Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 64960 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vse je Eno
Reply #60 - 27.03.2009 at 19:40:15
 
Devi

Zopet neumestno posegaš. Dokaz- Vse je večno-sedaj eno. Znotraj te vseobsežne večno-sedanje vesoljne enosti spada tudi to. Nič ni mogoče odvzeti ali dotati sami edini večno-sedaj isti samozadostni,samodelujoči  vesoljni konstanti,ki je večno-sedaj vseobsežna vesoljna samomanifestacija. Dojemaš?
Vidiš zgolj sebe?

Lp Alojz Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #61 - 27.03.2009 at 20:23:51
 
dobra poanta  Smiley

sam če je vse vseobsežno, večno sedaj, ki se mu ne da nič odvzet ali dodat... pol je v bistvu vseeno, če se to dogaja tud kje drugje? ker je tako vse tukej...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vse je Eno
Reply #62 - 28.03.2009 at 13:11:58
 
Devi wrote on 27.03.2009 at 20:23:51:
dobra poanta  Smiley

sam če je vse vseobsežno, večno sedaj, ki se mu ne da nič odvzet ali dodat... pol je v bistvu vseeno, če se to dogaja tud kje drugje? ker je tako vse tukej...


Vse se samodogaja-samodejno !

Človek  Zemljan ne ve,da ima odgovornost do ostalega življenja,kar njemu samemu omogoča preživetje. Dogaja se samo nič vzvezi z življenjem brez človeka.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Vse je Eno
Reply #63 - 18.05.2009 at 02:09:12
 
Devi wrote on 26.08.2004 at 16:17:03:
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 14:54:57:
ali vi tule dojemate enost kot sistem, ki je sestavljen iz podsistemov, ki imajo možnost sovplivanja

ali je tu pri vas enost enako kot popolna homogenost?

jest si jo predstavljam kot oboje hkrati Grin


Kaj pa, če ni enotnega vesolja ?
Če se atomski svet obnaša drugače, če se pojavi opazovalec, potem to pomeni, da vsak živi v svoji dimenziji in zaznavanju, ker to omogoča vesolje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Vse je Eno
Reply #64 - 18.05.2009 at 02:14:36
 
Alojz in Sandib wrote on 27.03.2009 at 19:40:15:
Devi

Zopet neumestno posegaš. Dokaz- Vse je večno-sedaj eno. Znotraj te vseobsežne večno-sedanje vesoljne enosti spada tudi to. Nič ni mogoče odvzeti ali dotati sami edini večno-sedaj isti samozadostni,samodelujoči  vesoljni konstanti,ki je večno-sedaj vseobsežna vesoljna samomanifestacija. Dojemaš?
Vidiš zgolj sebe?

Lp Alojz Cool


Vse je odvisno od tega ,kje postaviš mejo.
Če trdiš, da je večno in vseobsegajoče, potem se pojavi vprašanje kam tisto dati, kar želiš odvzeti. Ali kje kaj vzeti, če je to vseobsegajoče.....
To je vase zaključena konstanta.

Konstanta pade, če obstaja še kakšno drugo vesolje, ki je s tem povezano. Vendar lahko konstanto razširim še na vsa druga vesolja.....To je matematični trik. Smiley
O samem vesolju pa ne pove nič.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Vse je Eno
Reply #65 - 18.05.2009 at 02:17:30
 
Mikron wrote on 17.11.2004 at 15:05:41:
Vsi izviramo iz istega kolesa, reke Življenja.

Kolektivna zavest pa je tisto, kar nas povezuje na poti v neskončnost.

Od kod človeku ideje o kolektivni zavesti ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Vse je Eno
Reply #66 - 21.05.2009 at 14:25:08
 
Vse je eno ... eno "sranje" ? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Vse je Eno
Reply #67 - 21.05.2009 at 14:26:57
 
Robi wrote on 18.05.2009 at 02:17:30:
Mikron wrote on 17.11.2004 at 15:05:41:
Vsi izviramo iz istega kolesa, reke Življenja.

Kolektivna zavest pa je tisto, kar nas povezuje na poti v neskončnost.

Od kod človeku ideje o kolektivni zavesti ?




