Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 12497 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Ali je lahko avion rumen
06.02.2004 at 00:50:15
 
Kok sem se današnji dan nasmejal in res lepo-odlično imel. To je ja neverjetno. Prav zaključek tega dneva, prinaša tole pisanje, in Exotu, gre velika zahva, da bo tole izvlekel iz "mene". Čeprav se moj trebuščič, še vedno ni umiril, pa vsaj tipkam normalno lahko.

Tega našega fantiča spremljam že odkar je prišel sem na forum in deluje res nadebudno, AMPAK. Tale ampak, mnogim pove že dovolj. Ko se gre za vroče debate, evo stričko že piše, že presoja, že deli mnenja, že ve VSE. Ni dvoma. Grin

In dons me je v tako voljo spravil, veselo, krohotajočo, z občutki razumevanja, sprejemanja, v teh trenutkih bi ga stisnu k seb, da bi mu rebra polomu.... uh, pejmo na stvar....

No da se vrnem na naš AMPAK. ....in dons me je exo na chatu potegnu na ta AMPAK, in ga poslušam in se heca, a globoko v sebi vse na pol resno misli... Gre pa za predstavo o puncah, ki je res že kar zaskrbljujoča. Ker sej vemo, kako je in kaj. Ampak predstava se pa še kar fura in gradi, brez temeljev prakse. Leta študija o nasprotnem spolu začenjo puščati posledice, če ni nič prakse zraven. To je dejstvo, to kaže samo življenje. Sploh v primerih, da odpovedovanje ni stvar religije, temveč iskanja, izbiranja bodočega partnerja. Sploh, če gre za neizkušenega človeka na tem področju. Ko se začnejo hormoni in razum mešati lahko nastane precej explozivna snov.

Zabavno se mi je zdelo ravno vprašanje o Ukrajinkah, o dekletih ki so znane, da se prodajajo za denar. Vem, da se je exo hecal, ampak me je privedel do razmišljanja, kok je ta stereotip globoko zapečen v majhnih, velikih in že precej postaranih glavicah. In sem se spomnil svojih izkušenj. No niti jih ni bilo velik, ampak zame kar dovolj.

Prva je bila obisk Pariza, menda bo ene 10 let mimo, ko smo si ogledovali njegove znamenitosti. Seveda vsakemu dnevu sledi večer, in zbrana družbica se je odpravila odkrit tudi Red zone.

Seveda me je to že popoldan precej vznemirjalo, in z velikim pričakovanjem sem dočakal odhod. Preden stopiš na pot proti Red zone, ma vsak v glavi zgrajeno neko podobo, ki je sestavljena iz mnogih fantovskih pogovorov, branja knjig, gledanja filmo, in še in še. Ker sam nisem izjema, sem s podobno sliko hodil izzivom naproti. Vendar pa so se v meni počasi občutki začeli mešati, vznemirjenju se je pridružila spolna vzburjenost, nekje ob robu pa se je vrtinčil komaj zaznaven vprašaj.

Ko smo stopili na ulico, na uradni začetek Red zone, sem se namenoma oddaljil od družbe, prečkal ulico in sam nadaljeval pot. Hotel sem doživeti sam, nekaj me je porinilo čez, ker so bili ostali tako zatopljeni v pogovor sploh niso opazili, da sem kakih 30m za njimi in na drugi strani.

Na vogalih manjših ulic so stale prostitutke in me vabile...  Toda z vsakim korakom se je moja hitrost povečevala, dekleta na začetku so še čebljale za menoj, meni pa je iz vzburjanja v srce lezla tesnoba. In ravno na polovici poti, sem se ustavil in pogledal punci v obraz. Bila je postavna, a ne lepa, poteze obraza je imela lepe, a nekako niso sodile k njenim očem. Obraz in oči mi niso šle skupaj.

Ko sem gledal te oči, sem se obrnil stran, toliko sivine redko še danes vidim pri kakem človeku. In ko sem nadaljeval pot navzdol, sem začel gledati vse v obraz in oči. In vsa vzburjenost se je spremenila v neko žalost, sočutje, kaj jest vem kaj.

