Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 28
(Read 82314 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Posilstvo
19.07.2004 at 19:53:10
 
sem misla nalimat tole v topik posilstvo, pa vidim, da ga še nimamo...

Odsecanje glave za pokušaj silovanja

Saudijska Arabija izvršila je smrtnu kaznu odrubljivanjem glave muškarcu koji je optužen za pokušaj silovanja. Adnan al-Šahrani, čija nacionalnost nije objavljena, bio je pijan kada je upao u kuću žene, udario je nekoliko puta nožem u vrat i zapretio da će ubiti i nju i decu ako se bude opirala. "Nije mogao da je siluje, jer se ona opirala. Priznao je da je to uradio, zato što je bio pijan", kaže se u saopštenju Ministarstva. Strogi šerijatski zakon, koji se primjenjuje u ovoj konzervativnoj kraljevini, predviđa smrtnu kaznu za ubistvo, silovanje i trgovinu drogom, obično odrubljivanjem glave. Ove godine ukupno devet lica pogubljeno je na ovaj način, a prošle godine 52. (Srna, Rojters)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Posilstvo
Reply #1 - 19.07.2004 at 20:01:38
 
Drugo si skoraj ne zaslužijo posiljevalci, čeprav ne delujem po principih zob za zob, oko za oko.... Ampak finta je v tem, ker je največ posilstev znotraj družin, in te informacije le redkokdaj pricurljajo v javnost - žrtve pa ponavadi nimajo poguma, da bi ovadile posiljevalca policiji, ker se ponavadi gre za njihove ožje svojce, npr. oče ali mati, ki zlorabljata svoje otroke....  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #2 - 20.07.2004 at 08:24:39
 
Ne razumem, pravzaprav, Devi, kaj te zanima v zvezi s citiranim člankom. Ali ti želiš komentarje o posilstvu ali o kazni za posliljevalca? Ker članek bolj govori o slednjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #3 - 20.07.2004 at 09:18:03
 
Ne da me kaj posebej zanima, samo, ko sem vidla članek, sem se mal zamisla o obojem. Kako lahko kazen kako dejanje ovrednoti. V bistvu me je presenetlo, ker sem navajena poslušat, kako posiljevalec po letu in pol pride iz zapora in nadaljuje kariero Roll Eyes
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Posilstvo
Reply #4 - 20.07.2004 at 10:26:47
 
apostat wrote on 19.07.2004 at 20:01:38:
Drugo si skoraj ne zaslužijo posiljevalci, čeprav ne delujem po principih zob za zob, oko za oko.... Ampak finta je v tem, ker je največ posilstev znotraj družin, in te informacije le redkokdaj pricurljajo v javnost - žrtve pa ponavadi nimajo poguma, da bi ovadile posiljevalca policiji, ker se ponavadi gre za njihove ožje svojce, npr. oče ali mati, ki zlorabljata svoje otroke....  Tongue


Kaj si zaslužijo mi pač ne vemo, čist točno, zato je toliko različnih kazni po celem svetu.

Razmisli o tem, da če bi se pri nas sekale glave, da bi se še manj prijav naredilo.

Misliš, da bi posiljena hči, prevzela z veseljem odgovornost, da očetu odsekajo glavo.

Posiljevalce, bi jaz v delovno taborišče za dolgooooo dobo, večjo kot tiste ki kradejo material (dunar).

Ampak v današnjem razvitem svetu, je za ropanje, kraje običajno vedno višja kazen, kot prestopek čez živo bitje.

Žalostno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Posilstvo
Reply #5 - 20.07.2004 at 11:50:46
 
Gru Gru wrote on 20.07.2004 at 10:26:47:
Kaj si zaslužijo mi pač ne vemo, čist točno, zato je toliko različnih kazni po celem svetu.

Razmisli o tem, da če bi se pri nas sekale glave, da bi se še manj prijav naredilo.

Misliš, da bi posiljena hči, prevzela z veseljem odgovornost, da očetu odsekajo glavo.

Posiljevalce, bi jaz v delovno taborišče za dolgooooo dobo, večjo kot tiste ki kradejo material (dunar).

