Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 24 25 26 27 28 
(Read 82318 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Posilstvo
Reply #375 - 16.08.2004 at 14:18:20
 
sinjeoka wrote on 16.08.2004 at 10:17:22:
zato, ke je bilo to vprašanje mišljeno, kdaj si ti kot svetovalka ustvariš mnenje, da je bilo posilstvo sprovocirano in je zato razumljivo, da žrtev upravičeno nosi svoj del krivde.

Jaz tukaj poskušam s teboj debatirat kot s človekom, ki se z neko osebno distanco ukvarja z žrtvami.

Zato mene zanima mnenje Miške-svetovalke, ne pa kaj konkretno ti ta ali ona žrtev pove... zgodb sem srečala že nešteto, zato poznam precej "opravičil" zakaj je storilec to storil žrtvi.

toda mene je zanimalo kaj TI misliš in  ne kaj ti je bilo povedanega.

Hehe… pa saj se mi vse skupaj res že smešno zdi… sem ti namreč tudi v tem smislu odgovorila:


Miska wrote on 14.08.2004 at 08:41:38:
Kar se pa občutkov krivde tiče, pa… težko vprašanje si mi postavila, Sinjeoka. In ti spet žal ne morem odgovorit. Vsaj na splošno ne. Ker spet žal ni enega odgovora, ki bi veljal za vse žrtve. In so ti občutki krivde tudi odvisni od tistega, ki jih spolno zlorablja (od očeta, recimo). Ti pa lahko povem del neke zgodbe. Tudi tokrat resnične. O občutku krivde…

ampak kaj, ko ti tega nočeš videti…

Drugače pa, Sinjeoka – teoretizirat in debatirat nekaj na splošno je res lahko. V praksi pa se primer razlikuje od primera in nekaj govorit kar na splošno… nak, tega niti ne želim početi… lahko pa se pogovarjava o konkretnih primerih, pa še takrat te bom kar precej spraševala o tistem primeru, preden si bom sploh ustvarila kakšno svojo sliko… in si sploh dovolila reči, kaj po pojem mnenju je to ali to…

In kaj konkretno mi neka žrtev pove, je zame v bistvu celo zelo dobra iztočnica za debatirat o tem … mar nisi celo sama zase rekla, da si bolj praktik kot teoretik? Wink

In itak ti vseskozi govorim, kaj JAZ mislim… Kar ni moje mnenje, citiram in povem, čigavo mnenje je tisto…

***

Ma, si mi res prav zanimiva:

Miska wrote on 14.08.2004 at 08:41:38:
… Sem sicer že ugotovila, da hočeš imeti ti vedno zadnjo besedo in ti jo z veseljem pustim, če odgovarjaš samo še zato…


sinjeoka wrote on 14.08.2004 at 12:30:54:
jaz se iz tega dialoga umikam

Hehe… je težko ne imet zadnje besede? Wink Grin

In če tipkaš samo še zato – evo ti je… izvoli zadnjo besedo, draga Sinjeoka…

Pa uživaj! Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #376 - 16.08.2004 at 14:53:39
 
Miska wrote on 16.08.2004 at 14:18:20:
Hehe… pa saj se mi vse skupaj res že smešno zdi… sem ti namreč tudi v tem smislu odgovorila:


ampak kaj, ko ti tega nočeš videti…

Drugače pa, Sinjeoka – teoretizirat in debatirat nekaj na splošno je res lahko. V praksi pa se primer razlikuje od primera in nekaj govorit kar na splošno… nak, tega niti ne želim početi… lahko pa se pogovarjava o konkretnih primerih, pa še takrat te bom kar precej spraševala o tistem primeru, preden si bom sploh ustvarila kakšno svojo sliko… in si sploh dovolila reči, kaj po pojem mnenju je to ali to…

In kaj konkretno mi neka žrtev pove, je zame v bistvu celo zelo dobra iztočnica za debatirat o tem … mar nisi celo sama zase rekla, da si bolj praktik kot teoretik? Wink

In itak ti vseskozi govorim, kaj JAZ mislim… Kar ni moje mnenje, citiram in povem, čigavo mnenje je tisto…

***

Ma, si mi res prav zanimiva:


Hehe… je težko ne imet zadnje besede? Wink Grin

In če tipkaš samo še zato – evo ti je… izvoli zadnjo besedo, draga Sinjeoka…

Pa uživaj! Smiley


najprej mi rečeš, da ti skušam neko misel obesit, da to definitivno ni tvoje mnenje, ampak mnenje/dojemanje/doživljanje žrtve iz zgodbe ...

