Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14043 times)
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
SUM- rad dvomim?
27.08.2004 at 11:51:45
 

Če že obstaja podoben topic se opravičujem, lahko takoj brišete. (prosim info ali link Smiley)

Rad bi da tuki date nekaj o komuniciranju in zablodam.
Zanimiva tema..

Sem že, žal pogosto v mojem življenju Undecided, (in na spletu seveda Wink ) opazovala kako morem besedo napačno razumeti. Zarad tega drznem se mislit da se tud vami v življenju, in forumu, dogaja podobno.

Rad dvomite?  Ali morda raje poskusite verjet v dober namen človeka tud kadar zadeve, zdi se vam, nakazuju nasprotno?

Ali, i zakaj, verjamete, (če verjamete) da beseda (ali post) vedno ima namen hude asocijacije  ... in dolgo iskate asocijaciju v vsaki besedi?  Kdo ima krivdo za takšno obnašanje, morda še vzdušje?

Ven z tem! Wink Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #1 - 27.08.2004 at 19:05:38
 
indigo wrote on 27.08.2004 at 11:51:45:
Rad dvomite?  Ali morda raje poskusite verjet v dober namen človeka tud kadar zadeve, zdi se vam, nakazuju nasprotno?

Ali, i zakaj, verjamete, (če verjamete) da beseda (ali post) vedno ima namen hude asocijacije  ... in dolgo iskate asocijaciju v vsaki besedi?  Kdo ima krivdo za takšno obnašanje, morda še vzdušje?

Ven z tem! Wink Smiley



Praviloma, ne pa vedno, razumem poste kot pozitivno mišljene, včasih agresivnejši ali nekoliko bolj grobi stil pisanja še vedno vzamem kot čisto OK stil komunikacije, čeprav zbuja včasih tudi drugačne konotacije.

Pri internetni in nasploh pisni komunikaciji se mi zdi problem ravno v tem, da ker sogovornik ni prisoten, nimam nobene možnosti upoštevati ton govora, intonacijo, telesno mimiko itd., ki povedo marsikdaj več kot same besede.

Kadar sam objavljam poste, se trudim biti natančen v izražanju ravno zaradi tega. Poleg tega smajlije uporabljam za ilustracijo mojega razpoloženja in tona govora (super se da npr. prikazati vse od ironije 8) nezaupanja Undecided nestrinjanja Roll Eyes zmedenosti  ??? neomajne ljubezni do sogovornika  Kiss itd.).

Kje je vzrok v iskanju asociacij v izrečenem? Po mojem v osebni drži. Lastne izkušnje pa kažejo, da večina ljudi ni/ne zna/noče/ne more biti najbolj precizna v izražanju svojih stališč, zato so hude besede največkrat izrečene zaradi nesporazuma, ne pa iz zlobe. Če imam to venomer pred očmi, se marsikaj razčisti, kar bi sicer lahko vodilo v prepir - preprosto zato, ker si ne dovolim vzrojiti, preden zagotovo ne vem ali ni vmes kakšen nesporazum.

Potrpljenje je pa itak božja mast. Grin

p.s.: in kaj mislim s tem zadnjim smajlijem? Wink
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #2 - 28.08.2004 at 09:53:47
 
bogglefreak20 http://www.inet.hr/~indig/mahanje3


Ovak jaz uporabljam smajlije Undecided , ker ko vidim smile imam lastno interpretacijo tega kar vidim:

 Kiss   poljubac                          Roll Eyes    razmišljanje, umiljavanje, simpatično                            
 Smiley      lagani osmjeh                  Lips Sealed   flaster na ustima                                      
 Wink      zafrkantski osmjehić       Angry   ljutnja, borbenost                                      
                                                   Sad     nezadovoljstvo, tuga
Cheesy    (radosna? )zapanjenost         Undecided   tužno nezadovoljstvo ili pogriješila sam
Grin    širok smjeh                   Cry    suze, žaljenje
Embarrassed    sram, žaljenje                    Shocked    strah, iznenađenje, čuđenje