Ampak v današnjem razvitem svetu, je za ropanje, kraje običajno vedno višja kazen, kot prestopek čez živo bitje.

Žalostno.


Ja, hudo je to, da ponavadi žrtve, ki so bile zlorabljene, postanejo agresorji (posiljevalci). To, kar je bilo priazdejano njim, to počnejo potem drugim. Po moje je isti primer Michael Jackson, vater ga j spolno zlorabljal in mu uničil psiho. Težko je soditi take primere, ampak vsekakor jih je treb azpreti, da ne povzročajo še več škode - je  pa vic v tem, ker so precej zaščiteni, tudi s strani zakona, oče bo posilil mladoletno hčerko in zato dobil 2 leti zapora. HAlo? Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Posilstvo
Reply #6 - 20.07.2004 at 22:39:17
 
Devi wrote on 20.07.2004 at 09:18:03:
Ne da me kaj posebej zanima, samo, ko sem vidla članek, sem se mal zamisla o obojem. Kako lahko kazen kako dejanje ovrednoti. V bistvu me je presenetlo, ker sem navajena poslušat, kako posiljevalec po letu in pol pride iz zapora in nadaljuje kariero Roll Eyes



Sem ravno gledala en film na to tematiko.  Še kar sem jezna na sistem kot tak, tudi na pravosodni sistem.
Kazen bi nujno morala določiti žrtev sama - pa naj je to šus v glavo ali pa oprostiti.

BTW: še ena asociacija na Devikino tezo, da smo vsi eno - Bog se nas usmili, če bi res vsi bili eno....večje krutosti kot lahko nastane znotraj čredne neumnosti si niti v sanjah ne morem zamisliti.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #7 - 20.07.2004 at 23:16:26
 
Lilith wrote on 20.07.2004 at 22:39:17:
BTW: še ena asociacija na Devikino tezo, da smo vsi eno - Bog se nas usmili, če bi res vsi bili eno....večje krutosti kot lahko nastane znotraj čredne neumnosti si niti v sanjah ne morem zamisliti.

čreda je v strahu zgrnjena skupaj, da se lažje ščiti pred drugačnim od sebe ali od zunaj
eno je eno, nima interesov se pred čem ščitit, ker nima zunaj sploh
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #8 - 21.07.2004 at 07:51:08
 
Devi wrote on 20.07.2004 at 23:16:26:
eno je eno, nima interesov se pred čem ščitit, ker nima zunaj sploh


Pa tudi nobene drugačnosti ne prenese. Žal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #9 - 21.07.2004 at 09:23:04
 
Enost ne pomeni enakost.
smo pa že fino off topik zabredli Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Posilstvo
Reply #10 - 21.07.2004 at 09:51:56
 
Kar se tiče kazni za posiljevalce, po moje bi toliko časa morali biti izločeni iz družbe, da ne bi predstavljali več nevarnosti. Zdaj pa, ali bodo se spametovali, ali s pomočjo kakšne terapije  ozavestili, obžalovali svoja dejanja in prenehali z njimi ali pa dočakali smrt izolirani od ostale družbe, mi je čisto vseeno.


Pa še malo off topic: še vedno menim, da enost ne prenese drugačnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Posilstvo
Reply #11 - 21.07.2004 at 10:03:25
 
sem za kaznovanje , seveda...a v nobenem primeru nisem za smrtno kazen
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Posilstvo
Reply #12 - 21.07.2004 at 10:32:57
 
Jaz sem že od nekdaj za krvno maščevanje oz. za jemanje zakona v svoje roke.

Noben pravosodni sistem ne more presoditi, kaj sem jaz, ti ali pa kdorkoli drug doživljal/a v neki situaciji. In edino tisti, ki ga je bolelo, ima pravico udariti nazaj.

Imho.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Posilstvo
Reply #13 - 21.07.2004 at 10:53:59
 
Undecided Lips Sealed
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Posilstvo
Reply #14 - 21.07.2004 at 11:06:24
 
Oko za oko - ..in vsi bomo slepi   (Enkrat nazaj nekaj taksnega en Gandhi)
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 28