Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 64812 times)
miha--
Guest




Re: Vse je Eno
Reply #30 - 17.11.2004 at 01:22:04
 
universe.....hmm..
universe.....

uni-verse

vse skp je ena lepa pesmca..Smiley

sicer "vse je eno" po moje nekak ni misleno dobesedno..
nekak se da predstavlat vzporednico z clovekom..
clovek ma recimo celice, tko k ma vesolje zvezde, al pa ljudi, kar ga pac sestavlja...in tko vse celice nekak sestavljajo ENO celoto cloveka, tko smo mi vsi del nekega vecjega bitja, ki mu "lahko" recemo bog..  
bog ne more vplivat direktno na ljudi ,kukr clovk ne more vplivat na kaj se dogaja v celicah.. so pa neki "mehanizmi" v vesolju, ki delujejo, tko k v cloveku deluje recimo obrambni mehanizem ,itd...
pod mehanizme je misljeno tako fizicne, kot  metafizicne
"zakone"
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Vse je Eno
Reply #31 - 17.11.2004 at 15:05:41
 
Vsi izviramo iz istega kolesa, reke Življenja.

Kolektivna zavest pa je tisto, kar nas povezuje na poti v neskončnost.
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #32 - 04.01.2005 at 23:44:16
 
POLJE
Po sledeh nevidnih sil v vesolju

Uvod
Nova revolucija

Danes smo na pragu nove revolucije - revolucije, ki je tako drzna in globoka kot Einsteinovo odkritje relativnosti. V samem vrhu znanosti se rojevajo nove predstave, ki izpodbijajo vsa prepričanja o delovanju našega sveta in nas samih. Nova odkritja dokazujejo, kar je vedno govorila religija: da smo ljudje veliko več kot le kup mesa in kosti. Nova znanost odgovarja na vprašanja, ki so več sto let mučila znanstvenike, v globljem smislu pa je to znanost o čudežnem.

Ugledni znanstveniki in raziskovalci z vsega sveta in z različnih znanstvenih disciplin že desetletja izvajajo dobro zastavljene poskuse, katerih rezultati oporekajo uveljavljeni biologiji in fiziki. Vse te raziskave nam kot celota dajejo obilo podatkov o osrednji urejujoči sili, ki upravlja naša telesa in ostalo vesolje.

Njihova odkritja so resnično osupljiva. Na najbolj elementarni ravni človek ni kemična reakcija, temveč energetski naboj. Človek in vsaka živa stvar je skupek energije v polju energije, povezan z vsemi drugimi stvarmi na svetu. To pulzirajoče energijsko polje je osrednji dinamo naše biti in zavesti, alfa in omega našega obstoja.

Naše telo v odnosu do vesolja ne pozna dvojnosti "jaz" in "nejaz", saj ju povezuje bazično energijsko polje. Polje vpliva na najvišje funkcije našega uma in je vir informacij, ki določa rast naših teles. Polje so naši možgani, je naše srce in naš spomin, je izvorni načrt sveta za vse čase. Polje, ne bakterije ali geni, je sila, od katere je navsezadnje odvisno, ali smo zdravi ali bolni, in s katero se moramo povezati, da bi ozdraveli. Pripojeni smo, zvezani in nerazdružljivi od našega sveta; naša edina temeljna resnica je naša povezanost z njim. "Polje," kot se je enkrat jedrnato izrazil Einstain, "je edina stvarnost."

...

Več raziskovalcev je zopet začelo razmišljati o nekaterih enačbah, ki so jih iz kvantne fizike praviloma izpuščali. Te enačbe so opredeljevale tako imenovano polje ničte točke - morje mikroskopskih vibracij v prostoru med stvarmi. Če polje ničte točke vključimo v našo predstavo o najbolj temeljni naravi materije, so ugotavljali, potem je sama osnova našega vesolja valujoče morje energije, eno samo veliko kvantno polje. Če to drži, potem je vse povezano z vsem ostalim, kot nekakšna nevidna mreža.