   ???   dilema, čuđenje, pomalo nezadovoljstvo                                                                                
    8)    zadovoljstvo sobom ili drugima, užitak, mala nadmenost, opuštenost
             
    Tongue    umor ili želja ('sliniš za nečim', to ti se sviđa, htio bi imati)

Quote:
Kiss    apsolutna ljubezen;) ali/in resno strinjanje            Roll Eyes  razmišljanje; simpatija                    
 Smiley    simpatija in strinjanje                              Lips Sealed    ne smem govoriti;  zdaj budem tiho                                
 Wink    šalim se;  skrivnostna zadeva/ asocijacija   Tongue     želja; utrujenost
Cheesy    osupela+radost; osupela+šala   Undecided   žalostno nezadovoljstvo; naredila sem napako
Grin    big smile                                             Cry    solza           Sad     nezadovoljstvo, tuga
Embarrassed    sram                                                   Shocked    strah; presenečenje; čudim se
???   dilema; čudim se; malce nezadovoljstvo            Angry   jezim se; boj                                                                          
8)  zadovoljstvo ker sem jaz, ali nekdo drug je nekaj dobro naredil; užitek; malce napihnjenost; sproščenost  
       
 
Back to top
« Last Edit: 28.08.2004 at 15:04:43 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #3 - 28.08.2004 at 15:06:56
 
bogglefreak20 wrote on 27.08.2004 at 19:05:38:
Praviloma, ne pa vedno, razumem poste kot pozitivno mišljene, včasih agresivnejši ali nekoliko bolj grobi stil pisanja še vedno vzamem kot čisto OK stil komunikacije, čeprav zbuja včasih tudi drugačne konotacije.

Pri internetni in nasploh pisni komunikaciji se mi zdi problem ravno v tem, da ker sogovornik ni prisoten, nimam nobene možnosti upoštevati ton govora, intonacijo, telesno mimiko itd., ki povedo marsikdaj več kot same besede.

Kadar sam objavljam poste, se trudim biti natančen v izražanju ravno zaradi tega. Poleg tega smajlije uporabljam za ilustracijo mojega razpoloženja in tona govora (super se da npr. prikazati vse od ironije 8) nezaupanja Undecided nestrinjanja Roll Eyes zmedenosti  ??? neomajne ljubezni do sogovornika  Kiss itd.).

Kje je vzrok v iskanju asociacij v izrečenem? Po mojem v osebni drži. Lastne izkušnje pa kažejo, da večina ljudi ni/ne zna/noče/ne more biti najbolj precizna v izražanju svojih stališč, zato so hude besede največkrat izrečene zaradi nesporazuma, ne pa iz zlobe. Če imam to venomer pred očmi, se marsikaj razčisti, kar bi sicer lahko vodilo v prepir - preprosto zato, ker si ne dovolim vzrojiti, preden zagotovo ne vem ali ni vmes kakšen nesporazum.

Potrpljenje je pa itak božja mast. Grin

p.s.: in kaj mislim s tem zadnjim smajlijem? Wink

 Smiley Smiley Smiley
men je še veliko težje kot vami biti natančna v izražanju.. Roll Eyes Tongue, ne vem ali smajliji pomagajo dovolj.

Ja, res, a kaj to ti misliš s tem zadnjim smajlijem?! Angry
 Grin Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #4 - 01.09.2004 at 11:09:54
 
indigo wrote on 28.08.2004 at 15:06:56:
Ja, res, a kaj to ti misliš s tem zadnjim smajlijem?! Angry
 Grin Smiley



Malo resnosti in malo cinizma. Grin
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #5 - 06.09.2004 at 11:03:48
 
indigo wrote on 27.08.2004 at 11:51:45:
Sem že, žal pogosto v mojem življenju Undecided, (in na spletu seveda Wink ) opazovala kako morem besedo napačno razumeti. Zarad tega drznem se mislit da se tud vami v življenju, in forumu, dogaja podobno.

