Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4509 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Objeti - Ne objeti
22.12.2003 at 13:14:20
 
Debata se je začela, na threadu Izjava leta:



Tjazy:

Quote:
Zakaj bi uporabljali glavo... in razmisljali, ce tega cloveka lahko objamemo.. in kaj si bo mislil... in kaj si bo partner mislil.. in kaj si bojo drugi mislili.. ce lahko poslusas srce in preprosto cloveka objames.. kadar pride do tega instinkta?



Samson:

Quote:
Ena od najbolj abotnih izjav, ki ne vidi nobene vrednosti ne v človeku ne v njegovih doživljajskih močeh. Tako ceneno obravnavati odnose med spoloma je naravnost zaničljivo do človeka kot takega. V bistvu je ta izvajva izraz izrazite človeške neuravnovešenosti, ki kaže na odsotnost kakršnih koli vrednost.


NERA:

Quote:
Kje je zdaj tvoja ljubezen do bližnjega? Kakšna sramota.

Jezus je objemal ljudi okoli sebe. Ali mogoče ni tako?  
Ti pa ob takih besedah takoj na vse drugo pomisliš.  
Kdo je zdaj "pokvarjen", a?


m:

Quote:
se strinjam


vida:

Quote:
Nekaj najboljšega, Ranljiva  
Neodgovorno ravnanje čustveno nezrele osebe po trenutnem vzgibu ...


gape:

Quote:
zdej pa mene res že zanima ... kaj je na tem slabega ... jest to zmorem zelo težko (niti me taki vzgibi ne popadajo), ampak to jemljem preprosto kot mojo zavrtost pri 'telesnih stikih' in po eni strani občudujem tiste ki to zmorejo in se ne morem načudit tistim ki v tem pretiravajo ...



Devi:

Quote:
Zakaj bi bil objem neodgovorno ravnanje?
Se mi zdi, da se znamo ljudje dost bolj iskreno objemat, kot pa pogovarjat  
Tako je lahko objem nekej najboljšega, kar si v nekem trenutku sposoben nekomu dat... (sam če hočeš).



vida:

Quote:
Ja, za odnose med prijatelji ...
A če sem prav razumela je blo govora o odnosu med partnerjema v zvezi.  
Tko da   ???



Devi:
Quote:
Pa sej je podobno, a ni?
Ko človeka objameš, pa se spomniš spet, kak ga imaš rad, se tud iskren pogovor začne prej in lažje odvijat...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Objeti - Ne objeti
Reply #1 - 22.12.2003 at 15:00:53
 
čist zanimivo, Devi ma zame point point point in še enkrat point
pa še nekej ma, Devi, mislim, najtoplejši objem, hvala

Jest verjamem, da je ljubezen itak skoz prisotna, samo odpret se ji moram jo spustit v svoje življenje

In tud če mi kdaj kri zavre - mislim v jezi, npr. do Miha, vem, da četud tko ne čutim, bom, ko ga bom objela presegla tist slab filing, pa se stopila z njim... zato zadnje čase delam to že ful impulzivno, takrat, ko bi bla najrašj jezna, se mu sam hitr vržem okrog vratu; itak če bi bla jezna, mi pol ne bi ostal druzga kot premlevanje in vedno znova ugotavljanje, da je to zato, ker mi je tolk pomembne, on, njegovo mnenje o meni... pa razno razni drugi triki a la "if it hurts it's not love"
Objem me pomiri, ker mi itak druzga ne preostane, sej ne moreš bit v enem čudnem stanju in dobrovoljno objet človeka (itak, dotik to dela, plus zdravi) pa še nadomešča eno besedje, k je včasih zapleteno za povedat, al pa zapleteno za razumet
pa še Celine Dion:

How could you wait another minute
a hug is warmer when you're in it
and baby that's a fact
.
.
.
Don't save it all
for Christhmas day
find a way
to give a little love
every day
.
.
.
welik hagou tu ju
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Objeti - Ne objeti
Reply #2 - 22.12.2003 at 15:10:22
 
sm pa pozabla povedat
da se še vedno navajam na objemanje
pred časom to ni bil tak običaj v mojem življenju
potem sem padla v tako skupino sošolcev ???... al se je šele začel, ko sem izvedla, da sem noseča in smo se začel objemat  meni v podporo, vsakič, ko smo se vidl - ja, prej pa samo za rojstne dneve in po počitnicah (ko se dooolg nismo videl, čeprav smo počitnice skup preživljal Grin Tongue) ??? Grin Tongue
anyways
čist sweet
hug on
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Objeti - Ne objeti
Reply #3 - 22.12.2003 at 16:04:15
 
Eva wrote on 22.12.2003 at 15:00:53:
pa še nekej ma, Devi, mislim, najtoplejši objem, hvala

te bom najbrž kr objela, ko te spet kej vidim Grin Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Objeti - Ne objeti
Reply #4 - 22.12.2003 at 16:47:06
 
