Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 64819 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #15 - 26.08.2004 at 14:51:06
 
gape wrote on 26.08.2004 at 00:17:22:
In v nas ni več kančka strahu - zato nam je vseeno. Dokler pa nas je strah, da ne bomo mogli preživeti sami ali pa ne vemo, kam bi s svojimi silnimi strastmi, smo še daleč od čistosti. Drugače rečeno, dokler potrebujemo drugo bitje, nismo svobodni. Ravno to pa je cilj.

ta cilj je prehodne narave. tud ce ga dosezes bos padu dol iz njega nazaj v materialni ego, ce ne sprejmes svoje izvorne identiteta/ega, tj. vecnega sluge Boga.

poznam osebno eno osebo, ki je dosegla tisto kar si ti zgori oznacu za "cilj" (in iz njega padla) in poznam osebno ene par oseb ki so sli onkraj tega "cilja" in dosegl svojo spiritualno identiteto.

tist cilj ki ga ti opisujes je le zacasna odstranitev trpljenja. ne da nobenega trajnega cistega pozitivnega zadovoljstva/ekstaze po katerem hrepeni nasa najcistejsa bit.

ampak najbrz bos to lahko razumel/zaznal sele cez neki casa.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #16 - 26.08.2004 at 14:54:57
 
mene pa neki bega ....

ali vi tule dojemate enost kot sistem, ki je sestavljen iz podsistemov, ki imajo možnost sovplivanja

ali je tu pri vas enost enako kot popolna homogenost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #17 - 26.08.2004 at 15:06:26
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 14:54:57:
mene pa neki bega ....

ali vi tule dojemate enost kot sistem, ki je sestavljen iz podsistemov, ki imajo možnost sovplivanja

ali je tu pri vas enost enako kot popolna homogenost?

zelo dobr vprasanje... tud jaz bi rad to izvedu od devi, gapeta, marjane, littlestar, tituda itd.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #18 - 26.08.2004 at 15:12:12
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 07:55:10:
Stroka poimenuje fragmentacijo ega - "psihoza".

Klinc pa taka stroka.

(jest bi vsakega strokovnjaka za fragmentacijo ega v sobo z enim akutnim psihotikom za tam 48 ur, da bi lahko to fragmentacijo preučeval v živo, me prav zanima, kako bi to vplivalo na razvoj stroke).

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #19 - 26.08.2004 at 15:21:55
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 14:54:57:
mene pa neki bega ....

ali vi tule dojemate enost kot sistem, ki je sestavljen iz podsistemov, ki imajo možnost sovplivanja

ali je tu pri vas enost enako kot popolna homogenost?


Saj pa homogenost vse to vsebuje, kar si v prvem odstavku opisala? Jaz si vesolje (enost) predstavljam kot popoln red, četudi ga mi dojemamo kot kaos, kar je neiozigobno, da je red lahko sploh spoznan, ker konstatno ne zmoremo pogleda od zunaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #20 - 26.08.2004 at 15:25:21
 
Quote:
Saj pa homogenost vse to vsebuje, kar si v prvem odstavku opisala? Jaz si vesolje (enost) predstavljam kot popoln red, četudi ga mi dojemamo kot kaos, kar je neiozigobno, da je red lahko sploh spoznan, ker konstatno ne zmoremo pogleda od zunaj.

Lahko bi si ga pa tudi kot popoln kaos, v katerem bi bilo vsako iskanje reda zahajanje v dvojnost Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #21 - 26.08.2004 at 16:17:03
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 14:54:57:
ali vi tule dojemate enost kot sistem, ki je sestavljen iz podsistemov, ki imajo možnost sovplivanja

ali je tu pri vas enost enako kot popolna homogenost?

jest si jo predstavljam kot oboje hkrati Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #22 - 26.08.2004 at 16:50:30
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 14:54:57:
mene pa neki bega ....

