Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 24958 times)
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Strah pred seksom...
25.12.2003 at 13:11:11
 
Hello...

Zadnje čase se veliko učim, tud tuki na forumu, in potem opazujem sebe, svoje življenje... Spoznanja so zelo zanimiva...

No, danes sem se spet zavedel nečesa novega, znamenja&knjige so me pripeljale do ugotovitve, da me je strah seksa... Nimam pojma zakaj, razloga mi še ni uspelo osvetlit, ampak je pa ta strah legel krasno kot mankajoči košček v razne situacije, ki so v mojem življenju ostale brez razlage...

...ne dvomim da tega problema ne bi mogel rešiti sam, ampak vseeno se obračam na vas da mi svetujete kako bi se ga lahko lotil? ...a je imel kdo med vami podobne težave?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč  Kiss ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Strah pred seksom...
Reply #1 - 25.12.2003 at 13:47:34
 
Hehe, z mano ni narobe nič česar ne bi mogu popravit Wink ...

Spoznavam sebe in se poskušam razumet Smiley ...

To je vse...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Strah pred seksom...
Reply #2 - 25.12.2003 at 17:39:20
 
Quote:
To pa mene tud interesira kaj je s tabo narobe ?


Zelo si spodbuden, ni kaj. S. pravi, da je opazil, da se boji sexa (en sloj zavedanja). Kaj torej sprašuješ, kaj je narobe z njim?
NIČ ni narobe z njim. Kreden, škoda, da gledaš nase in na druge ljudi, kot da je z njimi kaj narobe.

S tako naravnanostjo do sebe in drugih, verjetno ne prideš daleč v reševanju svojih težav, ker se moraš delati, da jih ni, očitno.

S., prosim, ne daj se zapeljati v negativne vode.

Strah pred sexom, je meni znan v okvirih strahu pred odnosom z nekom, ne-ujemanjem,  ne pa v smislu strahu pred samo spolnostjo, sexualno energijo, prepuščanjem. Pa ti?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Strah pred seksom...
Reply #3 - 25.12.2003 at 19:21:36
 
Strah pred seksom ... a ni to mal presplošno?

edino čemur bi lahko reku Strah pred seksom, je strah pred neuspehom (zadovoljit žensko) ...
sexsa samga po sebi, pa človeka res ne more bit strah ... ali pač ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Strah pred seksom...
Reply #4 - 25.12.2003 at 21:18:08
 
S...

Mal čudno je to, da te je strah pred seksom. Daj malo razčleni. A te je tud sram pred žensko gate dol dat, oziroma se bojiš, da boš s seksom dobil kako nedlogo nase.  
Zgledaš kul in to pa bi bilo škoda, če si nebi provoščil.  Wink

Pa še tisto kar je Gape napisal, kot strah pred tem, da ne zadovoljiš ženske je subjektivno, saj ženske so različne, ene rabijo dlje ene pa že kar iz prve zaporedne orgazme doživljajo. Velik je spet tistih, ki jim je vseeno kateri je, črni, beli, rjavi,  rumeni rdeči, ta tič, sam da ga vidi in je že v nebesih:D:D.  No in sedaj smo pri tistih o katerih je Devi zadnjič pisala. Tistih torej, kij im prihaja povsod.  Upam, da topic ne bo šel v drugo smer kot je namen le tega


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Strah pred seksom...
Reply #5 - 25.12.2003 at 21:35:38
 
No, se mi je zdel da sm zadevo zastavu mal preširoko...

...provzaprov ne vem, gre namreč za podzavesten strah ki mi ga še ni uspel v celoti preučit... Se pa lahko potrudim opisat kako zgleda vse skupi...

Sej načelno prej z punco nisem imel problemov, je pa res da sem bil na začetku odnosa jest tisti ki sem odlagal sex ter njo in sebe prepričeval da je mogoče boljše da se prej bolje spoznava, čeprav zdaj če sem odkrit lahko priznam, da to ni bil razlog... Bilo me je strah, pa v bistvu nimam pojma česa ??? ... Pol k se je enkrat začel dogajat pa ni blo več panike...

Zdej sva šla pa narazen, se pa v mojem življenju pojavljajo nove ženske, pa se kr ne morem prpravt da bi s kakšno šel kaj dalj kot flirt&klepet, pol me pa neki zabremza...

