Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 25503 times)
bp
Ex Member




Re: Se splača biti pristen?
Reply #60 - 25.04.2005 at 01:59:48
 
tai wrote on 23.04.2005 at 23:31:55:
ampak vseeno verjamem, da se ljudje res rodimo dobri in sele potem postanemo egoisticni...
in potem recemo, da to pac tako je in da so vsi drugi tud taki...

tko, da ne mi rect, da je to laz, ti pacek, ti!  Wink

nekateri psihologi in psihoanalitiki so pisali o tem, da smo kot dojenčki precej, če že ne povsem egoistični. je pa res, da imam tudi jest nekatere psihologe in psihoanalitike malo na sumu, da se lažejo. ali pa vsaj malo blefirajo.  Tongue

čeprav ... dokler je pristnost tisto, kar pri drugem vzbudi zaupanje in s tem poglobi odnos, sta pristnost in iskrenost, gotovo pomembni.

se pa lahko pristnost tudi lepo uporabi za nek odnos zapeljat nekam, kamor ga pač želim zapeljat (ej, ni mi, to ni zame, ...)

ali pa celo za to, da mi ni treba v odnosu nikdar prevzeti odgovornosti do drugega (ki me "duši", kar pa  je evfemizem za to, da mi je odveč)

potem se lahko pristnost uporabi zato, da se opraviči nesramnost, ko vsakemu v obraz zabrusim, da je nepismen, ampak to sem vendar pravi pristni jaz in jaz to tako vidim. kar pa je še vseeno bolje, kot pa da bi svoj pogled prodajal kot objektivno resnico (v imenu katere se zgodi še precej več grdobij).

skratka zgleda da je pristnost v nekaterih situacijah uporabno orodje. Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Se splača biti pristen?
Reply #61 - 25.04.2005 at 15:13:02
 
Mateja B. wrote on 23.04.2005 at 15:50:01:
Je pa po moje veliko bolje gledat na ljudi kot v osnovi dobre (če že ne moremo gledati nevtralno, brezosebno), ker potem taki tudi so. Tako je vsaj v mojem svetu.



Domišljati si, da lahko ljudi kontroliramo s svojim pogledom na njih, je po moje skrajno naivno.
Me pa veseli, da v tvojem svetu stvari tako na easy tečejo.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Se splača biti pristen?
Reply #62 - 25.04.2005 at 15:15:18
 
Quote:
se pa lahko pristnost tudi lepo uporabi za nek odnos zapeljat nekam, kamor ga pač želim zapeljat (ej, ni mi, to ni zame, ...)


ali pa celo za to, da mi ni treba v odnosu nikdar prevzeti odgovornosti do drugega (ki me "duši", kar pa  je evfemizem za to, da mi je odveč)


V takih primerih je fino, če tisti drugi ne izigrava žrtve, pač pa odnos prekine.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Se splača biti pristen?
Reply #63 - 25.04.2005 at 16:02:08
 
Lilith wrote on 25.04.2005 at 15:15:18:
V takih primerih je fino, če tisti drugi ne izigrava žrtve, pač pa odnos prekine.

Se mi zdi, da se, če se v tem primeru odnos ne prekine, lahko razvije tekomvanje za moč in sicer na način, kdo bo večja žrtev. Undecided

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Se splača biti pristen?
Reply #64 - 30.04.2005 at 11:11:25
 
Quote:
Se mi zdi, da se, če se v tem primeru odnos ne prekine, lahko razvije tekomvanje za moč in sicer na način, kdo bo večja žrtev. Undecided

bp


po moje so takšna tekmovanja lahko prava beda  Tongue

brrrr
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Se splača biti pristen?
Reply #65 - 30.04.2005 at 15:22:28
 
Lilith wrote on 25.04.2005 at 15:13:02:
Domišljati si, da lahko ljudi kontroliramo s svojim pogledom na njih, je po moje skrajno naivno.
Me pa veseli, da v tvojem svetu stvari tako na easy tečejo.