ali vi tule dojemate enost kot sistem, ki je sestavljen iz podsistemov, ki imajo možnost sovplivanja

ali je tu pri vas enost enako kot popolna homogenost?



ko me je ravno mgd pocukal  Grin

zame je enost Vse Kar Je... Polje
mi smo znotraj tega individualni, edinstveni izrazi (Boga)

ne samo da imamo možnost sovplivanja ...
medsebojno vplivanje je itak vgrajeno po defaultu
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #23 - 26.08.2004 at 17:56:16
 
m wrote on 26.08.2004 at 16:50:30:
zame je enost Vse Kar Je... Polje
mi smo znotraj tega individualni, edinstveni izrazi (Boga)

Psihiatrična bolnišnica v Polju?   ??? Wink  Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #24 - 27.08.2004 at 09:22:59
 
m wrote on 26.08.2004 at 16:50:30:
zame je enost Vse Kar Je... Polje
mi smo znotraj tega individualni, edinstveni izrazi (Boga)

ne samo da imamo možnost sovplivanja ...
medsebojno vplivanje je itak vgrajeno po defaultu

smisel/namen tega Polja te enosti (kot si jo ti predstavljas) pa je?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #25 - 27.08.2004 at 14:03:20
 
vse je eno...ker drgač ne more bit, vsi in vse smo prepleteni med seboj, od vedno, za vedno....

smisel življenja je življenje....verjetn ti namiguješ na večno bivanje na najvišji stopnji vsega kar je....
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Vse je Eno
Reply #26 - 27.08.2004 at 14:09:52
 
Petra. wrote on 27.08.2004 at 14:03:20:
vse je eno...ker drgač ne more bit, vsi in vse smo prepleteni med seboj, od vedno, za vedno....

od kje ti to ves?

in ce bi recmo kdo drug tud to hotu spoznat, kaj bi mogu po tvoje narest, da bi prsu do tega spoznanja, ki bi mu potrdil to kar si napisala?

Quote:
smisel življenja je življenje....verjetn ti namiguješ na večno bivanje na najvišji stopnji vsega kar je....

spet smo na obstoju sam za to da obstajas. to se men zdi mal dolgocasno in ne kej prevec izpolnjujoce. a teb se to zdi kako drgac?

vecno bivanje na najvisji stopnji moznega bivanja za nas, ziva bitja, je sluzenje Bogu v popolni predanosti.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #27 - 27.08.2004 at 15:19:46
 
Madan Gopal Das wrote on 27.08.2004 at 14:09:52:
in ce bi recmo kdo drug tud to hotu spoznat, kaj bi mogu po tvoje narest, da bi prsu do tega spoznanja, ki bi mu potrdil to kar si napisala?

nič ne bi rabil narest, sam poslušat bi se moral pozorno. to veš al pa ne veš. če ne veš, nima smisla zgubljat časa, če veš, pa tak veš in ga tud ni treba.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #28 - 27.08.2004 at 19:04:19
 
smisel enosti
če ma smisel, je to ta, da vse ostale naše smisle dela nesmiselne

Da je Vse Eno je pa neki, v kar jest ful verjamem; pa hvala, ker je vse eno :--
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vse je Eno
Reply #29 - 02.11.2004 at 18:38:16
 
James Twyman: Poslanci luči

"Sanjajoči um lahko ustvari katerikoli svet si zaželi, a ga ne more uresničiti. Lahko ustvari cele svetove, ki delujejo po povsem različnih zakonih, ko pa se um zbudi, ugotovi, da se resničnost ne bo nikoli spremenila. Vse je enako kot je bilo pred sanjami. In tako je s fizičnim svetom. Ko je čas, da budilka zvoni, se to zgodi. Vstaneš, si umiješ zobe in greš v dan. In nikoli ne pomisliš, da so bile sanje resnične. Čas je, da budilka zvoni, Jimmy. Prebujenje človeštva v njegovo božansko naravo je skoraj tukaj. Tvoja naloga je, da to olajšaš. Razumeš?"

