Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 
(Read 47218 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #120 - 08.01.2004 at 10:58:54
 
Quote:
Za spoznat sebe res ne potrebuješ ljudi, kajti, da sebe spoznaš, potrebuješ kvečjemu sebe.



Se pa v odnosu do drugih ljudi preizkusiš.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #121 - 08.01.2004 at 11:03:25
 
Če se danes odločim, da bom šla sebe spoznavat, se lahko mirne duše osamim oz. za proces razmišljanja ne potrebujem drugih ljudi. Je pa izkušnja medosebne interakcije nujen predpogoj in hkrati tudi osnovna tema mojih razmišljanj - iz preteklih odnosov z drugimi so razvidne moje reakcije in s tem moja sedanja in potencialna oseba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #122 - 08.01.2004 at 11:34:24
 
m wrote on 08.01.2004 at 10:58:54:
Se pa v odnosu do drugih ljudi preizkusiš.



In zakaj se moraš recimo, preizkušati ?
Zaradi koga ?
Zaradi čega ?

Iščeš potrditev v drugih ljudeh, da ti povedo, uh, kako si ti dobra ?
Uh, kako si tu duhovna ?
Uh kako si ti oh in sploh tanajbolša ?


Ali kaj ?

To je samo filanje ega, tistega pravega zavajojočega ega.

Sebe lahko spoznaš samo preko sebe samega in nikakor ne preko drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: sindrom pijanca
Reply #123 - 08.01.2004 at 12:04:18
 
Quote:
In zakaj se moraš recimo, preizkušati ?
Zaradi koga ?
Zaradi čega ?
....

Sebe lahko spoznaš samo preko sebe samega in nikakor ne preko drugega.

To je sicer res, vendar ti mora najprej nekdo povedati, da sploh obstaja nekaj takega, kot je razsvetljenje.

Če bi bil na svetu (ali pa na nekem otoku)  že skozi sam, ne verjamem, da bi sam prišel na tako idejo in si sam izoblikoval koncept razsvetljenja. Zato tudi ne bi imel potrebe po doseganju česa takega.

Ljudje smo družbena bitja in potrebujemo "ogledala" v katerih se ogledujemo in primerjamo.
Če rečeš, oni je razsvetljen, ta pa ni, že primerjaš in hkrati na neko pozicijo umeščaš tudi sebe.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #124 - 08.01.2004 at 12:11:35
 
Devi wrote on 07.01.2004 at 23:20:05:
Zlo verjetno je, da so se rodili, en pa je bil clo brezmadežno spočet Wink Grin


Ampak ta brezmadežno spočet, ta Bog,  je šel med ljudi...

Za druge ne vem, ampak jaz sebe spoznavam v odnosu z ljudmi. Drugače ne znam, gotovo sem še na tako primitivnem nivoju. Puščava zame ni.


Po vsem kvačkanju na tem topiku, bi jaz samo eno svoje opazovanje napisala. Lilith kot gostiteljica, nam je ponudila buteljko vina, enim je bilo všeč, eni so pa že kaj boljšega spili (pač po njihovem okusu). Gostiteljica bi si lahko mislila, da se o okusih ne da prerekati, ona je pač ponudila najboljše. Pa si tega ni tako mislila, ampak jo je to užalostilo. Zakaj, pa ona sama ve.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #125 - 08.01.2004 at 12:17:30
 
Valentinaa wrote on 08.01.2004 at 12:11:35:
Po vsem kvačkanju na tem topiku, bi jaz samo eno svoje opazovanje napisala. Lilith kot gostiteljica, nam je ponudila buteljko vina


Ta topic je gostiteljici že zdavnaj ušel iz rok in živi neko svoje razsvetljeno življenje. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #126 - 08.01.2004 at 12:19:14
 

Pusti mu živeti, Lilith, odrastel je že in gre svojo pot.  Wink

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #127 - 08.01.2004 at 12:20:33
 
Valentinaa wrote on 08.01.2004 at 12:11:35:
...da se o okusih ne da prerekati...

da se, sam je v koncni fazi nesmiselno, oz. je smiselno, da ugotovis, da res ni smiselno. energijo se da tud boljs/koristneje uporabit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #128 - 08.01.2004 at 12:23:44
 
Mene pa zanimajo tisti, ki so že kaj "boljšega" spili.

Ali morajo zato nujno zaničevati gostiteljico, pa toliko tuhtat o njenih namenih s to buteljko in jih interpretirat na 100 in en (slab) možni način?

Ali to, da so že kaj "boljšega" spili, pomeni, da je njeno vino slabo, ali samo da je slabše, pa še vseeno dobro?

Pa zakaj je toliko (pre)cenjena ta "odkritost" gosta, ki kot noče biti hinavski?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #129 - 08.01.2004 at 13:45:32
 
lola wrote on 08.01.2004 at 12:23:44:
Mene pa zanimajo tisti, ki so že kaj "boljšega" spili.

Ali morajo zato nujno zaničevati gostiteljico, pa toliko tuhtat o njenih namenih s to buteljko in jih interpretirat na 100 in en (slab) možni način?



