Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7388 times)
LittleStar
Ex Member




Določitev (novega) človeka - komentarji
17.06.2004 at 08:44:51
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=opens;action=display;num=10871184...

Že sprva sem bila skeptična do določitev lastnosti novega človeka. Sploh še pol ko mi kapnilo - točkovanje??? Vseeno sem se odločila, da bom sodelovala - in kaj se je zgodilo? Lastnosti, ki sem jih navedla kot IN in OUT so se mi v dveh dneh zmanifestirale kot kontra. Torej, da sem v dejanjih postala prav to, kar mi je bilo out in ne duha ne sluha o lastnostih, ki so mi in. Mi je nekako logično, da se vesolje odzove na vsako namero, tud če je pozabljena.

Vse je odvisno, kje je središče tvojega zavedanja.

Sprašujem, ali ima potem takem smisel določati karkoli.

Moj kolega bi rekel: kot dva neurončka, ki se sprehajata po tvojih možganih. Wink

Še hvala bogu, da se spomnim na ghandijevo misel tolkokrat: vse kar boste počeli se vam bo zdelo nepomembno, pa vendar je zelo pomembno, da to počnete. Zanima me, kaj pa vi mislite o tem. Zakaj je pomembno?




Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #1 - 17.06.2004 at 09:07:15
 

Nekaj lepega se je kr ponudilo iz pesmi Silent Lucidity:


 
[Visualize your dream]
[Record it in the present tense]
[Put it into a permanent form]
[If you persist in your efforts]
[You can achieve dream control]
[Dream control]
[How's that then, better?]
[Hug me]




Am I affraid to dream? Because of the other side?  


Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #2 - 17.06.2004 at 09:17:10
 

Quote:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=opens;action=display;num=10871184...

- in kaj se je zgodilo? Lastnosti, ki sem jih navedla kot IN in OUT so se mi v dveh dneh zmanifestirale kot kontra. Torej, da sem v dejanjih postala prav to, kar mi je bilo out in ne duha ne sluha o lastnostih, ki so mi in.




hudo znano  Grin ...


drugače se pa meni ne zdi poanta v zavračanju takih lastnosti, ampak v tem da jih sprejmeš in spustiš, greš 'preko'


Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #3 - 17.06.2004 at 09:27:11
 
m wrote on 17.06.2004 at 09:17:10:
drugače se pa meni ne zdi poanta v zavračanju takih lastnosti, ampak v tem da jih sprejmeš in spustiš, greš 'preko'


Kak preko? Preko sebe? Se prestopiš? Ignoriraš? Kako sprejmeš? Da si v resnici takšen, kot ti je out? A ne bi bilo bolje, da ti sploh ni nič out? Kako ti naj ne bo nič out, če pa je tolko vsega out? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #4 - 17.06.2004 at 09:37:58
 
Quote:
Kak preko? Preko sebe? Se prestopiš? Ignoriraš? Kako sprejmeš? Da si v resnici takšen, kot ti je out? A ne bi bilo bolje, da ti sploh ni nič out? Kako ti naj ne bo nič out, če pa je tolko vsega out? Grin



Jap, da sprejmeš, da si tud takšen. Smiley

In pol, ko to sprejmeš, kot ti je dejansko vseeno, da si takšen... potem lahko izbereš, kakšen v določeni situaciji boš? :hm

Ni pomembno, če si črn ali bel, če si prijazen ali agresiven, če si dober ali slab... ampak vseeno je ful pomembno. Grin Makes all the difference... :hm
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #5 - 17.06.2004 at 09:47:11
 
m wrote on 17.06.2004 at 09:37:58:
Jap, da sprejmeš, da si tud takšen. Smiley

In pol, ko to sprejmeš, kot ti je dejansko vseeno, da si takšen... potem lahko izbereš, kakšen v določeni situaciji boš? :hm

Ni pomembno, če si črn ali bel, če si prijazen ali agresiven, če si dober ali slab... ampak vseeno je ful pomembno. Grin Makes all the difference... :hm


A sprejetje res pomeni, da ti je vseeno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #6 - 17.06.2004 at 09:47:32
 
m wrote on 17.06.2004 at 09:37:58:
Ni pomembno, če si črn ali bel, če si prijazen ali agresiven, če si dober ali slab... ampak vseeno je ful pomembno. Grin Makes all the difference... :hm


To me zanima. Kakšno razliko? Zakaj je ful pomembno? Da gre življenje naprej? Saj bo itak šlo - with or without you. Torej samo zase nam je pomembno. Kako si naj bomo pomembni in hkrati nepomembni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #7 - 17.06.2004 at 09:50:14
 
m wrote on 17.06.2004 at 09:37:58:
Jap, da sprejmeš, da si tud takšen. Smiley

In pol, ko to sprejmeš, kot ti je dejansko vseeno, da si takšen... potem lahko izbereš, kakšen v določeni situaciji boš? :hm

Ni pomembno, če si črn ali bel, če si prijazen ali agresiven, če si dober ali slab... ampak vseeno je ful pomembno. Grin Makes all the difference... :hm