Ja, ja, in še enkrat ja, indigo. Se ne dogaja to samo tebi, se nam to dogaja vsem. Kot sem že tolikokrat rekla – nihče ne zna brati misli drugemu in nihče ne more videti v srce nekoga drugega. Vsakdo izmed nas doživi vsako besedo, izrečeno misel, stavek, … na njemu lasten način, ki pa je seveda oblikovan na podlagi njemu lastnih izkušenj. In zato se nam prav vsem čisto lahko zgodi, da neko izrečeno besedo/stavek/misel razumemo drugače, kot je bila mišljena.

Zdaj – kaj narediti? Preveriti, seveda. Vprašati, kaj je prav tisti s tisto besedo/mislijo/stavkom želel sporočiti. Ker morda je bilo mišljeno nekaj čisto drugega, kot je bilo doživeto z naše strani, morda je bil vzgib srca nekaj čisto popolnoma drugega, kot smo to razumeli mi. V nekaterih odnosih gre to pač lažje, v nekaterih težje, v nekaterih sploh ne gre, … meni se zdi predvsem pomembno, da je to možno preverjati pri tistih ljudeh, ki so ti blizu in ki so ti pomembni. Gre seveda za barvna stekla prav vsakega izmed nas, ki se nam »pobarvajo« na nam lasten način na podlagi predvsem naših vzorcev iz otroštva in seveda tudi kasnejših izkušenj.

Toliko o tem zelo na kratko, ker bi v temle mojem postu želela povedati še nekaj drugega. Kar se sicer konkretno nanaša na debato v nekem drugem threadu, je pa v zelo tesni povezavi točno s temle. In sicer »jemanje osebno«. Gre za to, da so barvna stekla nekaterih ljudi zelo močno obarvana na način, da ti ljudje vse stvari vzamejo in razumejo osebno. Da so bile torej namenjene prav njim osebno. Nekdo recimo govori čisto na splošno, a tisti človek ga razume, kot da je s tistimi besedami mislil konkretno njega. Pa temu morda sploh ni tako – tudi ta človek namreč ne zna brati misli nekoga drugega, ne zna videti v srce nekoga drugega in torej ne ve, kaj točno je bilo s tistimi besedami mišljeno in ali je res mislil konkretno njega. Spet – edina možnost je, da se to preveri. In še pred tem, seveda – da ta človek najprej to prepozna pri sebi: da besede/izrečene misli jemlje osebno. Da torej ozavesti, da so njegova barvna stekla takšna, da prehitro jemlje stvari osebno, da prehitro pomisli, da je neka oseba, ki je o nečem govorila, mislila konkretno njega, čeprav ga konkretno sploh ni omenila. Problem se torej nahaja prav v tistem človeku in izključno in samo od njega je odvisno, ali bo to prepoznal, ozavestil in posledično, seveda – kaj bo s tem naredil.

Zna pa biti to velik in težak problem. Tudi zaradi prav tega problema, se takšni ljudje žal prepogostokrat in prehitro znajdejo v konfliktnih situacijah. Ki to sploh ne bi bile, če ne bi bile stvari razumljene in doživete osebno….

