Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 14992 times)
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Posilstvo II
Reply #15 - 07.08.2004 at 11:27:27
 
Veš kaj stari: slep si in butast kot vol!

Se oproščam za kmečke besede, si jih drznem napisati zato, ker sem bil še do nedavno tudi jaz isti kot ti!

Prvo: seks z nekom ni namenjen praznenju testisov in negativne energije! To je stranski efekt seksa, ne pa njegov namen! Niti ni namen seksa, da bi se TI dobro počutil, da bi bil TVOJ ego zadovoljen in TVOJA jajca prazna!

Imeti spolni odnos z nekom pomeni, da imaš priložnost nekoga čutiti v najbolj intimni in globoki obliki, ki smo jo navadni smrtniki sposobni. Smisel seksa je, da jaz (moški) in ti (ženska) postaneta eno. Kar pa ni možno, da nista isto tudi na drugih, neseksualnih področjih življenja! To pa vidva z ženo nista zato, ker si ti kljub srednjeveškemu potrpljenju in zelo fer odnosu do svoje družine še vedno navaden egoist! Zato, ker se nikoli nisi vprašal, zakaj se tvoja žena počuti tako, kot pač se, oziroma zakaj jo je minila želja po seksu s tabo.

Mazohist si in to pomeni, da je plačuješ karmični dolg. Želim ti, da bi začel spoznavati resnico o sebi in tvojih bližnjih ter se spreminjati.

Vprašaj se, kaj tvoja žena resnično rabi? Fer odnos in tvoj prispevek z urejeni bivalni skupnosti je samo predpogoj za to. Ne pa končni smisel partnerstva.

Vprašaj se, zakaj pa rabiš toliko seksa? Bolj natančno: zakaj misliš, da ga rabiš? Na način, kot ti seksaš, oziroma dojemaš seks, je to samo trošenje energije. Negativne, seveda. Zato se po seksu tako dobro počutiš in ga želiš ponavljati. Ker ne moreš seksati toliko, kot misliš, da bi rad, potem svojo energijo vlagaš drugam, na tvojo srečo v precej tvorne reči.

Mar misliš, da tvoja žena poleg svojih lastnih seksualnih problemov ne čuti še tega, da tebi seks z njo predstavlja samo odlaganje negativne energije? A si že kdaj pomislil, da je na duhovnem nivoju to nedopustno?

V glavnem stari, v roke se vzemi. Delaš imaš ogromno! Zelo ti priporočam, poišči si človeka, ki te bo vzel v roke in ti malo odprl oči. Žal ne verjamem, da si sam sposoben spremeniti se.

Tole pisanje vzemi za dobronamerno, čeprav je malo ostro in zelo direktno. Ponavljam: tak stil sem zavestno izbral zato, ker sem vse to, kar ti doživljaš, že dal skozi. No, ne še čisto do konca. Pa saj konca ni nikoli, vedno še kaj novega zveš o sebi in ljudeh...

Če pa imaš čas in se ti zdi vredno, te pa ob priliki vabim na pivo...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Posilstvo II
Reply #16 - 07.08.2004 at 11:58:46
 
Jakob - to se ne bi moglo povedati boljše. ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Yvonne
2
**
Offline

Živi in pusti živeti
Posts: 91
Slovenia
Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #17 - 07.08.2004 at 15:23:54
 
Jakob_Ostrjan wrote on 07.08.2004 at 11:27:27:
Veš kaj stari: slep si in butast kot vol!

Se oproščam za kmečke besede, si jih drznem napisati zato, ker sem bil še do nedavno tudi jaz isti kot ti!

Prvo: seks z nekom ni namenjen praznenju testisov in negativne energije! To je stranski efekt seksa, ne pa njegov namen! Niti ni namen seksa, da bi se TI dobro počutil, da bi bil TVOJ ego zadovoljen in TVOJA jajca prazna!

Imeti spolni odnos z nekom pomeni, da imaš priložnost nekoga čutiti v najbolj intimni in globoki obliki, ki smo jo navadni smrtniki sposobni. Smisel seksa je, da jaz (moški) in ti (ženska) postaneta eno. Kar pa ni možno, da nista isto tudi na drugih, neseksualnih področjih življenja! To pa vidva z ženo nista zato, ker si ti kljub srednjeveškemu potrpljenju in zelo fer odnosu do svoje družine še vedno navaden egoist! Zato, ker se nikoli nisi vprašal, zakaj se tvoja žena počuti tako, kot pač se, oziroma zakaj jo je minila želja po seksu s tabo.

