Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 24723 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Odziv na klevete
Reply #30 - 13.01.2004 at 14:00:48
 
Lilith wrote on 13.01.2004 at 13:43:56:
- jaz sprašujem vas, zakaj ste se ali se niste odzvali
- ravno te druge resnice me še posebno zanimajo

Vsi ne prebiramo vsega, vendar kdor je prebral, se je verjetno tudi kako odzval, čeprav ne nujno javno.

Mene osebno taka obkladanja,  kjer naprimer on njej reče, da je koza, ona pa njemu zabrusi nazaj, da je osel, ne zanimajo pretirano. Mogoče bi me tovrstni izpadi bolj pritegnili, če bi se ukvarjal s kakšnim sorodnim področjem (klinična psihologija, kazensko pravo  ali kaj podobnega)  8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odziv na klevete
Reply #31 - 13.01.2004 at 14:04:10
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2004 at 14:00:48:
Mogoče bi me tovrstni izpadi bolj pritegnili, če bi se ukvarjal s kakšnim sorodnim področjem (klinična psihologija, kazensko pravo  ali kaj podobnega)

a obstaja tud nagradno pravo? recimo zanc si reku da se izpod vpliva Narave ne da pridt, se prav so nekatere aktivnosti univerzalno/Naravno nagrajene, nekatere pa ne, oz. se izvrsi kazen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Odziv na klevete
Reply #32 - 13.01.2004 at 14:07:00
 
Quote:
a obstaja tud nagradno pravo? recimo zanc si reku da se izpod vpliva Narave ne da pridt, se prav so nekatere aktivnosti unverzalno/naravno nadrajene, nekatere pa ne?

Ne štekam, kaj hočeš povedat.




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odziv na klevete
Reply #33 - 13.01.2004 at 14:09:19
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2004 at 14:07:00:
Ne štekam, kaj hočeš povedat.

...da si zanc reku da se izpod vpliva Narave ne da pridt, torej je njen vpliv univerzalen za vse. recimo drzava ima tudi relativen vpliv na svoje drzavljane in je uvedla kazenski zakonik, a ne? a obstaja pr drzavi recimo tudi nagradni zakonik, nagradno pravo... in ce pogledamo mal sirs, ce v Naravi tud obstaja nagradno pravo, ker kazenskega je vsak vec al manj ze obcutu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Odziv na klevete
Reply #34 - 13.01.2004 at 14:12:46
 
Quote:
...da si zanc reku da se izpod vpliva Narave ne da pridt, torej je njen vpliv univerzalen za vse. recimo drzava ima tudi relativen vpliv na svoje drzavljane in je uvedla kazenski zakonik, a ne? a obstaja pr drzavi recimo tudi nagradni zakonik, nagradno pravo... in ce pogledamo mal sirs, ce v Naravi tud obstaja nagradno pravo, ker kazenskega je vsak vec al manj ze obcutu.


Konteksta itak ne štekam, kaj ima pa država (umetna tvorba) z Naravo pa še manj. ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odziv na klevete
Reply #35 - 13.01.2004 at 14:13:02
 
Kolikor sem jest opazu, se je andreas trikrat oglasu in nikjer ni prosu al pa zahteval od nas niti podpre niti zaščite. Podporo za svoje moraliziranje je hotu že z objavo uvodnega  topika dobit predvsem ekso in če bi se jest vmešal v debato na način, da ga opozorim na njegovo nekulturno obnašanje, bi blo  to čist navadno moraliziranje. Eni morali nasprot postavljat drugo moralo pa jo na ta način kao omejevat na način, da je moja/naša morala boljša od njegove, pa po moje ni glih namen tega foruma. Prej bi reku, da od tega bežimo kot hudiči od križa in da se nas zanekrat še večina pol presenečeno ozira nazaj, kako da smo sploh še skupaj glede na to, da nas  ne povezuje nobena morala. Po moje pa ravno na ta način odkrivamo, da je nad moralo al pa za njo še nekaj, kar nas dela eno in da je moraliziranje  pravzprav tisto, kar nas ločuje.

