Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 17979 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Kreten- izziv za open-source
14.08.2004 at 12:27:30
 
Evo- res je bedno priti na forum pa se prebijati skozi tone in tone enostranskega in vzajemnega podjebavanja.

Ampak po drugi strani je Kreten pravi Božji dar, orodje, poslano od Boga, s katerim lahk preverimo, ali gapetova politika open-sourcea v real life-u tud "špila".

Ker eno je dopuščati "sranje" v okolju, kjer  se da z  ljudmi normalno komunicirati kljub vsem njihovim izpadom, nekaj čisto drugega je pa biti v okolju, kjer komunikacija ni možna.

Bomo videli, kaj se bo zgodilo s tem forumom. Po moje bo to za vse nas (tudi zame osebno, ki že itak v sebi ne gojim neke pozitivne naravnanosti do "sralcev") ena dragocena izkušnja.

Tak da, če citiram gapeta - "samo brez panike".
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape.bluzi
Guest




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #1 - 14.08.2004 at 12:37:53
 
Lilith wrote on 14.08.2004 at 12:27:30:
Ampak po drugi strani je Kreten pravi Božji dar, orodje, poslano od Boga, s katerim lahk preverimo, ali gapetova politika open-sourcea v real life-u tud "špila".


življenje je le iluzija

samo brez panike
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #2 - 14.08.2004 at 12:44:37
 
Quote:
življenje je le iluzija



Vidiš, s tem se pa jaz nikakor ne strinjam.Smiley

Marsikdo se me je trudil že prepričevati...da je življenje iluzija...da je življenje igra...

Jaz pa vedno znova z vsemi svojimi čuti doživljam, da temu ni tako. Življenje je resnično.


Kaj pa ti...si ti tud iluzija? Wink
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape.bluzi
Guest




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #3 - 14.08.2004 at 12:49:05
 
Lilith wrote on 14.08.2004 at 12:44:37:
Kaj pa ti...si ti tud iluzija? Wink

prid sm pa mi čivavo pošlat pa puvej če se ti zdi le iluzija al ne

samo brez panike
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #4 - 14.08.2004 at 13:00:27
 
Quote:
prid sm pa mi čivavo pošlat pa puvej če se ti zdi le iluzija al ne

samo brez panike



Em... z veseljem...na kateri naslov pa? Wink
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape.bluzi
Guest




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #5 - 14.08.2004 at 13:04:39
 
Lilith wrote on 14.08.2004 at 13:00:27:
Em... z veseljem...na kateri naslov pa? Wink


gape@gape.org

samo brez panike
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #6 - 16.08.2004 at 09:10:14
 
Če smo v open sourcu res dosledni, pol  smo lahko dosledni samo v tem, da je to okolje ki v svoji odprtosti  pušča  vse opcije komunikacije odprte, tako po dostopu, uporabi in vsebini. Tega pa jest ne bi tko razumu, kot se razume zdaj, da  sistem v tem smilu mora bit represiven na način, da zahteva totalno odprtost od vsakega udeležneca sistema. Svobode si  je dobr vzet  točn tolk, kolkr je lahko preneseš. Sistem mora prenest vso  svobodo kot sistem, a zato ni nujno, da na na vsakega   udeleženca sistema 'pritiska' vsa ta teža svobode  odprtgega  sistema. Dost folka tega očitno ne prenese in se jim čist odtrga pod pritiskom  svobode, kar je po svoje indikator, da sistem kot je zastvaljen ni v redu in da open sourc ne bi smel ustvarjat  pritiska na posameznika v smislu 'vsa svoboda vseh je svoboda  za vsakogar',  ampak bi posmeznika moral razbremenit pritiska svodobe vseh  na način, da svobode za vse ne  nosi vsak posmeznik z vso težo na svojih plečiih.

Če gre pri open sourcu za učenje veščine sprejemanja različnosti na poti v zavsetno univerzalno enost, pol se različnost mora najprej izrazit, da se sploh lahko sprejme. Tud če si postaviš za cilj sprejetje univerzilno enost, ne moreš iz nje štartat, ne da bi se poprej do kraja izdefirenciral oz.  je izdefernciacija samo druga plat te univerzalne enosti.   Univerzalost induvidualnosti je prav v unikatnosti vsake  inuvidulanosti. Po moje bi nas open sourc moral pomagat res celovito učit te izkušnje, ki jo tale forum kot celota sicer nakazuje, vendar jo skoz posamično ne zna speljat in se zato ciklično ustvarjajo neravnovesja, zarad katerih človek dejansko zgubi vero v sistem in začne v sili zatekat k  rešitvi  represiji.  