Mazohist si in to pomeni, da je plačuješ karmični dolg. Želim ti, da bi začel spoznavati resnico o sebi in tvojih bližnjih ter se spreminjati.

Vprašaj se, kaj tvoja žena resnično rabi? Fer odnos in tvoj prispevek z urejeni bivalni skupnosti je samo predpogoj za to. Ne pa končni smisel partnerstva.

Vprašaj se, zakaj pa rabiš toliko seksa? Bolj natančno: zakaj misliš, da ga rabiš? Na način, kot ti seksaš, oziroma dojemaš seks, je to samo trošenje energije. Negativne, seveda. Zato se po seksu tako dobro počutiš in ga želiš ponavljati. Ker ne moreš seksati toliko, kot misliš, da bi rad, potem svojo energijo vlagaš drugam, na tvojo srečo v precej tvorne reči.

Mar misliš, da tvoja žena poleg svojih lastnih seksualnih problemov ne čuti še tega, da tebi seks z njo predstavlja samo odlaganje negativne energije? A si že kdaj pomislil, da je na duhovnem nivoju to nedopustno?

V glavnem stari, v roke se vzemi. Delaš imaš ogromno! Zelo ti priporočam, poišči si človeka, ki te bo vzel v roke in ti malo odprl oči. Žal ne verjamem, da si sam sposoben spremeniti se.

Tole pisanje vzemi za dobronamerno, čeprav je malo ostro in zelo direktno. Ponavljam: tak stil sem zavestno izbral zato, ker sem vse to, kar ti doživljaš, že dal skozi. No, ne še čisto do konca. Pa saj konca ni nikoli, vedno še kaj novega zveš o sebi in ljudeh...

Če pa imaš čas in se ti zdi vredno, te pa ob priliki vabim na pivo...



Jakob super si to napisal......srce si! Kiss Kiss Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
...
Guest




Re: Posilstvo II
Reply #18 - 07.08.2004 at 22:36:14
 
Zdravo,

Glede vprašanj o kemiji. Odgovori so po eni strani preprosti, po drugi pa zapleteni. Zapleteno je odgovoriti na konkreten ZAKAJ, preprosteje pa je če pogledamo sam proces. Na zečetku vsakega kemijskega procesa sodelujejo vhodni kemijski elementi, ki po določenem času, v interakciji privedejo do neke reakcije.

Bolj človeško je to povedano; po neki starosti nam začno rasti dlake… in po neki starosti začno možgani(!) (zakaj?) tvoriti snovi ki privedejo do želje po spolnosti. Vprašajte se ali bi človek vedel kaj naj naredi, če bi ne bilo nikogar razen enega moškega in ene ženske (ala film modra laguna). Povsem enakovredno pa po rojstvu možgani pri ženskah nehajo proizvajati te snovi. Najlepši primer so levije, ki nimajo nobene želje po parjenju, dokler imajo mladiče in levi velikokrat ubijejo mladičke, saj levinje potem postanejo voljne(!)…. To je glede poljudnoznanstvene kemije. Ljudi ne primerjam z živalmi!!; govorim o kemiji!

Jakob, glede tvojega pisanja pa se tudi strinjam s tabo. Vem da sem egoist in tega ne skrivam (tudi v prvem javljanju tega nikakor nisem skrival). Tega se zavedam in s tem živim – nisem ponosen, a tako je. Bolj me pravzaprav jezi, na to še nisem pomislil, je pa res, da sem mazohist Sad. Nikakor pa se ne strinjam, da gre pri seksu za trošenje negativne energije. No tega pa ne prebavim. Zakaj pa ravno negativne?

Tudi s trditvijo, da je smisel seksa v tem, da z nekom postaneš eno, se ne morem strinjati. Seks je seks – v tem (po mojem mnenju) ni velike duhovnosti.

Problem je tudi v tem, da mislim, da bi lahko bil še precej bolj tvoren (uspešen), če bi ne bil obseden s seksom in o njem ne bi toliko razmišljal. Včasih razmišljam da bi se ga, če bi bilo po moje, prej ali slej naveličal in potem bi bil mir. Če je nečesa dovolj ali celo preveč sem se tega dosedaj vedno naveličal.