Toliko zaenkrat, indigo. Da ne bom že v samem startu predolga. Sem ti želela odgovorit že tisti dan, ko si odprla tole razmišljanje, pa me je zabasal čas. Pisala sem na zelo splošno, zato je morda tudi malce težje razumljivo. Upam in si želim, da bi ti bilo v pomoč in da bi morda tudi na podlagi tega našla kakšen odgovor zase… Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: SUM- rad dvomim?
Reply #6 - 06.09.2004 at 11:20:59
 
Miska wrote on 06.09.2004 at 11:03:48:
Gre za to, da so barvna stekla nekaterih ljudi zelo močno obarvana na način, da ti ljudje vse stvari vzamejo in razumejo osebno. Da so bile torej namenjene prav njim osebno. Nekdo recimo govori čisto na splošno, a tisti človek ga razume, kot da je s tistimi besedami mislil konkretno njega. Pa temu morda sploh ni tako – tudi ta človek namreč ne zna brati misli nekoga drugega, ne zna videti v srce nekoga drugega in torej ne ve, kaj točno je bilo s tistimi besedami mišljeno in ali je res mislil konkretno njega.


Jaz bi sem ustavila tukaj, miška. Nekako se ne morem strinjat, da imajo ljudje, ki razumejo stvari osebno, obarvana stekla. Prej bi rekla, da so v resnici "barvni" in zato se jih vse oz. mnogo dotakne. Zato se morajo skozi življenje dejansko izgraditi oz. naučiti uporabljati en filter, način, skozi katerega bodo delovali. In to ni lahko, ker je najprej ali pa hkrati potrebno raztopiti obrambne zidove ega. Če še dalje razmišljam, kdo pa pravzaprav ne jemlje osebno. Mamo pa tud topic o higly senzitive persons.





Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #7 - 06.09.2004 at 11:25:48
 
skoraj vedno je naše raumevanje nekega texta vsaj malo pogojeno z našimi osebnimi izkušnjami ...

miška zna to tko lepo povedat, da bi blo brez veze kvart ...

dvomit ni pametno, si pa včasih težko pomagaš ... takrat prašaš, če se da, al pa začneš reč raziskovat ... da ne rabiš več dvomit, da lahko spet zaupaš.

smajlijev pa jest ne uporabljam ... rajši ... edin če mi je zabavno ... pol pržgem edinga k se RES zabava
Grin

mislm pa, da je ta mišljen kot nekoliko  
grin
pačenje ... po slovarju ...
in ne izključno kot 'big smile' ... režanje ... bi lohka reku ...
hujši je samo še un k se valja po tleh od smeha ...
un je pa za extremne primere, ki pa mi ponavad tud tolk pozornosti požge (pedenanje smajlija) da padem vn ... zato ga res redko uporabim ...
Grin pač večkrat ...



jest verjamem da si kle neki hudo narobe razumela indigo ... ni mi pa čist točno kaj ...
bom prašu tko ... maš misli (precej) polne tega 'problema'?



če ti še skušam odgovorit na vprašanje ...
ZAUPANJE - rad zaupam

kadar sem v dvomih, vidim da morm mal pobrskat zakaj sem v dvomih ... če je to v kar dvomim oseba, se ponavad prepričam kako in kaj, čim prej, včasih pa to ni tolk simpl ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #8 - 06.09.2004 at 11:38:06
 
Em...ne vem če je čisto v kontekstu...ma je najbrž.

Pridem domov eno uro kasneje, kot sva se z ženo dogovorila. Žena vsa živčna me nadere, kaj si pa mislim, da nisem poklical, da se je bala da se mi je kaj zgodilo, pa da je kosilo mrzlo, pa tko...

Pridem domov eno uro kasneje, kot sva se z ženo dogovorila. Žena me poljubi, me pozdravi in mi reče, da je kosilo kuhano.

Pridem domov eno uro kasneje, kot sva se z ženo dogovorila. Žene ni doma.