Sploh pa...ali je prav, da ti je vseeno? Če bi karikiral, zna biti najbrž jako zoprno .
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #8 - 17.06.2004 at 10:21:43
 
Gape itak ni opredelu namena točkovanja. Predvidevam, da bi  une lastnosti  z več + točkami oz. tiste, ki bi ble razpoznane kot skupne,  bolje služile kot osnova pozitivnih afirmacij. Jest  tehnik pozitivnih afirmacij (tehnike, s katerimi pozitivna pričakovanja z avtosugestijo spraviš v podzavest, da od tam pol delujejo oz. samoresničujejo) sicer ne prakticiram, zna pa bit nekaj na njih. Ni pa pomoje smiselno pozitivnih afirmacij sprobavat na tko splošnih lastnostih, kot so tle gor zastavljene, ker se ne da merit učinka. Po moje je boljš začet z  drobnimi pozitivnimi namerami, pa še to s manjšim številom nenakrat.

Pa še to, kar sem zarisov kognitivnem krogu življenja:  vsak dogodek oz. njegova lastnost  se vrednoti induvidulano na presečišču misli, čustev in občutij glede na polarnost resnično-lažno, dobro-slabo,  ugodno-neugodno. Zavedanje  te  induvidualne pestrosti izbir bo po moje  post modernemu človeku zagotavilo   osvoboditev  ideloških in religioznih spon, seveda pod pogojem, da bo  vsak svoj kulturni in vrednostni sistem znal napajat neposredno pri  univerzalnem  viru, ki  kljub enosti nikogar ne omejuje v njegovi mnogoterosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #9 - 17.06.2004 at 10:24:49
 
q
Sploh pa...ali je prav, da ti je vseeno? Če bi karikiral, zna biti najbrž jako zoprno .
q


To si zgleda res vsak težko prizna. Če pa pogledamo, kako se razsvetljenje ??? ne meni za to, kako je doseženo, pa je lažje razumet, a ne?

Morda je največ, da mi ne špilamo nekih razsvetljencev ne sodimo. Do sebe smo pa smo kot hrepenimo, da bi bilo. Ampak potem spet pridemo do tega, da smo kot en indigo. Hm...


Marjana, hvala za tole:
*
Želimo, da bi zaznaval sporočila zaradi njihove ljubeče vsebine. To je vadba tvoje moči skozi zaznavanje namesto, da bi jim določal vrednost glede na etiketo. Zaznavanje je največji izraz Boga v tebi, ker jasno uporablja tvojo moč, da usmerja tvoj svet. To ti nudimo kot orodje:
Če zaigra na strune tvojega srca, potem ga vzemi za svojega. Če je karkoli manj od tega, potem ga pusti brez obsojanja, ker je bilo namenjeno nekomu drugemu, ne tebi."
*





Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #10 - 21.06.2004 at 08:29:36
 
Quote:
Še hvala bogu, da se spomnim na ghandijevo misel tolkokrat: vse kar boste počeli se vam bo zdelo nepomembno, pa vendar je zelo pomembno, da to počnete. Zanima me, kaj pa vi mislite o tem. Zakaj je pomembno?


Heh, očitno se je spomnim tolkkrat zato, ker sem zadnjič videla, da sem si jo površno prevedla. Shocked. Original je v present tense in ne future. Torej: "Vse kar počnete se vam bo zdelo nepomembno, pa vendar je zelo pomembno, da to počnete."



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #11 - 21.06.2004 at 08:50:31
 
Quote:
Heh, očitno se je spomnim tolkkrat zato, ker sem zadnjič videla, da sem si jo površno prevedla. Shocked. Original je v present tense in ne future. Torej: "Vse kar počnete se vam bo zdelo nepomembno, pa vendar je zelo pomembno, da to počnete."


Še vedno pa pričakujem vaše komentarje - zakaj bi naj blo pomembno. Ker sem namreč zeeeeelo utrujena od te pomembnosti in kao odgovornosti in zavedanja vsakega trenutka. Pa če ne zavedanja, vsaj videnja manifestacije in razmišljanja o njej. Če pa sem že recimo na strani, kjer "počivam", pa mi drugi ne dajo miru.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #12 - 28.08.2004 at 09:52:10
 
Vsakič, ko kej počnemo, s tem tut bildamo eno novo kvaliteto, to kar pač izkušnje počnejo, ali pa pač samo loudamo stvari v nezavedni spomin. V vsekem primeru se dogaja. Napredek, razvoj, transformacija, rast, ljubezen.  Sicer bi bili le standing still, kar pa ni smiselno, ker ni v naši naravi, da oponašamo poslanstvo mineralnega bogastva. Z našimi akupunkturnimi točkami in meridiani predstavljamo princip elektromagnetnih bitij. Komunicirat in izmenjevat znanje, biti prevoden, torej zdrav.  