Enostavno nisem več zdržal tam. Ko danes z večjim videnjem pogledam nazaj, dobim občutek kot bi se sprehodil po ulici sivih meglic. Tega si dologo nisem pojasnil. V očeh družbe, sem se spretno pridružil delu moralistov, ki so blebetali o boleznih in podobnih sranjih, jest pa sem le prikimaval. Ker sem bil nekako šokiran, kako se je nekaj tako lahko spremenilo. In ko sem postave gledal od daleč, so bile čisto nekaj drugega.

No pojasnitev te sivine pa sem doživel z obiskom nočnega bara pri nas lansko poletje. Z dobrim prijateljem sva popila že ene par piv, nakar se odpraviva v nočni lokal plesalk. Sedeva za mizo in naročiva. Kmalu je k mizi prišla ena od plesalk. In če želiš, da ti dela "družbo", ji plačaš pijačo. Seveda ta pijača stane, precej več kot eno pivo.  No, ko sva to ugotovila in nama je bilo pojasnjeno, sva rekla, ok.

In kaj zdej? Zdej lahko punco malo otipavaš, oz. se smuka tam okrog tebe. In mene začnejo spet tisti občutki sivine, kt deja vu, se menda reče, peplavljat. No tokrat je bila situacija mal drugačna. Stekel je pogovor. In iz tiste ene erotične plesalke se je deklica začela spreminjat pred nama v punco. Ko sta se najina pogleda srečala, sem spet začel padati v sivino, ki sem jo tokrat le presekal s čisto običajnim vprašanjem:"Kako se ji zdi tukaj pri nas v Sloveniji." Nato se je pogovor čudežno zasukal v neko drugo smer.

Mogoče se je meni to tako zdelo, res ne vem kaj se drugi pogovarjajo, vendar sem po spreminjanju dekleta videl, da ji postaja kar malo nerodno. Da ji ni vseeno da je tu kjer je, in spomnim se prav trenutka, ki je trajal in trajal, gledala sva iz oči v oči, in se razumela, to je tako težko opisat. Za trenutek je mogoče res nastopil nič, ko so vsi izginili, ko je glasba utihnila. To ni bil pogled strasti, pogled poželenja, pogled česarkoli, ampak pogled kjer je bilo tok ene teže v njeni duši.

Sivine ni bilo več. Kar razblinila se je. Kmalu je šefe začel odganjati dekle. Da pa ne bo kr pri nama stala. In u akcijo, na štango. Trenutek, ali mogoče še malo več teženja, bi v meni kmalu sprožil totalni napad na šefeta. Vendar situacija in okoliščine so me le ohladile. Naročila sva še eno pijačo, toda šefe je naredil svoje, v dekle se je čisto narahlo prikradla sivina. Vendar je doživela spremembo. Opazno. Ko sva s prijateljem odhajala je gledala za nama, pomahala sva ji in odšla.

Exo, to naj ti bo darilo, da boš spoznal, da v branju, sanjarjenju ni vse. Da veliko več pomeni osebno doživetje, osebno dojemanje ljudi in življenja. Moje mnenje se je z mnogimi dogodki še prevečkrat spremenilo, da bi danes z gotovostjo nekaj trdil.

Bolj ko prepoznavam sebe, ko prepoznavam okolico, ljudi okrog katerih se gibljem, ljudi ki mi pridejo naproti, manj trdovratne gotovosti in trdnih prepričanj imam.

Edino, kar me še ni razočaralo-presenetilo je odnos. In odnos, kot preplet, srečanje dveh, ali več ljudi postavlja gotovost. Nič drugega nimaš. Nič. Pa ne narobe razumet, ne govorim o zakonih, ne govorim o prometnih predpisih, ti že morajo bit. Govorim o tem znotraj predpisov, ko sediš v avtu.

