Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7080 times)
alterego
Ex Member




Kako "osrečiti" žensko
17.06.2004 at 13:09:43
 
Ko sem prebiral članke o Severini, ki so ji napisali, Jakob, Iga, Andres in Inkvizicija sem pomislil na tole:

-večina moških je mišljenja, da je garant za neko zvezo le to, da dobro "povaljaš" žensko, da ženska samo čaka na thingy in na čisto nič drugega. Od tod izhaja tudi izraz "osrečiti" žensko, ko so nekateri moški zamišljate in fantazirate, da je ženska srečna zaradi tega, ker je seksala z vami. Kako plitko in površno razmišljanje, ki kaže na totalno nepoznavanje ženske psihe! Ženski moraš nuditi veliko veliko več kot seks, da jo lahko zares osrečiš, predvsem pa se ji moraš znati čustveno odpreti, da se ne fiksiraš izključno samo na potrebo po fizičnem kontaktu, ampak da se ji v celoti posvetaš, čustveno in telesno, da zadostiš njene potrebe po nežnosti, bližini in komunikaciji, da ji izkazuješ ljubezen, flirtaš z njo, jo ljubkuješ in izkazuješ pozornost.

Problem je v tem, da moški v večini primerov čustveno zanemarjajo žensko, ker si mislijo, če jo seksualno (ne) zadovoljujejo, da je to vse, kar si je želela. Tu se sedaj vidi, koliko impotentnežev s "trdim" je med moškimi, ki v bistvu ne znajo zadovoljiti ženske, saj ne znajo prisluhniti njenim globljim potrebam, ki pa se ne vežejo in jo zreducirajo zgolj na seksualnost, ampak ženska kot moški je veliko več kot samo spolno bitje...

Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #1 - 17.06.2004 at 13:27:16
 
alterego wrote on 17.06.2004 at 13:09:43:
Ko sem prebiral članke o Severini, ki so ji napisali, Jakob, Iga, Andres in Inkvizicija sem pomislil na tole:

-večina moških je mišljenja, da je garant za neko zvezo le to, da dobro "povaljaš" žensko, da ženska samo čaka na thingy in na čisto nič drugega. Od tod izhaja tudi izraz "osrečiti" žensko, ko so nekateri moški zamišljate in fantazirate, da je ženska srečna zaradi tega, ker je seksala z vami. Kako plitko in površno razmišljanje, ki kaže na totalno nepoznavanje ženske psihe! Ženski moraš nuditi veliko veliko več kot seks, da jo lahko zares osrečiš, predvsem pa se ji moraš znati čustveno odpreti, da se ne fiksiraš izključno samo na potrebo po fizičnem kontaktu, ampak da se ji v celoti posvetaš, čustveno in telesno, da zadostiš njene potrebe po nežnosti, bližini in komunikaciji, da ji izkazuješ ljubezen, flirtaš z njo, jo ljubkuješ in izkazuješ pozornost.

Problem je v tem, da moški v večini primerov čustveno zanemarjajo žensko, ker si mislijo, če jo seksualno (ne) zadovoljujejo, da je to vse, kar si je želela. Tu se sedaj vidi, koliko impotentnežev s "trdim" je med moškimi, ki v bistvu ne znajo zadovoljiti ženske, saj ne znajo prisluhniti njenim globljim potrebam, ki pa se ne vežejo in jo zreducirajo zgolj na seksualnost, ampak ženska kot moški je veliko več kot samo spolno bitje...

Tongue


....je izjavil strokovnjak Exo, človek brez izkušenj na tem področju.

