Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14165 times)
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #15 - 06.09.2004 at 13:03:29
 
Quote:
Me zanima, od kod vehementnost, da ni tvoja zamuda vzrok njenih reakcij? Predvidevam, da sta imela dogovor, če že obstaja "priti uro kasneje".


V različnosti reakcij pri različnih osebah
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #16 - 06.09.2004 at 13:18:24
 
en_bk wrote on 06.09.2004 at 13:03:29:
V različnosti reakcij pri različnih osebah


Lahko pa tudi ista oseba v enaki/podobni situaciji popolnoma različno reagira, kar potrjuje trditev, da je razlog za reakcijo v njej, zamuda pa je le povod.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: SUM- rad dvomim?
Reply #17 - 06.09.2004 at 13:18:42
 
en_bk wrote on 06.09.2004 at 13:03:29:
V različnosti reakcij pri različnih osebah


Ali naj to razumem, da ker je vse relativno, je potemtakem vsak dogovor nesmiseln?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #18 - 06.09.2004 at 13:30:24
 
Quote:
Ni mi sicer razumljivo skoraj popolnoma nič primer z abc. Kar se pa tiče tegale zadnjega stavka, da vstaviš tisto, kar želiš in po lastni presoji in izbiri, vstaviš, pa bi izrazila skepso - kako vemo, da ni to spet nadaljnji trik ega?

Kar se ne/razumljivosti tistega primera tiče, se vsekakor lahko potrudim in ti še dodatno/na kašen drug način razložim, kar ti ni jasno. Mi moraš pa pri tem pomagati vsaj v toliko, da mi poveš, kje se ti ustavi.

Glede tistega, kako vemo, da to ni nadaljnji trik ega, je pa moje mnenje takšnole: ne vemo. V bistvu vnaprej niti ne moremo vedeti. Ker le lastna izkušnja nam da neko védenje o nečem. Lahko le predvidevamo. Če torej predvidevaš, da nam ego kljub vsemu nekje globoko v nas prinaša neko nezadovoljstvo, nek občutek z negativnim predznakom in da nam tisto, kar naš ego ni (kar smo torej v resnici mi, naš višji jaz, naša duša) nosi občutek popolnega notranjega miru, potem se lahko na podlagi tega odločiš, kaj boš izbral/a. In potem preveriš, kako tista odločitev v realni izkušnji vpliva nate. Po mojem mnenju je popoln notranji mir, ki ga nosiš in čutiš nekje globoko v sebi znak, da ni bil (spet) na delu ego…
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #19 - 06.09.2004 at 13:31:46
 
Quote:
Ali naj to razumem, da ker je vse relativno, je potemtakem vsak dogovor nesmiseln?



Nikakor ne. Lahko bi dal tudi drugačen primer, ko prva oseba stori kaj lepega (vsaj njej se tako zdi), recimo, podari vrtnico...baržunasto...  Kiss

Hočem reči, da preden se elegantno izognemo odgovornosti za svoje občutke ali reakcije z besedami ali mislijo "ti si kriv...da me boli, se počutim slabo...ali celo...sem vesel..." pobrskajmo po sebi za vzroki naših reakcij.
Moje dejanje je samo sprožilec za tvojo reakcijo, kakšna pa ta bo, je tvoja stvar...ne moja...in pri različnih osebah so različne.

Dogovor...ja...moje dejanje sproži reakcijo...in lahko se vzdržim dejanja /moja odgovornost/ ...vrsta reakcije je pa tvoja odgovornost. Je pa res, če se vzdržim dejanja, se boš ti reakcije...spremenila je pa ne boš
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #20 - 06.09.2004 at 13:33:15
 
en_bk wrote on 06.09.2004 at 12:46:23:
Da poskusim mal odkomplicirat.

Moram reči, da sem presenečen nad tvojim, pa tudi gapetovim komentarjem, ker se mi je zdelo moje pisanje tako prozorno.

Je res, da imajo vsake oči svojega malarja.

Kar sem hotel povedati je to, da sem jaz ravnal v vseh treh primerih enako in doživel ob treh namišljenih  ženah tri namišljene reakcije...od boleče, ljubeče, do brezbrižne...za njo.

