Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 12564 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #45 - 06.02.2004 at 15:17:13
 
Edi tale prilikao dežju in pikniku...

jest jo razumem, kot  da mi dež nekaj želi sporočit. Kaj mi želi sporočit ni odvisno od njega ampak od moje intepretacije sporočila. Lahko me sporičilo razbesni, saj mi razkrije silavost moje narave, ki je oragnizirala piknik neoziraje se na vreme in se je zato mora soočit  s porazom. Lahko pa  me iz istega razloga celo razveseli, saj mi razkrije, da silavost moje narave obremnjuje mene samega in da lahko življenje gre dalje tud brez piknika in je to ene vrste nenadejna zmaga.  Ničesar  nam ni treba  sprejet kot v naprej dano in objektivno, zmerom smo primoran zavzet do tega en subjektiven odnos na relaciji dobro-slabo.  Že animisti, ki so v ozadju vsakega naravnega  pojava vidl skrito dušo/animo, ki ta pojav animira, so nezavedno zaznaval  subjektivnost vsakega še tako objektovnega naravnega pojava, samo je  niso lociral vase ampak na duše nekdaj živečih ljudi in živali, pač glede na njihove karakteristike.  Tko da tud če jest v  bistvu vem, da če se jezim na dež, se v bistvu jezim nase oz. na informacijo, ki mi jo dež daje o men,  samo to zavedanje še ni razlog, da bi do sebe ne smel gojit enga strastnega odnosa na celotni paleti čustvenih stanj. To zavedanje še ne pomen, da sem skuliran na pozitivni starni čustvene palete, pogosteje je  lahko celo nasprotno, da sem strašno zgrožen: lahko se mi zbudi neskončen strah in groza pred samim seboj, ki sta  hujša od vsega, kar mi lahko fizično stori dež.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #46 - 06.02.2004 at 15:18:57
 
siaj wrote on 06.02.2004 at 12:39:32:
Mlada učenka se je lotila meditacije o ljubeči dobroti. Sede v sobici je napolnila srce z ljubečo dobroto, namenjeno vsem bitjem, in vendar je vsak dan, ko se je odpravila na bazar, neki trgovec z nezaželenimi dotiki neusmiljeno preizkušal njeno ljubečo dobroto. Nekega dne se ni mogla zadržati, z dežnikom v roki je začela po ulici preganjati trgovca. Na svojo veliko grozo je šla pri tem mimo mojstra meditacije, ki je stal ob cesti in opazoval ves prizor. Osramočenega obraza je stopila predenj in pričakovala, da jo bo okaral.

"Veš, kaj bi morala narediti," ji je prijazno svetoval mojster, "srce bi morala napolniti z ljubečo dobroto in razbrzdanca z vso zbranostjo, ki jo premoreš, z dežnikom treščiti po glavi."

tole je pa najbolj svetska zgodbica, kar sem jih zadnje čase slišala Cheesy Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #47 - 06.02.2004 at 15:53:33
 
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #48 - 06.02.2004 at 16:14:16
 
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #49 - 06.02.2004 at 17:10:03
 
Quote:
Hvala vam.  Smiley
Najlepša hvala Lilith da je naredila kot je, da je objavila svoje pismo frendici, hvala tudi da je v kasnejši debati pisala kot je.
Hvala vsem ki ste se udeležili debate.
Hvala vsem, ki ste jo razumeli in podprli, Lilith namreč.  Hvala tudi vsem ostalim.
Posebna hvala še enkrat Lilith, Kr_ednemu, Loli, Sinjeoki, - in posebna hvala tebi, Tone_Zamene, Hvala!  Smiley  Kiss

Super ste, sploh ne veste kako super ste!  Kiss  Kiss  Kiss

O David, a lahko to torej razumemo kot izhodisce, da bi se ti vendarle rad se naprej pogovarjal o tej temi?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #50 - 06.02.2004 at 17:33:37
 
Quote:
Napisano je kot zahvala, se ti ne zdi?  Undecided

Ne. Ne poves niti zakaj se zahvaljujes, ob vsej tej gromozanski kolicini zahvaljevanja. Undecided

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #51 - 06.02.2004 at 17:40:23
 
Ne?

Če se ti ne zdi toliko besed  "HVALA" kot zahvala, je to tvoj problem.

Fajn bodi/te, mi je bilo v veselje.  

LP, David

Back to top
« Last Edit: 09.02.2004 at 12:49:24 by David »  
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #52 - 06.02.2004 at 17:49:57
 
Quote:
Ne vem zakaj bi tebi karkoli objašnjeval.

In sploh, kaj pa tebe žuli v tej zadevi?

Mene pri tem prav nic ne zuli, nimam nobenega interesa pri vsem skupaj, mi gre samo v nos, ki ga vcasih vtikam v stvari, ki se me prevec ne ticejo. Firbec pac (se poskusam ucit na tujih napakah in reakcijah, raje kot na svojih).