E za pivo pa nimam jajc Sad (anonimnost foruma je le anonimnost Smiley )

Lp,


Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Posilstvo II
Reply #19 - 08.08.2004 at 13:11:21
 
Quote:
Zdravo,

I.
Glede vprašanj o kemiji. Ljudi ne primerjam z živalmi!!; govorim o kemiji!

II.
Vem da sem egoist in tega ne skrivam (tudi v prvem javljanju tega nikakor nisem skrival). Tega se zavedam in s tem živim – nisem ponosen, a tako je.

III.
Bolj me pravzaprav jezi, na to še nisem pomislil, je pa res, da sem mazohist Sad.

IV.
Nikakor pa se ne strinjam, da gre pri seksu za trošenje negativne energije. No tega pa ne prebavim. Zakaj pa ravno negativne? Tudi s trditvijo, da je smisel seksa v tem, da z nekom postaneš eno, se ne morem strinjati. Seks je seks – v tem (po mojem mnenju) ni velike duhovnosti.

V.
Problem je tudi v tem, da mislim, da bi lahko bil še precej bolj tvoren (uspešen), če bi ne bil obseden s seksom in o njem ne bi toliko razmišljal. Če je nečesa dovolj ali celo preveč sem se tega dosedaj vedno naveličal.



Ad I.
Ok, kemija kot taka je prav špasna zadeva, ampak - če me občutek ne vara - se ti zdi, da bi v njej lahko našel odgovore na tvoja številna vprašanja. E, vidiš, mislim, da to ni mogoče! Ker odgovor na kompleksna vprašanja (ki tebe mučijo) ne najdeš v eni, s pomočjo analitičnega pristopa izvzeti stvari.

Ad II.
Ja v redu, ne, ampak očitno ti nekaj ni jasno: za svoje ravnanje, ki ga poganja egoizem, plačuješ ceno. Kaj je zdaj bolj pomembno: ostati tak kot si, ali se spremeniti z namenom, da določeno težavo odpraviš?

Ad III.
Saj pravim: karma... Če reinkarnacije ne sprejemaš kot del svojega življenja, še vedno velja pravilo: določeno neustrezno vedenje je smiselno ponavljati toliko časa, dokler ne odkrijemo načina za njegovo odpravo.

Ad IV.
Torej: sprostilni in poživljajoči učinek seksa se lahko imenuje tudi spročanje negativne energije, mar ne? Problem nastane, če smisel oziroma namen seksanja omejiš samo na ta efekt. Telesna in psihična prostitev in poživitev sta samo stopnica v odkrivanju skrivnosti seksa oziroma zavestnemu ukvarjanju z seksualno energijo in rezultati tega ukvarjanja.

Še vedno mislim, da je pri vama to ključni problem: ti seks doživljaš kot praznenje, tvoja žena pa bolj čustveno. V vajinem primeru celo mislim, da ne rabita kakšnih tantričnim ali tao metod, pač pa veliko bolj preprosto: odkrit in temeljit pogovor o tem, kako vsak od vaju seks doživlja. Vprašanja pa je, ali sta takšnega pogovora, ki mora biti tvoren in ustvarjalen, ne pa razdiralen, sploh sposobna. Leta prikrajšanj in trpljenja so prinesla svoje: žal mislim, da se bo vsak vajin poskus pogovora končal neustrezno. Zato mislim, da bi vidva morala k kakšnemu seksologu. Po drugi strani je pa spet res, da vsi nasveti, ki vam jih mi vsi pišemo, pravzaprav niso potrebni. Ko je človek pripravljen za spremembo, potem spontano spozna tudi ljudi, ki mu v tem pomagajo.

Pa še nekaj, kar se nanaša na reklo, da naključij ni: zakaj misliš, si s svojim pisanjem prišel ravno na tale forum, ki od vseh, kar jih poznam, ponuja najbolj širok pogled na določeno stvar? Zakaj nisi recimo šel na kakšen forum, ki na veliko in z velikim pompom ponuja informacije in nasvete o ljubezni, odnosih in seksu? Hočem reči naslednje: mislim, da nekje globoko v sebi čutiš, da je seks še kaj več, kot samo "goli seks" kot temu ti praviš. Mislim tudi, da se hkrati zavedaš tudi tega, da pa teh, "višjih" plati seksa nisi sposoben dojeti, ker veš, da kot bitje funkcioniraš preveč materialistično oziroma racionalistično. In tvoje trpljenje je namenjeno ravno temu: da ta, pretirano razvit del svojega ega odpraviš in postaneš dojemljiv tudi za druge, intuitivne in mistične plati stvarstva.