No, to niti ni ravno neka "ideja" . Roll Eyes

Namreč, v bistvu gre za Zavest Človeštva . In, ta Zavest Človeštva se razvija , vedno bolj + bolj, kar pomeni da Lojzetova "konstanta" odpade .  Cool

Hvaaala Mojstru Bogu za to Modro vodenje Evolucije Človeške Zavesti + Človeštva nasploh . Smiley

Lp + Dp + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Vse je Eno
Reply #68 - 13.07.2009 at 05:17:44
 
Devi wrote on 19.03.2009 at 17:20:27:
Quote:
Svobodna volja, že samo ime svoboda pove, da ni nobenih omejitev. Dokler ima nekaj vpliv, pomeni, da ni svobode. Svoboda pomeni, biti prost izbire in odločitev. Ne muči te izbira in s tem potem neke odločitve. Si prost tega. Tudi moč, te ne omamlja, jo poznaš in si je prost. Svoboda pomeni spoznanje celosti in s tem prostost.

Lp,Igor

Lahko bi rekel tudi, da je svoboden tisti, ki sploh nima svobodne volje, saj ni v dilemi in je prost izbire. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #69 - 13.07.2009 at 11:01:39
 
Robi wrote on 13.07.2009 at 05:17:44:
Devi wrote on 19.03.2009 at 17:20:27:
Quote:
Svobodna volja, že samo ime svoboda pove, da ni nobenih omejitev. Dokler ima nekaj vpliv, pomeni, da ni svobode. Svoboda pomeni, biti prost izbire in odločitev. Ne muči te izbira in s tem potem neke odločitve. Si prost tega. Tudi moč, te ne omamlja, jo poznaš in si je prost. Svoboda pomeni spoznanje celosti in s tem prostost.

Lp,Igor

Lahko bi rekel tudi, da je svoboden tisti, ki sploh nima svobodne volje, saj ni v dilemi in je prost izbire. Smiley

Potem ima svobodo izbire.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Vse je Eno
Reply #70 - 13.07.2009 at 11:39:01
 
Hej

Nihče ni svoboden!!!!!!!

Če želiš živeti rabiš denar. Če rabiš denar moreš delat. (ni svobode), Če moreš delat moreš govoriti kar ljudje želijo slišat, da dobiš službo in jo obdržiš. (ni svobode)

Če čes met punco je ista zgodba, vsi zakoni temljijo na laži ne poznam niti enga da ne temlji na tem, ker pa se zadev kaonca v laži je to tudi edina normalena pot, da se začne tudi z lažjo.

Otroci, ista zgodba le kateri stars bo povedal otroku resnico noben tega ne naredi.

Tako, da družba je mene naučila ene reči za katero sem rabil 10 let.

Izkoriščaj, varaj, kradi, laži in zajebej tudi tvojega prijalja, ker če ga en boš ti te bo on.

Prijatelje mej blizu sovraznike se bližje.

Dajte lepo prosim ne mi govoriti o svobodi. Mislim svobode ni več. To bi vam pa res lahko bilo jasno. No kakro koli, ko boste meli v zepu 30 evorv in boste gruntali kako se boste spravili v grob, boste videli svobodo.

če en misliš, delaš, govoriš, se obnašaš in počneš tako kot ostali hočejo in s eod tebe zahteva ne boš dobil denarja in pol si mrtu.

lp in nasvidenje

p.s.:pa prosim premilite preden dajte replike na tole, nj bodo konkretne.

lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #71 - 13.07.2009 at 11:58:50
 
Že, da se zavedaš tega in spremljaš svoje misli, kako delujejo je meditacija. Dokler se boš pa ravnal po nekih zakonih, katerim verjameš in boš tako dejstvoval se to tvoje zavedanje ne bo realiziralo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Vse je Eno
Reply #72 - 13.07.2009 at 13:21:22
 
lol LOL lol

Z spoštovanjem.

Jaz nimam teh zakonov toda jih ima druzba.

Kadar koli sem mel punco se je vedno izkazalo da je k.....

1.) Po mojem mnenju 99% ljudi sami sebi lazejo zato da lazje zivijo in si zatiskajo resnico pred očmi.

2.) Izjava "ljubim te" ali "rad te imam" to so najbveče laži.