Moje dejanje je bilo samo povod, nikakor pa ne vzrok teh reakcij. Če katero njena reakcija boli, bo morala vzrok poiskati in ga odpraviti pri sebi.

en_bk, moj komentar ni bil mišljen, kot da je bilo tvoje pisanje prozorno. Daleč od tega. Zame si dal pač premalo podatkov, da bi lahko o določeni situaciji rekla karkoli bolj konkretnega. Zato sem tudi zapisala nekaj variacij in hipotetičnih razmišljanj na vse tri možne variante, ki si jih dal. In to je bilo z moje strani vse, kar sem želela sporočiti. Tisto o prozornosti pa … nak, ni bilo tega v meni…

In če boš pozorno prebral, sem v vsaki izmed teh hipotetičnih razmišljanj dopustila obe možnosti – da se »problem« nahaja v tebi in da se »problem« nahaja v tvoji ženi. In ja – tvoje dejanje je resda samo povod za ženino reakcijo. Ampak vzgib za tvoje dejanje pa se vedno nahaja v tebi…

Se pa vsekakor lahko podpišem pod tale tvoj komentar:

en_bk wrote on 06.09.2004 at 12:46:23:
Bi rekel, ko te izjava, pisanje, beseda...nekoga... zaboli, se vprašaj, zakaj in pobrskaj po sebi za vzroki. Jih boš najbrž našel...tudi odstranil, če ravno zelo želiš...domnevam.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: SUM- rad dvomim?
Reply #21 - 06.09.2004 at 13:37:14
 
en_bk wrote on 06.09.2004 at 13:31:46:
Nikakor ne. Lahko bi dal tudi drugačen primer, ko prva oseba stori kaj lepega (vsaj njej se tako zdi), recimo, podari vrtnico...baržunasto...  Kiss

Hočem reči, da preden se elegantno izognemo odgovornosti za svoje občutke ali reakcije z besedami ali mislijo "ti si kriv...da me boli, se počutim slabo...ali celo...sem vesel..." pobrskajmo po sebi za vzroki naših reakcij.
Moje dejanje je samo sprožilec za tvojo reakcijo, kakšna pa ta bo, je tvoja stvar...ne moja...in pri različnih osebah so različne.

Dogovor...ja...moje dejanje sproži reakcijo...in lahko se vzdržim dejanja /moja odgovornost/ ...vrsta reakcije je pa tvoja odgovornost. Je pa res, če se vzdržim dejanja, se boš ti reakcije...spremenila je pa ne boš


En_bk, z vsem tem se strinjam, da je treba pri sebi razčistit. Ampak čist z otroškega vidika, npr., otroka boli in ne razume ZAKAJ SI ZAMUDIL ENO URO, če sta se dogovorila za določeno?

ZAKAJ JE TO DEJANJE IN NE DOGODEK? In če je dogodek, potem se vendarle opravičiš. In če se opravičiš, potem bo žena razumela, in ne bo reakcij, vsaj v bodoče ne, ker bo vedela, da se potrudiš, da ne bi zamudil.

A sem grozna? Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #22 - 06.09.2004 at 13:53:24
 
Quote:
En_bk, z vsem tem se strinjam, da je treba pri sebi razčistit. Ampak čist z otroškega vidika, npr., otroka boli in ne razume ZAKAJ SI ZAMUDIL ENO URO, če sta se dogovorila za določeno?

ZAKAJ JE TO DEJANJE IN NE DOGODEK? In če je dogodek, potem se vendarle opravičiš. In če se opravičiš, potem bo žena razumela, in ne bo reakcij, vsaj v bodoče ne, ker bo vedela, da se potrudiš, da ne bi zamudil.

A sem grozna? Grin



To je pa zdravljenje skozi zavestno komunikacijo...bi rekel titud...tudi jaz.
Ali na daljše /ne krajše/. Ko bi en drugemu povedala svoje občutke /na pravilen način seveda...to je povedat samo kar te teži, brez obtoževanja, poslušat, občutit občutke drugega, premislit, sprejet, da ima drugi pravico občutit kot občuti...še kaj je najbrž/, bi zdravila svoje travme, ki so vzrok... jaz svoje, ker bi se zavedel, kaj moje početje povzroča tebi, zakaj to počnem, da mi ni treba početi, ti pa svoje...zakaj tako reagiraš na moje dejanje, od kod ta izvor, podoživela bi ga, se zavedala, da nisi več tista od takrat...da se ta brazda lahko popolni...pa še kaj najbrž.

