Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 13
(Read 42412 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #15 - 11.01.2004 at 18:26:46
 
Ne morš človeka opisat z eno besedo. Vsi ljudje imamo vse lastnosti v sebi.

V bistvu bi to res lahko na chatu razčistila.

Čeprav je pa res, da je Andres marsikaj o sebi napisal sam na forum, tako da ni težko kaj zvedet o njemu privatnega.

Glede senzacionalističnega stila pisanja, Exo, pa je itak to tvoj stil. Bi verjetno takoj šiht dobil pri Slovenskih Novicah. Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #16 - 11.01.2004 at 18:34:05
 
exorcist wrote on 11.01.2004 at 18:17:01:


zato ne razumem, zakaj se vmešavajo 3. osebe v tale najin dialog?  

Angry



Dialog dveh se lahko greš, kadar se z njim srečaš in pogovarjaš iz oči v oči, če se pogovarjata po telefonu ali če si dopisujeta na klasičen (pisma) ali sodoben (e-mail) način in drugi temu ne prisostvujejo in niso seznanjeni z vsebino njunega pogovora.

Ko pa odpreš topic na  forumu,  ne gre za dialog dveh, pač pa so s tem pisanjem seznanjeni vsi, ki jih na forumu to zanima in se lahko vsak oglasi s svojim mnenjem.

Zato so za vsebine topicov primerne teme, kjer ne obravnavamo zasebno življenje kogarkoli pač pa splošne teme, o katerih lahko vsi zainteresirani prispevamo svoje mnenje. Takšno razkrivanje osebnega življenja nekoga na forumu je obrekovanje in je vredno le rumenega tiska.

Ja, tudi v svobodi mnenj in tem so neke omejitve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #17 - 11.01.2004 at 18:56:12
 
lola wrote on 11.01.2004 at 18:34:05:
Dialog dveh se lahko greš, kadar se z njim srečaš in pogovarjaš iz oči v oči, če se pogovarjata po telefonu ali če si dopisujeta na klasičen (pisma) ali sodoben (e-mail) način in drugi temu ne prisostvujejo in niso seznanjeni z vsebino njunega pogovora.

Ko pa odpreš topic na  forumu,  ne gre za dialog dveh, pač pa so s tem pisanjem seznanjeni vsi, ki jih na forumu to zanima in se lahko vsak oglasi s svojim mnenjem.

Zato so za vsebine topicov primerne teme, kjer ne obravnavamo zasebno življenje kogarkoli pač pa splošne teme, o katerih lahko vsi zainteresirani prispevamo svoje mnenje. Takšno razkrivanje osebnega življenja nekoga na forumu je obrekovanje in je vredno le rumenega tiska.

Ja, tudi v svobodi mnenj in tem so neke omejitve.


Njop, ni res. Odvisno kako tolerančno mejo ima ta človek, s katerim se pogovarjaš. Je razlika, če govoriš s tujcem, ali pa s prijateljem, ki ga poznaš. In jaz vem, kdo je Andres, ga dokaj dobro poznam, in vem kako daleč lahko grem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #18 - 11.01.2004 at 19:04:55
 
exorcist wrote on 11.01.2004 at 18:56:12:
Njop, ni res. Odvisno kako tolerančno mejo ima ta človek, s katerim se pogovarjaš. Je razlika, če govoriš s tujcem, ali pa s prijateljem, ki ga poznaš. In jaz vem, kdo je Andres, ga dokaj dobro poznam, in vem kako daleč lahko grem.


Pa ti misliš, da vedno dobro veš, kako daleč lahko greš? Ljudje smo tudi zmotljivi, veš, zato bodi raje previden in premisli, predno kaj rečeš/napišeš.

Svoje zasebne stvari naj razkriva vsak sam, ko  to želi, kjer to želi, komur to želi in v takšni meri, kot to sam želi. Nismo drugi poklicani za to.


Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #19 - 11.01.2004 at 19:09:07
 
lola wrote on 11.01.2004 at 19:04:55:
Pa ti misliš, da vedno dobro veš, kako daleč lahko greš? Ljudje smo tudi zmotljivi, veš, zato bodi raje previden in premisli, predno kaj rečeš/napišeš.

Svoje zasebne stvari naj razkriva vsak sam, ko  to želi, kjer to želi, komur to želi in v takšni meri, kot to sam želi. Nismo drugi poklicani za to.





