Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5004 times)
exorcist
Ex Member




kdaj pride na vrsto spolnost
30.04.2004 at 19:08:24
 
Zanima me, kako dolgo časa rabite, da s človekom ljubite oziroma imate spolne odnose, se fizično zbližate, glede na čas od prvega zmenka?

a) še isto noč
b)v mekaj dneh
c) v nekaj tednih
d) v nekaj mesecih
e) morda celo leto ali več

Malo obrazložite, zakaj se tako odločate?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #1 - 30.04.2004 at 20:50:43
 
exorcist wrote on 30.04.2004 at 19:08:24:
Zanima me, kako dolgo časa rabite, da s človekom ljubite oziroma imate spolne odnose, se fizično zbližate, glede na čas od prvega zmenka?

a) še isto noč
b)v mekaj dneh
c) v nekaj tednih
d) v nekaj mesecih
e) morda celo leto ali več

Malo obrazložite, zakaj se tako odločate?


O sveta preproščina, pa ti še vedno misliš, da so tu možna kakšna pravila, norme, počakam na določeno število dni/tednov/mesecev in potem lahko/je primerno/je dozorelo/je čas. To ne gre tako, življenje je pestro, dinamično, ljudje smo različni, okoliščine so različne, vsak par je različen, med vsakim parom poteka drugačna dinamika, vsak drugače čuti, ima različne želje, vsak se drugače odloča, vsak ima drugačne poglede na primernost, moralo in prav je, da se tudi odloča v skladu s svojimi notranjimi vzgibi, ki jih na svoj edinstven način uskladi z zunanjimi normami, ki jih sam spoštuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #2 - 30.04.2004 at 21:10:37
 
Pa še to: za partnerstvo in spolnost je potrebna ljubezen ter zrela in odgovorna osebnost. Ko boš zrel in boš vstopil v ljubeč odnos z drugo osebo, se boš zmogel in znal sam odločati in odgovorno sprejeti vse posledice svojih odločitev. Ne bo ti potrebno spraševati drugih, sam se boš odločil in boš stal za tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #3 - 30.04.2004 at 22:50:43
 
Kaj jaz vem, nekatere punce so bolj preudarne pri teh rečeh, prej premislijo, in fanta stestirajo, da vidijo, koliko dejansko jim pomeni, če mu ni morebiti šlo samo za seks. In seveda je v takih primerih čas pravšnjo orožje in pokazatelj, saj če je resen, bo znal tudi potrpeti, ne pa da bi bil neučakan in sitnaril, samo da bi dobil "tisto"....

Zdaj, če pa če je obema za seks oziroma za kratko avanturo, pa čas igra pristransko vlogo, to mi je povsem jasno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #4 - 04.06.2004 at 14:26:34
 
Ko odpove vse ostalo, morš prebrat še navodila za uporabo-joke.

besedne vijavaje, pa šlatanje, pa lizanje, pa koncerti, pa kinoti, pa pohajkovanje po lokalih, pa plesanje, pa preverjanje-otipavanje, pa iskanje zgubljenih predmetov, pa love letters, pa bla..bla...aaa-ko ti vsega zmanjka in si tko skurjen, da ne moreš več...pol se šele začne... a ne?

Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #5 - 04.06.2004 at 17:51:32
 

Ni pravila.

Jaz rada vidim, če sva prej prijatelja oz. da človeka spoznaš. Vzljubiš. Ko je z obeh strani ok, se zgodi samo do sebe. Spontano. Nepremišljeno.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #6 - 06.06.2004 at 14:50:09
 
soncnica wrote on 04.06.2004 at 17:51:32:
Ni pravila.

Jaz rada vidim, če sva prej prijatelja oz. da človeka spoznaš. Vzljubiš. Ko je z obeh strani ok, se zgodi samo do sebe. Spontano. Nepremišljeno.



Jap. To je to.

Spontanost.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #7 - 09.06.2004 at 17:56:36
 
ni pravila.

spolnost in spolna sla nima pa čist nobene veze včasih s kako drugo čustveno varianto.
pišem včasih, ker se včasih-pa kr priznaje, zgodi tud mal po svoje.

včasih nardimo tud traparijo, pa nardimo, ker nas pač  nekdo privlači samo spolno, pol pa kemija dela svoje.

ne vem, zakaj tega ni priznate in se delate svetnike?

posebno moški svet ustrajno taji in se spreneveda.
bi mogu kdo tud napisat, da je seksal zgolj in samo zarad seksa samega, brez kakršnih koli drugih čustveno, moralnih zadrškov.

pa da slišmo.

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #8 - 09.06.2004 at 18:41:34
 
Priznam.
Seksal sem že zaradi seksa samega.

Nič čustev, nič ljubezni. Samo goli užitek, zadovoljitev, zadvoljitev mene, in po možnosti še njo sfurat v čisti odklop. Spet, zaradi sebe seveda.
Fuk zaradi fuka samega.

In sem užival.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #9 - 10.06.2004 at 14:30:07
 
no lepo in odkrito. se mi je kr zdelo, da obstoji tudi to, predusem pri moškem svetu.

hedonistični užitki bi se temu rekl. uživanje. zadovoljevanje spolnih potreb.

kaj pa ostali, si upate odkrito to priznati, da telo je le telo, da spolna sla nima prav nobene veze s čustvovanjem do drugega. se ve, kemija pa more bit.

smo vsi pod kožo krvavi, pa se v biti delamo samo fine, zarad moralnih pa ne vem kakšnih zadržkov še. smo zveri v biti?

