Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 14996 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Posilstvo II
Reply #60 - 16.01.2006 at 11:55:30
 
en_bk wrote on 16.01.2006 at 09:08:36:
Imaš prav t. Posploševanje v tako kočljivih primerih je vsekakor lahko zelo škodljivo.




Konec koncev, je o odpuščanju začel pridigati človek, ki so ga na koncu pribili na križ.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #61 - 17.01.2006 at 18:04:09
 
titud wrote on 16.01.2006 at 07:25:38:
Incest   po moje (moram poudarit, da nimam te izkušnje) kot spolni akt ni obremenjujoč tolk sam...  



Mi je tole padlo v oči. Moram tukej prav posebej povdarit, da incest ni SAMO spolni akt. Ja tudi 'samo' dotikanje na 'nepravi način', gledanje na 'nepravi način', namigovanje na spolnost, božanje, mastrubacija, oralni odnos, itd., itd. To povdarjam zato, ker se vse prerado (baje) zgodi, da rečejo nekomu, ki ni doživel zlorabe v smislu spolnega odnosa, da nima kej travmirat...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #62 - 17.01.2006 at 18:06:11
 
ARS wrote on 16.01.2006 at 06:24:49:
Matr znamo bit mone!
Namesto, da bi se vase zagrizl in se s sabo ukvarjal, si damo z vsemi drugimi opravit ... da le cajt mine!

Tut sama sem enkrat (doooolg nazaj) svoji mami direktnega o enem njenem modusu vivendi (ki mi je strahotno najedal in še kaj za povr) kt slon v štacuni s porcelanom. Takratni rezultat: njena blokada, užaljenost in nekajmesečna prekinitev stikov, jest pa zmedena in prepričana v svoj prav. Dolgoročni rezultat (na kratko): ona še naprej fura taisti modus vivendi, jaz pa ukvarjanje s svojimi čustvi/načini/itd. in sprejemanje.

Skratka, soočenje? Da. S kom? S seboj. In pometanje lastnega pragu. Preteklosti in drugih ne moreš spreminjat, lahko pa svojo naravnanost, načine ... danes in jutri.

Lep dan,
Kiss
ARS

PS: Sprememba kot pohlep
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...



Ja, res je, kar si napisala...Sam včasih nas je tako prekleto strah, da je ukvarjanje z drugimi obrambni mehanizem...Sicer pa, ko smo pripravljeni, druge z lahkoto pustimo pri miru (da se sami ukvarjajo s sabo).imo
Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #63 - 17.01.2006 at 18:17:02
 
en_bk wrote on 16.01.2006 at 09:35:08:
Ja. Vsako stvar ob svojem času.

Btw, lahko opišeš svojo izkušnjo z Ogorevcem.

Smiley



Ogorevc... Ko sem še bolj verjela v te stvari pa to, preberem jst v enem časopisu, da pomaga reševati vzorce in sicer tako, da ti pogleda v prešnja življenja in bla bla...In jst pridem k njemu pa mi reče, da naj povem, kaj me muči pa mu jst rečem nazaj, da naj mi on najprej pove, kaj je z mano narobe (če zna pogledat v prejšnja življenja pol mu to najbrž ne bo problem)...In se je kr mal zmedu pol je pa reku, da bi to predolg trajal in da naj mu kar jaz raje povem, da ne izgubljava časa...(mi je zdaj žal, ker nisem vztrajala pri svojem). No in mu povem (v tistem času sem imela ravno neke čudne filinge, da Marijan manipulira z mano-sem pisala tut o tem na forumu) in on zapre oči in se dela, da lista po knjigi (prejšnjih življenj očitno... ).Men gre na smeh... in pol začne, da je bil Marijan tri življenja nazaj moj guru in da je zlorabljal svojo moč in da moje težave izvirajo od takrat...V galvnem kr neki...Blefiranje in manipuliranje...Nato pa še nadaljevanje terapije...Afirmiranje pozitivnih trditev, ki sva jih kao oblikovala skupaj...in bi mi lahko to povedala moja soseda...zastonj in ne za dvanajst jurjev...Blef... Undecided
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #64 - 17.01.2006 at 23:28:33
 
picola wrote on 17.01.2006 at 18:06:11:
...Sam včasih nas je tako prekleto strah, da je ukvarjanje z drugimi obrambni mehanizem...