Objem...ja...objem je lep, je izraz neke naklonjenosti do tistega, ki mu je namenjen....ljubezni, če je to partner ali otrok..in je izraz ljubezni do sebe.
Ampak...jebenti, zmeraj en ampak.
Eva pravi, da ko je jezna na svojega fanta, moža...ga objame, namesto da bi se jezila nanj, ker ga ima rada in tko in drgač.
Toda...ali je potem filing taprav res...iskren res? Ali ni to zamolčanje, potlačitev, pometanje pod tepih...mislim...jeze, al pa bolečine, al pa žalosti, prizadetosti..sploh enih čustev, ki se nalimajo na ljubezen in jo tlačijo, otopijo, razkrojijo, dokler niso izražena? A ne bi bil ta objem jako bolj izraz ljubezni, če bi mu rekla kao "posluš ti miško /mož, fant, ljubi..../, jezna sem nate, ker si...., in me boli, ker..., žal mi je, da....,ker te ljubim...in si želim...pol bi ga pa objela? A mal bluzim? Wink
Se mi zdi, da je ljubezen do nekoga...in s tem tudi do sebe..hm...neiskrena?, potlačena?, v fazi umiranja /vsaj strasti, hrepenenja, iskric, živosti, vznesenosti/?...če je obremenjena z neizraženostjo jeze, razočaranja, zamere, bolečine, prizadetosti...
Se mi zdi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Objeti - Ne objeti
Reply #5 - 22.12.2003 at 16:55:47
 

bi pa vseeno blo fino met kontekst v katerem je bila izjava zapisana...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=spolnost;action=display;num=10691...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Objeti - Ne objeti
Reply #6 - 22.12.2003 at 17:15:10
 
Hehe, m

Jaz sem samo en bk, tak, čist zemeljski, z vsemi plusi in minusi človeka tu in sedaj, ki se zaveda svoje enkratnosti in unikatnosti in veličine in majhnosti..v dobrem in slabem. Spoštujem Tjazyjev pogled na življenje in ljubezen in objem, čeprav je meni nedosegljiv in si ga ne želim. Moje mnenje je, da je Tjazy, če živi kot piše, neskončno, nedosegljivo pred menoj in z neke druge dimenzije...ali pa ne ve, kaj je ljubezen. A to je le moje mnenje, nepomembno za vse, razen zame
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Objeti - Ne objeti
Reply #7 - 22.12.2003 at 17:18:46
 
oj, bk... nisem tistega zarad tebe nalepla... ampak ker me je dajala radovednost, že od takrat ko je bla izjava quotana, kje in v kakem kontekstu je bla zapisana Wink

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Objeti - Ne objeti
Reply #8 - 22.12.2003 at 17:20:48
 
m wrote on 22.12.2003 at 17:18:46:
oj, bk... nisem tistega zarad tebe nalepla... ampak ker me je dajala radovednost, že od takrat ko je bla izjava quotana, kje in v kakem kontekstu je bla zapisana Wink



Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ranljiva
Guest




Re: Objeti - Ne objeti
Reply #9 - 22.12.2003 at 18:56:44
 
Ob tem, ko sem izbrala to izjavo se nisem niti toliko ozirala na kontekst v katerem je bila izrečena. Kar se tiče mene stoji sama zase in zgolj takšna kot je, spregovori.

Začutila sem, da bi bilo več miru na zemlji, če bi se več objemali in ne bi bili takšni zanikovalci telesa. Morda je naša kultura celo kultura gnusa do telesa.

Izjava vsaj kar se tiče mene ni napotek k razuzdanosti ali celo bog-ne-daj k vsesplošni orgiji, ampak pač izjava o tem, kako se prepustiti trenutku, da če začutič, da bi nekoga objel, ga brez zadržkov objameš, seveda, ne da ga s tem spravljaš v zadrego.....pa saj čutimo, kajne?

Veliko toplih objemov vam želim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Objeti - Ne objeti
Reply #10 - 22.12.2003 at 19:22:38
 
en_bk wrote on 22.12.2003 at 16:47:06:
Eva pravi, da ko je jezna na svojega fanta, moža...ga objame, namesto da bi se jezila nanj, ker ga ima rada in tko in drgač.
Toda...ali je potem filing taprav res...iskren res? Ali ni to zamolčanje, potlačitev, pometanje pod tepih...mislim...jeze, al pa bolečine, al pa žalosti, prizadetosti..sploh enih čustev, ki se nalimajo na ljubezen in jo tlačijo, otopijo, razkrojijo, dokler niso izražena? A ne bi bil ta objem jako bolj izraz ljubezni, če bi mu rekla kao "posluš ti miško /mož, fant, ljubi..../, jezna sem nate, ker si...., in me boli, ker..., žal mi je, da....,ker te ljubim...in si želim...pol bi ga pa objela? A mal bluzim? Wink
Se mi zdi, da je ljubezen do nekoga...in s tem tudi do sebe..hm...neiskrena?, potlačena?, v fazi umiranja /vsaj strasti, hrepenenja, iskric, živosti, vznesenosti/?...če je obremenjena z neizraženostjo jeze, razočaranja, zamere, bolečine, prizadetosti...
Se mi zdi...

