Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 
(Read 24761 times)
kr_eden
Ex Member




Re: Odziv na klevete
Reply #105 - 15.01.2004 at 22:55:11
 
Jaz res nosim očala, sam slep še pa nisem  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

No glih zdejle pišika tule pravi, da sem slep ko kura, mogoče je pa res ???   Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odziv na klevete
Reply #106 - 16.01.2004 at 03:35:58
 
Quote:
Jaz res nosim očala, sam slep še pa nisem  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

No glih zdejle pišika tule pravi, da sem slep ko kura, mogoče je pa res ???   Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy




tudi slepa kura zrno najde  8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odziv na klevete
Reply #107 - 16.01.2004 at 11:09:31
 

Tri največje težave za človeka niso telesne preizkušnje ali intelektualni dosežki, temveč vračanje ljubezni za sovraštvo, vključevanje izključenih in priznanje lastne zmote.

-- Anthony de Mello

(pobrano na Pozitivkah Smiley )
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Ranljiva
Guest




Re: Odziv na klevete
Reply #108 - 16.01.2004 at 12:01:22
 
Po moje smo točno to, kar pišemo. Smo točno, to kar se kažemo drugim, da smo.

Lahko je naše pisanje tudi maska (ali pa obleka, je površina), lahko jo mi sami dojemamo kot skrivanje naše identitete, ampak ta naša maska za druge, ki berejo naše pisanje ni maska, ampak resnica. Maska je čista prezenca. V tem smisli je naše pisanje tudi ogledalo naše duše.

Koliko je pa naša maska tudi naša resnica, na to vprašanje si moramo pa odgovoriti sami. Zakaj si recimo izberemo ravno takšno masko in ne druge. Možnosti je namreč neskončno.

Vedno obstaja dilema: lahko se ti nekdo laže ali pa govori resnico.

Jaz sem se odločila, da načeloma vse vzamem za resnico. Ker po moje, če misliš o drugem, da ti laže, da ti skriva, mu lahko konec koncev s tem delaš krivico.

Naivnost pač.  Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ranljiva
Guest




Re: Odziv na klevete
Reply #109 - 16.01.2004 at 12:24:51
 
Če vzamem še enkraz za izhodišče to, da je, na primer, maska za druge tisto, kar sem (bil/a, sem v tem trenutku) in če se ta maska za druge izkaže kot nasilna (ker besede so res lahko zelo nasilne, jasno je, da so tudi ventil za izražanje agresije), jo kot takšno z vso upravičenostjo zavračamo. Dosti teh, kako se naj izrazim, nasilnih izjav je naslovljenih tudi na ženske in ker sem ženska, moram izraziti solidarnost do žensk, ki so bile neupravičeno napadene/nadlegovane.

Dualistično dojemanje ženske (npr. bela ženska/rdeča ženska v fašizmu), ki je znak totalnega nepoznavanja ženskega sveta, pa ne samo to, tovrstno dojemanje ženske, preneseno v izkustveni svet naredi "škodo", "krivico" tako ženski, ki je dojeta kot pozitivna, kot tudi ženski, ki je dojeta kot  negativna.

Pa da ne bo kdo mislil, da s tem ne sprejemam kritičnega razmišljanja, ravno obratno, za to se borim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8