Še večkrat pa tako prekleto velik izgovor ...  Wink
Ki ga drugi velikokrat celo lažje prepoznajo kot mi sami (pa ni glih nujno, da smo blond).
A ne glede na to, vsak gre itak po lastni poti, s "potrebnimi" kompanjoni, pa s svojim tempom ...

Ma, s tisto svojo zgodbico sem v bistvu hotla povedat, da se mi soočenja z drugimi - tako, na pošrek -
vedno bolj zdijo le pucanja naših trenutnih frustracij in puščanje "pare", resnične koristi pa ni od njih
(če izzvzamem soočenja na sodiščih in pa tiste zgodbe, ki bi tam morale pristat).

Namreč, na pretekle besede in dejanja itak nimamo vpliva,
na druge pa skorajda nič (pa če se raztrešmo, al pa clo mislmo, da mamo še kako prav).
Za povrh pa prav vse usedline vsake naše posamezne zgodbice itak zmeri indiferentno (po)čakajo,
da tamalo žličko v roke vzamemo in jih zmečemo ven. No, če jih.

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Posilstvo II
Reply #65 - 18.01.2006 at 01:18:00
 
picola wrote on 17.01.2006 at 18:04:09:
Mi je tole padlo v oči. Moram tukej prav posebej povdarit, da incest ni SAMO spolni akt. Ja tudi 'samo' dotikanje na 'nepravi način', gledanje na 'nepravi način', namigovanje na spolnost, božanje, mastrubacija, oralni odnos, itd., itd. To povdarjam zato, ker se vse prerado (baje) zgodi, da rečejo nekomu, ki ni doživel zlorabe v smislu spolnega odnosa, da nima kej travmirat...




Zdej pa že malo blodiš - incest je samo spolni akt (spolni odnosi med bližnjima sorodnikoma), ostalo je "samo" spolno nadlegovanje!

(pa nočem reči, da ne smeš travmirat samo to - incest je pretikanje spolnih organov med bližnimi sorodniki)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Posilstvo II
Reply #66 - 18.01.2006 at 06:51:19
 
picola wrote on 17.01.2006 at 18:04:09:
Mi je tole padlo v oči. Moram tukej prav posebej povdarit, da incest ni SAMO spolni akt. Ja tudi 'samo' dotikanje na 'nepravi način', gledanje na 'nepravi način', namigovanje na spolnost, božanje, mastrubacija, oralni odnos, itd., itd. To povdarjam zato, ker se vse prerado (baje) zgodi, da rečejo nekomu, ki ni doživel zlorabe v smislu spolnega odnosa, da nima kej travmirat...


V tem razširjenem smislu spolne zlorabe  ne gre tolk za travmairanje zarad neprijetnega/nasilnega dejanja, ki ga zarad mladostne  oz. psihofizične nezgrajenosti/ranljivosti ni mogoče predelat samega po seb, tud če ne bi šlo za dejanje znotraj zaupnega družinskega kroga. Oblike zlorab, ki jih ti opisuješ, so možne zgolj znotraj kroga zaupanja (sorodstvo, učitelji, prijatelji/zananci), zato te še tolk bolj zaznamujejo s strahom in nesposbnostjo izražanja iskrenih/avtentičnih čustev oz. se ta lahko izražajo predvsem odklonilno  v obliki potrebe po odporu/jezi/agresiji in nadvladi  ali nasprotno v potrebi po pokorščini/podrejanju, občutju krivde in stalni potrebi  igranju vloge nemočne žrtve.