Te nihce prav v nic ne sili. Ce zelis odgovorit na vprasanje, odgovoris, ce zelis ostati vljuden, lahko poves, da mi ne zelis odgovorit na vprasanje, ce ne zelis ostati vljuden me lahko bolj ali manj direktno nekam posljes ali pa sploh ne odgovoris.

lp bp (ki ga tole bolj kot na zahvalo spominja na cirkus)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #53 - 06.02.2004 at 19:12:59
 
siaj wrote on 06.02.2004 at 12:39:32:
"Veš, kaj bi morala narediti," ji je prijazno svetoval mojster, "srce bi morala napolniti z ljubečo dobroto in razbrzdanca z vso zbranostjo, ki jo premoreš, z dežnikom treščiti po glavi."


Thank's, siaj. Kiss
Kako mi je pa to sedaj dobro delo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #54 - 06.02.2004 at 23:10:57
 
Quote:
2.lahko to sprejmem, 3.lahko se pa znajdem in ga prehitim, če se ne da, pa malo na stran zapeljem in počakam, da je pot spet prosta. Meni je najljubša tretja varianta, ker tisti del s sprejemanjem se mi kdaj kaže kot nasilje nad samo seboj.

Ja, sm prebrala poleg par taprvih tud čist tazadnji post, tko da vidim, da je bil ta point že pokazan, da se "sprejeti" in "znajti se" pa "postaviti svoje meje", "ljubiti" ne izključuje... vsaj ne tko črno-belo, kot se nam lahko zdi v določenih situacijah.
Quote:
Samo sprejemanje se tudi lahko izkaže za neplodno, ker ni nujno, da se bo njegov odnos zaradi tega kaj spremenil.
Men pa se zdi, da je to čist "nujno". Čist logično, da z eno notranjo silo vplivaš na nekaj pozitivno, al pa negativno, kero pač izbereš. Na hitrco sicer nismo navajeni opazit sprememb, ker so se lahko zgodile na zlo notranji ravni, sam gre pa vrjet tole, da pomaga - lepa beseda/misel lepo mesto najde.
Quote:
In moje življenjske izkušnje so takšne, da je treba igrati na moč. To pomeni najti njegovo ahilovo peto in ga prisiliti, da me pusti na miru. Torej moram za dosego moje osnovne pravice: imeti mir- na nek način vršiti nasilje. Kar mi ni cool.  

Smiley 8) Ljubezen je božja Moč. In pot do nje, je ahilova peta vsakogar izmed nas. Ljubezen omogoča mir. Mir z Ljubeznijo vred ni samo pravica, je tud dar, vsakemu izmed nas. Totalno cool. Grin 8)

ma nism brala vsega
so mi pa kul slikce rumenih avionov  Grin 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #55 - 08.02.2004 at 16:38:01
 
meni so tud všeč rumeni avioni  Cheesy Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
deklicaM
Guest




Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #56 - 08.02.2004 at 19:45:22
 
Vse bolj pozabljamo kako cenjeno je tisto kar vsak nosi v očeh - zrcalo.  Smiley Cheesy

Je pa resnica, da veliko od teh deklet ne gre prostovoljo v razkazovanje golega telesa  in kasneje celo v " prodajo".

exo - kar opazuješ preko spleta, tv-ja, revij in vsega - je tako drugače kot v reali. Ko resnično zmoreš in znova  - zreš v zrcalo -, od blizu -  občutiš, sprejemaš, oddajaš - je svet čisto drugačen.

Želim ti, da bi čimprej spoznal kako prelepa je ljubezen ko jo lahko prejemaš na tak način.
Ko bo na tej strani polna - ti ne bo potrebno iskati drugje.
Le rasla bo še in z njo samo tudi Ti. Smiley

In...

...Boš tudi ti poln v sebi Smiley.

Ampak so poželjenja seveda. Smiley Wink

Ukrajinke Smiley

Res je, da so lepše ko jim lahko zreš v oči - ko najdeš njihov globji del.

Edi Smiley

Edi lepa razlaga... sedaj pa še odgovor na zastavljeno temo, prosim  Smiley Wink

Sicer še nisem nad temi našimi širnimi oblaki opazila rumenega aviona, a se mi vseeno poraja vprašanje  - a GA KDO JE  ??? Smiley. Pri nas seveda Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #57 - 08.02.2004 at 23:51:10
 


(((((deklicaM)))))


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #58 - 09.03.2004 at 07:30:33
 
Včeraj mi je prišel pod roko zadnji Cosmopolitan. V njem je članek o trgovini z belim blagom in o tem kako ženske prisilijo v prostitucijo.

Branje toplo priporočam vsem, ki še vedno mislijo, da se mora "ženska v postelji obnašat kot kurba", da jim bo vsaj približno jasno kako se kurba v resnici obnaša in kolikodejansko uživa v sexu s stranko.


Ob članku sem se tudi vprašala .. kakšna žival mora biti tisti človek, ki si privošči tovrsten sex...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ali je lahko avion rumen
Reply #59 - 09.03.2004 at 10:49:36
 
...
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4