"
'I AM' a Child of Light - I love the Light - I serve the Light - I live in the Light - 'I AM' protected, illuminated, supplied, sustained by the Light, and I bless the Light."
Zapomni si za vekomaj: " Na kar meditiraš, to postajaš." In ker vse stvari prihajajo iz Luči, je Luč vrhovna Popolnost, ki vodi vse stvari. Meditacija in čaščenje Luči pripeljeta do razsvetljenja uma.
...
Po prvih desetih dnevih izvajanja te meditacije jo začni izvajati po trikrat na dan (zjutraj, opoldne in zvečer). "


jest mislim da jo ene tri dni? nism zihr, ampak je lepa, se vidi že v besedah, zihr mi dobro dene. there are changes; četud so to že tko al tko

bo kar držalo , se vidi , je to to Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #91 - 22.01.2007 at 11:07:06
 
Vladimir barol: al araf

http://www.sanje.si/knjigarna/al-araf.html

Zanimio branje, ful spominja na odprto forumsko oz. dialoško obliko obravnavanja življenjskih problemov na temo ljubezni, odnosov, razemerij med duhovnostjo in telesnostjo.... Tip je bil res pred časom, čeprav je za današnje čase izražal nekoliko  pretirano vero v moč znanosti (psihoanaliza je bila med vojnama pač obetajoča novotarija), vendar je hkrati sposooben it do njenjih meja in še čez do odkritega  čudenja nad paradoksnostjo in nelogičnostjo življenja, za izraženje katerega je esestična literatura v obliki novel zelo primeren medij...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #92 - 22.01.2007 at 21:02:03
 
sem brala zdaj Zahir od Coelhe.
kar zanimiva knjiga za vse, ki so začeli jemat svoje partnerje za samoumevne in jim je ljubezen utonila v udobju.
pravi, da je treba za preživetje ljubezni živet tvegano življenje
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #93 - 26.01.2007 at 22:04:04
 
Ranjena ženska - - pa še nek podnaslov ima  Undecided vem, da je notri beseda arhetipi pa odnos oče - hči, avtorice tudi ne vem ... skratka zanimivo branje in priporočam


itak me zadnje čase arhetipi/miti/pravljice najbolj držijo, tko da tudi knjiga Divji moški čist za prebrat, ....

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #94 - 26.01.2007 at 22:24:49
 
lola wrote on 07.11.2006 at 14:50:44:
Linda Schierse Leonard

Ranjena ženska, modeli in arhetipi v odnosu oče - hči



he ha

tuki jo imamo - sem šla prav pogledat, če je že kdo priporočil


ja, dobra knjiga  Roll Eyes

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Fajn knjige 2.
Reply #95 - 06.02.2007 at 14:36:13
 
Maria Montessori -  SRKAJOČI UM


Kaj bi pomenilo za civilizacijo, če bi znali človeku pomagat da se uči brez truda! Če bi ljudje naenkrat imeli polno znanja, ne da bi sploh vedeli, kako so do njega prišli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Fajn knjige 2.
Reply #96 - 22.02.2007 at 09:44:43
 
Zahir sem brala tudi jaz. Me je razočal pisatelj na moč. Knjiga je daleč od Alkimista, ki je difinitivno njegova najboljša knjiga.
Vešč mi je Desa Muc. Brala sem njeno Paniko in zadnjo knjigo Peskov Boga otroka. Obe je napisala po naročilu za odrasle. Meni ste obe všeč, sploh pa duhoviti besedni zaklad Dese. Mislim, da je ena najboljših sodobnih pistateljic. Bravo Desa!
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #97 - 22.02.2007 at 09:50:05
 
Enajst minut je tud dobra, če imamo že Coelha na tapeti.

Zahir je pa mal drugačna, ja... če se spominjam za nazaj, je tud mene razočarala. Zdaj se mi pa zdi, da je le bolj subtilna, kar se sporočila tiče...namenoma.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Fajn knjige 2.
Reply #98 - 23.02.2007 at 12:45:10
 
O čem piše v Enajst minutah?
Si mogoče bral njegovo knjigo Veronika se odloči umreti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #99 - 23.02.2007 at 12:49:47
 
Donna wrote on 23.02.2007 at 12:45:10:
O čem piše v Enajst minutah?
Si mogoče bral njegovo knjigo Veronika se odloči umreti?


O življenju prostitutke. Ja, sem prebral vse njegove.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #100 - 23.02.2007 at 16:27:11
 
Enajst minut je svetovna knjiga. v njej je en kup poant, življenje prostitutke je le osrednja zgodba, na katero se navezujejo razmišljanja o spolnosti, ljubezni, zaljubljenosti, svobodi, bolečini in užitku etc
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #101 - 23.02.2007 at 16:34:39
 
Devi wrote on 23.02.2007 at 16:27:11:
Enajst minut je svetovna knjiga. v njej je en kup poant, življenje prostitutke je le osrednja zgodba, na katero se navezujejo razmišljanja o spolnosti, ljubezni, zaljubljenosti, svobodi, bolečini in užitku etc


jap Smiley približa med drugim tud filozofijo sadizma
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #102 - 11.03.2007 at 21:51:07
 
priporočam knjigo moje priljubljene avtorice, mojstrice hermetičnega okultizma Dion Fortune - The Psychic Self Defense

jaz jo šele zdaj berem pa lepo sovpada z mojimi izkustvi s področja

imam jo v pdf-ju... če jo kdo želi, naj mi pošlje OS
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #103 - 12.03.2007 at 17:54:32
 
tale love msg me je kar " Cheesy"

1.  The first thing to remember about miracles is that there is no order of difficulty among them. One is not harder or bigger than another. They are all the same.

2.   Miracles do not matter. They are quite unimportant.

3.  They occur naturally as an expression of love. The real miracle is the love that inspires them. In this sense, everything that comes from love is a miracle.

 
a. This explains the first point related to the lack of order. ALL expressions of love are maximal.

    b. This is why the "thing in itself" does not matter. The only thing that matters is the Source, and this is far beyond human evaluation.

(Questions and Answers relating to the first three points.) QUESTION (Helen): Would you regard this communication as a kind of miracle?
ANSWER: There is nothing special or surprising about this at all. The ONE thing that happened was the Universal Miracle which was the experience of intense love that you have felt. (Don't get embarrassed by the idea of love. Embarrassment is only a form of fear, and actually a particularly dangerous form because it reflects egocentricity. Do not feel guilty about the fact that you are doubting this. Just re-read them and their truth will come to you. I love you, and I am not afraid or embarrassed or doubtful. MY strength will support you,
http://courseinmiracles.com/acourseinmiracles/acim1_10/acim1.htm
(iz originalne verzije Tečaja čudežev, ki je bla baje editirana=zelo okrajsana zato, ker je blo v njej ful osebnih stvari v zvezi z Billom in Helen)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Masha
1
*
Offline


Posts: 3
Ljubljana
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #104 - 21.03.2007 at 21:14:22
 
Zelo dobra knjiga, ki jo pravkar prebiram, je

Willigis Jäger: Vsak val je morje

Odgovorila bo na marsikatero vprašanje, na katero fundamentalistične religije ne nudijo zadovoljivih odgovorov. Govori o evoluciji zavesti, ki naj bi šla v smeri transpersonalnega, torej onstran jaza, ko ugotovimo, da smo vsi eno (vsi smo valovi istega morja), onstran pojmovnega mišljenja oziroma logičnega diskurza. In še mnogo več...  Wink

Toplo priporočam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12