Ugotovili so tudi, da smo vsi iz istega osnovnega materiala. Na naši najbolj temeljni ravni smo živa bitja, vključno z ljudmi, skupki kvantne energije, ki nenehno izmenjujejo informacije s tem neizčrpnim morjem energije. Žive stvari oddajajo šibko sevanje, kar je ključni vidik bioloških procesov. Prek informacijske izmenjave na kvantni ravni pridejo potrebne informacije za vse življenjske procese, od medcelične komunikacije do izjemno obsežnih procesov reguliranja DNK. Izkazalo se je, da skladno s kvantnimi procesi deluje celo človekov um, ki naj bi bil povsem zunaj zakonov materije. Misli, občutki in vse druge višje kognitivne funkcije so povezane s kvantnimi informacijami, ki sočasno pulzirajo skozi naše možgane in telo. Naše zaznavanje je posedica součinkovanja med podatomskimi delci naših možganov in morjem kvantne energije. Ljudje dobesedno utripamo z našim svetom.

Dokazali so tudi, da smo na bazični ravni vsi povezani med seboj in s svetom. Eksperimentalno so pokazali, da utegne obstajati življenjska sila, ki preveva celotno vesolje - ki jo nekateri imenujejo kolektivna zavest, teologi pa sveti Duh.
...

Njihovo videnje je za razliko od newtonovskega ali darwinističnega nazora, življenju zopet dalo vrednost. Nove predstave z njihovimi implikacijami reda in nadzora nam lahko podarijo večjo moč. Človek ni zgolj slučajen proizvod narave. Naš svet ima svoj smisel in temelji na enotnosti, vsakdo pa ima v njem svoje mesto in pomembno besedo. Naša dejanja in misli sploh niso nepomembna, temveč so celo ključna pri ustvarjanju našega sveta. Človek ni več ločen od drugega človeka. Koncept "mi"in "oni" je presežen.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Solange
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5

Re: Vse je Eno
Reply #33 - 15.04.2007 at 17:18:49
 
Všeč mi je tale pogovor, pa čeprav iz časovne razdalje treh let.Devi lepo piše, Strawin zanimivo doživlja in Gape ve marsikaj!
Moja izkušnja: Zbolela sem. Niso me zdravili pravilno, ker je bila diagnoza napačna. Nato končno prava: pljučnica. Preden sem dobila prava zdravila se je moj um nekam skril. Duh pa je blodil. Ja seveda je šel naravnost domov. Z vrha sem gledala samo sebe v beli tančici poleg belih stebrov(bila sem neizrekljivo lepa), okoli pa veliki beli lonci z rdečimi vrtnicami. Bila sem samo jaz. Sama. Že od nekdaj sama samcata in tako lep je bilo. Neskončno edina v vsem. Brez trpljenja. Brez lepih in grdih občutko. Neizrecljivo srečna. Če je to sploh prava beseda? Svobodna. Vse. Vse kar je, sem bila. Samo nekaj sem začutila res človeškega: malce dolgočasja. Zanimovo kajne?
To sem napisala na kratko. Lahko bi opisovala ure, ampak bistvo je to: da sem jaz BOG- BOGINJA (ni delitve na spol).
Kasneje sem še premišljevala o tem in z lahkoto spoznala, da smo to mi vsi. Jaz, si ti. Jaz, smo vsi, ki smo tu na svetu. Če tebe boli, boli mene. Če si ti vesel, sem tudi jaz. To so naši skupni občutki v tem relativnem svetu. Če tebe ranim, bom jaz bolj trpela, kot ti. Zato se trudim, da ne delam stvari, za katere bi mi bilo žal. Za to potrebujem kompas. Če veš, da si božji/a in edini/a, potem ne narediš nič. Lahko le tolažiš, lahko le širiš mir in ljubezen, lahko le zdržiš, da ne planeš v jok nad vsem nelepim, kar se dogaja v tem relativnem svetu. Pa saj bo minilo! Ljubezen pokažeš tako, da ne prizadeneš ljudi okoli sebe, pa čeprav bi jih rad, ker so te ranili v svoji nespametnosti. Nekateri te bodo, a to je le film, ki se vrti. Podobe pridejo in izginejo. Ti ostajaš isti. Božanski duh. S kancem dogočasja.
Sledi pa teorija po tem izkustvu. Biblijo vsi bolj ali manj poznamo in zgodbe. lahko potegnem vzporednico: V nebesih je BOG (jaz, ti, on, ona, eno) in potem se rodiš, trpiš vročino, lakoto vsake 4 ure (moraš jesti, če ne boli), "udarce usode", zoprne prijatle, zateženega profesorja ..., si kot JEZUS (v svetu dvojnosti), razdvojen na Miho, Barbko, Marijo, Leo, Francla ... Nato greš nazaj. Očiščen. Tudi če bi vse življenje "grešila" (pa ne mislim na sex), bi se očistila zadnji trenutek in vstopila med bele stebre. A to ne pomeni, da lahko delam karkoli mi je po volji. Prav tu je zanka. Toliko spomina nam le ostane, da nam lepi, čisti občutki ne dopuščajo krutosti oz. nesočutja. Bog odpušča vse. Če bi ljudje to vedeli, bi imeli več razumevanja do drugih ljudi.Za to pa moraš dobro poznati samega sebe, svoje bistvo, ki je božansko. Enkratno in večno. Čisto.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #34 - 15.04.2007 at 23:39:12
 