Ko TI odločaš ali boš voznika pred seboj preklel ker vozi prepočasi ali ga sprejel, ker je sposoben v tej naglici življenja peljat tud prepočasi. Vse to se pa sam odločaš. Sam odločaš ali boš uspel razumet človeka ki vozi pred teboj, ali boš gonil svojo. Običajno če goniš svojo le sebi škoduješ.

Edino odnos lahko kontroliraš v popolnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #1 - 06.02.2004 at 08:00:30
 
Gru Gru wrote on 06.02.2004 at 00:50:15:
Ko TI odločaš ali boš voznika pred seboj preklel ker vozi prepočasi ali ga sprejel, ker je sposoben v tej naglici življenja peljat tud prepočasi. Vse to se pa sam odločaš. Sam odločaš ali boš uspel razumet človeka ki vozi pred teboj, ali boš gonil svojo. Običajno če goniš svojo le sebi škoduješ.

Edino odnos lahko kontroliraš v popolnosti.


Kolk je to lepo, ko ravno hočeš odpreti en topic, pa ni treba, ker ti je Edi že dal iztočnico. Grin

Torej, ja, izključno svoj prispevek k medsebojnemu odnosu lahko kontroliraš, izključno svoje vedenje.
Ampak jaz tu včasih naletim na problem.
Če vzamemo voznika, ki spredaj počasi vozi, 1.lahko preklinjam,  2.lahko to sprejmem, 3.lahko se pa znajdem in ga prehitim, če se ne da, pa malo na stran zapeljem in počakam, da je pot spet prosta. Meni je najljubša tretja varianta, ker tisti del s sprejemanjem se mi kdaj kaže kot nasilje nad samo seboj.
Bom pojasnila na bolj zoprnem primeru. Nekdo trobi neresnice o meni in mi s tem na kakšnem področju dela škodo. Lahko ga s tem soočim in morda ga še podžgem k temu vedenju. Lahko to sprejmem. Samo sprejemanje se tudi lahko izkaže za neplodno, ker ni nujno, da se bo njegov odnos zaradi tega kaj spremenil. Skratka, ko se soočam z agresivnim vedenjem druge osebe mi nikakor ni blizu tista krščanska, naj nastavim še drugo lice.
In moje življenjske izkušnje so takšne, da je treba igrati na moč. To pomeni najti njegovo ahilovo peto in ga prisiliti, da me pusti na miru. Torej moram za dosego moje osnovne pravice: imeti mir- na nek način vršiti nasilje. Kar mi ni cool.

In zdaj glavno vprašanje. Tisti, ki obvladate ali delujete po principu sprejemanja in vseobsegajoče ljubezeni. (Saj ne vem, če sem se tu prav izrazila, ampak tisti boste že intuitivno čutili o čem govorim.) Kako v praksi deluje sprejemanje nekogaršnjega vedenja, če ta deluje agresivno proti tebi. A ne gre tukaj za neke vrste k sebi usmerjeno nasilje nad lastnimi čustvi, če se odločiš to sprejeti?  Ali pa ni treba sprejemati vsega? Kako torej to funkcionira?



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #2 - 06.02.2004 at 08:48:48
 
Edi, vprašaj se najprej, s kakšnim vnaprejšnjim prepričanjem pa si se hodil kurbam nastavljat, če nis rabu njihovih uslug. A si res tko naivno mislu, da so  to ene radoživke po naravi? Al pa da so morda ene boge revce, ki komaj čakajo, da se  bodo glih teb na rami pojokcale?   Saj konc koncev ne rabiš hodit misonarit med kurbe, pejd v taprvo fabrko al pa bife pa sočustvuj s tamkjanšnimi delavkami in kelnarcimi, kak majo jeben lajf.

