Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7387 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #15 - 02.09.2004 at 11:06:39
 
gape wrote on 28.08.2004 at 10:37:01:
to sam ti tko mislš ... vsakdo uporablja afirmacije, al zavestno al pa podzavestno ... to kar misliš, govoriš, delaš to si ... mogoče bolje, to postajaš ...
tko deluje svet - maya - zakaj bi znanje o tem da tko deluje - zavedanje - ne uporablju zavestno, če pa veš da se ti podzavestno itaq skoz dogaja ... kar prebereš, slišiš, vidiš ... to postajaš ...

O avtosugestiji smo fajn razpredal v enmih  topikih, ki jih  je odprl aryan
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

sem najdu tale citat:

Quote:
Nikoli se ne moremo nekaj sugerirati oziroma dopovedati zavestno. Če bi to storili bi mislili. Ker pa smo vendar prepričani o nasprotnem, kar si hočemo dopovedati, mislimo o celi zadevi že kritično, kritika pa že vnaprej napravi vsako sugestijo neučinkovito.  

Človek s tako imenovano zavestno avtosugestijo potemtakem nikoli ne more doseči uspehov, če še tako izključuje lastno voljo. V tem primeru se bojuje zoper nasprotno mnenje, ki je v njem zasidrano. Po zakonu pa prizadevanje povzroči ravno nasprotno, kar želimo.  

Namen sugestije je, da sprejmemo in razumemo nekaj, ne da bi se zavedali, da to obstaja in se dogaja - to imenujemo tudi slepa vera.  

Deluje le če je človek neveden.  

Čim bolj pa človekov duh dozoreva, tem bolj neučinkovita postaja. Tedaj človek bolj uporablja sile samospoznanja in sprejme samo to, kar se ujema z njegovim prepričanjem.


Tko da avtosugestija deluje, zihr, tega se zavedam, samo ne morem sugestije zavestno uporabit, ker pol ni več sugestija, ampak misu. Lahko seveda uporabim misu, ampak ne tko  kot sugestija, ki  mi sama nezavedno kreaira okoliščine za samoresničitu, ampak kot orodje, s katerim zavestno kreiram okolje, v katerem bi s mi ta misu uresničla. Men se zdita misu pa sugestija dve različni zadevi, ki je ni mogoče uporabljat hkrat, čeprav se strinjam s tabo, da se na zaupanje v učinkovanje  (avto)sugestije pri kreiranju resničnosti (in na znanje/tehnikah  tega  učinkovanja) da fino naslonit pri uresničvenju misli. Ni pa pametno obeh med sabo enačit oz. mešat, ker pol smo pa v polju vraževerja.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #16 - 02.09.2004 at 12:31:54
 
jest se dobr spomnem teh topikov

škoda k ne daš linka zraven ko quotaš tak text

jest nism nikol trdil da te katerakol tehnika prpelje do konca, ampak do enga nivoja pač, tm pa ji 'zmanjka' (ponavad) ...
nikol nism trdil da je edino zveličavna

sm se pa drznu rečt da jo vsi uporabljamo - prakticiramo  ... četudi v obliki misli, kot praviš ...

in dokler si kle, si pač kle ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #17 - 03.09.2004 at 09:20:23
 
gape wrote on 02.09.2004 at 12:31:54:
jest se dobr spomnem teh topikov

škoda k ne daš linka zraven ko quotaš tak text

jest nism nikol trdil da te katerakol tehnika prpelje do konca, ampak do enga nivoja pač, tm pa ji 'zmanjka' (ponavad) ...
nikol nism trdil da je edino zveličavna

sm se pa drznu rečt da jo vsi uporabljamo - prakticiramo  ... četudi v obliki misli, kot praviš ...

in dokler si kle, si pač kle ...


Tehnika ni ponavad  nč drugega kot  to,  da zavestno/sistematično  počneš/uporabljaš tisto, kar že  itak neorganizirano/nezavedno počneš. Ne bi pa enaču tehnike z ozveščanjem, ker dost folka misli, da je zato, ker zavestno  uporablja določeno tehniko, že samo zarad uporabe tehnike ne enem  'višjem nivoju'. To je čist isto, da se maš zato, ker si naredu voziški izpit  za nekaj več kot si bil prej, ko si bil primoran okrog hodit peš. Ta obsedenost z uporabo tehnik za doseganje višjih nivojev zavesti je samo preslikava mentalitete, da boljša tehnologija pomen avtomastko  več sreče/zadovoljstva. Iz tega rata tehnika kot neke vrste proteza oz.  nadomestek za srečo, ne pa dejansko  le 'transportno' sredstvo, ki morda skrajša razdaljo do sreče (al pa tud ne, saj se premosorazmerno z zmanjševanjem časa za dosego neke destinacije vzbujajo  potrebe po osvojitvi bolj oddaljenih desetinacij, tako da je sreča časovno gledano vedno enako oddaljena).
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #18 - 03.09.2004 at 10:35:02
 

