Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14158 times)
umrljivi
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 39

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #30 - 11.09.2004 at 02:37:34
 
indigo wrote on 27.08.2004 at 11:51:45:
Če že obstaja podoben topic se opravičujem, lahko takoj brišete. (prosim info ali link Smiley)

Rad bi da tuki date nekaj o komuniciranju in zablodam.
Zanimiva tema..

Sem že, žal pogosto v mojem življenju Undecided, (in na spletu seveda Wink ) opazovala kako morem besedo napačno razumeti. Zarad tega drznem se mislit da se tud vami v življenju, in forumu, dogaja podobno.

Rad dvomite?  Ali morda raje poskusite verjet v dober namen človeka tud kadar zadeve, zdi se vam, nakazuju nasprotno?

Ali, i zakaj, verjamete, (če verjamete) da beseda (ali post) vedno ima namen hude asocijacije  ... in dolgo iskate asocijaciju v vsaki besedi?  Kdo ima krivdo za takšno obnašanje, morda še vzdušje?

Ven z tem! Wink Smiley


Kaj si hotela povedat ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #31 - 11.09.2004 at 08:04:59
 
Nekateri uporabniki verjamejo da beseda (ali post) spošno lahek ima namen poredne asocijacije ... ja, nekateri mnenja sem  iskate asocijaciju v vsaki besedi .. to ni dobro.. takšno obnašanje lahko postane otrov ki se širi med forumcev....vzdušje...  mene je tud dotaknilo...


A kdo si ti ... zakaj vprašaš.... zakaj je exo vseobsegajoča iluzija ..?
Če imaš znano ime/nick daj, prosim, piši s njim ... če nimaš, čakaj malo.... najprej je treba postati.... he, he..
lepi prispevki ... e.. Wink
en mesec, ali ....,   mislim Roll Eyes ...
sodeloj Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #32 - 11.09.2004 at 11:01:30
 
Indigo, meni se zdi tale topik eden najzanimivejših na tem forumu trenutno in tudi debata se lepo razvija, lepo Smiley

In ti dvomi so problem, jaz se z njim ukvarjam pri sebi lep čas, pa se moram tudi malo pohvaliti, sem naredila nekaj korakov v smeri rešitve, samo pride vedno in vedno nova preizkušnja.

Mislim, da se besede, (sploh zapisane, če samo pogledamo na koliko različnih načinov lahko beremo eno samo knjigo mi sami, pa potem še drugi....) lahko razumejo na različne načine in to je med drugim tudi problem, ki je glavna preokupacija humanističnih znanosti v sedanjem času, mislim pa (nisem pa tu ravno doma), da je to problem tudi znanosti, ki se ukvarjajo z drugimi predmeti in drugimi metodami, da pač tudi tle ne morejo biti rezultati popolnoma objektivni in pod nadzorom.

Drugo so pa spet motivi, s katerimi nekaj napišemo  (katerih se lahko zavedamo ali pa tudi ne) ... ampak jaz mislim, če pride do nesporazuma in je ena iskrenost na delu, potem se zadeve razčistijo. hmmmm iskrenost, kaj pa je to? ha ha

Tukaj se po moje marsikaj zatakne. Iskrenost do sebe, iskrenost do drugih. Hočem povedati, vsi vemo, da nosimo "očala", samo priti pri sebi to temnih lis teh "očal", tistih lis, ki nam popačijo sliko, tistih lis, ki delajo za našo korist, ki pa včasih sploh ni koristna.

Evo sedaj ne vem (dvomim) če sem bila jasna ... pa se bom navezala na primer, ki ga je podal en-bk, pa tudi na odgovor tituda.

Jaz se načeloma (idealno) strinjam s titudom, tajming se je res izkazal za brez veze, kar se mojih izkušenj tiče, lahko da ta tajming ubije zvezo med partnerjema, postane en dolgčas in to ravno zaradi tega, ker je vse tok predvidlijivo in tok ubija svobodo, ubija pa tud romantiko.

