Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 9465 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Duh časa
Reply #45 - 16.07.2004 at 13:58:06
 
Quote:
Mam soroden problem. Skozi čas pa vedno znova spoznam, da ko obupam nad željo, da bi bila slišana, in sem nekako pripravljena narediti korak v kakršnokoli drugo aktivnost (to mi pomeni, da sem sprejela kot je) se mi koj ponudi razplet ali možnost odgovora, ki ga potem v besedah podam ali pa tudi ne. Ponavadi potem niti ni več bistveno. Če je, se mi ponovno ponudi priložnost.


same here Wink4844
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Duh časa
Reply #46 - 16.07.2004 at 14:48:58
 
vida wrote on 16.07.2004 at 10:56:30:
Nič ne razumeš  8)

Meni trenutno zadošča, da vem, da si ti prepričana, da si zmožna zagrabit boga za jajca. Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Duh časa
Reply #47 - 16.07.2004 at 14:52:41
 
Quote:
Meni trenutno zadošča, da vem, da si ti prepričana, da si zmožna zagrabit boga za jajca. Wink

bp


Hmm.. pa si poglejmo...
vedenje....bi naj pomenilo, da imamo opravka z Resnico....

....po principu izločevanja obstanem z naslednjimi tremi možnimi teorijami....koherenčno, pragmatično in konstruktivistično....
Katera je sedaj prava?
Bp?


Bp-jeva učenka Lilith
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Duh časa
Reply #48 - 16.07.2004 at 15:15:30
 
Lilith wrote on 16.07.2004 at 14:52:41:
Hmm.. pa si poglejmo...
vedenje....bi naj pomenilo, da imamo opravka z Resnico....

Meni vedenje pomeni samo stopnjo prepričanja nekako v kontekstu:
dvomim, mislim, verjamem, vem, prepričan sem

resnica pa pride zraven šele, ko je treba prepričevat druge (ali pa samega sebe)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Duh časa
Reply #49 - 22.07.2004 at 12:27:07
 
"Zdaj pa pojdi v svojo dušo in v svoje bitje po odgovore:

Si se pripravljena osvoboditi? Vzorcev in načinov starega? Dualnosti, ki jo hodiš?

Si si pripravljen dovoliti poleteti? Opustiti rane, osvoboditi Duha v sebi, svojo božanskost, ki bi se rada izrazila? Ni kletke - si se pripravljen osvoboditi blokad in zidov?

Si pripravljena ljubiti sebe? Sprejeti vse, kar si storila, vse, kar si bila?

Si pripravljena sprejeti svojo dvojnost in dejstvo, da so vse izkušnje pripomogle k modrosti?

Si se pripravljen ljubiti kot misliš da ljubiš druge, Boga? Si pripravljen ljubiti vse, kar si? Opustiti iluzije o velikem angelu ki je ali ni ti? Ne ljubiti nekaj v prihodnosti, kar misliš, da bi lahko postal, ampak ljubiti sebe, zdaj?

Si pripravljena resnično (z)vedeti sebe?"

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Duh časa
Reply #50 - 22.07.2004 at 15:12:35
 
Na kratko

ALI SI, ALI NISI

Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Duh časa
Reply #51 - 24.07.2004 at 13:00:40
 
vida wrote on 15.07.2004 at 10:55:53:
???

"bodi resničen in resnica te bo osvobodila"




ja itaq, da ne  Roll Eyes


resnica kot Resnica je vedno absolutna, nobena absolutna in dokončna stvar pa še nikoli ni nikogar osvobodila ali osvabajala

tudi resnica, kot resnica vedno samo zavezuje
(če samo pomislimo na razne zaprisege, ki se izvajajajo na sodiščih, se tam k resnici vedno zavezujemo)

resnica sama na sebi torej ne prinaša ničesar osvabajajočega, temveč nas prej zavezuje k nečem - osvobaja nas samo moč, ki pa se lahko meri tudi po tem koliko resnice smo še sposobni prenesti ne da bi nas resnica in njena strašnost uničila

kar pa se različnih teorij resnice tiče, so zgoraj navedene teorije predvsem teorije resničnosti (stavka), ne pa teorije resnice, saj nam podani primeri govorijo predvsem o pogojih pod katerimi naj bi bil določen stavek ali izjava resničen, precej manj pa nam povedo o resnici sami

(tu je Lilith precej dobro opazila podobnost med pragmatično in konsenzualno teorijo resnice, saj je slednja samo nekakšna podvrsta pragmatizma podobno kot tudi konstruktivistične teorije, čeprav bi lahko vse skupaj pobasali kar pod korespondenčne oziroma realistične teprioje resnice; pozabil pa je še na redundančno teorijo resnice, ki pravi, da biti resničen, sploh ni neka lastnost, ki bi jo pripisovali čemerkoli in da je vsaka teorija resnice popoln nesmisel, saj vsak stavek že nosi svoje resničnostne pogoje v samem sebi, resnica pa je samo pojem, ki bi ga bilo v imenu večje jasnosti dobro čimprej odpraviti)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Duh časa
Reply #52 - 24.07.2004 at 13:57:38
 
Quote:
Meni vedenje pomeni samo stopnjo prepričanja nekako v kontekstu:
dvomim, mislim, verjamem, vem, prepričan sem

resnica pa pride zraven šele, ko je treba prepričevat druge (ali pa samega sebe)

bp



u bistvu je prepričanje neka določena stopnja vedenja ali znanja v smislu verige od mnenja proti vedenju

mnenje - verjetje - prepričanje - upravičeno prepričanje - resnično upravičeno prepričanje - vedenje ali znanje


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Duh časa
Reply #53 - 24.07.2004 at 15:38:11
 
t, kapo dol pred tabo. Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Duh časa
Reply #54 - 24.07.2004 at 19:52:32
 
Kaj je resnica ?

Vidim, da ste se dodobra razpisali o resnici, pa veste kaj je v resnici resnica ?

Kdo bi vedel, a ne  Grin

Resnica je lahko, da je stranišče mesto odrešitve  Grin

In,

Ne serjite ga, serjite drek.  Grin Grin Grin


Pa re, a res ne sprevidite, da je vsak sam in da smo vsi eno ?

In resnica je......... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4