Čist možno da je problem popolnoma drugje... Ampak res tale "strah pred sexom" mi prov lepo paše v kontekst in razjasni veliko stvari...

Hvala vseen, bom probal kopat naprej Wink ...

Lp, S...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Strah pred seksom...
Reply #6 - 25.12.2003 at 21:43:54
 
Odlašajo ponavadi ženske.  Po moje ti bodo tudi one dale boljši odgovor. Razen če nimaš kakega kompleksa pa to.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Strah pred seksom...
Reply #7 - 26.12.2003 at 06:24:32
 
Mene ravno ni blo strah seksa kot tazga
od folka sem itak vedla, da je to nekaj, pri čemer naj bi se uživalo
sam jest sm bla naučena, da je seks packarija
in zato je blo mene strah vsega mal bolj kreativnega dotikanja, ker sem se prec počutila kot packa, kot kurba.. Undecided in se nism mogla sprostit sploh in v glavi sem to preoblikovala v strah pred seksom, pa pred bolečino.. ker faljda, če se ženska ne sprosti, ne sprosti vaginalnih mišic pol smo tm, k ni muh. Pa da ne govorimo o moški potrpežljivosti, govorimo o ženski, - se prav o men, ki preprosto se ji zdi, da dela tako packarijo, da ne bo govorila o tem in ne bo rekla, da jo boli, pa da dejva mal drugač, pa mal bolj počas, pa z tega kota pa z unga kota pa uf, z rokam si pomagat pa bohnedej, bom jest zgori pa bom jest izvedla ta prodor, ker to, da bi bla pa tolk aktivna pr seksu, to je pa res že čista packarija in kurbarija
tega je blo mene strah, seksat s človekom, ki mi je najbližji, zato, ker me bo mel pol on za packo, in ne bom mela več kančka dostojanstva tega pa nočemo ponavad, ane
po resnici pa, bolj sm sproščena, bolj je človek veseu  Grin človek Grin mož mislim
nism pa bla še s kom, da bi lahko rekla, kako bi blo s tem pri naslednjem moškem in to.. če bi me spet zabremzal... sam bolj se mi zdi, da sem preko tega
aja kako preko tega, hmm kako že??
...
ja jest sm se veliko ukvarjala s tem, recimo brala sm te knjige Tao ljubezni pa blja blja..recimo debate na forumu
imel smo tud super prikalden čet: sex na vasi in pač začela sem govort o tem, to me je sto na uro razbremenil pa od drugih ugotavljat, da je seks nekej normalnega, recmo v uni knjigi res opisano vse to kot nekaj svetega pa energije in to.. pač nardiš vse, da si preprogramiraš um - seks ni packarija, ampak nekaj lepega, ane in teorijo k jo mamo v glavi vedno prenašamo v prakso, postopoma pa je

seveda ti morš zgruntat svoje zakaje, to jih  pa lahko tud tko, da si recimo preberš kej iz tega foruma, pa boš pr branju opazu, kaj te v slabo voljo spravi, v prestrašene ego reakcije in to...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Strah pred seksom...
Reply #8 - 26.12.2003 at 10:59:00
 
Mislim, da je pri tebi problem v nezaupanju, v strahu, da boš zatajil, da se ne boš izkazal, oziroma da ne boš zadovoljil ženske. Ob poplavi različnega ponrnografskega materiala, ki kažejo prepotentne dedce, ki pačijo in izkrivljajo pristen spolni odnos med moškim in žensko, ki spolni akt zreducirajo zgolj na t.i. ven-noter fazo, potem ni čuda, da se pri nekaterih pojavi strah in dvom vase, da nalogi ne bojo kos, saj si za vzgled jemljejo popačen intimni odnos. Večina moških, ki niso gotovi vase, se jih da zmanipulirat in nasedajo tem holivduskim gagom in pravljicam, da je pravi moški le tisti, ki zmore večkrat, vedno in takoj. Morebiti tak način spolnega življenja nekaterim res ustreza, a teh je bore malo, pa še enaki se morajo najti skupaj, da vse skupaj "zalaufa", pa še to ponavadi za določen čas, nakar se razidejo ali si poiščejo novo partnerje in cikel je sklenjen, nevedoč, da se vrtijo v krogu, v nedogled iščejo ljubezen tam, kjer je nikoli ne bodo našli.