Ker jaz sem bila nekaj časa taka žena, kot jo je opisal en-bk, "in basic" v vseh treh potezah. Pa sem morala priti tudi do spoznanja enih blaznih dvomov v sebi, do nezaupanja do partnerja. Šlo se je pa tudi za neka načela, principe. Ampak ene take, kot sem si jih jaz nafurala, da bi moglo to zakonsko življenje nekako zgledat "in regular". Zakaj sem pa težila, je bilo pa globalno tole:  jaz tebi darilo (kuham, trpim pravzaprav, ko to počnem, mi gre to na živce, čeprav je bilo to spoznanje za nazaj) ti pa men s tem, ko zamudiš, kot da se poserješ na ves moj trud. Ker glej, jaz sem si vzela čas zate (sem se odrekla, hej, morda bi raje počela kaj drugega).

In pol enkrat sem si morala sama priznat vse dvome, in moj "teror", pa sem si rekla: a mi je tega treba? Saj jaz sploh nisem tole, za kar se predstavljam, za koga jaz sploh to počnem? Pa po drugi plati, a sem tok nora, da zahtevam od partnerja ene zadeve, ki njemu ne sedejo, mu omejujem svobodo (pa ravno jaz jo tako cenim). Komu zdej ta igra sede?

Hočem rečt, en ego (tak zlo materialističen) je lahko zadaj, lahko, ni pa nujno, vzrokov je več. In dvom je lahko povezan z njimi.

Itak pa, če nas kdo pohvali, smo relativno hitro pripravljeni verjet v to in ne dvomit, če se pa kdo ne strinja z nami, je pa živ užas. Jaz sem pri sebi prišla do tega, da dvomim celo, če me kdo pohvali, si rečem, ej to neki ni uredu, to je sumljivo. Sem prišla pri sebi do najglobjega in najbolj paradoksalnega dvoma sploh, ki se v bistvu glasi: ali mi bo uspelo? v smislu: sej menda mi vendarle ne bo ratal. Ker lajf je pa itak tragedija in v tej tragediji se jaz kar dobro počutim, enkrat sem tragična junakinja, drugič si pa zberem vlogo komične junakinje.

Torej, kar se mene tiče, je pisanje na forum bolj stvar ene take literature (fikcija) in ravno s tem, ko ne povemo vsega, pustimo domišljiji in sanjarjenju bralca (bralki) prosto pot: naj zgodbo poustvarja naprej in kakor želi in če bo pri tem spoznal še kakšen svoj vložek, pa še toliko bolj za njega.

Spoznaj samega sebe. In: sprejmi se. Ker če boš sprejel cigana v sebi, ne boš imel problema s sprejemanjem ciganov.

Mislim, pa da je morda ravno dvom tisti, ki je temelj nekega spoznavanja sebe, ker dvomim jaz pravzaprav ne rada, to je eno tako trpljenje na zemlji, fino je da čim bolj odpravljamo dvom v smeri gotovosti, ampak po moje pod pogojem iskrenosti do sebe in drugih.
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #33 - 13.09.2004 at 12:13:12
 
siaj wrote on 11.09.2004 at 11:01:30:
Indigo, meni se zdi tale topik eden najzanimivejših na tem forumu trenutno in tudi debata se lepo razvija, lepo Smiley

In ti dvomi so problem, jaz se z njim ukvarjam pri sebi lep čas, pa se moram tudi malo pohvaliti, sem naredila nekaj korakov v smeri rešitve, samo pride vedno in vedno nova preizkušnja.

Mislim, da se besede, (sploh zapisane, če samo pogledamo na koliko različnih načinov lahko beremo eno samo knjigo mi sami, pa potem še drugi....) lahko razumejo na različne načine in to je med drugim tudi problem, ki je glavna preokupacija humanističnih znanosti v sedanjem času, mislim pa (nisem pa tu ravno doma), da je to problem tudi znanosti, ki se ukvarjajo z drugimi predmeti in drugimi metodami, da pač tudi tle ne morejo biti rezultati popolnoma objektivni in pod nadzorom.