Zgoraj opisano paleto travatičnih izkušenj za otroka bi se dalo razširit z naslijem do otroka in  med partnerjema, z vsemi oblikami zlorab drog/alkohola/ dela v družini, starševske nezvestobe in medsebojnega  čustvenega zanemarjanja  v vseh oblikah, kar samo razkrije temeljni problem, ki ga v družini kot osnovni obliki skupnosti  zaradi neiskrenosti odnosov ni mogoče zadovoljivo razrešit. Ravno  zarad  tega trdim, da  se je  iskrenost treba učit izražat brezpogojno, ne samo v nekem  vnaprejšnjem, od drugih vzpostavljenem   varnem/zaščitenem   polju zaupanja, ki kar samo po sebi kliče po zlorabi. Jest res verjmem, da se potrebno okolje za izražanje iskrenih čustev in za šeranje avtentičnih občutij samokreira okrog človeka, ki nastopa do drugih odprto in iskreno in da se le   v tako skreiranem  okolju ni mogoče 'opečt', doživet zlorabo ali jo prizadejat drugmu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Posilstvo II
Reply #67 - 18.01.2006 at 10:21:23
 
Z drugimi besedami, titud - šele ko si psihično povsem "zdrav",  se boš imel dobro.
crappity smack, a ne?
Zato pa je fino, da se, dokler si v procesu rasti/zorenja/zdravljenja, določenih ljudi oz. okolja izogibaš. Ker enostavno še nisi pripravljen nanj(e). In bi v tistem trenutku zate pomenili par stopnic navzdol namesto kakšne navzgor.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #68 - 18.01.2006 at 10:55:49
 
titud wrote on 18.01.2006 at 06:51:19:
Jest res verjmem, da se potrebno okolje za izražanje iskrenih čustev in za šeranje avtentičnih občutij samokreira okrog človeka, ki nastopa do drugih odprto in iskreno in da se le v tako skreiranem okolju ni mogoče 'opečt', doživet zlorabo ali jo prizadejat drugmu.


Jest verjamem čist isto. Zmeri bolj vidim, kako dobivam nazaj tisto, kar dajem. For worse or for better ...  In tako se izboljšujem. Hm, klasično pogojevanje na višjem nivoju. Wink

Picola, pomembno je, da si se namenila to razrešit. Če je tvoja namera dovolj trdna (in videti je, da je Cheesy), potem ni dvoma, da boš zadevo razpucala.

Glede zaupanja pa – ni treba, da zaupaš posameznim ljudem al pa forumu al pa družini, glavno je zaupati sebi, da delaš prav.

Torej, podpiram te v tvoji nameri, da zadevo (čim prej in temeljito) razpucaš.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #69 - 18.01.2006 at 12:17:36
 
titud wrote on 18.01.2006 at 06:51:19:
Ravno  zarad  tega trdim, da  se je  iskrenost treba učit izražat brezpogojno, ne samo v nekem  vnaprejšnjem, od drugih vzpostavljenem   varnem/zaščitenem   polju zaupanja, ki kar samo po sebi kliče po zlorabi. Jest res verjmem, da se potrebno okolje za izražanje iskrenih čustev in za šeranje avtentičnih občutij samokreira okrog človeka, ki nastopa do drugih odprto in iskreno in da se le   v tako skreiranem  okolju ni mogoče 'opečt', doživet zlorabo ali jo prizadejat drugmu.

Jest se tut tega učim, tko delam in s(am)okreiram … in, seveda, nazaj dobivam. A se še vedno opečem, pa z vso iskrenostjo in odprtostjo, ki ju že premorem, si zaprmej ne upam rečt, da nikogar ne zlorabljam oz. obratno; zavedno al pa ne. A ker sta moja naravnanost in delovanje vedno bolj iskrena, "čista" in odprta, je tega zihr vedno manj. In ker drugim zaupam lahko le tolk, kokr zaupam sebi, sem si prioriteta jaz. In ker sem z drugimi lahko le tolk dobr/slabo, kokr sem sama s sabo, še toliko bolj. In se bomo še naprej dobr in močno zanimiv mel, ker bodo odsevi "ogledal" vedno na voljo … merila o stopnji psihičnega zdravja, prehojenih stopnicah in nivojih pa predvsem individualna. Popolni v vsej svoji nepopolnosti, skupaj z vso razpoložljivo dobrohotnostjo, bomo zihr spucal vse, kar naj bi; v tem lajfu.