Tko da jest sem se oglasu šele, ker si, lilth, začela moralizirat nad tem, da sem tiho. Sem ocenu, da v tem smislu nis nč 'boljša' od eksota. Pa morda tud od mene oz. tistga kar počenem zdej tle, ne, če ti  to  seveda izpade lot moraliziranje z moje strani.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odziv na klevete
Reply #36 - 13.01.2004 at 14:15:18
 
Lilith wrote on 13.01.2004 at 14:12:46:
Konteksta itak ne štekam, kaj ima pa država (umetna tvorba) z Naravo pa še manj. ???

enake principe sam razlicno kvantitativno in kvalitativno izrazene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Odziv na klevete
Reply #37 - 13.01.2004 at 14:16:02
 
Quote:
...da si zanc reku da se izpod vpliva Narave ne da pridt, torej je njen vpliv univerzalen za vse. recimo drzava ima tudi vpliv na svoje drzavljane in je uvedla kazenski zakonik, a ne? a obstaja pr drzavi recimo tudi nagradni zakonik, nagradno pravo... in ce pogledamo mal sirs, ce v Naravi tud obstaja nagradno pravo, ker kazenskega je vsak vec al manj ze obcutu.

To, kar se mi gremo v naših medsebojnih in družbenih odnosih (torej tudi v pravu) ni v nobenem nasprotju z naravo. Tudi, če nekoga po krivem obtožijo in mu odrobijo glavo, ni to nič nasprotnega naravnim zakonitostim. No v tem primeri bi lahko v šali celo rekli, da je bilo uporabljeno nagradno pravo za dejanskega storilca (ki se je izmuznil roki pravice)   Cheesy


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odziv na klevete
Reply #38 - 13.01.2004 at 14:22:53
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2004 at 14:16:02:
To, kar se mi gremo v naših medsebojnih in družbenih odnosih (torej tudi v pravu) ni v nobenem nasprotju z naravo. Tudi, če nekoga po krivem obtožijo in mu odrobijo glavo, ni to nič nasprotnega naravnim zakonitostim. No v tem primeri bi lahko v šali celo rekli, da je bilo uporabljeno nagradno pravo za dejanskega storilca (ki se je izmuznil roki pravice)   Cheesy

spet podcenjujes Naravo. najbrz je se ne poznas dovolj, da bi vedel, da ima v svoji kontroli tudi cas, neomejen cas in tudi ta kaznuje in nagrajuje, ceprav se nepozornemu slika vcasih tok popaci da zamesa kaj je nagrada kaj pa kazen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Odziv na klevete
Reply #39 - 13.01.2004 at 14:28:32
 
titud wrote on 13.01.2004 at 14:13:02:
Tko da jest sem se oglasu šele, ker si, lilth, začela moralizirat nad tem, da sem tiho. Sem ocenu, da v tem smislu nis nč 'boljša' od eksota. Pa morda tud od mene oz. tistga kar počenem zdej tle, ne, če ti  to  seveda izpade lot moraliziranje z moje strani.    


Morala je nujno pomembna za vse nas, saj je po naravni danosti del globjih, univerzalnejših struktur življenja. Življenje nas postavlja v precep med moralo, katere del smo in življenjske odločitve, ki jih življenje pred nas postavi v smislu etičnih odločitev. Etika torej lahko nasprotuje morali in v danem primeru moja etika nasprotuje večinski morali gape foruma.
Ko pa se morala poloti življenja (ko ne živimo več skozi celovitost življenja, z vsemi njegovimi zahtevami do nas, ampak podredimo celovitost življenja privzetim normam nekega okolja) pa se spremeni v moraliziranje, s čimer izgubimo lastno osebno kredibilnost.

Te pojme sedaj razmejujem zato, ker smo v zadnjih dneh slišali veliko očitkov na temo moraliziranja, jaz pa vse lastne prispevke na ta forum dajem predvsem iz mojega lastnega etičnega doživljanja dogajanj na forumu. Ne morem pa vplivati na to, če želi nekdo to razumeti kot moraliziranje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Odziv na klevete
Reply #40 - 13.01.2004 at 14:32:18
 
Quote:
sept podcenjujes Naravo. najbrz je se ne poznas dovolj, da bi vedel, da ima v svoji kontroli tudi cas, neomejen cas in tudi ta kaznuje in nagrajuje, ceprav se nepozornemu slika vcasih tok popaci da zamesa kaj je nagrada kaj pa kazen.

Čas predvsem ni neomejen, toliko danes že vemo o času.