Ad V.
Ponovno potrjuješ, da veš, kje narobe razmišljaš! Kako to, da v svoji logiki nisi dosleden: problem vendar zahteva rešitev? Upam, da se strinjava, da je rešitev v tebi! Kar kaže na to, da ne veš, kako bi svoje misli discipliniral in uredil. Zelo preprosto! Tibetanski menih in še marsikdo drug to počnejo že tisoče let! Informacij o tem, kako disciplinirati in umiriti um, je dovolj, samo oči je potrebno malo vreči naokoli...

Pa še utrinek na tvoje prejšnje pisanje, ko razmišljaš o morebitni ljubici. A ti nekaj povem? Tudi jaz sem pred leti toliko časa bluzil okoli, da sem jo našel. Ljubico. Čista klasika, ti povem: vezan tip z vezano žensko. Ki se je, mimogrede, med trajanjem najine veze tudi ločila in zaživela srečno in veselo samsko življenje. No, in če rečem, da je bil seks s to bejbo fantastičen, potem je to žalitev za stvari, ki sva jih počela: seks je bil atomski, vulkanski, kozmično-orgazmični, bajni in tako dalje in tako naprej in podobno... Težava je nastala v dejstvu, da je bilo takorekoč popolno seksualno ujemanje edina stvar, ki naju je družila in ki sva jo imela skupno. Ti ne veš (pa mogoče ne bi bilo napačno, če bi to izkusil), kako se univerzalen moški, kakršen sem, počuti po končanem super-seksu, ko vsaka besede, ki jo izrešeč, naleti na nerazumevanje, neodobravanje in nesprejemanje. Vem, da sem zelo netipičen moški in da bi si vsak drugi na mojem mestu vse prste polizal, če bi mu padla sekira v med, tako kot je meni, kar se ljubice tiče. Saj, ljubice so za seks, a ne? Na moje veliko začudenje, pa sem se vedno bolj bedno počutil takrat, ko sem načrtoval obisk pri ljubici in še bolj bedno takrat, ko sem od nje odhajal. Ni šlo drugače: nekega dne sem moral izreči še do pred nedavna za mene bogokletne besede: "ne morem več seksati s tabo"! In kar je še bolj zanimivo: ostala sva v stikih, še vedno sem njen zaupnik, še vedno mi vse pove o sebi in še vedno me prosi za nasvet, mnenje in podporo. Kar mi ni težko dati, veliko teže, če že ne nemogoče pa bi mi bilo ponovno seksati z njo. A ni zanimivo: sploh se mi ni treba premagovati! Sploh si ne želim več seksati z njo! Čeprav sva si blizu, čeprav si pomagava in čeprav sva na nek način še navezana drug na drugega. Ampak kot dvoje človeških bitij, ne pa kot moški in ženska.

Kaj hočem povedati: da se ljudje v svojih pogledih, mnenjih in doživljanjih stvari v življenju neprestano spreminjamo. Navsezadnje je to temelj vsega dogajanje v naravi in stvarstvu in nemogoče je, da bi to univerzalno dejstvo zanikali brez negativnih posledic na uravnovešenost našega bitja in naš notranji mir. Torej: možno je, oziroma zelo verjetno je, da tudi ti začneš seks doživljati drugače! A veš, dedci nimamo jajc samo zato, da jih praznemo, pač pa tudi zato, da jih uporabimo takrat, ko je treba. In pri tebi je čas, da jih! Ali pa se boš še naprej pacal v životarjenju, kakšnega si navajen...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Posilstvo II
Reply #20 - 08.08.2004 at 18:04:43
 
jest bi reku ... da se pomen z ženo ...