"In kaj je resnica? Preprosto tole: Človeštvo je izbralo svojo lastno izolacijo, si naprtilo svoje lastno izgnanstvo. Bolečina, trpljenje in osamljenost sveta se rodijo iz misli, da je človeštvo lahko ločeno od Boga ali stvarstva ali kakorkoli že hočeš poimenovati Božansko. A naj ti povem še enkrat, to je le misel, poskus narediti mogoče, kar je nemogoče.
Človeštvo je sestavilo to nesrečno 'Deklaracijo neodvisnosti'. S tem se je izoliralo od svojega izvora. Ta iluzija je prinesla trpljenje, bolečino in smrt. Toda človeštvo je pozabilo, da je izolacijo svobodno izbralo. Ker ima moč svobodne volje, je sposobno izkusiti vse, kar si zaželi. Ne more pa uresničiti nemogočega in ločitev od izvora je nemogoča. Naredi lahko le, da se nam to zdi resnično."


"Kaj pa ima telo opraviti z opuščanjem strahu?" sem vprašal.
"Bojiš se zato, ker misliš, da si lahko napaden. Samo telo je tisto, ki je ogroženo. Ego uporablja telo, da dokaže, da si od drugih ločeno bitje, ki je ranljivo in ki ga je z lahkoto možno obvladati. Ko se zaveš svojega naravnega stanja oziroma duha, se zaveš, da to ni res. Ne moreš biti napaden, ker nisi od ničesar ločen. Zato se ti ni treba ničesar bati. Zunaj tebe ni ničesar, kar bi se dalo napasti, kar bi lahko napadlo ali prizadelo resničnega tebe. Bojiš se zato, ker si pozabil to dejstvo. Enačil si se s svojim telesom namesto z duhom. Namen opuščanja strahu je, da se spomniš svoje osnovne biti in duhovne povezave z vsem stvarstvom.
Ko se človek povezuje s svetom teles in oblik, se na žalost ta cilj zdi zelo oddaljen. Človeštvo potrebuje drugačna sredstva ali vaje, da se spomni resnice in se ponovno identificira. Se spomniš, ko sem rekel, da strah ni nič drugega kot ovira tvoji izkušnji ljubezni. Tvoja naloga je pomagati ljudem prepoznati te blokade, zato da se bodo lahko spomnili, kdo v resnici so. To lahko narediš na dva načina. Prvi je, da prepoznaš strah. Vsak trenutek in situacijo, v kateri se strah pojavi, in nato uporabiš ustrezen način oziroma tehniko, da ga razpršiš. Težava pri tej metodi pa je v tem, da gre veliko časa za prepoznavanje vsake misli strahu, ki preži v vsakem temnem kotičku našega uma.
Drugi način je, da sprostimo osnovo strahu ali z drugimi besedami svojo prvo zastrašujočo misel. To je misel, na katero se veže vsaka nadaljna zastrašujoča misel. Prva označi začetek iluzije, ki je osnova iluzornega sistema misli, ki vpliva in nadzoruje naše zaznavanje sveta sebe, vsakega brata in sestre in Boga. Dobro poslušaj, Jimmy, kajti to je ključ do opuščanja strahu. Prva strah zbujajoča neresnična in iluzorna misel, na kateri sloni vsaka druga misel, je preprosto ta: ločen si od Boga. Ko se človek vidi ločenega od Boga, s tem ustvari svet, v katerem je ločen in ogrožen od prav vsega. Pa vendar, če je osnova strahu napačna, je enako napačna vsaka misel, ki je izšla iz te osnove. Odstrani to prepričanje in vse ostalo so drobtinice. Vsaka zgradba ima temeljni kamen. Če ga odstranimo, nima na čem stati. Nobene potrebe ni, da bi odstranjeval vse zidake, ki obkrožajo zastrašujoča prepričanja. Preprosto opusti misel, da si ločen od Boga in sanje o ločenosti se končajo same od sebe."
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7