Drugo so pa spet motivi, s katerimi nekaj napišemo  (katerih se lahko zavedamo ali pa tudi ne) ... ampak jaz mislim, če pride do nesporazuma in je ena iskrenost na delu, potem se zadeve razčistijo. hmmmm iskrenost, kaj pa je to? ha ha

Tukaj se po moje marsikaj zatakne. Iskrenost do sebe, iskrenost do drugih. Hočem povedati, vsi vemo, da nosimo "očala", samo priti pri sebi to temnih lis teh "očal", tistih lis, ki nam popačijo sliko, tistih lis, ki delajo za našo korist, ki pa včasih sploh ni koristna.

Evo sedaj ne vem (dvomim) če sem bila jasna ... pa se bom navezala na primer, ki ga je podal en-bk, pa tudi na odgovor tituda.

Jaz se načeloma (idealno) strinjam s titudom, tajming se je res izkazal za brez veze, kar se mojih izkušenj tiče, lahko da ta tajming ubije zvezo med partnerjema, postane en dolgčas in to ravno zaradi tega, ker je vse tok predvidlijivo in tok ubija svobodo, ubija pa tud romantiko.

Ker jaz sem bila nekaj časa taka žena, kot jo je opisal en-bk, "in basic" v vseh treh potezah. Pa sem morala priti tudi do spoznanja enih blaznih dvomov v sebi, do nezaupanja do partnerja. Šlo se je pa tudi za neka načela, principe. Ampak ene take, kot sem si jih jaz nafurala, da bi moglo to zakonsko življenje nekako zgledat "in regular". Zakaj sem pa težila, je bilo pa globalno tole:  jaz tebi darilo (kuham, trpim pravzaprav, ko to počnem, mi gre to na živce, čeprav je bilo to spoznanje za nazaj) ti pa men s tem, ko zamudiš, kot da se poserješ na ves moj trud. Ker glej, jaz sem si vzela čas zate (sem se odrekla, hej, morda bi raje počela kaj drugega).

In pol enkrat sem si morala sama priznat vse dvome, in moj "teror", pa sem si rekla: a mi je tega treba? Saj jaz sploh nisem tole, za kar se predstavljam, za koga jaz sploh to počnem? Pa po drugi plati, a sem tok nora, da zahtevam od partnerja ene zadeve, ki njemu ne sedejo, mu omejujem svobodo (pa ravno jaz jo tako cenim). Komu zdej ta igra sede?

Hočem rečt, en ego (tak zlo materialističen) je lahko zadaj, lahko, ni pa nujno, vzrokov je več. In dvom je lahko povezan z njimi.

Itak pa, če nas kdo pohvali, smo relativno hitro pripravljeni verjet v to in ne dvomit, če se pa kdo ne strinja z nami, je pa živ užas. Jaz sem pri sebi prišla do tega, da dvomim celo, če me kdo pohvali, si rečem, ej to neki ni uredu, to je sumljivo. Sem prišla pri sebi do najglobjega in najbolj paradoksalnega dvoma sploh, ki se v bistvu glasi: ali mi bo uspelo? v smislu: sej menda mi vendarle ne bo ratal. Ker lajf je pa itak tragedija in v tej tragediji se jaz kar dobro počutim, enkrat sem tragična junakinja, drugič si pa zberem vlogo komične junakinje.

Torej, kar se mene tiče, je pisanje na forum bolj stvar ene take literature (fikcija) in ravno s tem, ko ne povemo vsega, pustimo domišljiji in sanjarjenju bralca (bralki) prosto pot: naj zgodbo poustvarja naprej in kakor želi in če bo pri tem spoznal še kakšen svoj vložek, pa še toliko bolj za njega.

Spoznaj samega sebe. In: sprejmi se. Ker če boš sprejel cigana v sebi, ne boš imel problema s sprejemanjem ciganov.

