Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 9462 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Duh časa
Reply #15 - 14.07.2004 at 17:24:54
 
Bp,

ccc, izgubljaš sposobnost pisanja navidezno nedolžnih stavkov, z medvrstično agresijo. Slednja zmeraj bolj tolče v vrstice same.
Vzemi se no v roke. Tongue
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Duh časa
Reply #16 - 14.07.2004 at 17:45:04
 
Na tale najin dialog res gledam kot na vojaski spopad.

In v okviru te metafore bi prav gotovo lahko govoril o mojem zadnjem zapisu, kot o agresiji, kar po slovarju pomeni tudi prodor na nasprotnikovo ozemlje.

Huh, sem se ze ustrasil da govoris o agresivnosti. Tongue

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Duh časa
Reply #17 - 14.07.2004 at 19:23:41
 
korespondenčna teorija pravi, da je stavek "trava je zelena" resničen, če se stavek ujema z objektivno resničnostjo.

semantična teorija pravi, da je stavek "trava je zelena" resničen, če in samo če je trava zelena.

koherenčna teorija pravi, da je stavek, "trava je zelena" resničen, če je v skladu z neko množico trditev, ki nam še najbolje opisuje svet.

konsenzualna teorija trdi, da je stavek "trava je zelena" resničen, če se vsi vpleteni strinjajo, da je resničen.

pragmatična teorija trdi, da je stavek "trava je zelena" resničen, če nam tako najbolj ustreza

konstruktivisti pa trdijo, da je stavek "trava je zelena" resničen samo zato, ker so nas že od malega učili, da je trava zelena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Duh časa
Reply #18 - 15.07.2004 at 07:11:20
 
Quote:
Imam, tudi jest svojega favorita, tukaj objavljenega ze kar nekaj casa. Od vseh teh teorij mi je se najbljizje  konsenzualna. Vsi pridevniki kot so absolutno in podobno pa tam odpadejo kar sami.

Iz tvoje ponudbe sem uspel do sedaj razbrat samo, da bi bila rada in bog in batina. Wink Ubogi Toni. Nic cudnega, da potem pise taksne proste spise v katerih se skusa prepricat o smiselnosti svojega pocetja. Tongue

bp


Bp,  moram ti povedati, da si zelo slabo ocenil Lilith in Toni-ja..., tako da mislim, da bi se tvoja vera v konsenzualno teorijo  morala tukaj hudo zamajati. Je pa res, da si ju mogoče dobro ocenil skozi tvoje "oči".

Sicer se pa vedno znova sprašujem kaj se pravzaprav dogaja z ljudmi, zakaj in kje   so razlogi za to, da   gradijo svoj odnos do življenja , sveta in svojega obstoja na nekih teorijah, ki  so kakorkoli že vedno produkt  uma. In to potem poimenujejo Razsvetljenost.

Resnica o stvareh je vedno življenje samo in človek, ki ima pogum in dar se bo o Resnici pustil učiti s strani svoje Duše, ki je najbolj jasni odsev Resnice. Seveda mu bo pri vsem tem še od posebne koristi zadostna stopnja intelektualne morale ( in znotraj te intelektualne morale mora biti sposoben med seboj povezati vse te teorije, ki si jih ti navedel ). In , če prav razmišljam, Lilith pa me naj popravi, če to ne drži, je ravno to sporočilo, ki ga Lilith hoče skozi svoje prispevke na tem ( in drugih ) topicu podati.

P.S.
Toni pa piše proste spise zato, ker ve, da jih bp zelo rad bere.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Duh časa
Reply #19 - 15.07.2004 at 09:25:15
 
Toni_Zamene wrote on 15.07.2004 at 07:11:20:
Bp,  moram ti povedati, da si zelo slabo ocenil Lilith in Toni-ja..., tako da mislim, da bi se tvoja vera v konsenzualno teorijo  morala tukaj hudo zamajati. Je pa res, da si ju mogoče dobro ocenil skozi tvoje "oči".