In Exo si pravi takole:

Če sam ne vem, bom pa druge učil. Grin

Aja, kje vidiš kak moj članek o Severini? Roll Eyes
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #2 - 17.06.2004 at 13:27:58
 
Osebno sem mnenja, da resnico ženske podobe in žensko resnico dejansko določa (še vedno) moški svet. Edini problem zame je v tem, pa pri tem ne bi želel žaliti žensk, koliko dejansko ženske same v tem sodelujejo oz. koliko same pristajajo na podobo o sebi, kakršno jim jo vsiljujejo  moški.
Podoba, ki jo moški ponujajo ženskam, na subtilen način ženski ponuja neko potrditev njene (ženske) moči.
Tu gre za odnos, ko se dotični moški v osnovi ni pripravljen v tem odnosu ponižati oz. priznati, da žensko psihološko potrebuje in da je to potrebo pripravljen z njo deliti, s čimer ji avtomatsko dodeljuje položaj enakovrednosti v njunem odnosu.

Ravno ta psihološka potreba po ženski se potem v moških hvalisanjih na žalost izniči in to je tragedija odnosov med spoloma.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #3 - 17.06.2004 at 14:11:19
 
Exco!

Četudi nebi nič napisal, oziroma bi odprl nov topic s tem naslovom bi te razumeli enako kot sedaj.
Pač sam sebi ne zaupaš glede žensk in zato tudi je tako kot je.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #4 - 17.06.2004 at 14:15:55
 
alterego wrote on 17.06.2004 at 13:09:43:
Ko sem prebiral članke o Severini, ki so ji napisali, Jakob, Iga, Andres in Inkvizicija sem pomislil na tole:

-večina moških je mišljenja, da je garant za neko zvezo le to, da dobro "povaljaš" žensko
, da ženska samo čaka na thingy in na čisto nič drugega.  Tongue



zanimivo, na kaj si pomislil Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #5 - 17.06.2004 at 16:19:02
 
ma ti si vse zbrku.

spolno zadovoljit žensko še ne pomeni, da si jo tudi psihično ali čustveno.

kaj ima pa spolnost s čustvi, lepo te prosim?

ko bi jaz postala ti, ko bi te znala osrečiti tudi čustveno, ko bi moja čustva bolela tebe tako kot mene, bi pa eno bila. tko pa nisva.

je pa res, da brez telesa je duša prazna. nekaj ji fali.

zbrka totalna, frka.

severina je samo pokazala kaj ima in kaj zna, pa v biti se mi zdi, da ženska na moč uživa.
ne poznam je, pa tud ne vem, kaj čuti in na kakšen način se razdaja. pa to sploh važn ni v biti.

ko si ravn vprašal kako-ti pa napišem.

zadovoljiti žensko spolno je eno, čustveno jo osrečit, pa drugo. a kako? vrag si ga vedi, če bi blo vse tko simpl, bi se mel pa vsi radi in bi na zemlji vladala nebesa, v nebesih pa pekel, a ne?
me zanima, kako pa ti to nardiš? dej napiš, pol ti pa napišem, kje si falil.

je več različnih žensk.
ene istovetijo spolno zadovoljitev s filanjem lukenj, enem pa več pomeni ljubezen in filing, kot pa zgolj sekanje drv. <sekare-sekss po itl.=sekati>

simp a ni?

Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #6 - 18.06.2004 at 07:43:27
 
Angel wrote on 17.06.2004 at 16:19:02:
ma ti si vse zbrku.

kaj ima pa spolnost s čustvi, lepo te prosim?



Ogromno.  

Če ne bi imela čustva nič s spolnostjo, bi mi bilo pa res vseeno, s kom, kdaj, kolikokrat. Pa mi ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #7 - 18.06.2004 at 11:06:03
 
lola wrote on 18.06.2004 at 07:43:27:
Ogromno.  

Če ne bi imela čustva nič s spolnostjo, bi mi bilo pa res vseeno, s kom, kdaj, kolikokrat. Pa mi ni.


Točno tako. Ljudje le nismo zajci, ki bi se ravnali izključno po nagonu in seksali s kom bi se nam zahotelo, ampak premoremo še nekaj, kar je ostalim živalim prihranjeno - ČUSTVA.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #8 - 18.06.2004 at 11:27:15
 
nismo zajci, seveda da ne. posplošila si na nulo.