Poanta teksta naj bi bla v tvojem odnosu do drugega, na katerega edino lahko sam vplivaš in ki ga je mogoče oblikovat  samo praktično, s konkretno izkušnjo. Pol si se upam nauču, da boš šel drugič med kurbe  s profesionalnim odnosm do njih, da ji boš izkazov svoj  spoštljiv odnos tako,  da jo boš dobr plačov za  storitve, ki ti jih bodo opravle. Al pa jih boš pustu pr gmah in se jim na daleč ognu.  Ne samo kurbam ampka vsem, s katerim nis mogu  vzpostvit konstruktivnega odnosa. Tko kot morda to dela exo v svojem varnem domeku tam nekje pri ptuju.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #3 - 06.02.2004 at 09:10:54
 
Lilith wrote on 06.02.2004 at 08:00:30:

In zdaj glavno vprašanje. Tisti, ki obvladate ali delujete po principu sprejemanja in vseobsegajoče ljubezeni. (Saj ne vem, če sem se tu prav izrazila, ampak tisti boste že intuitivno čutili o čem govorim.) Kako v praksi deluje sprejemanje nekogaršnjega vedenja, če ta deluje agresivno proti tebi. A ne gre tukaj za neke vrste k sebi usmerjeno nasilje nad lastnimi čustvi, če se odločiš to sprejeti?  Ali pa ni treba sprejemati vsega? Kako torej to funkcionira?





Osebno sem mnenja, da  v cilju zaščite našega zdravja in počutja, agresivnega vedenja do nas ne smemo  sprejemati za nobeno ceno. Tudi ne, če se nam "prodaja" v imenu prijateljstva in ljubezni. Tukaj mora biti to ,kar dejansko čutimo, zakon . Tukaj imamo tudi Božjo pravico, da poteptamo vse moralne kodekse, Biblijo, Koran, idr. ter da naredimo to kar čutimo da moramo - s tem preidemo v prostor etične odgovornosti do nas samih. Slednja situacija je tudi edina možna pot našega resničnega osebnostnega razvoja, ko nikoli več ne bo tako kot  je bilo. Seveda se nam bo ob tem zelo verjetno zgodilo, da bomo ocenjevani, zapuščeni , osamljeni ..,. ampak nekje zadaj pa bo čutiti  neko posebno zadovoljstvo, neko novo samozavest, neko svobodo, nek občutek, ko lahko s posebno svobodo vedno znova poveš, da ti nekih stvari v takšni obliki , ki te žalijo ,preprosto v življenju ni treba.

Lilith, malo sem mogoče zabluzil..in da se vrnem na tvoje vprašanje. Skratka jaz osebno nisem človek, ki bi ga nekdo lahko maltretiral, manipuliral  in vzbujal pri njem slabo vest z besedami kot so ljubezen, prijateljstvo, razumevanje, odpuščanje, itd.  Iz tega razloga ti glede drugih poti ravnanja  ( sprejemanja za vsako ceno )ne morem povedati kaj pametnega.

Še to bi  rad povedal. Prav si ravnala kot si ravnala (- mislim na topic Resnica o D. in L. ).  Nikoli ne bo več tako kot je bilo. Po svoje si s tem pomagala    tudi Davidu.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #4 - 06.02.2004 at 09:39:21
 
Toni_Zamene wrote on 06.02.2004 at 09:10:54:
Osebno sem mnenja, da  v cilju zaščite našega zdravja in počutja, agresivnega vedenja do nas ne smemo  sprejemati za nobeno ceno. Tudi ne, če se nam "prodaja" v imenu prijateljstva in ljubezni. Tukaj mora biti to ,kar dejansko čutimo, zakon . Tukaj imamo tudi Božjo pravico, da poteptamo vse moralne kodekse, Biblijo, Koran, idr. ter da naredimo to kar čutimo da moramo - s tem preidemo v prostor etične odgovornosti do nas samih. Slednja situacija je tudi edina možna pot našega resničnega osebnostnega razvoja, ko nikoli več ne bo tako kot  je bilo. Seveda se nam bo ob tem zelo verjetno zgodilo, da bomo ocenjevani, zapuščeni , osamljeni ..,. ampak nekje zadaj pa bo čutiti  neko posebno zadovoljstvo, neko novo samozavest, neko svobodo, nek občutek, ko lahko s posebno svobodo vedno znova poveš, da ti nekih stvari v takšni obliki , ki te žalijo ,preprosto v življenju ni treba.