Se ti zdi, da je s tvojimi ocenami kaj drugače?

V mojem vesolju so vse ocene subjektivne. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Duh časa
Reply #20 - 15.07.2004 at 09:32:56
 
Toni,

Tisti bog prihaja iz truda, ki ga vlagata v zagovarjanja svojega stalisca in prepricanja, ki je po mojem mnenju precej vecji, kot pa je potreben, da pritegne sorodne duse (saj se tukaj pogovarjamo same precej samosvoje duse). Batina pa iz vseh obljubljenih susov v glavo in napovedi dvobojev (s strani Lilith).

Razlog zakaj brat razne tezko umljive teorije je lazja komunikacija z drugimi (zaradi boljsega razumevanja).

Sicer pa se strinjam s tabo, da ne mores dolgo delovat proti sebi.

Lep pozdrav, pa upam brez zamere za gornje provokacije in prav tako, da bom prebral se kaksen tvoj prosti spis,

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Duh časa
Reply #21 - 15.07.2004 at 09:37:18
 
Najprej zahvala bp-ju za razdelavo pomena posameznih teorij, ki jih neteoretičarka Lilith do sedaj ni razumela. Wink

Zdaj pa si poglejmo, kaj piše "moj dragi" Toni. Tongue

Toni_Zamene wrote on 15.07.2004 at 07:11:20:
Bp,  moram ti povedati, da si zelo slabo ocenil Lilith in Toni-ja..., tako da mislim, da bi se tvoja vera v konsenzualno teorijo  morala tukaj hudo zamajati. Je  
pa res, da si ju mogoče dobro ocenil skozi tvoje "oči".


Mhm... razkrinkali smo bp-ja, da pri oceni Tonija in Lilith ni uporabil konsenzualne teorije, pač pa pragmatično - koherenčno. Grin

Toni_Zamene wrote on 15.07.2004 at 07:11:20:
Sicer se pa vedno znova sprašujem kaj se pravzaprav dogaja z ljudmi, zakaj in kje   so razlogi za to, da   gradijo svoj odnos do življenja , sveta in svojega obstoja na nekih teorijah, ki  so kakorkoli že vedno produkt  uma. In to potem poimenujejo Razsvetljenost.


Ccccc, Toni si pa dosti upa. V tem delu sporoča vesoljnemu svetu, da se požvižga na njihove teorije.  Toni je zgleda anarhist po duši. Tongue


Toni_Zamene wrote on 15.07.2004 at 07:11:20:
Resnica o stvareh je vedno življenje samo in človek, ki ima pogum in dar se bo o Resnici pustil učiti s strani svoje Duše, ki je najbolj jasni odsev Resnice. Seveda mu bo pri vsem tem še od posebne koristi zadostna stopnja intelektualne morale ( in znotraj te intelektualne morale mora biti sposoben med seboj povezati vse te teorije, ki si jih ti navedel ). In , če prav razmišljam, Lilith pa me naj popravi, če to ne drži, je ravno to sporočilo, ki ga Lilith hoče skozi svoje prispevke na tem ( in drugih ) topicu podati.


Lilith v tem delu prepoznava, da je Toni krasno ubesedil vse to, kar Lilith čuti, pa očitno ne zna napisati.
Ob čemer se Lilith požvižga na vse tiste, ki bodo pričeli napadati Lilith in Tonija, zakaj skozi enako mislita. Se bo pač treba sprijazniti, da duše dvojčice dejansko obstajajo. Smiley

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Duh časa
Reply #22 - 15.07.2004 at 10:55:53
 
m wrote on 15.07.2004 at 09:25:15:
V mojem vesolju so vse ocene subjektivne. Smiley


???

"bodi resničen in resnica te bo osvobodila"
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Duh časa
Reply #23 - 15.07.2004 at 11:37:58
 
vida wrote on 15.07.2004 at 10:55:53:
???