Mislim, pa da je morda ravno dvom tisti, ki je temelj nekega spoznavanja sebe, ker dvomim jaz pravzaprav ne rada, to je eno tako trpljenje na zemlji, fino je da čim bolj odpravljamo dvom v smeri gotovosti, ampak po moje pod pogojem iskrenosti do sebe in drugih.

Hi Siaj Smiley  ja, reakcije na besedu so različne ker smo mi ljudje različni. Imamo lastnu karmu, zgodovinu, trenutna dogajanja... in v tem 'okolju' psihološki profil/duša naredi kaj naredi, razume kaj razume..  Zarad tega beseda je splošno zelo nepolpona.. vedno bo nekaj nepolpono v enem postu... Smiley .. drugač če bi bilo mogoče, tedaj nam ni bilo treba pisat leta in leta na forumu Wink  
Ja, je treba veliko besed za razložiti nekaj kaj čutim, kaj mislim da vem baš 'JAZ'. A brez misli ni besede. Opazovala sem večkrat kako pri meni gre proces oblikovanja misli. Ugotovila sem da 'moja' misel ni res moja... Kje se nahajam jaz?   Človek je večplasten...   In dualizem.. 'Pozitivne' in 'negativne' misli, impulzi, zdi se res prihajajo iz 2 splošna vira. Jaz osebno se trudim izbirat in sprejet le misli iz 'pozitivnega vira'. Takrat ko prihajajo (pozitivne in negativne) zdi se mi da ih jaz ustvarjam... pak v časih ko spet berem kaj sem napisala tuki na forumu, zdi se mi kot nekaj novega in se 'jaz' s tem kar sem 'sama' napisala učim ??? Grin  Sem že pogosto slišala o tem, tako poveda npr. pisateljica Vesna Krmpotić, poveda da ji misli za knjigu prihajajo neverjetno hitro, kot da je ona le transfer.

Ja, dokler se ukvarjamo s dvomim, ali nekarkšnom drugom psihološko-duševnom zadevom je že ok Smiley. Pak seveda le če se ukvarjamo s dobrim namenom.. kaj je zdaj dober namen.. hmm.. Roll Eyes Vendar, če sem pri mojem dejanju mnenja da je moj namen/motiv v določeni meri human do mene in do drugih, dejanje je, le osebno za mene, v določeni meri ok.  Pak motiv težko more biti več dobrodušen nego le tolik koliko je meni v tem času mogoče biti zavestna in objektivna/poštena. Naloga (za mene) je biti vedno več in bolj zavestna in objektivna. Eden način kako biti več zavestna in poštena je če se trudim poleg lastnih ukvarjat tud s občutcima drugih. Je treba priti do druge osebe, najti način, je več načinov Smiley, in dobiti čim več informacij. In je treba v časih le čakat.. naj tudi ta druga oseba sama ima časa za lastno iskanje načina komunikacije.

Prav imaš da dvom ni brezveze. Zelo pomembna zadeva za človeka. V procesu katereg je omenjal mislim Titud, ne spomnem se koji topic je bil, pravi se o izvirnem, istočnem grehu... greh je bil nujen zarad evolucije človeka...Zavesten odnos do sveta, jaza, do sebe  ni mogoč brez svobode izbire, brez greha, brez dualizma. Nisem svobodna če nimam med čem izbirat. Tud če nimam dvom tud nisem svobodna, nisem kritična do 'okolja' , do sebe, do lastne večplastnosti.

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #34 - 15.09.2004 at 09:48:08
 