Kazen in nagrada  nista toliko v domeni narave kot take, ampak gre tukaj prvenstveno za naše subjektivne ocene, pa še te so tako zrelativizirane, da je tisto, kar je za nekoga nagrada, lahko hkrati za drugega kazen, ali pa je celo za istega lahko danes nekaj sprejeto kot kazen, jutri pa že kot nagrada.






Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Odziv na klevete
Reply #41 - 13.01.2004 at 14:35:36
 
ta forum postaja čedalje bolj zanimiv Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odziv na klevete
Reply #42 - 13.01.2004 at 16:03:07
 
Lilith wrote on 13.01.2004 at 14:28:32:
Morala je nujno pomembna za vse nas, saj je po naravni danosti del globjih, univerzalnejših struktur življenja. Življenje nas postavlja v precep med moralo, katere del smo in življenjske odločitve, ki jih življenje pred nas postavi v smislu etičnih odločitev. Etika torej lahko nasprotuje morali in v danem primeru moja etika nasprotuje večinski morali gape foruma.
Ko pa se morala poloti življenja (ko ne živimo več skozi celovitost življenja, z vsemi njegovimi zahtevami do nas, ampak podredimo celovitost življenja privzetim normam nekega okolja) pa se spremeni v moraliziranje, s čimer izgubimo lastno osebno kredibilnost.

Te pojme sedaj razmejujem zato, ker smo v zadnjih dneh slišali veliko očitkov na temo moraliziranja, jaz pa vse lastne prispevke na ta forum dajem predvsem iz mojega lastnega etičnega doživljanja dogajanj na forumu. Ne morem pa vplivati na to, če želi nekdo to razumeti kot moraliziranje.


V imenu občeloveške moralne norme  oziroma sklicujoč se na "obče univerzalne strukture življenja",  si jest skor ne bi upal človeku očitat, da ni moralen. Etika pa kot sama ugotavljaš itak ni univerzalna in ni tolk vezana na  tvojo svetovnonazorsko opredlitev ampak bolj na tvojo konkretno družbeno pozicijo,  status, poklic, profesijo... Tko da šele če odmisliš svojo svetnovnonazorsko oprediltev in etično vezanost na svoj družbeni položaj, šele pol  se na forumu res  počutiš  med domačimi. Tle se gremo eno simulacijo, kako naj bi svet funkcioniral  izven takih  svetovnonazorskih in  etičnih opredelitev, ki nas medsebojno razdvajajo in odtujujejp od sebe takih  kot smo. Res je to forumsko  funkcioniranje precej podobno nedelovanju (kot nam to očitaš), ampak je to (ne)delovanje aktivno, s polno pozornostjo in posluhom za drugega, takšega  kot on je  ne takšnega  kot bi po tvojih ali mojih  moralno/etničnih predstavah in vrednostnih sodbah on moral bit.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Odziv na klevete
Reply #43 - 13.01.2004 at 16:27:05
 
Lilith, mene pa predvsem zanima kaj bi sploh rada s tem dosegla?  Shocked

Kaj točno je namen tega pisanja, ker imam skos občutek, da se za tem skriva nekaj več, kot si pripravljena priznati.


Se tudi jst dosti strinjam z Devinim postom, ker sem sama tudi najprej pomislila, da je Andres dovolj open minded in izkušen, da ga eno takšno Exotovo pisanje ne bo iz tira vrglo, niti ne vem kako vplivalo nanj. In zaradi mene, se lahko tisti topik takoj pobriše, če bo Andres tako hotel.

Torej Lilith v čem točno je problem?

Itak vsak o sebi piše, tako ali drugače. Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Odziv na klevete
Reply #44 - 13.01.2004 at 16:57:46
 
Lilith wrote on 12.01.2004 at 17:50:01:
Meni se še zmeraj zdi, da takšne intimne, privatne stvari brez dovoljenja dotične osebe niso za javno objavo.
Kaj pa ti misliš o tem?


Prvo:

Točno to: (copy-paste) --- takšne intimne, privatne stvari brez dovoljenja dotične osebe niso za javno objavo

se mi celo zdi, da smo to že enkrat predihali in se mi zdi to samoumevno.

Drugo:

pa je potem tale thread  Wink

Ta debata je konstruktivna in upam, da se bomo iz nje kaj naučili.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8