lepo povedano Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #35 - 19.11.2007 at 23:54:46
 
Eckhart Tolle, not reacting to content, www.soundstrue.com
http://www.youtube.com/watch?v=UPg9DnMP2D4&feature=related

kako ga je lepo videt pa slisat Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #36 - 19.03.2009 at 17:20:27
 
Quote:
Svobodna volja, že samo ime svoboda pove, da ni nobenih omejitev. Dokler ima nekaj vpliv, pomeni, da ni svobode. Svoboda pomeni, biti prost izbire in odločitev. Ne muči te izbira in s tem potem neke odločitve. Si prost tega. Tudi moč, te ne omamlja, jo poznaš in si je prost. Svoboda pomeni spoznanje celosti in s tem prostost.

Lp,Igor
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vse je Eno
Reply #37 - 19.03.2009 at 18:26:26
 
Devi wrote on 04.01.2005 at 23:44:16:
POLJE
Po sledeh nevidnih sil v vesolju

Uvod
Nova revolucija

Danes smo na pragu nove revolucije - revolucije, ki je tako drzna in globoka kot Einsteinovo odkritje relativnosti. V samem vrhu znanosti se rojevajo nove predstave, ki izpodbijajo vsa prepričanja o delovanju našega sveta in nas samih. Nova odkritja dokazujejo, kar je vedno govorila religija: da smo ljudje veliko več kot le kup mesa in kosti. Nova znanost odgovarja na vprašanja, ki so več sto let mučila znanstvenike, v globljem smislu pa je to znanost o čudežnem.

Ugledni znanstveniki in raziskovalci z vsega sveta in z različnih znanstvenih disciplin že desetletja izvajajo dobro zastavljene poskuse, katerih rezultati oporekajo uveljavljeni biologiji in fiziki. Vse te raziskave nam kot celota dajejo obilo podatkov o osrednji urejujoči sili, ki upravlja naša telesa in ostalo vesolje.

Njihova odkritja so resnično osupljiva. Na najbolj elementarni ravni človek ni kemična reakcija, temveč energetski naboj. Človek in vsaka živa stvar je skupek energije v polju energije, povezan z vsemi drugimi stvarmi na svetu. To pulzirajoče energijsko polje je osrednji dinamo naše biti in zavesti, alfa in omega našega obstoja.