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Posilstvo II
Reply #70 - 18.01.2006 at 14:06:30
 
Lilith wrote on 18.01.2006 at 10:21:23:
Z drugimi besedami, titud - šele ko si psihično povsem "zdrav",  se boš imel dobro.
crappity smack, a ne?
Zato pa je fino, da se, dokler si v procesu rasti/zorenja/zdravljenja, določenih ljudi oz. okolja izogibaš. Ker enostavno še nisi pripravljen nanj(e). In bi v tistem trenutku zate pomenili par stopnic navzdol namesto kakšne navzgor.


Edina obramba pred zlorabo zaupanja, ki jo ima otrok, je   tkorekoč vrojena   brezpogojna iskrenosti, ki zaupanja sploh ne predpostvlja. Tko da če nas kot otroka že  ujamejo v to past pogojevane  zaupljivosti in manipulacije z iskrenostjo,  se iz nje za zihr ne bomo izmotal z zmerom novimi in novimi krogi zaupljivosti, v katere se bomo vedno znova  zamotoval. Enostavno je treba prebudit tist  občutek naivne iskrenosti  in začet znova, na nuli, na  brezpogoji iskrenosti. Zdravljenje torej ne more bit nč drugea kot usmerjanje pozornosti  na to, kaj to iskrenost v nas prebuja in  temu sledit. Za tako sledenje znamenjem samo zgleda, kot da gre  za  zaupanje nečemu zunanjemu (ker se je tud tem znamenjem treba učit zaupat, da jim sploh  sledimo), v resnic pa gre  le sledenje svoji notranji prebujeni iskrenosti/avtentičnosti, torej zaupanju vase (kot vas večina po po moje pravilno ugootavlja).      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Posilstvo II
Reply #71 - 18.01.2006 at 15:26:02
 
Zaupat vase ne moreš na silo, do tega mora spontano priti. Vse ostalo je stvar pozitivnih afirmacij oz. kognitivne psihologije, ki je zame lari fari.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #72 - 18.01.2006 at 20:20:52
 
Lilith wrote on 18.01.2006 at 15:26:02:
Zaupat vase ne moreš na silo, do tega mora spontano priti. Vse ostalo je stvar pozitivnih afirmacij oz. kognitivne psihologije, ki je zame lari fari.

Prav velik stvari na silo ne gre, zaupanje pa res & zaprmej ne. Zdele mi sicer ni čist jasno, koliko ima spontanost zraven, a če želiš zaupat, se moraš enkrat pač začet zaupanja učit (oz. se mu začet prepuščat). Skozi lastne akcije & reakcije in od znotraj navzven. Sicer pa, saj jih najverjetneje ni prav veliko, ki si ne bi zaupali vsaj v par stvareh. In iz le-teh ven lahko tako pogum kot verjetje črpajo, če drugega ne. No, tko kot mi vsi.

Lep večer,
ARS

PS: Kognitivna psihologija je lari fari?
Me pa res zanima, kateri spoznavni proces oz. katera izmed spoznavnih funkcij botruje takemu mnenju ...
Še posebej, ko to napiše nekdo, ki študira psihologijo (če me spomin ne vara).
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #73 - 19.01.2006 at 17:04:29
 
t wrote on 18.01.2006 at 01:18:00:
Zdej pa že malo blodiš - incest je samo spolni akt (spolni odnosi med bližnjima sorodnikoma), ostalo je "samo" spolno nadlegovanje!

(pa nočem reči, da ne smeš travmirat samo to - incest je pretikanje spolnih organov med bližnimi sorodniki)


uživajte!



Imaš najbrž prav... V bistvu sem mislila na spolno zlorabo, ampak ker je titud začel govorit o incestu, sem (napačno) uporabla to besedo v svojem sestavku. Hotela sem v bistvu povdarit, da spolna zloraba ni samo spolni odnos, kot nekateri napačno mislijo, ampak še vse ostalo našteto.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #74 - 20.01.2006 at 15:49:33
 
picola

predlagam ti tudi knjigo dr. Susan Forward in Craig Buck; Strupeni starši
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6