Kdo naj kaj počisti?

en bk
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #9 - 06.09.2004 at 11:40:39
 
jest pa bi reku tko loops ...
osebnost so pravzaprav barvna stekla
vsakdo ima drugačno nianso na steklih
vsak vidi drugače
to nas dela osebnosti
če bi vsi videli isto, vsak brez svojega filtra - osebnosti - bi verjetno videli isto.
pa ne
vsak dojema isti text nekoliko drugače

je pa zanimivo, to kar govoriš o tem da si je treba vzpostavit filter, če si hsp.
jest mislim da je to da si brez filtra na kateremkoli nivoju končni cilj. in to da maš recimo center za čutenje - tapravo - skoz srčno - brez filtra, je recimo lahko al bliss al pa preklestvo.
odvisno kako si to uzameš. podobno kot če si brez filtra na tretjem očesu, o čemer sm že govoru.
al pa ... rečmo ... da je filter tam najbolj strgan ...

in to ni slabo
to je dobro ... vrjamem pa da je jeba čutt vse to kar zganjajo modeli po svetu brez filtra. večina nas ma al filter, al pa filter ki je že spucan in zato ne rabi filtrirat ... zaenkrat ...
zakaj mate ene ... morm to poudart ... ene ... tm ne filter in zakaj mamo eni drugi nekje drugje ne filter, to nam je pa za odkrit in mislm da si pri tem lahko pomagamo.
vidm pa da je nastala psihoza kjer si je težko pomagat z drugimi ...

ljudem še vedno ni jasno da prehajamo tja kjer bo vsak (kdor bo hotu) bral misli drugim in jim tud svoje sporoču ... na deleč ... ipd ...
ta čas lahko odmikamo ... prov deleč pa ne ...

na žalost ... al pa na srečo ... odvisno od 'point of view'





bk
tvoj lajf je kompliciran
Grin

prid domov pravočasno, če pa vidš da boš zamudu ... jo pa poklič
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #10 - 06.09.2004 at 11:47:01
 
Quote:
Jaz bi sem ustavila tukaj, miška. Nekako se ne morem strinjat, da imajo ljudje, ki razumejo stvari osebno, obarvana stekla. Prej bi rekla, da so v resnici "barvni" in zato se jih vse oz. mnogo dotakne. Zato se morajo skozi življenje dejansko izgraditi oz. naučiti uporabljati en filter, način, skozi katerega bodo delovali. In to ni lahko, ker je najprej ali pa hkrati potrebno raztopiti obrambne zidove ega. Če še dalje razmišljam, kdo pa pravzaprav ne jemlje osebno. Mamo pa tud topic o higly senzitive persons.

Hmm, Loops of Infinity… ne vem, če pravzaprav ne govoriva o eni in isti stvari, le da jaz temu rečem pobarvano (ker sem mnenja, da na svet pridemo s »čistimi«, neobarvanimi stekli in se nam na svoj način pobarvajo kasneje), ti temu rečeš barvano… Glej, bom dala en primer, da bo jasno razvidno, kaj želim sporočiti. Pa bom še vedno nadaljevala v splošnem tonu – ne mislim namreč nikogar zdajle konkretno…

Imaš torej osebe A, B in C. Oseba A doživlja vse stvari osebno, oseba B recimo ne, oseba C naj bo tista, ki da nek komentar.

Oseba C iz nekega razloga, nekega čisto tretjega dogodka, ki se ji je pravkar zgodil, ampak ni v povezavi niti z osebo A, niti z osebo B, reče: »uf, madonca, so eni ljudje neumni.« Kako tale stavek doživita osebi A in B? Oseba A, ki jemlje vse stvari osebno, bo v tem stavku razumela, kot da je neumna tudi ona. Ker tako pač doživlja, ker so njena stekla tako pobarvana. Oseba B, ki tega ne doživlja na ta način, se bo temu lahko celo nasmehnila in v hecu dodala: »hehe, kako si pa ti to zdajle uganil?« Oseba A je torej v tem primeru samo zaradi svojega doživljanja stavek doživela popolnoma napačno. In to samo zaradi barvnih stekel, ki jih ima tako obarvana.