Sistem bi moral po moje štartat iz totalnega zaupanja  v posameznika  in njegovo sposobnost, da si sam določa meje svoje svobode. V tem smislu bi moral sistem vsakemu registriranemu članu dodelit moderstarstvo za topik, ki ga sam odpre in ga ureja v skladu s svojimi predstavami o tem, kje se konča njegova sposobnost sprejemanja drugačnosti. Tle ne bi smel bit absolutno nobene splošne  omejitve, naj si jih postavlja vsak sam. Če dopušča prav se, naj dopušča vse, zarad tega sistem sam še ne bo padu kot se to lahko zgodi zdaj, ko sistem vsiljuje drugemu, naj sprejme vse in poamezniku  ne dovoljuje zaščite njegove avtomnosmosti. To pa seveda  pomen, da v topiku, ki ga sam moderiraš, lahko počneš prav vse, tud  žališ in ponižuješ druge, saj kako pa naj vsi ostali vemo, da to ni zate ni dobr, če se moraš na tak način izrazit. Ampak pol vedi, da boš enko brez zaščite žaljen tud od drugega, kar bo morda slabo za oba, ampak sistema to ne bo ogrozl, ker svoboda odprtega  sistema mora omogočit, da se izrazta oba.

Lilith, po moje zaščita osebnosti z represijo sistema nad posameznikom, kot si jo  ti predstavljaš, v zdajšnjem niti v kateremkoli drugem sistemu opensourca ni možna. Ampak men je prva   dejanska  svoboda  sistema in ne posameznika, ker  dejansko svobodo posamezniku lahko nud samo svoboden sistem. Noben represiven sistem ne more zaščitit  posameznika, ker represija ni  nikol v inetresu posameznika, ker    represijo nad posameznikom  služi le ohranjanju  sistema, ki ne izhaja iz človekove induvidulanosti in ki ne  zaupa v sposobnost samoregulacije avtonomnih posameznikov.                 
Back to top
« Last Edit: 16.08.2004 at 10:19:57 by titud »  
 
IP Logged
 
psiholog
Guest




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #7 - 16.08.2004 at 10:31:06
 
titud wrote on 16.08.2004 at 09:10:14:
Če smo v open sourcu res dosledni, pol  smo lahko dosledni samo v tem, da je to okolje ki v svoji odprtosti  pušča  vse opcije komunikacije odprte, tako po dostopu, uporabi in vsebini. Tega pa jest ne bi tko razumu, kot se razume zdaj, da  sistem v tem smilu mora bit represiven na način, da zahteva totalno odprtost od vsakega udeležneca sistema. Svobode si  je dobr vzet  točn tolk, kolkr je lahko preneseš. Sistem mora prenest vso  svobodo kot sistem, a zato ni nujno, da na na vsakega   udeleženca sistema 'pritiska' vsa ta teža svobode  odprtgega  sistema. Dost folka tega očitno ne prenese in se jim čist odtrga pod pritiskom  svobode, kar je po svoje indikator, da sistem kot je zastvaljen ni v redu in da open sourc ne bi smel ustvarjat  pritiska na posameznika v smislu 'vsa svoboda vseh je svoboda  za vsakogar',  ampak bi posmeznika moral razbremenit pritiska svodobe vseh  na način, da svobode za vse ne  nosi vsak posmeznik z vso težo na svojih plečiih.

Če gre pri open sourcu za učenje veščine sprejemanja različnosti na poti v zavsetno univerzalno enost, pol se različnost mora najprej izrazit, da se sploh lahko sprejme. Tud če si postaviš za cilj sprejetje univerzilno enost, ne moreš iz nje štartat, ne da bi se poprej do kraja izdefirenciral oz.  je izdefernciacija samo druga plat te univerzalne enosti.   Univerzalost induvidualnosti je prav v unikatnosti vsake  inuvidulanosti. Po moje bi nas open sourc moral pomagat res celovito učit te izkušnje, ki jo tale forum kot celota sicer nakazuje, vendar jo skoz posamično ne zna speljat in se zato ciklično ustvarjajo neravnovesja, zarad katerih človek dejansko zgubi vero v sistem in začne v sili zatekat k  rešitvi  represiji.  

Sistem bi moral po moje štartat iz totalnega zaupanja  v posameznika  in njegovo sposobnost, da si sam določa meje svoje svobode. V tem smislu bi moral sistem vsakemu registriranemu članu dodelit moderstarstvo za topik, ki ga sam odpre in ga ureja v skladu s svojimi predstavami o tem, kje se konča njegova sposobnost sprejemanja drugačnosti. Tle ne bi smel bit absolutno nobene splošne  omejitve, naj si jih postavlja vsak sam. Če dopušča prav se, naj dopušča vse, zarad tega sistem sam še ne bo padu kot se to lahko zgodi zdaj, ko sistem vsiljuje drugemu, naj sprejme vse in poamezniku  ne dovoljuje zaščite njegove avtomnosmosti. To pa seveda  pomen, da v topiku, ki ga sam moderiraš, lahko počneš prav vse, tud  žališ in ponižuješ druge, saj kako pa naj vsi ostali vemo, da to ni zate ni dobr, če se moraš na tak način izrazit. Ampak pol vedi, da boš enko brez zaščite žaljen tud od drugega, kar bo morda slabo za oba, ampak sistema to ne bo ogrozl, ker svoboda odprtega  sistema mora omogočit, da se izrazta oba.