I know, because i must know, thats my purpose... (Matrix).  Wink

---

Valovna resonanca ni koristna samo za komuniciranje znotraj telesa, temveč tudi med živimi stvarmi. Dve zdravi bitji drug drugemu sesata fotone. (tako bitja svetlobe vzdržujejo biofotonsko ravnovesje). Na ta način jate rib ali ptic takoj ustvarijo popolno koordinacijo. Če lahko sprejemamo fotone od drugih živih bitij, najbrž lahko uporabimo njihove informacije za korigiranje naše lastne svetlobe, kadar ta pade iz ravnovesja...

(Lynne McTaggart; Polje)

---
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #13 - 28.08.2004 at 10:37:01
 
en_bk wrote on 17.06.2004 at 09:47:11:
A sprejetje res pomeni, da ti je vseeno?

gape wrote on 26.08.2004 at 00:17:22:
VSEENO ALI VSE JE ENO

Da ljudi ne bi zmedel ta izraz, naj povem nekaj o tem. Ne gre za to, da si v apatiji in rečeš "vseeno mi je". Vsi ljudje kdaj pa kdaj tako pravijo, v resnici pa so do stanja "vse je eno" neznansko daleč. Ljudje bi radi, da jih stvari ne bi več motile, da ne bi bili v reakcijah, včasih bi tudi radi, da bi jim, kadar gre za druge, bilo vseeno. Ampak - reči, da ti je vseeno in biti v stanju, ko je vse eno, je ogromna razlika. Večinoma so ljudje, ki za neko stvar pravijo "vseeno mi je", krepko razburjeni zaradi te stvari - pa tega nočejo pokazati. To pomeni, da v resnici tlačijo stvari vase, skušajo se kontrolirati. To so v resnici silno občutljivi ljudje, ki jih lahko prizadene ena sama beseda o pravem (ali nepravem) času. Le njihov izgovor je, da jim je vseeno. To je kontrola, tlačenje, s tem pa ničesar ne rešijo, temveč odlagajo smeti tja, kjer ne bi smele biti. Ko ti je res vseeno, tudi veš, da je VSE ENO. VSE JE ENO! To pomeni to: enost, povezanost, ljubezen. Da bi ti bilo zares vseeno, moraš biti čist, brez ega, brez čustvenih blokad.

Ko razbijemo ego, to še ne pomeni, da smo se očistili. Ko razbi-jemo vazo, ni več cela, ko razbijemo ego, ni več cel, ostanejo pa koščki, zato so tudi vse blokade šibkejše, niso več povezane. Potem jih je lažje odstraniti, a še vedno nagajajo. Ko odstranimo iz čustvenega telesa vse blokade, zaživimo v enosti, zavestno. Takrat nam je vseeno. Takrat namreč sprejemamo ljudi takšne kot so, brez obsodb. In v nas ni več kančka strahu - zato nam je vseeno. Dokler pa nas je strah, da ne bomo mogli preživeti sami ali pa ne vemo, kam bi s svojimi silnimi strastmi, smo še daleč od čistosti. Drugače rečeno, dokler potrebujemo drugo bitje, nismo svobodni. Ravno to pa je cilj.

http://www.gape.org/gapes/prispevki/resniceg_izvl.htm#vseeno




Quote:
Kako si naj bomo pomembni in hkrati nepomembni?

tko da najdeš pravega sebe ...
pol je izi ...



titud wrote on 17.06.2004 at 10:21:43:
Jest  tehnik pozitivnih afirmacij (tehnike, s katerimi pozitivna pričakovanja z avtosugestijo spraviš v podzavest, da od tam pol delujejo oz. samoresničujejo) sicer ne prakticiram

to sam ti tko mislš ... vsakdo uporablja afirmacije, al zavestno al pa podzavestno ... to kar misliš, govoriš, delaš to si ... mogoče bolje, to postajaš ...
tko deluje svet - maya - zakaj bi znanje o tem da tko deluje - zavedanje - ne uporablju zavestno, če pa veš da se ti podzavestno itaq skoz dogaja ... kar prebereš, slišiš, vidiš ... to postajaš ...




Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #14 - 28.08.2004 at 10:50:00
 
littlestar:
Quote:
Vse je odvisno, kje je središče tvojega zavedanja.


littlestar:
Quote:
sem namreč zeeeeelo utrujena od te pomembnosti in kao odgovornosti in zavedanja vsakega trenutka



dokler smo središče našega zavedanja mi sami oz. karkoli omejenega, ne more bit neomejene  ljubezni....ko se utrudimo in vidimo, da nam takšno zavedanje ne prinasa nevem kakih koristi in zadovoljstva (oz. le kratkotrajno oz. dolgoročno) je po moje čas, da spremenimo točko zavedanja

jaz predlagam da postavimo v center nasega zavedanja Boga ,s tem da to zavedanje nebi smela bit spekulacija ki je proizvod nasih omejenih cutil in minda, ampak bi morali to storit pod vodstvom tistih (po navodilih tistih) katerih pozornost in zavedanje je v vsakem trenutku usmerjena Nanj


Hari bol

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 2