Toni_Zamene, zdaj, ko sem to prebrala, se ti moram zahvalit, ker sem se ob tem krasno počutila.

V življenju sem zelo dolgo razumela, potrpela, nudila oporo, bila zanesljiva, in si nisem upala priznat, da gre večino tega na moj račun. Sedaj, ko sem se temu uprla, ko nisem več pripravljena plačevati ceno za dobro počutje drugih, čutim "neko posebno zadovoljstvo, neko novo samozavest, nek občutek, da lahko s posebno svobodo povem, da mi nekaterih stvari v življenju ni potrebno prenašati".

Lepo mi je, da sedaj, v tem mojem obdobju življenja, spoznavam ljudi, ki tako razmišljajo, da so ljudje, pri katerih imam razumevanje in oporo, in mi ni potrebno biti ocenjevana, zapuščena in osamljena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #5 - 06.02.2004 at 09:42:35
 
Lilith wrote on 06.02.2004 at 08:00:30:
Ampak jaz tu včasih naletim na problem.

Meni je najljubša tretja varianta, ker tisti del s sprejemanjem se mi kdaj kaže kot nasilje nad samo seboj.

Samo sprejemanje se tudi lahko izkaže za neplodno, ker ni nujno, da se bo njegov odnos zaradi tega kaj spremenil.

In zdaj glavno vprašanje. Tisti, ki obvladate ali delujete po principu sprejemanja in vseobsegajoče ljubezeni. (Saj ne vem, če sem se tu prav izrazila, ampak tisti boste že intuitivno čutili o čem govorim.) Kako v praksi deluje sprejemanje nekogaršnjega vedenja, če ta deluje agresivno proti tebi. A ne gre tukaj za neke vrste k sebi usmerjeno nasilje nad lastnimi čustvi, če se odločiš to sprejeti?  Ali pa ni treba sprejemati vsega? Kako torej to funkcionira?


Lili na problem naletimo vsi, slej ali prej. Sprejemanje je ena najtežjih nalog. Ko se začneš učit sprejemat, maš spet svobodno voljo, koga, kdaj in kje. Navadno je lažje če sprejemaš, tiste ki so blizu in sprejemanje počasi širiš, na tiste manj blizu, do najbolj oddaljenih.

Pri reševanju tega se mora vsak sam spopast s tem.

Sem se spomnu tegale iz ene knjige:

Želiš imeti piknik. Toda pada dež. Kdo ima negativna čustva. Ti ali dež. Z dežjem je vse v redu ane. Vse je v nas, veselje in žalost. Vse.

Če nekdo agresivno deluje proti tebi, ga še vedno lahko sprejmeš, vendar se sama odločaš kaj boš poslala agresivcu nazaj. Če na agresijo odgovoriš z agresijo se njen ples nadaljuje, če odgovoriš z ljubeznijo agresija začne ugašati, enostavno nima več goriva za svoj obstoj.

Ne rečem, da vse to že v polnosti obvladujem, in se tega zavedam vsak trenutek, se pa vse več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #6 - 06.02.2004 at 09:46:02
 
Toni_Zamene wrote on 06.02.2004 at 09:10:54:
Osebno sem mnenja, da  v cilju zaščite našega zdravja in počutja, agresivnega vedenja do nas ne smemo  sprejemati za nobeno ceno. Tudi ne, če se nam "prodaja" v imenu prijateljstva in ljubezni. Tukaj mora biti to ,kar dejansko čutimo, zakon . Tukaj imamo tudi Božjo pravico, da poteptamo vse moralne kodekse, Biblijo, Koran, idr. ter da naredimo to kar čutimo da moramo - s tem preidemo v prostor etične odgovornosti do nas samih. Slednja situacija je tudi edina možna pot našega resničnega osebnostnega razvoja, ko nikoli več ne bo tako kot  je bilo. Seveda se nam bo ob tem zelo verjetno zgodilo, da bomo ocenjevani, zapuščeni , osamljeni ..,. ampak nekje zadaj pa bo čutiti  neko posebno zadovoljstvo, neko novo samozavest, neko svobodo, nek občutek, ko lahko s posebno svobodo vedno znova poveš, da ti nekih stvari v takšni obliki , ki te žalijo ,preprosto v življenju ni treba.