OK –  tele zadeve seveda niso tako enostavne, kot so enostavne slišati. Je že treba vedeti, da naši vzorci niso samo enoznačni, ampak so včasih prav precej prepleteni in vezani celo v zelo zamotanih spiralah. In da je v tem stavku, ki ga izreče oseba C dodana recimo še možnost določanja, predalčkanja in prav gotovo bodo tale stavek, ki ga je izrekla oseba C »težko« doživeli tudi tisti, ki so občutljivi na predalčkanje. Pa seveda tudi tisti, ki so nagnjeni k posploševanju. In na koncu seveda tudi tisti, ki so jim v njihovem otroštvu recimo pogostokrat vbijali v tisto malo otroško glavico in govorili, da so neumni. Vsi ti ljudje bodo tale stavek doživeli z negativnim prizvokom. Pa oseba C morda tega sploh ni mislila, sploh pa ni mislila nobenega konkretno...

Se pa drugače strinjam s tistim tvojim »filtrom«. Po mojem mnenju to pomeni, da se mora takšna oseba najprej to prepoznati sama pri sebi, to ozavestiti in se tega zavedati. In se tako v vsaki situaciji vprašati – sem bila imenovana konkretno? Je tista oseba konkretno imenovala in mislila mene? Najlažje in najlepše pa je seveda to tudi preveriti – točno tisto osebo točno to vprašati. Ker na ta način si po mojem mnenju počasi celo »brišeš« tisto barvo s tvojih stekel – vsakič namreč, ko to preveriš in dobiš z druge strani iskren odgovor – »hej, nisem misli/a konkretno tebe«, prepisuješ svoj stari vzorec. In namesto njega vstavljaš novega… tistega, ki ga želiš samo po svoji lastni presoji in izbiri vstavljati…

Nekako tako – upam, da sem bila razumljiva? Kiss
Back to top
« Last Edit: 06.09.2004 at 17:00:11 by Miska »  
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: SUM- rad dvomim?
Reply #11 - 06.09.2004 at 12:10:16
 
Miska wrote on 06.09.2004 at 11:47:01:
Najlažje in najlepše pa je seveda to tudi preveriti – točno tisto osebo točno to vprašati. Ker na ta način si po mojem mnenju počasi celo »brišeš« tisto barvo s tvojih stekel – vsakič namreč, ko to preveriš in dobiš z druge strani iskren odgovor – »hej, nisem misli/a konkretno tebe«, prepisuješ svoj stari vzorec. In namesto njega vstavljaš novega… tistega, ki ga želiš samo po svoji lastni presoji in izbiri vstavljati…

Nekako tako – upam, da sem bila razumljiva? Kiss


Ni mi sicer razumljivo skoraj popolnoma nič primer z abc. Kar se pa tiče tegale zadnjega stavka, da vstaviš tisto, kar želiš in po lastni presoji in izbiri, vstaviš, pa bi izrazila skepso - kako vemo, da ni to spet nadaljnji trik ega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #12 - 06.09.2004 at 12:10:50
 
en_bk wrote on 06.09.2004 at 11:38:06:
Em...ne vem če je čisto v kontekstu...ma je najbrž.

Pridem domov eno uro kasneje, kot sva se z ženo dogovorila. Žena vsa živčna me nadere, kaj si pa mislim, da nisem poklical, da se je bala da se mi je kaj zgodilo, pa da je kosilo mrzlo, pa tko...

Pridem domov eno uro kasneje, kot sva se z ženo dogovorila. Žena me poljubi, me pozdravi in mi reče, da je kosilo kuhano.

Pridem domov eno uro kasneje, kot sva se z ženo dogovorila. Žene ni doma.