indigo wrote on 13.09.2004 at 12:13:12:
Hi Siaj Smiley  ja, reakcije na besedu so različne ker smo mi ljudje različni. Imamo lastnu karmu, zgodovinu, trenutna dogajanja... in v tem 'okolju' psihološki profil/duša naredi kaj naredi, razume kaj razume..  Zarad tega beseda je splošno zelo nepolpona.. vedno bo nekaj nepolpono v enem postu... Smiley .. drugač če bi bilo mogoče, tedaj nam ni bilo treba pisat leta in leta na forumu Wink  
Ja, je treba veliko besed za razložiti nekaj kaj čutim, kaj mislim da vem baš 'JAZ'. A brez misli ni besede. Opazovala sem večkrat kako pri meni gre proces oblikovanja misli. Ugotovila sem da 'moja' misel ni res moja... Kje se nahajam jaz?   Človek je večplasten...   In dualizem.. 'Pozitivne' in 'negativne' misli, impulzi, zdi se res prihajajo iz 2 splošna vira. Jaz osebno se trudim izbirat in sprejet le misli iz 'pozitivnega vira'. Takrat ko prihajajo (pozitivne in negativne) zdi se mi da ih jaz ustvarjam... pak v časih ko spet berem kaj sem napisala tuki na forumu, zdi se mi kot nekaj novega in se 'jaz' s tem kar sem 'sama' napisala učim ??? Grin  Sem že pogosto slišala o tem, tako poveda npr. pisateljica Vesna Krmpotić, poveda da ji misli za knjigu prihajajo neverjetno hitro, kot da je ona le transfer.

Ja, dokler se ukvarjamo s dvomim, ali nekarkšnom drugom psihološko-duševnom zadevom je že ok Smiley. Pak seveda le če se ukvarjamo s dobrim namenom.. kaj je zdaj dober namen.. hmm.. Roll Eyes Vendar, če sem pri mojem dejanju mnenja da je moj namen/motiv v določeni meri human do mene in do drugih, dejanje je, le osebno za mene, v določeni meri ok.  Pak motiv težko more biti več dobrodušen nego le tolik koliko je meni v tem času mogoče biti zavestna in objektivna/poštena. Naloga (za mene) je biti vedno več in bolj zavestna in objektivna. Eden način kako biti več zavestna in poštena je če se trudim poleg lastnih ukvarjat tud s občutcima drugih. Je treba priti do druge osebe, najti način, je več načinov Smiley, in dobiti čim več informacij. In je treba v časih le čakat.. naj tudi ta druga oseba sama ima časa za lastno iskanje načina komunikacije.

Prav imaš da dvom ni brezveze. Zelo pomembna zadeva za človeka. V procesu katereg je omenjal mislim Titud, ne spomnem se koji topic je bil, pravi se o izvirnem, istočnem grehu... greh je bil nujen zarad evolucije človeka...Zavesten odnos do sveta, jaza, do sebe  ni mogoč brez svobode izbire, brez greha, brez dualizma. Nisem svobodna če nimam med čem izbirat. Tud če nimam dvom tud nisem svobodna, nisem kritična do 'okolja' , do sebe, do lastne večplastnosti.




všeč mi je tvoje razmišljanje -- sploh to, kako mnogokrat in ne le v tem topicu, omenjaš kritičnost, meni je kritičnost blazno všeč, ampak sem dostikrat preveč kritična, vsaj jaz sebe dojemam tako... in kaj se "skriva" za to kritičnostjo (pri meni seveda)...

zanimivo to, kako si napisala o pisateljici, tvoji prijateljici, to se mi zdi tak zelo osnoven proces pri pisanju na sploh, tudi v literaturi, del so pa seveda še popravki, mislim da je "čistega racionalnega" pisanja malo, pa včasih se trudimo da bi tako pisali, ampak kar kaj "uide", kot nek učinek, ki ga nismo predvidevali

in ta "jaz" -- moj se zdi meni še najbolj "čist", pravi jaz, ko meditiram, takrat pa grem v tišino, v izključitev misli -- tišina, podoba kot ukinitev besede -- mislimo, misel je pred besedo, misel je taka napol beseda, še ne povsem artikulirana, ampak bogosto že beseda --- in kar se mene tiče, vem da kar naprej neki žlubodram --- in kar sem opazila drastično drugačnega, ko sem začela meditirat je to, da jih opazujem, spremljam bolj kot prej, seveda pa tudi "uhajajo" izpod nadzora

dva vira: jes --- tudi to delam, preklopit se je potrebno na + frekvenco, vem, ampak še še delat ... pa nadomeščat nekoristne misli z +, tko trenirat um in pol je vse lažje in bolj veselo (ha ha ha kako se zdi tole enemu "racionalistu")