V življenju se večkrat zapletem v občutke slabe vesti, če nekomu ne bi naredila usluge. Tako da se včasih prav silim v to, ja. In potem pride do piz......, do kakršne je tudi pred kratkim prišlo.

Tvoje besede so pravi balzam za dušo, Toni. In opogumljajo za moč, ki se prebuja v meni, da bom zmogla tudi odločno reči "ne". Tisti, ki so mojega prijateljstva vredni, bodo gotovo razumeli. Ostalih mi pa v življenju res ni treba.

Hvala ti. Smiley Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #7 - 06.02.2004 at 09:48:38
 
Gru Gru wrote on 06.02.2004 at 09:42:35:
Če nekdo agresivno deluje proti tebi, ga še vedno lahko sprejmeš, vendar se sama odločaš kaj boš poslala agresivcu nazaj. Če na agresijo odgovoriš z agresijo se njen ples nadaljuje, če odgovoriš z ljubeznijo agresija začne ugašati, enostavno nima več goriva za svoj obstoj.



S tem se ne morem strinjat. Agresivcu bom pokazala, kje so moje meje in pričakujem, da jih ne prestopi. Če jih bo prestopal, jih bom branila. Nobeno prijateljstvo, vseobsegajoča ljubezen, principi takšni in drugačni me ne prepričajo, da lahko nekdo prestopa moje meje. Agresivca pri varovanju svojih meja ne sovražim, ljubim ga pa tudi ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #8 - 06.02.2004 at 09:49:40
 
Gru Gru wrote on 06.02.2004 at 09:42:35:
Če nekdo agresivno deluje proti tebi, ga še vedno lahko sprejmeš, vendar se sama odločaš kaj boš poslala agresivcu nazaj. Če na agresijo odgovoriš z agresijo se njen ples nadaljuje, če odgovoriš z ljubeznijo agresija začne ugašati, enostavno nima več goriva za svoj obstoj.



Torej se ti siliš v čustva ljubezni, ko je kdo do tebe agresiven, ali se ti čustva ljubezni spontano prebudijo ob tem (samo ta varianta spada najbrž že pod sado-mazo ali kako)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #9 - 06.02.2004 at 09:50:42
 
Aja, pa še to. Agresivnež ne bo nehal, če ga še tako neskončno ljubiš in mu to še tako prepričljivo kažeš. Nehal bo, ko mu pokažeš zobe/svoje meje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #10 - 06.02.2004 at 09:51:47
 
Gru Gru wrote on 06.02.2004 at 09:42:35:
Če nekdo agresivno deluje proti tebi, ga še vedno lahko sprejmeš, vendar se sama odločaš kaj boš poslala agresivcu nazaj. Če na agresijo odgovoriš z agresijo se njen ples nadaljuje, če odgovoriš z ljubeznijo agresija začne ugašati, enostavno nima več goriva za svoj obstoj.

se prav je zate "orozje" ljubezni kokr ene vrste nevtralizator? in scasoma pridemo na cisto statiko? mir? kaj pa do "tam" naprej? je se kej?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #11 - 06.02.2004 at 09:52:08
 
titud wrote on 06.02.2004 at 08:48:48:
Edi, vprašaj se najprej, s kakšnim vnaprejšnjim prepričanjem pa si se hodil kurbam nastavljat, če nis rabu njihovih uslug. A si res tko naivno mislu, da so  to ene radoživke po naravi? Al pa da so morda ene boge revce, ki komaj čakajo, da se  bodo glih teb na rami pojokcale?   Saj konc koncev ne rabiš hodit misonarit med kurbe, pejd v taprvo fabrko al pa bife pa sočustvuj s tamkjanšnimi delavkami in kelnarcimi, kak majo jeben lajf.