Kdo naj kaj počisti?

en bk
Kiss

Hehe, en_bk… pa dajmo malo komplicirat… saj bom čisto malo, no… za začetek, seveda… Grin

Prva varianta: moje mnenje je, da je odvisno, kdo in kaj si ti in kdo in kaj je tvoja žena. Če recimo tvoja žena ne zaupa in vedno v vse dvomi, pri tem pa ti veš, da si razlog, ki si ga povedal ženi, predvsem resničen, potem je tule seveda žena tista, ki ima »nenajboljši« vzorec, da ne bom uporabila besede »napačen«. V tem primeru je žena tista, ki se mora odločiti, ali ti res še naprej ne bo zaupala, ali se želi tega naučiti. Druga možnost, ki se mi ponuja, si seveda ti in razlog, kaj te je zadržalo po službi in zakaj se ti ne gre domov, kjer se je tvoja žena recimo potrudila in ti skuhala kosilo. In če je vzrok recimo nezadovoljstvo v odnosu, si seveda ti tisti, ki mora razmišljati, zakaj je nezadovoljen v tem odnosu in kaj bo s tem naredil. V obeh primerih pa je pot seveda pogovor obeh – ob predpostavki, da si oba želita enega dobrega odnosa, ki bo rasel, ne padal, niti ne stagniral in ostajal na točki, v kateri trenutno je.

Druga varianta: vse oh in sploh OK. Edino, seveda, če se ti ženi nisi zlagal, da prideš domov kasneje zato, ker si imel strašno gužvo v službi, v resnici si šel pa na randi z neko drugo žensko, ki ti je všeč. V tem primeru se moraš seveda ti vprašat, zakaj te vleče ven oz. stran iz odnosa z ženo… in ali si sploh želiš ostati v njem, pa zakaj si želiš ostati v njem, pa kaj si pripravljen za to narediti, pa …

Tretja varianta: spet dve možnosti. Zakaj si ti prišel domov kasneje, kot običajno. In zakaj se je žena odločila, da je pa takrat, ko prideš, ne bo doma…

Suma sumarum? Težko je reči karkoli na podlagi teh skopo zapisanih stavkov. Žal smo kot osebnosti sestavljeni iz mnogih malih delcev, ki nas sestavljajo in določajo naše reakcije. V vsakem primeru pa trdno ostajam na stališču – iskren pogovor je možnost… za vsakogar… Smiley

Aja – se tudi ne strinjam čisto s tistim, kar si ti zapisal gape: da je edina možnost, da mož prej pride domov. Če to namreč počne samo zato, da žena ne bo jezna in se tem žena sploh ne rešuje tele svoje jeze v sebi, potem bo slej ko prej »počilo«. Ker bo žena vedno in povsod v vse dvomila, karkoli naredi njen mož in bo jezna tudi v primeru, recimo, da ima njen mož opravičen razlog, da ne more iz službe takrat, ko si tega želi. In to prej ko slej postane zelo moreče tudi za moža in slej ko prej se to izrazi seveda v eni izmed napačnih reakcij…

Ja – zakomplicirana bitja smo ljudje… še posebej, kar se odnosov med nami tiče… in prav posebej tistih, »tabližnjih« odnosov…

en_bk - upam, da najdeš svojo varianto med vsemi temi ponujenimi variantami?  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #13 - 06.09.2004 at 12:46:23
 
Miska wrote on 06.09.2004 at 12:10:50:
Hehe, en_bk… pa dajmo malo komplicirat… saj bom čisto malo, no… za začetek, seveda… Grin

Prva varianta: moje mnenje je, da je odvisno, kdo in kaj si ti in kdo in kaj je tvoja žena. Če recimo tvoja žena ne zaupa in vedno v vse dvomi, pri tem pa ti veš, da si razlog, ki si ga povedal ženi, predvsem resničen, potem je tule seveda žena tista, ki ima »nenajboljši« vzorec, da ne bom uporabila besede »napačen«. V tem primeru je žena tista, ki se mora odločiti, ali ti res še naprej ne bo zaupala, ali se želi tega naučiti. Druga možnost, ki se mi ponuja, si seveda ti in razlog, kaj te je zadržalo po službi in zakaj se ti ne gre domov, kjer se je tvoja žena recimo potrudila in ti skuhala kosilo. In če je vzrok recimo nezadovoljstvo v odnosu, si seveda ti tisti, ki mora razmišljati, zakaj je nezadovoljen v tem odnosu in kaj bo s tem naredil. V obeh primerih pa je pot seveda pogovor obeh – ob predpostavki, da si oba želita enega dobrega odnosa, ki bo rasel, ne padal, niti ne stagniral in ostajal na točki, v kateri trenutno je.