Če to ne moti Andresa, zakaj se potem ti spotikaš ob te reči? Druga pesem bi bila, če bi bil Andres enakega mišljenja kot ti, pa ni. Torej?  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #20 - 11.01.2004 at 19:13:40
 
exorcist wrote on 11.01.2004 at 19:09:07:
Če to ne moti Andresa, zakaj se potem ti spotikaš ob te reči? Druga pesem bi bila, če bi bil Andres enakega mišljenja kot ti, pa ni. Torej?  Tongue


Kot sem ti že napisala, to ni dialog dveh ampak topic na forumu, ki je odprt za različna mnenja vseh, ki jih tema zanima. In zato se lahko oglasi kdor koli s svojim mnenjem.

In moje mnenje je, da razkrivanje zasebnosti drugih ljudi ne spada sem in ne more biti tema topica.

Tako da boš vedel za v bodoče in ti ne bo prišlo na misel še kaj podobnega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #21 - 11.01.2004 at 19:19:34
 
lola wrote on 11.01.2004 at 19:13:40:
Kot sem ti že napisala, to ni dialog dveh ampak topic na forumu, ki je odprt za različna mnenja vseh, ki jih tema zanima. In zato se lahko oglasi kdor koli s svojim mnenjem.

In moje mnenje je, da razkrivanje zasebnosti drugih ljudi ne spada sem in ne more biti tema topica.

Tako da boš vedel za v bodoče in ti ne bo prišlo na misel še kaj podobnega.


Ja, ja, včeraj smo ometavali, šlo je dosti morda... Res je, kar praviš. Veš kak je to, o čem se pravkar midva pogovarjava? Ti meni tralala, jaz tebi hopsasa, potem pa se lahko vrtiva v ringišpilu, če ti ne gre na bruhanje. To je filozofiranje, metafizika, ki ji midva ne bova prišla do konca.... Čemu bi zapletali stvari po nepotrebnem in se vozlali....

To je tvoje osebno mišljenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #22 - 11.01.2004 at 19:23:49
 
exorcist wrote on 11.01.2004 at 19:19:34:
Ja, ja, včeraj smo ometavali, šlo je dosti morda... Res je, kar praviš. Veš kak je to, o čem se pravkar midva pogovarjava? Ti meni tralala, jaz tebi hopsasa, potem pa se lahko vrtiva v ringišpilu, če ti ne gre na bruhanje. To je filozofiranje, metafizika, ki ji midva ne bova prišla do konca.... Čemu bi zapletali stvari po nepotrebnem in se vozlali....

To je tvoje osebno mišljenje.


Ja, Exo, pa mi povej tvoje osebno mnenje o tem, ali spada razkrivanje zasebnosti  drugih ljudi na forum?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #23 - 11.01.2004 at 19:26:12
 
exorcist wrote on 11.01.2004 at 18:56:12:
Odvisno kako tolerančno mejo ima ta človek, s katerim se pogovarjaš.  


Moja toleranca glede moje zasebnosti je zelo nizka.

Toliko v tvojo vednost.

Ker zelo dobro pomniš kar o ljudeh bereš!, si upam trditi, da ravno z namenom, da jih nekega dne tako javno kaj nedolžno vprašaš....  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #24 - 11.01.2004 at 20:27:36
 
lola wrote on 11.01.2004 at 19:23:49:
Ja, Exo, pa mi povej tvoje osebno mnenje o tem, ali spada razkrivanje zasebnosti  drugih ljudi na forum?


Imaš pravico, da si misliš svoje, kot jaz. To je tvoje osebno mišljenje, odvisno katero perspektivo gledanja zavzameš. Mogoče imaš ti prav, mogoče jaz, Bog si ga vedi?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Je Andres seksist?
Reply #25 - 11.01.2004 at 20:38:03
 
exorcist wrote on 11.01.2004 at 18:56:12:
In jaz vem, kdo je Andres, ga dokaj dobro poznam, in vem kako daleč lahko grem.