Titud, ne bi rekla da
''tehnika ni ponavad  nč drugega kot  to,  da zavestno/sistematično  počneš/uporabljaš tisto, kar že  itak neorganizirano/nezavedno počneš.''  
men drugo kar si napisal lepo zvoni...
Zdi se mi da stavek gor bi nekdo mogel razumeti kot da vglavnem vsi uporabljama/počnema npr meditacijo pak to le ne veš... ? ali pak vsi uporabljama nezavedno vaje koncentracije in pri tem nič ne de da čeprav sva še vedno zmedena kot prej tak da ne najdemo kje sva pustili copate...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #19 - 03.09.2004 at 13:16:41
 
indigo wrote on 03.09.2004 at 10:35:02:

Titud, ne bi rekla da
''tehnika ni ponavad  nč drugega kot  to,  da zavestno/sistematično  počneš/uporabljaš tisto, kar že  itak neorganizirano/nezavedno počneš.''  
men drugo kar si napisal lepo zvoni...
Zdi se mi da stavek gor bi nekdo mogel razumeti kot da vglavnem vsi uporabljama/počnema npr meditacijo pak to le ne veš... ? ali pak vsi uporabljama nezavedno vaje koncentracije in pri tem nič ne de da čeprav sva še vedno zmedena kot prej tak da ne najdemo kje sva pustili copate...


Indigo, valjda da vsi 'uporabljamo'  meditacijo. Jest sem to ugotovu šele, ko sem si dejansko vzel cajt, se po cele ure zjuraj izolirov od okolja  način zavestno meditiral na na notranjo tišino/praznino.  Za največji uspeh meditacije sem imel sposbnost odstranjevanje podob z   mentalnega 'ekrana', ki so se mi v prostih asociacijah nanjga malale. Glih to sem že počel kot  otrok redno in spontano, ne da bi vedu, da to  služi vzpostavljanju notranjega miru/tišine/praznine tja do nirvane. Bi res skor upal trdit, da je  skor ni 'duhovne tehnike', ki je en normalno mentalno razvit človk ne bi na tak al pa drgačen način spontano uporabu pri ohranjanju svojega duhovnega zdravja/ravnovesja al pa clo pri njegovem rušenju. Zato sem jest ob svojem prihodu na forum tud tko agresivno nastopu proti 'mistifikaciji mistike', ki racionalnega človeka samo odvraća od duhovnih znanj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #20 - 03.09.2004 at 20:31:32
 
titud wrote on 03.09.2004 at 13:16:41:
Indigo, valjda da vsi 'uporabljamo'  meditacijo. Jest sem to ugotovu šele, ko sem si dejansko vzel cajt, se po cele ure zjuraj izolirov od okolja  način zavestno meditiral na na notranjo tišino/praznino.  Za največji uspeh meditacije sem imel sposbnost odstranjevanje podob z   mentalnega 'ekrana', ki so se mi v prostih asociacijah nanjga malale. Glih to sem že počel kot  otrok redno in spontano, ne da bi vedu, da to  služi vzpostavljanju notranjega miru/tišine/praznine tja do nirvane. Bi res skor upal trdit, da je  skor ni 'duhovne tehnike', ki je en normalno mentalno razvit človk ne bi na tak al pa drgačen način spontano uporabu pri ohranjanju svojega duhovnega zdravja/ravnovesja al pa clo pri njegovem rušenju. Zato sem jest ob svojem prihodu na forum tud tko agresivno nastopu proti 'mistifikaciji mistike', ki racionalnega človeka samo odvraća od duhovnih znanj.  


Imaš prav. Jaz sem upadla a nisam dovolj prebrala o čem se radi, sorry..
Jaz nisem za to da vse tehnike uporabljaju vsi, pak mnenja sem je zelo dobro meditirat, in delat vaje koncentracije.
'Mistifikacija mistike' - to kaj ti povedaš me spominja na znanost danes, hočemo naj bi vse v naravi, vse procese razložili znanstvenim potem. To je zelo ok dokler je možno iti .. potem, na meji obstaja le mistično, nerazloživo znanstvenim načinom..
se strinjaš ?
Back to top
« Last Edit: 04.09.2004 at 06:36:53 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #21 - 22.09.2004 at 12:52:39
 
mind wrote on 28.08.2004 at 10:50:00:
littlestar:

littlestar:


dokler smo središče našega zavedanja mi sami oz. karkoli omejenega, ne more bit neomejene  ljubezni....ko se utrudimo in vidimo, da nam takšno zavedanje ne prinasa nevem kakih koristi in zadovoljstva (oz. le kratkotrajno oz. dolgoročno) je po moje čas, da spremenimo točko zavedanja

jaz predlagam da postavimo v center nasega zavedanja Boga ,s tem da to zavedanje nebi smela bit spekulacija ki je proizvod nasih omejenih cutil in minda, ampak bi morali to storit pod vodstvom tistih (po navodilih tistih) katerih pozornost in zavedanje je v vsakem trenutku usmerjena Nanj

Hari bol



Men to ne gre nikak skup, mind.