Druga varianta: vse oh in sploh OK. Edino, seveda, če se ti ženi nisi zlagal, da prideš domov kasneje zato, ker si imel strašno gužvo v službi, v resnici si šel pa na randi z neko drugo žensko, ki ti je všeč. V tem primeru se moraš seveda ti vprašat, zakaj te vleče ven oz. stran iz odnosa z ženo… in ali si sploh želiš ostati v njem, pa zakaj si želiš ostati v njem, pa kaj si pripravljen za to narediti, pa …

Tretja varianta: spet dve možnosti. Zakaj si ti prišel domov kasneje, kot običajno. In zakaj se je žena odločila, da je pa takrat, ko prideš, ne bo doma…

Suma sumarum? Težko je reči karkoli na podlagi teh skopo zapisanih stavkov. Žal smo kot osebnosti sestavljeni iz mnogih malih delcev, ki nas sestavljajo in določajo naše reakcije. V vsakem primeru pa trdno ostajam na stališču – iskren pogovor je možnost… za vsakogar… Smiley

Aja – se tudi ne strinjam čisto s tistim, kar si ti zapisal gape: da je edina možnost, da mož prej pride domov. Če to namreč počne samo zato, da žena ne bo jezna in se tem žena sploh ne rešuje tele svoje jeze v sebi, potem bo slej ko prej »počilo«. Ker bo žena vedno in povsod v vse dvomila, karkoli naredi njen mož in bo jezna tudi v primeru, recimo, da ima njen mož opravičen razlog, da ne more iz službe takrat, ko si tega želi. In to prej ko slej postane zelo moreče tudi za moža in slej ko prej se to izrazi seveda v eni izmed napačnih reakcij…

Ja – zakomplicirana bitja smo ljudje… še posebej, kar se odnosov med nami tiče… in prav posebej tistih, »tabližnjih« odnosov…

en_bk - upam, da najdeš svojo varianto med vsemi temi ponujenimi variantami?  Smiley


Da poskusim mal odkomplicirat.

Moram reči, da sem presenečen nad tvojim, pa tudi gapetovim komentarjem, ker se mi je zdelo moje pisanje tako prozorno.

Je res, da imajo vsake oči svojega malarja.

Kar sem hotel povedati je to, da sem jaz ravnal v vseh treh primerih enako in doživel ob treh namišljenih  ženah tri namišljene reakcije...od boleče, ljubeče, do brezbrižne...za njo.

Moje dejanje je bilo samo povod, nikakor pa ne vzrok teh reakcij. Če katero njena reakcija boli, bo morala vzrok poiskati in ga odpraviti pri sebi.

Ta namišljen primer je je možno aplicirati tudi na ostala področja komuniciranja. Bi rekel, ko te izjava, pisanje, beseda...nekoga... zaboli, se vprašaj, zakaj in pobrskaj po sebi za vzroki. Jih boš najbrž našel...tudi odstranil, če ravno zelo želiš...domnevam.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: SUM- rad dvomim?
Reply #14 - 06.09.2004 at 12:57:46
 
en_bk wrote on 06.09.2004 at 12:46:23:
Moje dejanje je bilo samo povod, nikakor pa ne vzrok teh reakcij. Če katero njena reakcija boli, bo morala vzrok poiskati in ga odpraviti pri sebi.


Me zanima, od kod vehementnost, da ni tvoja zamuda vzrok njenih reakcij? Predvidevam, da sta imela dogovor, če že obstaja "priti uro kasneje".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3