To se tudi sama sprašujem, zakaj ob nekem dovolj jasno izpostavljenem problemu naenkrat toliko psihoanalize gostiteljičine osebe??? Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #130 - 08.01.2004 at 13:56:52
 
lola wrote on 08.01.2004 at 12:23:44:
Ali morajo zato nujno zaničevati gostiteljico, pa toliko tuhtat o njenih namenih s to buteljko in jih interpretirat na 100 in en (slab) možni način?



zaničevati gostiteljico?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: sindrom pijanca
Reply #131 - 08.01.2004 at 14:00:02
 
lola wrote on 08.01.2004 at 12:23:44:
Mene pa zanimajo tisti, ki so že kaj "boljšega" spili.

Ali morajo zato nujno zaničevati gostiteljico, pa toliko tuhtat o njenih namenih s to buteljko in jih interpretirat na 100 in en (slab) možni način?

Ali to, da so že kaj "boljšega" spili, pomeni, da je njeno vino slabo, ali samo da je slabše, pa še vseeno dobro?

Pa zakaj je toliko (pre)cenjena ta "odkritost" gosta, ki kot noče biti hinavski?


U kakem kontekstu vse to sprašuješ.
- pijanca postavljaš v položaj, da je probal že precej boljša vina in je tako odreagiral
- nas debatnike
- kdo koga zaničuje, pijanec ali forumaši
nisem čist razumel....

Vsekakor ni poanta v vinu temveč preprosto v odnosu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #132 - 08.01.2004 at 14:25:37
 
Quote:
U kakem kontekstu vse to sprašuješ.
- pijanca postavljaš v položaj, da je probal že precej boljša vina in je tako odreagiral
- nas debatnike
- kdo koga zaničuje, pijanec ali forumaši
nisem čist razumel....

Vsekakor ni poanta v vinu temveč preprosto v odnosu.


Ja, gre za njun medsebojni odnos. In gostitelj je pokazal gostoljubje, pijanec pa ga je zaničeval.

In sprašujem se, zakaj je bila takoj najbolj vprašljiva, dvomljiva, gostiteljeva pozornost, pijančevo zaničevanje pa čislano kot največja vrlina, kot odkritost, ki je najbolj zaželjena.

In v kontekstu, ki ga nekateri zagovarjajo (s katerim pa sama ne strinjam), da vidiš slabo, le če je to v tebi, me zanima, zakaj le-ti gostitelja vidijo v tako slabi luči (kot to, da je gostoljubje le potrjevanje njegovega ega in podobno)? Ali je to morda v njih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #133 - 08.01.2004 at 14:28:29
 
lola wrote on 08.01.2004 at 14:25:37:
Ja, gre za njun medsebojni odnos. In gostitelj je pokazal gostoljubje, pijanec pa ga je zaničeval.

In sprašujem se, zakaj je bila takoj najbolj vprašljiva, dvomljiva, gostiteljeva pozornost, pijančevo zaničevanje pa čislano kot največja vrlina, kot odkritost, ki je najbolj zaželjena.

In v kontekstu, ki ga nekateri zagovarjajo (s katerim pa sama ne strinjam), da vidiš slabo, le če je to v tebi, me zanima, zakaj le-ti gostitelja vidijo v tako slabi luči (kot to, da je gostoljubje le potrjevanje njegovega ega in podobno)? Ali je to morda v njih?

Evo, lola je zajela bistvo, ki sem ga izpostavila kot problem v tem topicu.
To je zdaj bistvo.
Ta pravo bistvo.

Zdaj pa če se komu še ljubi komentirati... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: sindrom pijanca
Reply #134 - 08.01.2004 at 14:52:49
 
Quote:
In sprašujem se, zakaj je bila takoj najbolj vprašljiva, dvomljiva, gostiteljeva pozornost, pijančevo zaničevanje pa čislano kot največja vrlina, kot odkritost, ki je najbolj zaželjena.  


Kje si dobla tak občutek? S tem, bi te lahko nazaj opozoru,... he he he... sprašujem se, zakaj so tvojo pozornost pritegnili ravno taki odgovori  Grin Grin Grin

Quote:
In v kontekstu, ki ga nekateri zagovarjajo (s katerim pa sama ne strinjam), da vidiš slabo, le če je to v tebi, me zanima, zakaj le-ti gostitelja vidijo v tako slabi luči (kot to, da je gostoljubje le potrjevanje njegovega ega in podobno)? Ali je to morda v njih?


Ja konteksti nas večkrat razdražijo. Že kot prvo mamo pojme vsak po svoje zložene v glavi. Npr. eni izhajajo iz stališča da ni slabega, temveč samo učenje. Je tema (ničla)- štart in potem le vse večja svetloba (pozitiva)...

Enako sem že v prvem odgovoru povedal, da od PIJANCA (skoraj tema-svetlobe 5W), težko pričakuješ de je zelo svetel... zakaj bi se potemtakem GOSTITELJ (najbrž je svetel vsaj 40W) sploh sekirov okrog tega, prej bi sel lahko sekiru če mu to reče nek modrec (80W)....  Grin Grin Grin

Torej je jasno, da mora gostitelj pijancu pomagat, ne pa ga filat s pijačo. Čist clear.
Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11