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
GINX
1
*
Offline

Aquilla non captat muscas

Posts: 18

Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #10 - 18.06.2004 at 08:28:04
 
[quote author=Angel link=board=spolnost;num=1083344904;start=0#9 date=06/10/04 at 14:30:07]

kaj pa ostali, si upate odkrito to priznati, da telo je le telo, da spolna sla nima prav nobene veze s čustvovanjem do drugega. se ve, kemija pa more bit.

smo vsi pod kožo krvavi, pa se v biti delamo samo fine, zarad moralnih pa ne vem kakšnih zadržkov še. smo zveri v biti?

se ne strinjam s teboj...

ta "kemija", za katero mislijo nekateri, da je zgolj telesna stvar... je v bistvu povezana z našim notranjim doživljanjem...in ni telesna - je duhovna povezanost med dvema človekoma

nismo zgolj zveri v biti...

pri zvereh gre zgolj za preživetje vrste..pri človeku pa gre za podarjenost dveh ljudi-oseb

tudi zmožnost komuniciranja-govor priča o tem da nismo zgolj zveri...gre za odnose na višji ravni

je pa res da o ljubezni, spolnosti ne moremo vsega razumeti..in prav je tako..to je del božje narave v nas
Back to top
 

This si courage…to bear unflinchingly what heaven sends.
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #11 - 18.06.2004 at 08:59:48
 
v biti imaš prav in nimaš prav.

če bi živeli v idealnem svetu, bi nas partner privlačil tako močno, da si nikoli v življenju ne bi zaželeli drugega bitja.

tako pa živimo v realnem svetu in zgolj spolna zadovoljitev, ki je telesna, nima prav nobene veze s psihično oziroma čustveno zadovoljitvijo.

svoje spolne potrebe lahko človek zadovolji na komer koli. ponovno - spolne ali pa telesne.

drugače pa je, če smo zaljubljeni in nekoga odkrito ljubimo. v tem odnosu pa je spolnost nadgradnja čustvene in duhovne pripradnosti in zadovoljitve v celoti.

pisali smo samo o spolnosti, taki kot sami.

da sta si dva človeka povezana v ljubezni pomeni, da se dopolnjujeta, imata rada in tudi zadovoljujeta čustveno in telesno. s tem se v biti povežeta z višjo bitjo zavesti, njuna spolna energija se nadgradi. pripadati nekomu, se nekomu zavezati do konca življenja <spolno-telesno in duhovno> je v biti teoretično skoraj nemogoče. pišem teoretično, ker ne živimo v idealnem svetu, nismo popolni in tudi nismo angeli.

samo to, sem ti imela namen napisat.

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #12 - 18.06.2004 at 10:33:14
 
Nobeno človekovo  dejanje ne prinaša za vsakogar enakega in  za vse enako veljavnega/univerzalnega spoznanja. Enako kot isto stvar  doživljamo različno   med sabo predvsem zato, ker tudi sami doživljamo isto stvar različno  glede na trenutno  točko percepcije, ki se ustvarja  na vsakokratnem  presešišču daljic kognitivnega kroga (glej topik o lastnostih novega človeka).

Tko da  tud s**x je kaj  lahko v čustvenem smsilu sprejet kot nekaj vrednostno nevtralnega  in celo slabega,  čeprav nam v  občutenjskem smislu povzroča ugodje in ga mentalno dojemamo kot resničnega. In obratno, lahko je čustevnem smislu dober in ga moralno/vrednostno  visoko vrednotimo, čeprav nam občutenjskem nivoju povzoča neugodje in ga mentalno dojemamo kot  kot neresničnega. Teh variant percepcije spolnosti je praktično neskončno, čeprav je po drugi strani res, da je   s**x zaradi svoje izrazite nagonskosti predisponiran   občutenjski percepciji.  

Pomembna vloga spolnosti je po moje v prav v njenem  izrazitem občutenjskem  potencialu, ki nam,  če se jo naučimo sprejemat  kot  nekaj dobrega in mentalno kot nekaj  resničnega,  lahko  povrne vero/zaupanje v intuitivno (istočasno/neločeno  občutenjsko/razumsko/čustveno)  percepcijo realnosti in s tem celostni  uvid, ki  nam ga dualistično procesiranje ne omogoča. To  je tud bistvo  tantričnega/duhovnega pristopa k spolnosti, če se ne motm seveda.          
Back to top
 
 
IP Logged
 
umrljivi
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 39

Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #13 - 11.09.2004 at 03:38:40
 
exorcist wrote on 30.04.2004 at 19:08:24:
Zanima me, kako dolgo časa rabite, da s človekom ljubite oziroma imate spolne odnose, se fizično zbližate, glede na čas od prvega zmenka?

a) še isto noč
b)v mekaj dneh
c) v nekaj tednih
d) v nekaj mesecih
e) morda celo leto ali več

Malo obrazložite, zakaj se tako odločate?



Ti si resno motena oseba.
P.S. Potrebna zdravljenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: kdaj pride na vrsto spolnost
Reply #14 - 20.09.2004 at 10:26:28
 
ko odpove vse ostalo, preberi navodila. pravi Mrfi.
no, ko je vsega šlatanja dovolj, zapaše tudi seks, a ne?
beseda SEKS-pomeni Sekare= v slov. prevodu Sekati.
lp
Anđi
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 2