Po mojem osebnem mišljenju je zate to lahko prednost, da si bolj romantičen tip, ki rabi čas, da se zveza razvije, da si pač tak, ki ga ne zadovoljujejo zgolj površni odnosi, da nisi kot zajček, ki hipoma navali na "korenček", da izražaš večjo pozornost svojim čustvom, daješ večji poudarek na nežnost, da rabiš odkrit čustveni stik z ljubezenskim parnerjem itn.

Če ne zna tvoj partner zadovoljiti teh tvojih osnovnih čustvenih potreb, potem nikakor ni zate. Morebiti te celo primerja z bivšimi ali pa se je norčevala iz tvoje moškosti? Če to počne s tabo, se je kaj hitro losaj in ji daj brco.  
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Strah pred seksom...
Reply #9 - 26.12.2003 at 12:29:21
 
ja, kaj pa če sploh ne gre za strah, ampak da ti ni do tega, da bi z vsako, ki jo srečaš in ti je na približno všeč, tudi sexal?

V tem primeru ni point problema strah, ampak samo to da ti kemija ne potegne.

Zame nekako velja, če je zadostna kemija je tudi želja in me strahovi ne obremenjujejo. Šele po samem sexu pa lahko ugotoviš, če ti partner kot sexualni partner sede.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Strah pred seksom...
Reply #10 - 26.12.2003 at 12:35:48
 
sm mislu napisat, pa je že eva napisala

strah pred bližino drugega, pred fizičnim dotikom ... vzorec da je telo in telesno grdo, slabo, prepovedano, grešno ...

(da vse, kar je kej vredno, da je duhovno (nihče pa nam ni povedu, da do duhovnega se gre skozi telesno))

mogoče ... s..
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Strah pred seksom...
Reply #11 - 26.12.2003 at 13:24:37
 
Evo. To isto  sem že jaz sinoči mislil vprašat, pa sem potem pozabil. Imaš kakšen rez od operacije na telesu, ali pa vidno opeklino, ali mogoče deformacijo kakega dela telesa? Pa saj če ti tič vstran za malenkost visi, to ni deformiranost. Men tudi malo na SZ. Cheesy

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Strah pred seksom...
Reply #12 - 26.12.2003 at 14:05:08
 
Svetujem ti, da si prebereš Košičkovo knjigo - Moški v škripcih.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Strah pred seksom...
Reply #13 - 26.12.2003 at 14:59:28
 
Quote:
Hehehe, Exo, sem mislil, da mu boš predlagal knjigo moški v zrelih pedesetih letih.  Grin Cheesy Grin Cheesy


Kaj pa je tukaj tako smešnega? Košiček je bil priznan slovenski seksolog? Večina motenj s potenco je psihosomatskega izvora, ne pa odraz starosti?
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Strah pred seksom...
Reply #14 - 26.12.2003 at 15:24:20
 
Emmm... Najprej se vam moram vsem zahvalit za replye, istočasno pa opravičit, ker sem topic zastavil narobe... Tega takrat nisem vedel, zdaj pa je več kot očitno... Tako kot precej težav v mojem življenju sem tudi pri tem strahu prišel do istega vzroka... Torej bi moral topic začeti takole: Nezadovoljen sem s svojim izgledom...

25let je bilo moje mnenje o mojem izgledu odvisno izključno od zunanje potrditve... Če sem jo dobil sem bil srečen in prepričan da zgledam v redu, če pa ne sem se počutil žalostnega in grdega... Šele zadnji mesec se v bistvu zavedam, kako patetično in brezsmiselno je to, ampak še vedno se ne sprejemam v celoti... Čeprav se zdaj zavedam da mnenje okolice res nima nobene veze z mojim izgledom, pa da izgledam kakor pač izgledam, pa da koneckoncev izgled niti ni tako pomemben... Ampak vseeno, priznam, nezadovoljen sem z svojim izgledom...

No, pol pa sledi vprašanje, ki bi ga moral zastaviti že na začetku: Kako sprejeti samega sebe...?

Hvala Smiley ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5