Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5785 times)
rainbow
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

spolna zloraba v otroštvu
10.06.2006 at 15:55:29
 
pred petnajstimi leti sm bla večkrat spolno zlorabljena s strani nekoga, ki je bil takrat del širše družine. dons sm gledala oprah, kjer so govoril o spolnih zlorabah v otroštvu in sm se odločila, da želim tega tipa prijavit, da ne bo delal škode še naprej. upam, da v tem času ni zlorabljal še koga drugega! prosm, da mi kdo, ki je mel podobne mučne izkušnje al pa kdorkoli, ki o tem kaj ve, pove kam naj grem. naj ga grem prijavit na policijo? ima sploh smisel, me bojo vzeli resno? je po tolikih letih sploh še možno prijaviti taka dejanja? če policija ne bo ukrepala pa želim nekako priti do njegovih sorodnikov, do punce, žene, če jo ima, da jim povem, kaj mi je delal, da zaščitim nedolžna bitja. o svojih mukah ne mislim pisati, si pa lahko predstavljate, da mi ni blo lahko in da mam posledice še dons, je pa že velik bolš, ker sm dost delala na seb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: spolna zloraba v otroštvu
Reply #1 - 11.06.2006 at 17:28:59
 
Čao, rainbow.

Najprej naj ti povem, da mi je zelo žal, da se ti je to zgodilo. Žal mi je tudi, da se je to zgodilo tudi meni...Ravno tako pred 15imi leti. In ko sem se odločila, da grem na terapijo (na združenje za ljudi, ki so preživeli spolno zlorabo v ljubljani), so mi povedali, da je že prepozno za prijavo (mislim, da je časa samo 10 let, kar se meni ne zdi logično, saj se po desetih letih dogodek kar ne izbriše sam od sebe). V bistvu ga lahko prijavim, vendar mi bojo na sodišču povedali, da je zadeva zastarala. V bistvu naj bi bila ta prijava bolj zarad tega, da bi se jst boljš počutla pa da ljudje izvejo pa tako...
Če hočeš povedat njegovi ženi pa to...dvomim, da ti bo verjela (al pa bo verjela pa ni pripravljena naredit v zvezi s tem nič)...sej veš, velikokrat še starši ne verjamejo svojim otrokom, da jih je nekdo zlorabil. Na žalost. Imam sodelavko, ki ostaja na moževi strani in ne na hčerkini...(pač je zanjo najbolj hudo bit sam)
Hm...jst ti svetujem, da pokličeš na 080 28 80, to je brezplačna številka od tega združenja ali pa 01 431 33 41 (isto združenje), kjer ti bojo po moje najbolj znali svetovat v zvezi s tvojimi vprašanji. Gospa Katja je tut bivša višja kriminalistična inšpektorica (upam, da sem prav povedala), tut sama je bila zlorabljena in ima ogromno izkušenj s tega področja.
Želim ti veliko sreče in volje ter podpore pri okrevanju, če te pa še kaj zanima ali pa si želiš pogovora pa mi lahko komot pišeš na PM, bom zelo vesela.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: spolna zloraba v otroštvu
Reply #2 - 11.06.2006 at 18:38:36
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
rainbow
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

Re: spolna zloraba v otroštvu
Reply #3 - 16.06.2006 at 20:00:25
 
hvala obema za informacije, sploh tebi picola. tut men je zlo žal, da se ti je to zgodil ali celo dogajal. žal mi je za vsako bitje nad katerim se vrši kakršnokoli nasilje. hkrati pa sem mnenja, da nas trpljenje uči, da ob premagovanju takih in drugačnih težav dobimo odlično priložnost za rast. velik ljubezni, sočutja, iskrenosti, radosti, lepega želim obema in vsem ostalim,

topel pozdrav Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: spolna zloraba v otroštvu
Reply #4 - 17.06.2006 at 01:31:28
 
Hm...včasih sem bila tudi jaz mnenja, da so vse te zadeve, ki so se mi dogajale priložnost za rast...pa vendar sem ga spremenila...ker vem, da bi lahko vse to, kar vem sedaj, izvedela tudi na drugačen način, lepši predvsem...Saj to je cilj dobre vzgoje...(ravno o tem smo imeli zadnjič debato v službi in presenetljivo veliko ljudi je podobnega mnenja kot si ti ali kot sem bila jaz včasih-vsi so nekako mnenja, da človek mora trpet, da odraste v človeka, ki zna cenit določene stvari...)
Kaj ti meniš o tem (ali ostali)?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: spolna zloraba v otroštvu
Reply #5 - 18.06.2006 at 18:33:25
 
vse kar se ti dogaja je priložnost za rast
blj k je tuff blj zrasteš ob tem

Smiley
... no ja ... ponavadi po tem



trpet ne rabiš, če pa si že v trpljenju se zvlečeš vn, ne pa da ga poveličuješ ... kao pot za hitrejšo rast (kao edina)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: spolna zloraba v otroštvu
Reply #6 - 19.06.2006 at 18:42:50
 
Se strinjam...da vse kar se mi dogaja, je priložnost za rast. V bistvu sem imela bolj v mislih, da smo hvaležni za ene slabe izkušnje...Jst odkar sem se začela resno ukvarjat s svojo spolno zlorabo, nisem čist nč hvaležna dedku...še posebej takrat ne, ko mi je najbolj težko in ko sem v takem dreku, da ne znam zaupat, da me je strah ko psa, da mi je hudo, da  sem besna, itd. Vsega tega mi ne bi blo treba in bi mogoče ravno tako rasla in bi mi ble te stvari že zdavnaj jasne, tako pa se jih učim pri 26ih letih... Angry
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1