Naše telo v odnosu do vesolja ne pozna dvojnosti "jaz" in "nejaz", saj ju povezuje bazično energijsko polje. Polje vpliva na najvišje funkcije našega uma in je vir informacij, ki določa rast naših teles. Polje so naši možgani, je naše srce in naš spomin, je izvorni načrt sveta za vse čase. Polje, ne bakterije ali geni, je sila, od katere je navsezadnje odvisno, ali smo zdravi ali bolni, in s katero se moramo povezati, da bi ozdraveli. Pripojeni smo, zvezani in nerazdružljivi od našega sveta; naša edina temeljna resnica je naša povezanost z njim. "Polje," kot se je enkrat jedrnato izrazil Einstain, "je edina stvarnost."

...

Več raziskovalcev je zopet začelo razmišljati o nekaterih enačbah, ki so jih iz kvantne fizike praviloma izpuščali. Te enačbe so opredeljevale tako imenovano polje ničte točke - morje mikroskopskih vibracij v prostoru med stvarmi. Če polje ničte točke vključimo v našo predstavo o najbolj temeljni naravi materije, so ugotavljali, potem je sama osnova našega vesolja valujoče morje energije, eno samo veliko kvantno polje. Če to drži, potem je vse povezano z vsem ostalim, kot nekakšna nevidna mreža.

Ugotovili so tudi, da smo vsi iz istega osnovnega materiala. Na naši najbolj temeljni ravni smo živa bitja, vključno z ljudmi, skupki kvantne energije, ki nenehno izmenjujejo informacije s tem neizčrpnim morjem energije. Žive stvari oddajajo šibko sevanje, kar je ključni vidik bioloških procesov. Prek informacijske izmenjave na kvantni ravni pridejo potrebne informacije za vse življenjske procese, od medcelične komunikacije do izjemno obsežnih procesov reguliranja DNK. Izkazalo se je, da skladno s kvantnimi procesi deluje celo človekov um, ki naj bi bil povsem zunaj zakonov materije. Misli, občutki in vse druge višje kognitivne funkcije so povezane s kvantnimi informacijami, ki sočasno pulzirajo skozi naše možgane in telo. Naše zaznavanje je posedica součinkovanja med podatomskimi delci naših možganov in morjem kvantne energije. Ljudje dobesedno utripamo z našim svetom.

Dokazali so tudi, da smo na bazični ravni vsi povezani med seboj in s svetom. Eksperimentalno so pokazali, da utegne obstajati življenjska sila, ki preveva celotno vesolje - ki jo nekateri imenujejo kolektivna zavest, teologi pa sveti Duh.
...

Njihovo videnje je za razliko od newtonovskega ali darwinističnega nazora, življenju zopet dalo vrednost. Nove predstave z njihovimi implikacijami reda in nadzora nam lahko podarijo večjo moč. Človek ni zgolj slučajen proizvod narave. Naš svet ima svoj smisel in temelji na enotnosti, vsakdo pa ima v njem svoje mesto in pomembno besedo. Naša dejanja in misli sploh niso nepomembna, temveč so celo ključna pri ustvarjanju našega sveta. Človek ni več ločen od drugega človeka. Koncept "mi"in "oni" je presežen.


Tukaj je veliko resnice je pa zadeva še vedno nedorečena.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #38 - 19.03.2009 at 19:53:16
 
Devi wrote on 19.03.2009 at 17:20:27:
Quote:
Svobodna volja, že samo ime svoboda pove, da ni nobenih omejitev. Dokler ima nekaj vpliv, pomeni, da ni svobode. Svoboda pomeni, biti prost izbire in odločitev. Ne muči te izbira in s tem potem neke odločitve. Si prost tega. Tudi moč, te ne omamlja, jo poznaš in si je prost. Svoboda pomeni spoznanje celosti in s tem prostost.