v bistvu sem pa tudi spoznala, da mene določene besede, stavki (forum scena) "prizadenejo" za nazaj, takrat ko vklopim razum, ego je užaljen ... najprej pa vse dojemam za dobro in skrajno + ... včasih že napišem odgovor, pol se mi pa vklopi razum in reče, pa kaj si ti spet tok naivna ... sam to vidim potem, da je brezveze in da nekaj hočem "poustvariti" na podlagi preteklih "slabih" izkušenj

pa če sem koga kdaj prizadela s svojim pisanjem, no pol tud pride za mano (kot kritika same sebe), ampak res tega ne počnem namerno

zdi se mi pa za forum v celoti, da je premalo heca, smeha, tako preveč hitro se vse zares  jemlje, tako hitro ena užaljenost, se mi zdi da tudi v osnovi neke besede ki so mišljene slabo, se jih da najbolj s hecom izničiti in jih sprevrniti v nasprotje

premelo premalo štosa (zadnje čase)


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #35 - 15.09.2004 at 10:01:03
 
Grin nisem prebrala vsega. je mal tu mač. bi rabla več časa.
bom pa nekaj napisala. dvomiti je relativno miselno vzorčno čustvo, ali pa neko mišljenje. jaz osebno včasih dvomim v nekaj, kar me v biti ne prepriča dovolj. je pa to eno skeptično razmišljanje in pol ne ve človek niti to, kolk je ura.
lahko pa me v neko stvar ali nekaj prepričaš, če boš le pozitivno nastrojen in dobesedno definitivno zagovarjal svojo teorijo. dvom v nekaj, ali nekoga pa je v biti negativno. ne rodi sadov, pa tud utehe ne vidi.
včasih sem dvomila v meke mistične zadeve, ali neke filozofije, ki so mi bile tuje in skregane z mojo človeško logiko. sedaj v to ne dvomim več, ker sem se prepričala, o svojem zmotnem razmišljanju.
lahko mi poveš, kdo si, kako misliš in čutiš, pa ti bom povedala, kaj si sama mislim o tem in še spoznala te bom;
dvom je tudi strah pred nerazumnostjo, oziroma v nas povzroči skepticizem. poznam ljudi, ki dvomijo o vseh teorijah tega sveta, so nemogoči bojazlivci. ja strah jih je priznati, da nečesa ne vedo ali pa, da dvomijo samo zato, ker nekaj ne razumejo.
kaj sem hotla povedat?
včasih dvomimi v ljubezen, uno pravo. popolno. mogoče bom nehala o njej dvomit, če se zaljubim do ušes in še čez, tja do nebes. Kiss
ssssssssssss
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #36 - 15.09.2004 at 10:15:38
 
en skepticizem v nedogled valda te ne pelje nikamor ....

kakor sem pa razbrala, pa vidim, da poznaš "teren", Angel  Wink
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #37 - 16.09.2004 at 10:50:44
 
Teren, teren...kaj pa vem? Tongue
poznati ali spoznati?

moram napisat, da z leti vedno bolj dvomim v stvari, v katere sem včasih verjela.

reciva v človeške vrednote kot so:
poštenje, prijaznost, pozornost, dobrohotnost, ljubeznivost...

pa vedno bolj spoznavam ravno nasprotne vrednote, ki človeka žalijo in boljo:reciva: zahrbtnost, škodoželnost, sovražnost...

kdo bi vedel zakaj se mi to konstantno dogaja, očitno imajo nekateri ljudje več slabosti, kot pa dobrote.

zame osebno bo prijaznost, človekoljubnost, ljubeznivost, poštenje, odkritost in ljubezen vedno ostala in bo človekava najvišja vrednota, v katero se niti slučajno ne sme ne dvomiti, pa ne izkoriščati v slabe namene.

imam prav ali se motim?