Ampak...to je način odpravljanja vzrokov...lahko jih tudi drugače, na težji način, sama...lahko s pomočjo kakih drugih orodij. Zavedeti se, da te moti...reakcija...kaj drugega...se moraš pa sama, in zaželeti ter odločiti se to spremeniti, se moraš tudi sama...najbrž. Meni je ta zavestna komunikacija zelo všeč  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: SUM- rad dvomim?
Reply #23 - 06.09.2004 at 14:20:37
 

You make me crazy, en_bk. Kiss

Ok, zmeraj pridemo od istega vozla, ker so opisane situacije hipotetične, zato pač ne zmorejo resnične manifestacije.

Vse kar sem hotela povedati je, čist konkretno je, da se mi ne zdi prav, da meniš, da mora ona razčistit z vsem pri sebi, če si pa ti zamudil oz. prišel kasneje, kar je še huje, ker nekako pove, da je bilo zavestno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #24 - 06.09.2004 at 14:37:42
 
Quote:
You make me crazy, en_bk. Kiss

Ok, zmeraj pridemo od istega vozla, ker so opisane situacije hipotetične, zato pač ne zmorejo resnične manifestacije.

Vse kar sem hotela povedati je, čist konkretno je, da se mi ne zdi prav, da meniš, da mora ona razčistit z vsem pri sebi, če si pa ti zamudil oz. prišel kasneje, kar je še huje, ker nekako pove, da je bilo zavestno.


A res tako nerazumljivo pišem?

Ti in samo ti in nihče drug ...boš razčistila v sebi. Jaz ti lahko pomagam le tako, da razčistim, kar imam pri sebi za razčistit...če prihajata moje dejanje in tvoja reakcija v konflikt. In prej ko se tega zaveš, prej lahko začneš delovati in nehati kriviti druge /mene, usodo, starše, boga/.
Še malo.
Razčistit v sebi ne pomeni preprečitev konfliktne situacije, da mi ti prepoveš zamujati, jaz se pa tega držim zaradi ljubega miru. Pomeni, da se na enako konfliktno situacijo odzoveš drugače.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #25 - 06.09.2004 at 14:40:01
 
Aja...še to. Hipotetičnost situacij je le...navidezna  Wink
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: SUM- rad dvomim?
Reply #26 - 06.09.2004 at 15:04:10
 
en_bk wrote on 06.09.2004 at 14:37:42:
Razčistit v sebi ne pomeni preprečitev konfliktne situacije, da mi ti prepoveš zamujati, jaz se pa tega držim zaradi ljubega miru. Pomeni, da se na enako konfliktno situacijo odzoveš drugače.


Ja, exactly. Ne zamujaš več. Grin

To je, seveda, če ti je mar za zvezo med vama.


Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #27 - 06.09.2004 at 15:09:10
 
Quote:
Ja, exactly. Ne zamujaš več. Grin

To je, seveda, če ti je mar za zvezo med vama.



Grin
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: SUM- rad dvomim?
Reply #28 - 07.09.2004 at 00:09:51
 
EN -BK...SUPER Smiley Wink Grin
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SUM- rad dvomim?
Reply #29 - 07.09.2004 at 10:22:41
 
Quote:
Ja, exactly. Ne zamujaš več. Grin

To je, seveda, če ti je mar za zvezo med vama.



Men se to nezamujanje ne zdi tko pomembno za utrjevnje zveze. Če  bo nekdo v zavestno preprečevanje tega, da bo zamujov, jemal kot vložek v zvezo, kot neke vrste odrekanje in  bo hitr začel kalkulirat, kolk se mu taki vložki izplačajo oz jih partener opazi, ceni... Tko da dost večji 'vložek'  je ustvarit tako vzdušje v zvezi, da bo točnost sama po seb umevna al pa čist nepomembna.  Iz moje izkušnje pa bi lahko reku, da je kakršnokoli postavljenje  rokov  za partnesrko zvezo čist nekonstruktivno, saj so  roki  po defoltu izraz nezaupanja.  Najbolj konstruktivno za zvezo je ustvarjanje vzdušja in okoliščin, v katerih oba   drug drugega  zavestno ali nezavedno  postavljata   v  situacije, ki ju itak pripeljejo skupaj točno takrat, ko si bližine oba želita.  
Back to top
« Last Edit: 07.09.2004 at 14:10:21 by titud »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3