Kako naj postavim v center zavedanja Boga, če pa naj sebe ne bi imela kot center zavedanja (zaradi omejenosti). Mislim, kako naj pol Njega najdem, če pa sem omejena???

Kako naj sploh spoznam tiste in posledično verjamem vodstvu in navodilom tistih, katerih pozornost je usmerjena Nanj, če pa sem omejena???


Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Določitev (novega) človeka - komentarji
Reply #22 - 24.09.2004 at 14:54:57
 
Quote:
Men to ne gre nikak skup, mind.

Kako naj postavim v center zavedanja Boga, če pa naj sebe ne bi imela kot center zavedanja (zaradi omejenosti). Mislim, kako naj pol Njega najdem, če pa sem omejena???

Kako naj sploh spoznam tiste in posledično verjamem vodstvu in navodilom tistih, katerih pozornost je usmerjena Nanj, če pa sem omejena???





prva stvar, ki se zgodi ko si iskreno priznamo da nismo neomejeni, vsemogočni oz. da mi nismo bogovi je ta, da postanemo ponižni in šele v tem "razpoloženju" smo pripravljeni sprejeti pomoč od nekoga drugega

kje bomo iskali pomoč pa je odvisno od naših preteklih izkusenj, od nasih preteklih aktivnosti (in razultatov teh aktivnosti) v tem in v miljonih prejsnjih zivljenj

Bog, Vrhovna Osebost, Sri Krishna je neomejen in ima tudi neomejeno (absolutno) svobodno voljo, medtem ko smo mi omejeni in imamo omejeno (relativno) svobodno voljo

Bog ima neomejeno energij, najpomembnejše med njimi pa so duhovna, materialna in mejna energija (iz katere smo tudi mi)

mi v vsakem primeru, neglede na to kako se odločimo služimo Njemu, Absolutu ampak ker imamo svobodno voljo in ker smo mi Njegova mejna energija, se lahko odločimo služiti Njegovi notranji duhovni notranji energiji (ljubezen) ali pa njegovi zunanji materialni energiji (poželjenje)

ker smo se odločili za slednjo, smo mi (individulane duše) trenutno prekriti z Njegovo materialno energijo in imamo materialno telo, na podlagi katerega lahko zadovoljujemo naše želje

naše trenutne želje so večinoma povezane samo z zadovoljevanjem našega materialnega telesa oz. z čutnim uživanjem, kar se kaze v nešteto oblikah  (želja po lepem telesu, denarju, slavi, čutnih užitkih, itd.....skratka radi bi gospodovali materiji)

ko se enkrat tega naveličamo in spoznamo, da nam takšno delovanje ne more prinesti večnega oz. trajnega zadovoljstva, večnega miru in popolnega znanja, se lahko obrnemo po pomoč k Vrhovni Osebi in začnemo služiti Njegovi notranji energiji

to nase (trenutno materialno) hrepenenje po trajnem zadovoljstvu izhaja v bistvu iz nas samih (duše), ki je po svoji naravi večno blažena in izpopolnjena, in posledično si tudi noben od nas v tem materialnem telesu ne želi prekiniti svojega obstoja in zadovoljstva

če bi mi bili samo to materialno telo, se ne bi tako upirali spremembam nasega telesa, (staranje, umiranje) ampak ker nismo, nam seveda misel na neobstoj ni preveč prijetna    

torej se enkrat...Bog, Absolut, Vrhovna oseba je neomejen, mi individulane duše, ki smo Njegov delček pa smo omejeni

in kaj zdaj ?  kako lahko omejen spozna neomejenega ?

mi sami seveda tega ne moremo, ampak Bog ki je neomejen ne bi bil neomejen, če se ne bi mogel narediti "vidnega", nam omejenim

Njegova volja se razodeva v Svetih spisih in Svetih Osebah, ki so tukaj da pomagajo nam omejenim, ampak noben nikogar v nič ne sili, ker ljubezen ne pozna prisile

če se prostovoljno odločimo delovati po Njegovih navodilih, lahko služimo Njegovi duhovni energiji, lahko pa seveda delujemo na podlagi naše nepopolne zaznave, naših nepoplnih (omejnih) cutil in minda in posledično nepoplne špekulacije ki je proizvod nepoplnih čutil in razuma  

seveda se potem pojavi vprasanje, komu zaupat, katerim razlagalcem svetih (večnih) zapisov verjeti in slediti, kdo so osebe, ki Njega poznajo in mu služijo v ljubezni, ampak kot je v Bhagavad giti rečeno "Those who are sincere, will never be decieved"


če pa sem kaj nerazumljivo napisal, pa lahko vedno vprasas

Hari bol.

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 2