"bodi resničen in resnica te bo osvobodila"



ej, vida, če bi mi rada kaj sporočila, al pa me vprašala, prosim malo bolj jasno povej ...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Duh časa
Reply #24 - 15.07.2004 at 12:23:28
 
m wrote on 15.07.2004 at 11:37:58:
ej, vida, če bi mi rada kaj sporočila, al pa me vprašala, prosim malo bolj jasno povej


Ja  Smiley, sem se morala vmešat na tvoj post Toniju, češ da je vse subjektivno ...  8)
In te opomnila na moto ki ga imaš spodaj.
A je resnica potem tud subjektivna  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Duh časa
Reply #25 - 15.07.2004 at 12:26:17
 
vida wrote on 15.07.2004 at 12:23:28:
Ja  Smiley, sem se morala vmešat na tvoj post Toniju, češ da je vse subjektivno ...  8)
In te opomnila na moto ki ga imaš spodaj.
A je resnica potem tud subjektivna  ???



ja

imho


po mojem mnenju pač popolnoma isto stvar recimo ti in jaz dojemava in doživljava različno (mislim da se ni treba spuščat v razloge)

torej je moja resnica v popolnoma enakih okoliščinah drugačna od tvoje

in biti resničen, zame pomeni, živeti v skladu s svojo resnico, ne resnico nekoga drugega

torej, če mene nekaj boli, bom kričala... čeprav boš ti samo gledala, pa ti ne bo jasno, kako me lahko tista stvar sploh boli Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Duh časa
Reply #26 - 15.07.2004 at 12:30:08
 
Lilith wrote on 15.07.2004 at 09:37:18:
Mhm... razkrinkali smo bp-ja, da pri oceni Tonija in Lilith ni uporabil konsenzualne teorije, pač pa pragmatično - koherenčno. Grin

Mhm, ... pa zraven odkrili, da Lilith ne loci med mnenjem in resnico.  Wink (se en razlog vec zakaj je Lilth bog in batina)

bp
Back to top
« Last Edit: 16.07.2004 at 09:51:33 by bp »  
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duh časa
Reply #27 - 15.07.2004 at 12:38:54
 
m wrote on 15.07.2004 at 12:26:17:
ja

imho


po mojem mnenju pač popolnoma isto stvar recimo ti in jaz dojemava in doživljava različno (mislim da se ni treba spuščat v razloge)

torej je moja resnica v popolnoma enakih okoliščinah drugačna od tvoje

in biti resničen, zame pomeni, živeti v skladu s svojo resnico, ne resnico nekoga drugega

torej, če mene nekaj boli, bom kričala... čeprav boš ti samo gledala, pa ti ne bo jasno, kako me lahko tista stvar sploh boli Smiley


Če smem malo dalje it, pa mislim, da je nekako takole: da Resnica ni popolnoma subjektivna, ampak je tisto Srce, ki nam je vsem skupno. Poimenujte ga kakorkoli.

Če bo vida enkrat šla skozi izkušnjo kričanja, medtem ko jo bodo drugi le gledali, si bo lahko pričenjala odpuščat, da je takrat tebe le gledala, in ne razumela, seveda če bo njeno srce odprto in se bo hotela spomniti. Zmeraj se hkratno odvijajo okoliščine za sočutje, ko smo pripravljeni narediti korak in biti iskreni.

Prav tako pa biti empatičen ob nekogar kričanju zahteva veliko srce. Če pa si k "temu" človeku še pripravljen pristopit, pa si pravzaprav v Srcu boga.    



Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Duh časa
Reply #28 - 15.07.2004 at 13:28:40
 
Nič od tega kar ste napisali


Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Duh časa
Reply #29 - 15.07.2004 at 14:17:45
 
Gru Gru wrote on 15.07.2004 at 13:28:40:
Nič od tega kar ste napisali


Grin Grin Grin



Guru izgublja ovčice   Tongue Tongue Tongue

Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4