Anđi
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #38 - 16.09.2004 at 22:42:40
 
Siaj, kritičnost se mi zdi nujna, pak je tud nujno verjeti.... zapleteno Undecided ...
se reče da je le en korak med genijem in norcem
zdi se je treba vedno plesati na žici ..
Ta pisateljica Krmpotić mi žal ni prijateljica, ona to na promocijam knjig poveda o tem kako jih piše.., pa mi ni vse tolik všeč.. npr ta ženska ogromno ceni in vedno omenja Sai Babu

***...zdi se mi pa za forum v celoti, da je premalo heca, smeha, tako preveč hitro se vse zares  jemlje, tako hitro ena užaljenost, se mi zdi da tudi v osnovi neke besede ki so mišljene slabo, se jih da najbolj s hecom izničiti in jih sprevrniti v nasprotje
premelo premalo štosa (zadnje čase)***

Mnenja sem da je prav hec ta zadeva skozi kateru se lahek skrije resnični namen. Če človek bi rad nekaj zmešal lahek to naredi skozi hec Roll Eyes Skozi hec lahko poveš kaj hočeš, je skrivnosno in ni skrivnosno, je zmešano in ni zmešano, vse je  in ni nič ..    Domišlija nadaljuje

*** besede ki so mišljene slabo s hecom izničiti in jih sprevrniti v nasprotje***

 Ja, to sploh ni slaba ideja Smiley pak le če si takšni tip človeka da to veš narediti
Jaz osebno nisem najboljši prijatelj hecu na 'forumu v celoti'...  mnenja sem da so dovolj določeni spec. topiki..  vendar hec je tud meni všeč v forumu u celoti če se 'pravilno' , prijazno rabi... (težko zadaj razložim kaj pomeni prijazen hec Grin )
Če človeka osebno poznam ni problem ker je lahek določiti kakšen namen hec ima... pak drugače ni lahek določiti namen... ali se bom smejala ali zmerjala je v primerjavi z namenom Wink
Back to top
« Last Edit: 28.09.2004 at 12:50:49 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #39 - 16.09.2004 at 23:09:52
 
Angel wrote on 16.09.2004 at 10:50:44:
zame osebno bo prijaznost, človekoljubnost, ljubeznivost, poštenje, odkritost in ljubezen vedno ostala in bo človekava najvišja vrednota, v katero se niti slučajno ne sme ne dvomiti, pa ne izkoriščati v slabe namene.

imam prav ali se motim?

Ja,  pozitivne lastnosti.. mogoče se tuki vsi strinjajo

Problem je pak ker vsi mislimo - jaz sem pozitiven -  in še hočem naj vsi misle tak, le to mi je všeč.
Nekdo drug ima slabe lastnosti
Nekdo drugi mora imet to  zahrbtnost, škodoželnost, sovražnost..
Ja, ja, te lastnosti obstajajo  pak ne pri meni Tongue Cheesy
Undecided
Back to top
« Last Edit: 28.09.2004 at 13:00:25 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #40 - 27.09.2004 at 08:07:21
 
pr men tud ne...
se ve...
Angelina, ki je jako fina...
ha, ha, ha...
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #41 - 28.09.2004 at 13:52:13
 
Wink Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
lia
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 161

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #42 - 29.09.2004 at 23:28:58
 
Da se vrnemo k temi _ Rad dvomim


Odgovor: da

                                     Sumim:
Odgovor:  vedno, dokler se ne prepričam drugače.....  


Hudooooooooo, zdej bodo pa rekli da imam paranojo...
nimam ,samo življenjske izkušnje........
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #43 - 30.09.2004 at 08:22:58
 
lia wrote on 29.09.2004 at 23:28:58:
Da se vrnemo k temi _ Rad dvomim


Odgovor: da

                                     Sumim:
Odgovor:  vedno, dokler se ne prepričam drugače.....  


Hudooooooooo, zdej bodo pa rekli da imam paranojo...
nimam ,samo življenjske izkušnje........  


Jaz ti že ne mislim obesiti paranoje, hehe. Prej bi temu rekla zdrava pamet.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3