3.) Prva zadeva k puca pogelda pr tipu je katere znamko hlac ima, telefon, avto, stanovanje, plača itd,... kr neki.
4.) Učene pa so bile od staršev kajneda, tako, da če mene prašate koga bi mogu vrzt na grmado njo ali starse mam prov mešane občutke.
5.) V državah kjer morejo zenske nositi ogrinjala itd, se mi zdi odlično pošlihtano, toda to je pa spet ena druga skrajnost, k mi ni všeč, ker tipi delajo hudo puncam. Jaz bi dal predlog za zakon da vsakemu k vara se mu odseka en ud. Pol pa da vidimo. Duhonvost pri zivalih ne pomaga nič!!!!!!!!! Pol pa slišimo po občilih itd,.... moški pretepel ženo, mož ubil ženo itd,... ste kdaj slišali žena likvidirala moža, mislim men je prov logičn. Sedaj enki časa je bilo nazaj, tipo odplača hišo, žena hoče ločitev, po sodiščih so s evlačili neki časa, tip popizdi vzame puško in odstreli njej glavo, pol ap sodi še sam sebi. Dajte prosim. LOL, Pol pa pride ena lepa pucna mimo tipi spremnijo obnašanje in so osladni do konca da bi jih zažgal na mestu, punce pa nasedajo., Jaz pa grem raje kar stran ker v taki osebi vidim samo črno vdovo k bi jo bilo treba na mestu zažgati.(črna vdova je pajek k poje samca k jo oplodi azradi hrane, samec s elohak reši, če jihrano nastavi ko ona je jo oplodi pol ap teče, ista fora tuki, če maš avto, bajto, dolgi kabel, pravi telefon, itd, cetra,cetra,cetra,... pol bom z tabo, tiste ok pucn ek so k jih je po mojem mnenju komi 10% pa dobijo kubirje od tipov pol ap itak da gre druzba v poden z generacijo v generacijo bolj.) Pa še to, podjite v salamonca pa poglejte ona:on, par strani oglasov zakaj, samo zato da se bi prodajale za feder, majke mi, če bi jaz bil inšpektor bi vsak dan eno poklical se dobil pol pa jo ovadil za prostitucijo in se za udajo davkov ker opravlja na črno dejavnost, pa še kaj bi se najdlo. Mislim živi in pusti živeti, toda do določene mere. Pač taka popualcija je smrt za druzbo in b jo bilo potrebno zatreti, pa brez zaemre, samo dolgorocne poledice so hude, isto kot da bi dva geja mela otorka, ja ne vem ta otrok b pol mislil da je ok ce si gej mel mi je cudn tole no, resno.

Kdar koli sem komu pomagal nazaj nism dobilnič.

Kadar koli sem zaupal sem bil zajeban.

1.) Od priajljev koelgov in ljudi k sem jim zaupal.

Daj no ne mi nabijat..................... . Lips Sealed

Moj osebn mnenje je ( in v to po eni strani močno verjmem v to), da bi mogel tale naš planet zadet kak komet kateri bi povzročil totalno uničenje celega plaenta do zadnje bakterije. Zakaj, simpel, vsak nj se pri sebi praša kako se obnaša do drugih ljudi (oziroma, če se obnaša do drugih ljudi tako, k zeli da se drugi do njega) in kako vzgojo daje sojim otrokom. Mislim, jaz si nism mislil da so ljudje lahko tako pokvarjeni hinavski laznivi itd,... da o zenskah sploh ne govorim, (pa brez zamere mariskatera pucna prizna da so zenske p.... veliko hujse k tipi), mislim kar se mene tiče  bi si 80% le teh zasluzilo da se jih vrze na grmado k carovnce. In pol se folk cudi kako za bozjo voljo so eni tako zafrustirani, oziroma doloene osbe moski in zenske nočejo sploh videti partnerja in ga nočejo sploh met, (in to uspešni ljudje), pa majo raje one night stand. HE;HE;HE;HE;... Roll Eyes Hja lazje je iti neki izkoristiti kot pa neki vlagati. Vsi raje gredo ven dobijo nekoga za eno noč, kot pa met eno vezo, in če sem odkrit je to ratal en nacijonalni sport. Pojdimo ven, na zabavo gremo na "babe",.. WTF. Pol ap ti prbije punca s katero s emeniš, da se na vsaki azbavi z drugim dol daje, ja ma jaz viidm smao grmado pred očmi,.... . Pol pa bodi duhoven ko ti druzba vsili način igre, lol.