lej, sej ne delam tega vedno.. delam to, kadar sem že tolk v zavedanju, kaj se z mano dogaja
če sm nakurjena, nakurim.. ampak prec ko vidim, kaj se v meni dogaja, vidim, da sem nakurjena zarad nesmisla in takrat se mu lahko začnem smejat, že zato, ker on mene že gleda tko, kot da bi me za šalo testiral.. in včasih sem tolk jezna, da me to samo še bolj nakuri, pač tolk slepo jezna, včasih sem bolj v zavedanju.. včasih začutim, da bi ga zdele lahko ignorirala k ščurka, za tako ego izjavo, ampak mi prec v momentu pride na misel, kolk ga mam rada, pa da je to vse brezveze in vseen -> vseeno in ga objamem, in hočem rečt to, da je ta objem iskren, da prec notr padem v naklonjenost do njega, njegovih laskov pa tega da je sweet kokr vedno skriva, da je  Grin sam ne mu povedat, da sm jest to povedala
mi lih teži, zakaj mu ne pustim brat Grin
paapaa
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Objeti - Ne objeti
Reply #11 - 22.12.2003 at 23:03:23
 
Tjazyjev način pisanja poznam že dolgo tudi z drugih forumov. Je skrajnje senzualističen, za žensko in moškega poniževalen. Če je tu povedal le napol, ne pomeni, da je tudi mislil le na pol. Jaz sem pač razumel njegovo izražanje, kot ga je postavljal običajno. In na tak način, kot to dela Tjazy, Jezus nikoli in nikdar ni delal. Ne govorite mi blasfemično, prosim!

Sicer pa je jasno, da proti objemu nimam prav nič. Zelo ga cenim kot govorico ljubezni. Me pa moti v karikaturi izživljanja, to je vse, kar sem hotel povedati pri svojem odzivu na Tjazyjevo pisanje. Pa bi bil kar tiho, če nebi takega pisanja postavljali tja v nekakšen tron univerzuma. To je pa že prava pravcata sprevrženost.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Objeti - Ne objeti
Reply #12 - 23.12.2003 at 00:12:54
 
čudn si ti samson ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
NERA
1
*
Offline


Posts: 25

Gender: female
Re: Objeti - Ne objeti
Reply #13 - 23.12.2003 at 07:04:58
 
Samson wrote on 22.12.2003 at 23:03:23:
Tjazyjev način pisanja poznam že dolgo tudi z drugih forumov. Je skrajnje senzualističen, za žensko in moškega poniževalen. Če je tu povedal le napol, ne pomeni, da je tudi mislil le na pol. Jaz sem pač razumel njegovo izražanje, kot ga je postavljal običajno. In na tak način, kot to dela Tjazy, Jezus nikoli in nikdar ni delal. Ne govorite mi blasfemično, prosim!

Sicer pa je jasno, da proti objemu nimam prav nič. Zelo ga cenim kot govorico ljubezni. Me pa moti v karikaturi izživljanja, to je vse, kar sem hotel povedati pri svojem odzivu na Tjazyjevo pisanje. Pa bi bil kar tiho, če nebi takega pisanja postavljali tja v nekakšen tron univerzuma. To je pa že prava pravcata sprevrženost.


Predlagam, da nam izdaš povezave na te strani.  Da bi mi lažje presodili o čem govoriš.

Glede na to, da je izjava vzeta iz konteksta in postavljena kot samostoječa forma, naj bi se kot taka tudi obravnavala . Ne glede na avtorja in ostalo vsebino okoli nje.

Prav zanimivo bi bilo poznane izjave znanih in neznanih ljudi, postaviti v kontekst iz katerega so bile vzete.  
Kako bi jih potem sprejemali?

Ej Samson, kot pravi Gape, res si čuden.


NERA

Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Objeti - Ne objeti
Reply #14 - 23.12.2003 at 08:39:57
 
Nera, pejt na lunin forum, se registriraj in boš tam našla Tjazjeve poste. Tam sem jih največ vidu, nekaj še na med-u, ampak ne prov velik oz. opazno kej.

No pri nas so tole vsi njegovi posti, priporočam ti branje od spodaj navzgor:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=;action=usersrecentposts;username...


Če ti ne bo ratal dobit ti lahko spišem še navodilca.

Edi


Samson:

-mi lahko razložiš proti argumente, ker sem si prebral vse Tjazyeve poste tu pri nas in ne vidim nič takega kar ti govoriš oziroma obsojaš-sodiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2