Lp,Igor

Vidim, da razumeš napisano. Lahko rečem, da jih malo razume. Zanimivo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vse je Eno
Reply #39 - 19.03.2009 at 20:23:53
 
Quote:
Devi wrote on 19.03.2009 at 17:20:27:
Quote:
Svobodna volja, že samo ime svoboda pove, da ni nobenih omejitev. Dokler ima nekaj vpliv, pomeni, da ni svobode. Svoboda pomeni, biti prost izbire in odločitev. Ne muči te izbira in s tem potem neke odločitve. Si prost tega. Tudi moč, te ne omamlja, jo poznaš in si je prost. Svoboda pomeni spoznanje celosti in s tem prostost.

Lp,Igor

Vidim, da razumeš napisano. Lahko rečem, da jih malo razume. Zanimivo.

Lp,Igor


Vidim da se moram oglasiti.

Če svoboda pomeni spoznanje celosti in s tem prostost.
SE jaz sam okličem za Ali Babo!!!!!

SAMOSpoznanje je najprej """""samoodgovornost""""" ki vključuje tvojo svobodno voljo v smer ""odgovornega delovanja """do življenja,ali pa možnost da se temu delovanju v prid življenja- zavestno in z svobodno voljo odrečeš brez kakršnih pogojevanj po komer koli.

Odgovori mi ,ali se neandertalec bolj ali manj svobodno odloča kot ti?

Da bi vi večini sploh razumeli svobodno voljo morate biti pripravljeni
tudi sprejemati posledice tega izražanja svoje svobodne volje.Tega večina tu ne dojema in noče sprejeti ker je lažje bit neodgovoren-

Vzrok je uresničevanje svobodne volje----- posledica pa ne izraža vedno naše svobodne volje,hotenja-zato ker je bila naša svobodna volja napačno izrabljena uporabljena po nas samih.

Dojemte ne se se slepit sami sebe,da ste ptički na veji nikomur odgovorni-odgovorni ste vesoljnemu življenju,ker ste večno-sedaj varuhi življenja to morate šele spoznati in doumeti.

Daj Igor nehaj se slepiti  frazami ,ki ne vzdržijo naše večno-sedanje vesoljne življenjske realnosti.

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #40 - 19.03.2009 at 21:05:33
 
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 20:23:53:
Svoboda pomeni spoznanje celosti in s tem prostost.

Quote:
Če svoboda pomeni spoznanje celosti in s tem prostost.
SE jaz sam okličem za Ali Babo!!!!!

SAMOSpoznanje je najprej """""samoodgovornost""""" ki vključuje tvojo svobodno voljo v smer ""odgovornega delovanja """do življenja,ali pa možnost da se temu delovanju v prid življenja- zavestno in z svobodno voljo odrečeš brez kakršnih pogojevanj po komer koli.

V bistvu stavek samo obrneš.
Spoznanje celosti pomeni svobodo. Spoznanje vključuje popolno samoodgovornost, ker ko nekaj veš, se ne moreš obnašat drugače. S tem svobodna volja odpade. oz, edina svobodna volja, ki je tukaj še prisotna je volja po vzdrževanju tega spoznanja.
oz tako si jaz to predstavljam..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #41 - 19.03.2009 at 21:27:52
 
Skratka, od svobodne volje ostane svoboda.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vse je Eno
Reply #42 - 20.03.2009 at 00:42:47
 
svoboda je nice ...

svoboda od ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #43 - 20.03.2009 at 01:07:58
 
gape wrote on 20.03.2009 at 00:42:47:
svoboda je nice ...

svoboda od ...

izbire

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Vse je Eno
Reply #44 - 20.03.2009 at 10:30:20
 
Hmm, kaj pa če spoznamo, da sta v bistvu obe izbiri, tako za in proti nečemu, v bistvu pot vstran? Na levo ali pa na desno, nikoli pa direktno v sredino ...
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7