ta thread bi lahko imel kakšno drugo ime (kot je ugotovu že titud vidm) ... razen tega da te je prpelju v te vode:
*
Toda ali se ni lažje malce napiti, posiliti ženo in živeti dalje neobremenjeno, kot pa neprestano tuhtati in se obremenjevati?
*
jest sm zihr da ni lažje ...

sm zihr, da ti bo swinging ušeč npr ... nism sicer zihr okol žene ... čudn se sliš sicer to da si že skor copata ratu, pa še vedno 'stradaš' ... sicer pa ... probi začet tantrični sex prakticirat ... če druzga ne ... traja dlje ... pa tud če se ji prej ni dal ... umes zihr pozab na to ... da se ji ni dal ...




rajt ... jest nism reči dojel tko kot si pol u drugem postu obrazložu, zato tud naj zgonje ostane kot je ...

je pa to kar si (nehote) načel dost dobra tema ... ki pa res s posilstvom nima glih veze ...

zanimivo da ti .tri pikce. (ne morem drgač, k tri pikice pogosto uporabljam ... da prste spočijem ...) vajinih trenj ne obravnavaš kot trenje ... ampak kot naravno stanje, ki vsakogar prej al slej zadesi ... kot ti je en_bk povedu ... tko tud jest mislm ...



hmnjeeeeh
si kdaj pomislu .tri pikce. kaj povzroči spremembo v možganih, ki povzroči spremembo kemije v telesu?



drgač pa ... neglede na to, da si napisu prov posebi kako in kaj, da je tvoj lajf - izkušnja samo za primer, te je jakob zlo lepo 'obdelu' ... mu moram dat mnogo prav ... tko da ...

zakaj?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #21 - 08.08.2004 at 18:49:19
 
Jakob, enostavno bravo, zadel si v bistvo problema "..." Grin

Najprej bi se pomudila pri tvoji misli o posilstvu žene v pijanem stanju...
če bi zares bil dec na mestu, bi verjetno še pred tako mislijo, pomislil na ljubico... zagotovljeno praznenje jajc vsaj za nekaj časa Grin ... seveda bi se, ko bi se prva kemija zdivjala soočil z istim problemom ... sušo Grin

samo moški, ki so nekvalitetni se napijejo in zatežijo doma s silo (ker je pač to za njih edini način, kako priti do sexa, ostali si izberejo seveda za njih lažjo pot in vzamejo ljubico)... in ali res misliš, da pijanost prinaša omamo in pozabljenje ... ali misliš, da vsaj očitajočih pogledov "dan potem" ne bi bil deležen? ? ?

drugače pa teza .. sex je sex ... zgolj živalska komponenta v človeku....

madona ... a veš, da si točno to našel v svoji ženi?


Quote:
Najlepši primer so levije, ki nimajo nobene želje po parjenju, dokler imajo mladiče in levi velikokrat ubijejo mladičke, saj levinje potem postanejo voljne(!)….

pravo živalsko samico z libidom levinje Grin (seveda pri tem nisi pomislil na kako medvedko, ki se pari navkljub dojenju in mladičem, ali celo kake delfinke, ki se pari iz užitka Grin  (he, he , he tudi to je nenazadnje živalski sex...Grin)


Kaj sem hotela s tem povedati ... našel si si idealno žensko, ki ima pogled na sex kot nekaj živalskega (torej enak pogled kot ti) ... in v nobenem primeru si ne bi mogel najti drugačne ženske, ker bi te  vsaka malo bolj seksualno prebujena (ali te celo je) nogirala, simpl zato, ker ji seksualnost s tabo ni(bila) všeč...

žal si se zdaj kot lev znašel v sušnem obdobju ...
kaj zdaj...

lahko si seveda greš iskat drugo samico, vendar boš itak kmalu spet na istem...ker si boš spet našel levinjo...

lahko pa se spremeniš recimo v ... delfina Grin

Glej... že iz tvojega pisanja je jasno, da celo ti ne jemlješ seksa kot nekaj živalskega ... ker potem ženi ne bi očital seksa kot "milost"


tko da, tvoj odnos z ženo pade točno v tej točki:

Quote:
Tudi s trditvijo, da je smisel seksa v tem, da z nekom postaneš eno, se ne morem strinjati. Seks je seks – v tem (po mojem mnenju) ni velike duhovnosti.