Lilith, po moje zaščita osebnosti z represijo sistema nad posameznikom, kot si jo  ti predstavljaš, v zdajšnjem niti v kateremkoli drugem sistemu opensourca ni možna. Ampak men je prva   dejanska  svoboda  sistema in ne posameznika, ker  dejansko svobodo posamezniku lahko nud samo svoboden sistem. Noben represiven sistem ne more zaščitit  posameznika, ker represija ni  nikol v inetresu posameznika, ker    represijo nad posameznikom  služi le ohranjanju  sistema, ki ne izhaja iz človekove induvidulanosti in ki ne  zaupa v sposobnost samoregulacije avtonomnih posameznikov.                


Zelo dobro zapisano, česar marsikdo ne bo razumel.

Se strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #8 - 16.08.2004 at 13:21:01
 
Titud, nisi me razumel. Jaz sem že sprejela tale open source točno takšen kot je trenutno....da lahk vsak po vsakem serje.

In čeravno bi meni tista tvoja ideja veliko bolj ustrezala (biti moderator lastnim topicom), je realnost pač drugačna. Zato jemljem tegale kretena kot  dobrodošel "moteči faktor", na podlagi katerega lahko ugotovim-o, ali so bili moji /naši pomisleki o obstoječi obliki oz. vsebini tegale foruma upravičeni ali ne.

Itak po moje uspeh vsakega sistema izhaja iz njegovih članov...in jih v končni fazi celo presega.... zdaj se pač lahk učimo, kakšen doprinos k nadaljnji usodi sistema imajo kreteni tega sveta.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #9 - 16.08.2004 at 13:41:49
 
Obstaja enostavna tehnična rešitev, poznali so jo že včasih BBS-i kot predhodniki telih forumov, reklo se ji je pa twit-filter

Zadeva je omogočila, da ti sistem ni več prikazoval sporočil izbranih uporabnikov (twits), oz. da ti je prikazoval samo sporočila registriranih uporabnikov.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #10 - 16.08.2004 at 13:52:22
 
Tako rešitev omogoča vsak današnji netni forum, ampak mislim da dilema ni v tem, kaj zmore tehnika ampak ali te njene možnosti uporabit ali ne.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #11 - 16.08.2004 at 14:16:32
 
zdaj pa res dosti,

lepo prosim sprejmite, da ima kreten slabe dneve in, da je forum najboljši ventil za izživljanje frustracij...

če koga slučajno kaj moti, je to zihr njegova projekcija lastne sence, zato ne se je ustrašit...

najbolje, da prižgete luč (najbližja pot do razsvetlitve), če pa to ne pomaga pojdite početi kaj bolj konstruktivnega ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #12 - 16.08.2004 at 14:47:50
 
Lilith wrote on 16.08.2004 at 13:21:01:
Titud, nisi me razumel. Jaz sem že sprejela tale open source točno takšen kot je trenutno....da lahk vsak po vsakem serje.

In čeravno bi meni tista tvoja ideja veliko bolj ustrezala (biti moderator lastnim topicom), je realnost pač drugačna. Zato jemljem tegale kretena kot  dobrodošel "moteči faktor", na podlagi katerega lahko ugotovim-o, ali so bili moji /naši pomisleki o obstoječi obliki oz. vsebini tegale foruma upravičeni ali ne.

Itak po moje uspeh vsakega sistema izhaja iz njegovih članov...in jih v končni fazi celo presega.... zdaj se pač lahk učimo, kakšen doprinos k nadaljnji usodi sistema imajo kreteni tega sveta.


Ni ga sistema, ki ne bi sam porojeval kretenov tega sveta, zato jih sistemsko tud odpravit ni možno.

Kretena ma vsak od nas v seb in ko se bo vsak nauču, kaj ga sproducira, se bo bo nauču tud, kako ga brez šode sprejet in 'nevtralizirat'.

Ne pričakujmo, da bo to naredu sistem namest nas, saj sistem smo mi. Sistem nas v ničemer ne presega oz. tisto kar je v njem presežno,  je presžno v nas, samo da smo sposobn razpoznat samo v sistemu, v nas samih pa ne.   Pa naj bo to pozitivno al pa negativno, nč ni v njem, kar ne bi blo v nas.

Back to top
 
 
IP Logged
 
X-zblojenc
Guest




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #13 - 16.08.2004 at 14:50:40
 
X wrote on 16.08.2004 at 13:52:22:
Tako rešitev omogoča vsak današnji netni forum, ampak mislim da dilema ni v tem, kaj zmore tehnika ampak ali imam jaz kaj soli v glavi, kar je že jasno razvidno da ne.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex.je.posranec..
Guest




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #14 - 16.08.2004 at 14:50:57
 
sinjeoka wrote on 16.08.2004 at 14:16:32:
zdaj pa res dosti mojih blodenj,

lepo prosim sprejmite me, da imam tudi jaz slabe dneve in, da je forum najboljši ventil za izživljanje mojih frustracij...

če koga slučajno kaj moti, je to zihr moja mentalna motnja, zato ne se je ustrašit...

najbolje, da prižgem luč (najbližja pot do razsvetlitve), če pa to ne pomaga grem početi kaj bolj konstruktivnega, recimo masturbiranje ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5