Za tebe je bolje, da se odločil tule pisato po pravici. Ti ne veš kdo sem jaz,  me ne poznaš in tudi ne veš kje je moja meja potrpežljivosti.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Je Andres seksist?
Reply #26 - 11.01.2004 at 21:21:06
 
exorcist wrote on 11.01.2004 at 19:09:07:
Če to ne moti Andresa, zakaj se potem ti spotikaš ob te reči? Druga pesem bi bila, če bi bil Andres enakega mišljenja kot ti, pa ni. Torej?  Tongue




In ravno to pot sem spet enakega mnenja kot Lola.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #27 - 11.01.2004 at 23:26:52
 
Terrania wrote on 10.01.2004 at 19:25:52:
Še kr ne veš kaj pomeni retoricno vprasanje. Ne uporabljaj izrazov, ki jih ne poznas.  Angry

A mislis da pa ve, kaj pomeni seksist?  Roll Eyes

(sploh glede na to, da vprasanja ni kaj dosti obrazlozil, ampak se je namesto tegs spustil v cisto druge vode)

(bp je enkrat neki decvi med pogovorom o vlogi spolov rekel, da pred tem ni opazil, da je v bistvu seksistka. punca je v trenutku utihnila, se pofarbala cisto na rdece in cez ene 10 sekund izjavla: "ja, vcasih sem pa res ..."  Embarrassed)

Exorcist je pa taksist.   Tongue
(ker drugim ves cas govori: tak-si, pri sebi pa pred tem ne pomete)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Je Andres seksist?
Reply #28 - 12.01.2004 at 00:50:58
 
exorcist wrote on 11.01.2004 at 18:17:01:
No, OK Andres, hotel sem samo slišati tvoje mnenje, kaj boš porekel na moj post, samo to me je zanimalo. Namreč poanta je ta, da sem te slišal na Chatu govorit, da je to "normalno", da daš svojega sinčka ujčkat tistim "lahkim damam" oziroma konkurbinam.//če sem narobe razumel, me popravi// Škoda le, da so se sedaj vsi vmešali notri, kot kvazi zaščitniki, ki te branijo pred "zlobnim" Exorcistom, ker si vsak razlaga vse po svoje in iščejo neke sumljive povezave, dejansko vidijo to, kar hočejo videti, ne pa tisto, zakaj se dejansko gre. Če bi vedel, da bi mi zameril ali da bi te užalil, posta niti ne bi oddal, zato ne razumem, zakaj se vmešavajo 3. osebe v tale najin dialog?  Vedel sem, da stvari jemlješ bolj na relax, easy in upuščeno, zato ne vidim dima niti ognja, ki ga nekateri zaman skušajo zanetit z vlažno kresilno gobo. Sicer pa rad pišem senzualstično s halo efektom in ostalim pompom, ki še sodi zraven v moj lingvistični repertoar, ker je tak pač moj slog pisanja, čeprav sem v real-live-u izredno redkobeseden in miren dečko.

Tudi poznaš me toliko, tako da veš, da je moj post čisto nedolžen. Seveda ga lahko na tvojo željo zbrišem, vendar vem, da si razumenten in tega ne boš zahteval.  


Andres, ne more nekdo govorit v tvojem imenu, češ da sem te užalil, a o tem ni ne duha ne sluha, ni reakcije s tvoje strani. Če ti osebno nisi bil užaljen z ozirom na to, da tega nikjer nisi izustil, ostal si neopredeljen/nepristranski, saj nisi nič pisnil, niti noben indic ne kaže na ta hujskaška podtikanja, da sem te kakorkoli prizadel, sodeč po tvojem odkritem in vedrem odgovoru, čigar niti ni bil moj namen, da te blatim, zdaleč ne, še na kraj kraj pameti mi ne pade, kot si nekaj izmišljujeta Lance + Lilith in po nepotrebnem prilivata olje na ogenj ter delata razdore in grupacije med ljudmi na Gape forumu, razen če rabiš protekcioniste, zaščitnike, "moralne" lobije in ostale podrepne lakaje, ki bi ti služili, v kar pa dvomim, ker si že dovolj samostojen, odrasel in samozavesten, da stojiš za svojimi besedami, da poveš kaj ti meniš, ne pa da ti drugi polagajo svoje lastne besede (izjave) v usta? Če pa to stvar, jabolko spora, da si morda le vzel moj post kot provukacijo, kot namigujeta Lance + Lilith, pa se opravičujem, ker sem te očino slabo ocenil in precenil, tudi takoj umaknem svoj post na tvojo željo, ker mi ni težko kliknit na DELETE?






Meni je prav žal Exco, ampak  ponovno lažeš.  Kaj ti morem pomagat? Nič. Si rojen kačji pastir in tako nekako sebi vprid povezuješ tudi stavek za stavkom, odstavek za odstavkom.   Kačji pastir in od slednjih, kač torej, kot vidim,  si se naučil prav veliko.  

Naštevam od tu gospod general kač.