Predvidevam(samo to!),da Mateja ni s tem mislila glih čist tako,kot si razumela ti. Po moje bolj v tem smislu,da s svojim načinom razmišljanja najprej privablja v svoje življenje ljudi,ki so bolj pozitivni kot ne,drugo pa,da s svojim pozitivnim razmišljanjem in z iskanjem pozitivnih lastnosti pri ljudeh,vzbuja prav to pozitivno v njih. kar iščeš,to najdeš. Tako sem jo jaz razumela.Mateja?
Ti si pa po moje razumela kot čist dobesedno.Če jaz o tebi mislim,da si dober,potem tudi boš.Mislim,da tukaj ni pomembna samo misel,mnenje o nekom,ampak predvsem odnos do ljudi,ki je konstruktiven. Mogoče se pa motim?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Se splača biti pristen?
Reply #66 - 30.04.2005 at 17:54:22
 
picola wrote on 30.04.2005 at 15:22:28:
Predvidevam(samo to!),da Mateja ni s tem mislila glih čist tako,kot si razumela ti. Po moje bolj v tem smislu,da s svojim načinom razmišljanja najprej privablja v svoje življenje ljudi,ki so bolj pozitivni kot ne,drugo pa,da s svojim pozitivnim razmišljanjem in z iskanjem pozitivnih lastnosti pri ljudeh,vzbuja prav to pozitivno v njih. kar iščeš,to najdeš. Tako sem jo jaz razumela.Mateja?
Ti si pa po moje razumela kot čist dobesedno.Če jaz o tebi mislim,da si dober,potem tudi boš.Mislim,da tukaj ni pomembna samo misel,mnenje o nekom,ampak predvsem odnos do ljudi,ki je konstruktiven. Mogoče se pa motim?



Domišljati si, da lahko ljudi kontroliramo s svojim odnosom do njih, je po moje skrajno naivno.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Se splača biti pristen?
Reply #67 - 30.04.2005 at 19:22:06
 
Jst bi to,kar ti poimenuješ kontrola,poimenovala vpliv.In če te jst zdejle nekam pošljem,bo to po vsej verjetnosti drugače vplivalo nate,kot pa če ti rečem,da si res krasna oseba in da sem vesela,da te lahko berem...Ali pač ne?
Sicer pa nisi napisala nobenega argumenta za to tdritev in bi bla zlo vesela,če bi ga lahko prebrala(da bom vsaj vedela zakaj tako razmišljaš). Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Se splača biti pristen?
Reply #68 - 30.04.2005 at 19:36:40
 
Ker prave spremembe prihajajo od znotraj, ne od zunaj.

Bom pisala bolj konkretno, ker mi je abtrakcija pretežka.
To kar si napisala, sigurno drži - drugače se bom počutila, če me pošlješ v tri krasne kot če me kaj pohvališ. (Razen ko bom toliko samozavestna, da tvoj odnos na mene ne bo več imel vpliva). Mogoče bom zato ta hip s teboj malo bolj ostra ali pa malo bolj prijazna. To je tudi res. Ampak to so vplivi na kratek rok - na dolgi rok pa to ne vzdrži.

Greva k ekstremom, tam je bolj razvidno. Recimo alkoholik - če ga danes lepo prosim in sem ves čas prijazna, se mogoče ne bo napil. Ampak jutri, pojutrišnjem to ne bo več učinkovalo, ker bo notranja nuja močnejša. Po moje isto velja za karakterne lastnosti - lahko jih kakšno uro ali dan malce nazaj držimo, ampak v nedogled pa ne.

Saj jaz točno vem, kaj si ti hotela povedati. S tem se da manjše uspehe dosegat, ampak suma sumarum si s tem načinom vendarle slej ko prej razočaran, ko se stvari ne odvijejo po pričakovanjih.

Na nas deluje tako trenutno okolje kot tisto, kar že nosimo v sebi. In slednje je po moje veliko močnejše.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
aisha(Guest)
Guest




Re: Se splača biti pristen?
Reply #69 - 03.02.2006 at 15:57:35
 
Da!TI SI TI IN NIHČE DRUG!
moraš biti pristen, s svojim načinom, vpogledi na life, svojo osebnostjo....živeti skladno s svojimi željami...
Splača se biti osebnost! in srečen v svoji koži!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5