ko te vprašam, da me zanima kako se ti kot oseba, ki je nevpletena, da ne rečem strokovno usposobljenam, na to odzivaš, dobim spet isti odgovor...da se ne da generalizirat ....

in kdo od tebe zahteva generalizacijo , lahko poveš tudi primer, ki se je tebi zdel opravičljiv...

jaz za enkrat še nisem naletela na primer, ko bi lahko otroku pripisala "provociranje" agresorja (zato je to tako generalizacija, kot case by case statement) in posledično odgovornost za dejanje

seveda, pa ni nikjer rečeno, da se mi to nekega dne ne bo zgodilo

...in sem odprta tudi za kak tvoj predlog ...

torej, daj prosim se izjani, ali je oče deklico, ki jwe ubila bratca kaznoval prav, in/ali je deklica, ki je pri 5 letih (domnevam, da ne v nudističnem kampu) naga skakala na okoli, kriva, za to, kar se ji je zgodilo ....


zadnja beseda ... mah ... če ti še ni jasno, da jaz nisem edina, ki se gre igro moči ... za to sta zmeraj potrebna dva ...(teorija spora)

...lahko mi opravičiš z mojo karmo, ali pa slabimi odnosi v družini, ali pa konflikti s sošolci ... whatever ... jaz za svojimi besedami še zmeraj stojim ...






Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Posilstvo
Reply #377 - 16.08.2004 at 15:01:41
 
sinjeoka wrote on 13.08.2004 at 20:24:43:
... a mi ti lahko razložiš kako zgleda pogovor na teoretičnem nivoju, ne da bi ga poskusil izvesti tudi praktično  ???

čak, da se s titudom spustiva spet v kakšno debato ... bo demonstracija v živo  Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Posilstvo
Reply #378 - 16.08.2004 at 15:07:42
 
Quote:
čak, da se s titudom spustiva spet v kakšno debato ... bo demonstracija v živo  Tongue

bp



He he...
Mi je všeč, ko si tud sebe kdaj "sposodiš". Wink
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #379 - 16.08.2004 at 15:14:19
 
Quote:
čak, da se s titudom spustiva spet v kakšno debato ... bo demonstracija v živo  Tongue

bp

upam, da bo takrat zadeva že delovala na "ignore" Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Posilstvo
Reply #380 - 16.08.2004 at 15:59:01
 
Lilith wrote on 16.08.2004 at 15:07:42:
He he...
Mi je všeč, ko si tud sebe kdaj "sposodiš". Wink

Lilith,

Kaj boš zdaj še ti priznala, da imaš na področju posilstev že kar dolgo prakso, podobno kot sinjeoka?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Posilstvo
Reply #381 - 16.08.2004 at 16:02:41
 
Quote:
Lilith,

Kaj boš zdaj še ti priznala, da imaš na področju posilstev že kar dolgo prakso, podobno kot sinjeoka?

bp


Kaj ko bi midva kar ostala pri tem, da si ti do nadaljnjega sebe "sposojaš"? Trenutno imam preveč dela z drugimi mentalnimi projekti, da bi imela čas še jeziti se nate. Tongue
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Posilstvo
Reply #382 - 22.08.2004 at 21:42:17
 
Vsak posiljevalec si zasluži šus v čelo, ker tak človek mora biti hujši kot kaka zverina in si ne zasluži, da mu sploh pravimo človek, če že ne dobi milostnega strela, je pa pomembno, da ga vsaj onesposobijo in dobi dosmrtno ječo z garaškim prisilnim delom, kateri prihranki bi morali iti v fond žrtvam zlorabljenih.

Miška, oprosti, ampak imaš zelo čudne poglede na svet, ko celo zagovarjaš to ničvredno drhal, ne vem, kaako to ?.... Saj ne rečem, da je bilo veliko tudi takih, ki so bili sami zlorabljeni, ampak za to ni opravičila, če so psihopati pač spadajo v zaprte ustanove A tipa (psihiatrična) ali B tipa (zapor)...   Angry

Miška, če malo pošpekuliram - mislim, da v večini primerov samo žrtve posiljevalcev zagovarjajo posiljevalce. Da bi ne krazumski človek jih celo jemal v bran ali se postavljal na njihovo stran, je zelo zelo ČUDNO. Torej?
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #383 - 22.08.2004 at 21:57:46
 
(brala samo zadnji post)

men se pa zdi, da bi blo najbolj kulj, če bi se lahko žrtev in posiljevalec soočila (za začetek najbrž nadzorovano) pa se pogovorila, vse, kr jima leži.. seveda po tem, ko bi vsak izmed njiju mislu da je na to pripavljen...