1. Ni mi znano kdaj naj bi na chatu ali v živo komur koli rekel,  da so konkurbine in lahke dame varuške mojih otrok. Praviš, da je bilo to na chatu, obenem sam sebe zavaruješ da naj jaz tebe popravljam, če si narobe razumel.  Dejstvo je, da ti ne razumeš narobe, le nalašč napačno interpretiraš. In slednji stavek govori o prvih znakih bolezni, pa bi želel intimno vprašati kakšno bolezen nosiš v sebi?

2. Obesil si se na ne prav malo forumovcev tule, da mi nekako stojijo ob strani, ter da rabim zaščitnika.  Jaz to vidim drugače.  Vsi ki so ti odpisali v tem topicu gledajo na stvari realno, ti pa si sam sebe za vrat stisnil, ko si sploh ta topic odprl. Jaz na tej strani ostajam nekoliko hladnejši, ker preprosto vem, da me veliko forumovcev tu pozna osebno in/ali prek mailev ipd, tako da ni neke panike, da bi ti nasedli.  Pač vedo, da sem odprt človek, govorim tisto kar mnogi mislijo in se obenem sprašujejo če je to greh. A vendarle se postavlja vprašanje. Če bi se obesil name na nekem drugem forumu kjer me recimo ne poznajo.  Tam bi recimo to na mene vrglo neko temno luč, ker prišel bi exorcist 2. ki bi rekel, da sem posiljevalec otrok.   Za njim bi čez nekaj mesecev prišel Exsorcist 3. ki bi rekel da so me pred 10 leti na Islandiji recimo, spustili iz zapora zaradi navajanja mladih fantkov.  To vse je v bistvu izvedljivo in to je zarota, ki je v mojem primeru neizvedljiva na tem forumu, ker veliko ljudi me dovolj dobro pozna, zato si pač dobil toliko odgovor od drugih v času ko sem jaz zadnje dni v celoti preživel z našo članico foruma.  Verjemi Exco. Danes sva se celo v blatu kopala.  Čisto res.  Pride članica foruma in jo odpelješ ne ravno do Blatnega jezera, jo pač povabiš tja kjer je veliko blata, se zavališ z njo notri in oba sva blato nosila vse do tuša.  To isto blato bo naslednji teden v Ljubljani, saj sem ga kot zaslužni, čeravno častni portir, ukradel in pretihotapil domov.   A vendarle vzemi stavek dobesedno, ker to blato je ukradeno, da bi zdravilo neko bolezen in je obenem to blato pod zaščitno znamko Blue lagoon. V naslednjem topicu boš lahko rekel, da sem tudi švercer in lopov in spet ti bom lahko zabelil Exco, da to želim biti, če in kadar gre za pomoč drugim.  

3.  Praviš da te dobro poznam in da lahko brišeš tvoj post. Peace off budy.  Točno veš, da se tu ne briše, kot tudi veš, da si vse naložil sam, skreirall po tvoji fantaziji in bi sedaj to literarno delo še brisal.  No way.  
Pusti kot je, saj slej kot prej se boš zavalil v svoj lastni loj, jaz pa ti bom dal link tega topica.  Pač imaš le en stil in ta stil ni ravno neko bruhanje inteligence. Prej občasno kozlanje po forumu, kljub temu, da se ti kdaj pa kdaj posreči napisati razumem post.  

Veliko lepih trenutkov ti želim na Svetu pogovorov  Exco.

Še vedno tvoj portir: Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #29 - 12.01.2004 at 10:07:16
 
exorcist wrote on 11.01.2004 at 20:27:36:
Imaš pravico, da si misliš svoje, kot jaz. To je tvoje osebno mišljenje, odvisno katero perspektivo gledanja zavzameš. Mogoče imaš ti prav, mogoče jaz, Bog si ga vedi?



Hoj. Exorcist. Dobil si že vse možne odgovore in ker ti je tudi Andres povedal že, kar ti gre. Le kako bi lahko kdorkoli koga ščitil?

Zakaj obtožuješ kar tako oz., preden sebe resnično vprašaš ali si vsaj poskušaš odgovorit na vprašanje: Je lahko seksist/ka neka oseba, ki se rad/a druži  z nasprotnim spolom?  Naslednje vprašanje bo gotovo ali je nekdo dovolj seksi!

Zato me tvoje leporečenje ne skrbi. Tisti, ki so včasih imeli radi resnico, so sofiste zmerjali javno. Takrat so se bolj zavzemali za resnico, odnosa do žensk pa niso imeli nobenega.

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 13