Poanta teksta ...


Ko sem šel prvič, pred cca 10 leti, je bilo prepričanje precej drugačno kot drugič. Tud ne gre za misionarjenje, temveč moje lastno življenje in dojemanje tega kar se dogaja po svetu. Niti ne rabim it med fabrikante, ker sem tega precej že precej vidu in tud sam osebno skozi dal. Sploh, pa se včasih nisem spraševal, za kaj grem npr. v disko, na zabavo, na morje, kamorkoli. Sem pač šel ker mi je bilo fino. Zdej se precej bolj natančno in premišljeno odločam, kaj želim doživet, vidit in seveda s kom bom delil svoj čas.

Poanta teksta je v tem, da hočem exo-tu al pa teb, al pa sebi povedat, da te lahko razsekam - tebe kot človeka prepričanj na toliko kosov, da te skoraj nič ne ostane.

vpraši se, kdo moralizira, ko ti moraliziraš, ni mogoče tvoj ata nekje vzad, al pa mama, al pa žena, prijatelj ali pa neka avtoriteta iz knjige, filma.

Kdo ti je zgradil tvojo moralo? Drugi. Sam si naredu samo to, da si jo dobro ali slabo popredalčkal. Toda vsak predalček o morali v tebi nosi naslovnika (očeta, mamo, prijatelja, župnika).

Tko nekak.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #12 - 06.02.2004 at 09:54:35
 
lola wrote on 06.02.2004 at 09:48:38:
S tem se ne morem strinjat. Agresivcu bom pokazala, kje so moje meje in pričakujem, da jih ne prestopi. Če jih bo prestopal, jih bom branila. Nobeno prijateljstvo, vseobsegajoča ljubezen, principi takšni in drugačni me ne prepričajo, da lahko nekdo prestopa moje meje. Agresivca pri varovanju svojih meja ne sovražim, ljubim ga pa tudi ne.


Evo, se mi zdi, da si mi nakazala moj problem. Zelo si želim delovati tako kot ti. Ampak ker sem včasih "preveč dobra duša", nisem prepričljiva pri postavljanju meja in se pustim zmanipulirati. In takrat se v meni - čeprav navzven naredim uslugo - prične prebujati prikrita agresija to takšnega "plenilca - agresorja".

In se zdi moji duši prijaznejša varianta ostro začrtati meje. In poslušati sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #13 - 06.02.2004 at 09:59:01
 
lola wrote on 06.02.2004 at 09:50:42:
Aja, pa še to. Agresivnež ne bo nehal, če ga še tako neskončno ljubiš in mu to še tako prepričljivo kažeš. Nehal bo, ko mu pokažeš zobe/svoje meje.


Seveda ne bo nehal. To je ja jasno. Pa ne me imet za bedaka ampak se raje vase obrni in poskušaj razumet in to globoko kaj želim sporočit.

Občutke si sam kreiraš. Dogodke že precej težje.

Nehal pa bo natančno takrat, ko si ti (ali jaz) sposobna na njegovo agresijo v miru ostat z enako mero ljubezni. Drugače enostavno ne gre.

Npr. Jezus je imel v sebi 100% ljubezen, in ni ga bilo ki bi lahko s sovraštvom to prekril. Edin, kar so v vsej nemoči naredli, je blo to da so ga na križ ruknili.

Toda to ni bil več Jezusov problem. Tudi to je sprejel.

Edini zadnji problem, ki ga je imel, je bil sprejeti smrt, ko je to storil;"Oče v tvoje roke izročam svojo dušo" je dosegel nesmrtnost-večnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #14 - 06.02.2004 at 10:00:40
 
Quote:
se prav je zate "orozje" ljubezni kokr ene vrste nevtralizator? in scasoma pridemo na cisto statiko? mir? kaj pa do "tam" naprej? je se kej?


Dragi brate aryan, do tja še nisem prišel. Ko bom ti povem.

Kiss Kiss Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4