(fak, kolk asociacij namoj prejšnji post

Lahko noč, prosim  Smiley Grin )
Back to top
 
 
IP Logged
 
vedec
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 13

Re: Posilstvo
Reply #384 - 23.08.2004 at 11:11:28
 
exodus wrote on 22.08.2004 at 21:42:17:
Vsak posiljevalec si zasluži šus v čelo, ker tak človek mora biti hujši kot kaka zverina in si ne zasluži, da mu sploh pravimo človek, če že ne dobi milostnega strela, je pa pomembno, da ga vsaj onesposobijo in dobi dosmrtno ječo z garaškim prisilnim delom, kateri prihranki bi morali iti v fond žrtvam zlorabljenih.

Miška, oprosti, ampak imaš zelo čudne poglede na svet, ko celo zagovarjaš to ničvredno drhal, ne vem, kaako to ?.... Saj ne rečem, da je bilo veliko tudi takih, ki so bili sami zlorabljeni, ampak za to ni opravičila, če so psihopati pač spadajo v zaprte ustanove A tipa (psihiatrična) ali B tipa (zapor)...   Angry

Miška, če malo pošpekuliram - mislim, da v večini primerov samo žrtve posiljevalcev zagovarjajo posiljevalce. Da bi ne krazumski človek jih celo jemal v bran ali se postavljal na njihovo stran, je zelo zelo ČUDNO. Torej?
???



Ko preberem neki tazga, me srh po telesu preleti.

Zakaj ?

Prvo zato, ker v skoraj enem letu spremljanja foruma nisem zapazil, da bi bil Exodus sposoben nečesa tako nizkega.
Je nizek, samo na takšno raven se ne spušča kot se je spustil zdaj.

Pa poglejmo :

Pri spremljanju tega topika sem zapazil samo eno osebo, ki bi dajala takšnim ljudem " šus v bučo "

Zdaj je vprašanje ali je to ena in ista oseba ali ne ?

Verjetno ne, ker poznam be osebi osebno  Grin

Kako bi Exodus prišel na to misel " šus v glavo " ?

1. varianta : Exodus piše po naročilu te osebe ?

2. varianta : Exodus in ta oseba sta povezani nekako drugače ?

3. varianta : Exodus in ta oseba sta par in ta oseba mu daje inštrukcije kako pisati.

To bo.

Exodus in ......

Exodus, če nisi sposoben kljub velikemu psihološkemu pritisku nate s strani te osebe pisati s svojo glavo potem si psihološko plitka oseba.
Pomeni to, da si psihično labilna oseba in hitro padeš pod vpliv, posebno vpliv ženske, ki te nežno objame, te poljubi in ti morebiti raztegne nogice.
Pa je um zamegljen.

Na temu forumu, katerega spremljam kot gost že nekje okoli enega leta sem zapazil samo nekaj ljudi, ki so vredni spoštovanja, vsi ostali so na miselni ravni živali.

Vedec
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #385 - 23.08.2004 at 11:26:40
 

uh, kake provokativne izjave Grin

vedec wrote on 23.08.2004 at 11:11:28:
Na temu forumu, katerega spremljam kot gost že nekje okoli enega leta sem zapazil samo nekaj ljudi, ki so vredni spoštovanja, vsi ostali so na miselni ravni živali.

Vedec



me zanima... če si pripravljen naštet taprve...
če pa ne, pa vsaj, med katere spadam jaz  Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
vedec
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 13

Re: Posilstvo
Reply #386 - 23.08.2004 at 11:30:26
 
m wrote on 23.08.2004 at 11:26:40:
uh, kake provokativne izjave Grin



me zanima... če si pripravljen naštet taprve...
če pa ne, pa vsaj, med katere spadam jaz  Grin



Provokativne izjave ?

Prej, resnične.

Ti, osebno ti, spadaš med tiste, ki rade dajo nogice narazen Grin

Oceno zase boš dala sama. Tako, kot jo dajemo vsi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #387 - 23.08.2004 at 11:37:15
 
vedec wrote on 23.08.2004 at 11:30:26:
Ti, osebno ti, spadaš med tiste, ki rade dajo nogice narazen Grin




Aha, že tretji predalček? Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Posilstvo
Reply #388 - 23.08.2004 at 11:42:25
 
vedec wrote on 23.08.2004 at 11:30:26:
Ti, osebno ti, spadaš med tiste, ki rade dajo nogice narazen Grin

Takim izjavam na tem forumu ponavadi prilepijo nalepko projekcija. Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #389 - 23.08.2004 at 11:44:25
 
vedec wrote on 23.08.2004 at 11:30:26:
Oceno zase boš dala sama. Tako, kot jo dajemo vsi.




no med katere pa uvrščaš sebe?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 24 25 26 27 28