Vsekakor mislim, da je sploh prvi korak, da najprej izprašaš sebe in ugotoviš koliko sploh poznaš seksualnost svoje žene ... kaj ji paše, kaj ji ne paše, zakaj in kje, kako,..... upam si trditi, da o ženski seksualnosti res full malo veš... recimo ženske zelo čutimo kdaj je tip pri stvari in z nami in kdaj si zgolj prazni jajčka...

naslednji korak je nato pogovor z ženo ... odkrit, brez očitkov, sramežljivosti... dajta se 1x oba spovedat (zatorej diplomacija, čebelce...odpadejo)

naprej je vprašanje... kaj bo z vajinim odnosom... lahko bosta oba ostala leva... in bo lev z imenom "..." doživel krizo srednjih let ... in si našel novo levinjo  Undecided, lahko se bo lev spremenil v recimo delfina in bo ugotovil, da z levinjo nima več kaj počet in bo odšel iskat delfinko ...

v najboljšem primeru pa bosta na pot preobrazbe stopila oba...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Posilstvo II
Reply #22 - 09.08.2004 at 10:07:06
 
Se pridružujem navdušenju na jakobom, ki je šov skoz izkušnjo, da je zvedu. Samo me zanima, če se mu zdi možno, da bi zvedu, kar je zvedu, če ne bi šel skoz lastno  izkušjo. Ker smisu jakobovega nasvetovanja, s katerinm bi prihranu izkušnjo drugumu,  je v tem, če bi tud sam prišel do spoznanja, ne da bi mu blo treba it skoz lastno izkunjo.

Povej prosm, jakob, kako štekaš, kar hočm  povedat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Posilstvo II
Reply #23 - 09.08.2004 at 10:18:02
 
Sam dostikrat sebe in človeka nasplošno,  primerjam z različnimi živalskimi vrstami. Zakaj? Iz preprostega razloga, ker smo vsi živa bitja, ker smo tukaj na zemlji in imamo tudi kakšen skupni cilj kot je npr. boj za obstanek(hrana, razmnoževanje, učenje...). Konec koncev pa smo vsi tudi krvavi pod kožo. Če bi se znali ufurat v drugo žival bi se večkrat lahko primerjali med sabo in na tak način tudi bolje spoznali drug drugega.

Moje vprašanje: Ali ste kje zasledili pri katerikoli živalski vrsti fizično posilstvo? Wink
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Posilstvo II
Reply #24 - 09.08.2004 at 10:26:51
 
Izkušnja je nujna za samospoznanje. Tud to je izkušnja, da ti nekdo nekaj pove. Zgodba, nasvet..., seveda pomaga, vendar on ni šel skozi točno to, kar boš ti šel al kdo drug. Noben nima čisto iste poti. Pomaga največkrat tako, da naredimo še večji ovinek od dejanske izkušnje Grin, ker se razširi repertorar tistega, čemur se pravzaprav želimo približati. Ujamemo se v nov krog in primerjamo. četudi ne na zavedni ravni. Če pa se tega zavedamo, potem pa nismo tako zelo daleč od lastnega sedaj in tu.





Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #25 - 09.08.2004 at 10:32:37
 
Mikron wrote on 09.08.2004 at 10:18:02:
Sam dostikrat sebe in človeka nasplošno,  primerjam z različnimi živalskimi vrstami. Zakaj? Iz preprostega razloga, ker smo vsi živa bitja, ker smo tukaj na zemlji in imamo tudi kakšen skupni cilj kot je npr. boj za obstanek(hrana, razmnoževanje, učenje...). Konec koncev pa smo vsi tudi krvavi pod kožo. Če bi se znali ufurat v drugo žival bi se večkrat lahko primerjali med sabo in na tak način tudi bolje spoznali drug drugega.