Kar sem povedal tukaj o moskih in zenskah je resnično in ni bilo namenjeno da bi prizdael ali omadezeval ali na kakrsni koli način ponizal eni ali drugi spol. Če pač se želimo pogovarjati potlej moremo videti in biti spsobenni sprejeti zadeve kakršne so, slabe ali dobre ker le tedaj bomo lahko prišli do nekih realnih objektivnih zakjučkov katere podaja neka skupina ljudi ali druzbe o neki zadevi katera se nahaja v družbi.

Če nisi pripravljen pogledati resnici v oči potlej nikoli ne prides do dna (konca oziram povzetka). Jaz vem, o sebi kar neki slabih reči, toda, če jih zanikam potlej z tem lažem sam sebi. Če pa jih sprejmem take kot so, potlej jih priznam in jih lahko začnem reševati in le tako pridem lahko naprej v spozanvanju samega sebe itd. V zanikanju in laži do samega sebe pa potlej stojim na mestu v intelektualenm in osebnem razvoju, kar se odraza tudi do neke mere v osebni rasti in duhovnosti.

Zavedanje se se ne bo realiziralo ker NIKOLI ni nič odvisno od osebe k bi rada nekaj dosegla. Če iščes ravno palico gozdu krivih palic ne dobis nič. Na žalost pa je tako k je. Tkao da prosim, že res, da vsak svojo relanost živi, toda lepo prosim noben mi ne bo reku, da lahko človek k si zeli sluzbe dobi sluzbo in da clovek k si dejsnko zasluzi resno punco da bo dobil resno punco. Prej bo veljalo, da tisti k bi rad delal ne dobi dela najvecji hianvec in lenoba pa dobi siht za bajdne denarje (primerov celo morje), tisti k si resne pucne ne zasluzi jo ima tisti k pa bi si jo zasluzil pa dobi k.... .

Teorija pade ce ni bila preverjena, in tuki so samo preverjene reči spisane.

Lp

p.s.:Bibilja: Ne mečite biserov svinjam ker jih bodo pomendrale. (ne iščite česar ni (resnosti, ljubezni, spoštovanja, odkritosti, poštenosti), temveš postanite kot ostali (je lazje in ceneje)).

p.s.:Znanstveniki so dokazali, da smo moški zajedalci ozirma prvi spol so bile žesnke, potlej pa smo se moški odcepili od njih. Vprašanje k se poraja je:

1.)Ali smo ratali zato da majo ženske več užitka?
2.)Ali smo hoteli postati dejanski zajedalci zenskega spola?

Hja prvo drži, sja nas ženske zajedajo, drugo pa tudi drzi samo nam ni ratalo da bi jih zajedali Cool Cool Cool Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Tongue Tongue Tongue Tongue

lol
HE,HE,HE,HE,.. cela štala
(po dnk so dokazali)

lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #73 - 13.07.2009 at 14:43:52
 
In, kaj je zdaj to takega?
Tko pač je.

Če hočeš tolažbo se pridruži kaki skupini.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Vse je Eno
Reply #74 - 13.07.2009 at 15:04:31
 
HE,HE,HE;...

Skupino od kod ti skupina?

Če ne moreš dobiti reči k jih zelis za nromalno zivljenje, pol se se ravnaj po rpegovoru, ce ne moreš ziveti se ubij, konec koncev zakaj bi zivotaril itd,..... tako da sori, jarmat nie pelje nikamor, je pa tudi res da ce se tridis ne pelje nikamor, kerje folk kakrsen je tako da edina zadeva je da zacnes zaejdati ljudi okol sebe, konec koncev sej vsi to pocno kar malo s eozrimo okol, pol ap s eprasa skje je nasa duhovnost,.... (v gostilni pi rpije Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes)

Sej pravim tal svet more treščit z asteroidom, tako, da bo mir, itak ni na tem planetu nic pametnega.

resnica boli
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7