škoda, da nisi prebrala vsega, kar sem napisala.

bom šeenkarat.

po taoistični filozofiji je spolna energija nekaj drugega, kot pa čustvena. če bi živeli v idealnem svetu, bi si nikoli nihče ne želel drugega partnerja-telesno. duhovna, čustvena energija v ljubezni se pa povezuje s spolno in dokončno v pripradnosti poveže z nadzemeljsko.

eno je ljubezen in imeti nekoga duhovno, čustveno rad, druga pa spolno.
najbraž si že slišala za platonsko ljubezen. ta ni omejena z nobeno spolnostjo.

ne živimo v popolnem svetu in ravno zato je tako zelo redka resnična ljubezen. eni jo povezujejo samo s spolno, ko sta si partnerja samo teleno zvesta, ne pa tudi duhovo. povezanost telesa in duše je šele prava ljubezen, ker nas na njo vežejo čustva. spolnost ali telesnost pa s čustvi nima nobene veze. si nisem to jaz spomlna, preber si kako bolj duhovno filozofsko knjigo.

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #9 - 18.06.2004 at 11:50:25
 
Angel, ti kar beri kar hočeš, tudi filozofske in duhovne knjige, da boš lahko taaaako zelo pametna in poučevala druge.

Jaz pa vem, kaj jaz čutim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #10 - 18.06.2004 at 12:32:37
 
Čustvene vezi ni mogoče enačit z duhovno, čeprav je po drugi starni res, da brez čustvenega vrednotenja  duhovne vezi ni možno vzpostavit. Čustva nam dajo informacijo, ali je nekaj dobro ali slabo oz. nam pomagajo ustvarit eno vrednostno sodbo, na podlagi katere  si potem dopustimo občutenje trajnega ugodja al pa tud ne. Duhovna vez je univerzalna in trajna, čustvena pa zmerom parcialna in trenutna, ki se mora  vedno znova potrjevat v odnosu na nekaj/nekoga.  Undecided    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #11 - 18.06.2004 at 13:52:16
 
hvala lola. jaz tud zelo dobro vem, kaj čutim. sem večkrat pisala.

sploh pa, kdo je rekel, da sem pametna. vsak dojema sebe in druge na drug način. drugačnosti nas nekaj naučijo, pa nič drucga. nismo pisali o ljubezni, vsaj na tem topiku ne, ampak so spolnosti.

pa še tole. nihče me ne more niti osrečiti, niti spraviti v nesrečo in žalost. srečo nosimo v sebi sami. če sem srečen človek v sebi, bom srečna tudi z drugimi. noben moški ne more v tebi povzročiti srečo, pa nesrečo tudi ne.

če dobro premisliš je to res.

samo to, sem ti želela napisat.
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #12 - 18.06.2004 at 14:53:50
 
Angel wrote on 18.06.2004 at 13:52:16:
hvala lola. jaz tud zelo dobro vem, kaj čutim. sem večkrat pisala.

sploh pa, kdo je rekel, da sem pametna. vsak dojema sebe in druge na drug način. drugačnosti nas nekaj naučijo, pa nič drucga. nismo pisali o ljubezni, vsaj na tem topiku ne, ampak so spolnosti.

pa še tole. nihče me ne more niti osrečiti, niti spraviti v nesrečo in žalost. srečo nosimo v sebi sami. če sem srečen človek v sebi, bom srečna tudi z drugimi. noben moški ne more v tebi povzročiti srečo, pa nesrečo tudi ne.

če dobro premisliš je to res.

samo to, sem ti želela napisat.




Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Hmmmmmmmmmmmm

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #13 - 18.06.2004 at 16:00:02
 
hvala za smeškote! kako lepe zobke imajo.

je resnično. nihče nas ne more osrečiti in nihče nas ne more spraviti v nesrečo. nosimo jo v sebi. to srečo.

by the way-že beseda sreča je izpeljanka iz srečati. je prav in uredu, da v življenju srečamo ogromno ljudi in prehodimo ogromno poti. potem bomo že pravega srečali. nosimo ga v sebi.

vsaka Eva nosi v sebi podobo svojega Adama in vsak Adam nosi v sebi svojo Evo. ni to samo podoba ali lik, kakšen naj bi nekdo bil. to je druga polovica nas. smo sestavljeni iz ženske in moške polovice. iskati drugo polovico, pomeni iskati del sebe v drugem. osrečavati tega človeka, pomeni, da s tem osrečujemo tud sebe. in na prvem mestu-ne morem nekoga osrečit, če pa sem v biti sama nesrečna. torej moram v sebi nositi srečo in dobroto, da jo lahko drugemu dam.

si pa fino napisala. ti kr ber svoje knjige, mi bomo pa živeli in probali...v tem smislu ne? maš prav. vsaka teorija se v praksi izfiži definitivno, ker ne obstoji nobene vseobsegajoče formule. je ni.

zato, ker je vsaka ženska enkratna in nenadomestljiva. zato nas tudi moški tako zelo težko osrečujete v biti. do popolnosti pa nas ne more nihče, še bog ne.

imejte se lepo, nekaj časa se oddahnite od mene.
mislim, da me nekje na moč pogrešajo!

Angel

ps: sori kr_en, vračam zobe! Grin
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Kako "osrečiti" žensko
Reply #14 - 19.06.2004 at 15:54:17
 
Že vprašanje je narobe postavljeno: osrečiti se mora vsak sam. No ja: ne ravno mora, lahko je tudi nesrečen.

Pravo vprašanje je: kako vzpostaviti partnerstvo, ki te bo osrečilo bolj, kot pa če bi bil srečno samski. Izhodišče pri tem vprašanju je, da smo samski lahko srečni, še bolj pa v partnerstvu, ker smo tako narejeni. Najbolj pa v povezanosti z vsem Stvarstvom. Ki pa se seveda začne pri ljudeh, ne pa pri bogu/Bogu/bogovih, kar - kot opažam - spregleda marsikdo od t. i. duhovnežev.

Prav tako je napačno prepričanje, da če sem kot samski nesrečen, me bo pa partnerstvo osrečilo. To enostavno ni možno.

Seksualna, čustvena, duhovna in še kakšna plat človekovega bitja so seveda posamezne sestavine. Dobro je, če jih poznamo, ni pa dobro, če katero od njih na silo ločujemo od celote.

Po mojih opažanjih zelo veliko ljudi, ki zase pravijo, da razvijajo duhovnost, to počne na tak način, da seksualno plat zanemarjajo. Prav tako sem ugotovil, da trditev, da seksualno promiskuitetni ljudje ne zmorejo čustev, ne drži apriori: vsak, ki veliko menja partnerje, je čustveno otopel. Lahko ja, ni pa nujno. Po mojem vsa neskladja in neravnovesja med posameznikovimi deli celostnega bitja izhajajo samo iz prepričanj, ki se na posamezne dele bitja nanašanjo in ki smo jih na določeni točki zavedanja privzeli brez kritičnega preverjanja in spoznavanja do njihovega izvora.

No, pa nazaj k vprašanju, kako ustvariti osrečujoče partnerstvo. Iskreno povedano: ne vem. To mi ni uspelo. To pa samo zato, ker sreče nisem iskal v sebi. Pač pa v tistem, za kar sem mislil, da moram v partnerstvu dobiti. Zaradi tega spoznanja se celo nagibam k mišljenju, da se za pravo ljubezen v partnerstvu ni potrebno truditi. Pač pa za pravo ljubezen do sebe. Ko ti to uspe, uspešno in srečno partnerstvo pride samo od sebe...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2