Moje vprašanje: Ali ste kje zasledili pri katerikoli živalski vrsti fizično posilstvo? Wink


delfini to počnejo predvsem s samicami iz drugih jat...(posiljujejo ... pa nekatere vrste opic...recimo šimpanzi)

in ko se nekdo primerja z živaljo slej ko prej odkrije, da gre zgolj za samopoistovetenje... v primeru avtorja tega topika se je odlično prepoznal v levu in zato "levji" seks dojema kot živalskega...  žal obstajajo tudi druge vrste živali in živalskega seksa, ki pa jih naš lev ne prepoznava, ker se v njih ne identificira...

kaj hočem povedat... da upam, da bo ta tip nekega dne odkril, da je človek in s tem sposoben učenja in prehajanja iz tipa v tip ... dokler mogoče ne bo postal nekega dne celo človek ...

aja pa še to ... štorklje recimo so monogamne ... in res ne vem zakaj se kdo, kdaj ne poistoveti z njimi (v končni fazi je to tudi živalski sex Grin)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Posilstvo II
Reply #26 - 09.08.2004 at 10:45:20
 
sinjeoka wrote on 09.08.2004 at 10:32:37:
delfini to počnejo predvsem s samicami iz drugih jat...(posiljujejo ... pa nekatere vrste opic...recimo šimpanzi)



pri delfinih točno ne vem vem pa da pri vsaki vrsti ko je samec dovolj vztrajen mu samica da, kar se pa jat in tropov tiče pa gre za mešanje genov da ne pride do mutacij.
Šimpanzi sexajo iz užitka in ne posiljujejo Wink in glede sexa so tudi primerjalno zelo blizu človeka
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Posilstvo II
Reply #27 - 09.08.2004 at 10:51:37
 
Mikron wrote on 09.08.2004 at 10:45:20:
pri delfinih točno ne vem vem pa da pri vsaki vrsti ko je samec dovolj vztrajen mu samica da, kar se pa jat in tropov tiče pa gre za mešanje genov da ne pride do mutacij.
Šimpanzi sexajo iz užitka in ne posiljujejo Wink in glede sexa so tudi primerjalno zelo blizu človeka


se sprašujem od kod to tebi?

če je šimpan res tako blizu človeka, ali misliš, da oni tudi poznajo zakonske dolžnosti samice dati noge narazen...

kar se tiče vztrajnosti samca ... že če pogledam pse, ali pa konje vem kako te samice odpravijo nevšečne snubce...(da o ljudeh ne govorim)

mutacije nimajo nobene veze s spolnostjo...

mešanje genov pa delfini zmorejo doseči tudi brez posiljevanja ...

kar se šimpanzov tiče pa alfa samec gets them all Grin




Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Posilstvo II
Reply #28 - 09.08.2004 at 11:20:48
 
O nekih splošnih živalskih vzorcih spolnosti je težko govoriti, saj je v živalskem svetu mogoče srečati praktično vse variacije na temo seksa, kar si jih lahko zamislimo.

Tudi, če se omejimo samo na nekaj naših najbližjih sorodnikov primatov, se srečamo z zelo različnimi vzorci spolnega obnašanja tudi znotraj iste vrste.
Od monogamnih skupnosti, kjer pari živijo skupaj do smrti, do skupnostih, kjer svojo vodilno vlogo utrjuje dominantni samec z nenehnim posiljevanjem ne samo vseh samic po vrsti, ampak tudi mladičev in kjer se mu seveda nihče ne upa upirati, dokler ga ne izpodrine kak močnejši samec, ki potem nadaljuje z enako tradicijo ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Posilstvo II
Reply #29 - 09.08.2004 at 11:28:54
 
sinjeoka wrote on 09.08.2004 at 10:51:37:
se sprašujem od kod to tebi?

če je šimpan res tako blizu človeka, ali misliš, da oni tudi poznajo zakonske dolžnosti samice dati noge narazen...

kar se tiče vztrajnosti samca ... že če pogledam pse, ali pa konje vem kako te samice odpravijo nevšečne snubce...(da o ljudeh ne govorim)

mutacije nimajo nobene veze s spolnostjo...

mešanje genov pa delfini zmorejo doseči tudi brez posiljevanja ...

kar se šimpanzov tiče pa alfa samec gets them all Grin






vsi skupaj vemo o živalih 5%
in jih šele v današnjem času začenjamo spoznavat navznoter. OK?
beri: http://www.ljudmila.org/sgs/modules.php?name=News&file=article&sid=202
pa to: http://www.siol.net/novice/default.asp?page_id=8&article_id=1804061302525796...
malo o obnašanju:http://www.mladina.si/tednik/200033/clanek/biolog/


s psmi je pa tako da ko se samica goni bo vsakemu nastavila, sej veš kako ljuje pazijo svoje psice da se jim ne zgonijo. Ko se psica ne goni je ne bo noben pes posilil.
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6