Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 25166 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Strah pred seksom...
Reply #15 - 26.12.2003 at 15:35:14
 
Fantastično da si dojel, da izgled nima  veze.  Pač si kakršen si. Ampak ti si the best. Isn"t it?  
Tole o izgledu je menim, bolj ženski vzorec kot moški.  


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Strah pred seksom...
Reply #16 - 26.12.2003 at 15:36:16
 
S... wrote on 26.12.2003 at 15:24:20:
No, pol pa sledi vprašanje, ki bi ga moral zastaviti že na začetku: Kako sprejeti samega sebe...?

Grin Grin
ja  Grin
mene tud to zanima Grin
preprosto se z nikomer ne primerjat
vsi smo nekej posebnega, noben boljši slabši, lepši grdi, preprosto smo neprimerljivi, vsi smo nepogrešljivi delci vesolja... če tetka okrog tebe skače in je prpravljena bit s tabo fizično intimna, te je najbrž vsaj fizično že velik bolj sprejela, kot se pa ti sam  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Strah pred seksom...
Reply #17 - 26.12.2003 at 16:03:22
 
ob tem tvojem postu sem se spomnila enega komada, ki se konča s temi besedami:
don't read beauty magazines, they will only make you feel ugly

Ama v bistvu je to to..ni univerzalne lepote zato se nima smisla primerjat z drugimi.


Je pa tu še en hakelc...ali si nisi všeč zaradi stvari, ki jih lahko popraviš ali zaradi stvari na katere nimaš vpliva?

Recimo debelost, zanemarjenost...sta vsaj po mojem mnenju bolj kot estetska napaka, napaka karakterja
(se opravičujem tistim 3%, ki so bolezensko debeli)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Strah pred seksom...
Reply #18 - 28.12.2003 at 00:09:26
 
S... wrote on 26.12.2003 at 15:24:20:
No, pol pa sledi vprašanje, ki bi ga moral zastaviti že na začetku: Kako sprejeti samega sebe...?


Po moje se to vsak za sebe trudi, kolk se ve in zna... sem pa en keč opazla pri sebi okrog teh odnosov in tud sexa (pa sej ne gre za dejanski strah pred sexom, a ne, bolj za njegovo odlaganje pa odlašanje...)
Odlašanje pomaga, da se ne rabiš soočat z nekim delom samega sebe, ki bi ga spoznal skozi pristen pa globlji odnos z nekom drugim... take stvari zmer nekam vodijo tak v življenju kot v spoznavanju in zorenju samega sebe... če se ne soočaš, če greš na varno igro, kjer je izhod vsaj kolk tolko znan, pol ne boli, ne rabiš se tolk spreminjat, ne rabiš trpet, se živcirat, z glavo v zid zabijat...
sam vesel pa tud nisi tolk in tud zanimivo je pol manj Tongue
življenje je j* v večini primerov, sam izberi si pol vsaj komplet ponudbo, bodi samega sebe vreden pa pogumno na juriš Wink Kiss

men se zdi, da na tako vprašanje sploh ni odgovora, ki bi ti pomagal, take stvari se vse učiš sproti na poti...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Strah pred seksom...
Reply #19 - 28.12.2003 at 00:32:49
 
sinjeoka wrote on 26.12.2003 at 16:03:22:
Recimo debelost, zanemarjenost...sta vsaj po mojem mnenju bolj kot estetska napaka, napaka karakterja
(se opravičujem tistim 3%, ki so bolezensko debeli)


A tisti, ki so pa bolezensko debeli, imajo pa estetsko napako?

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Strah pred seksom...
Reply #20 - 28.12.2003 at 10:43:51
 
ne ampak bolezenska

hotela sem povedati, da se da samopodobo "popraviti" tudi drugoče kot pa le s sprejemanjem


Quote:
A tisti, ki so pa bolezensko debeli, imajo pa estetsko napako?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Strah pred seksom...
Reply #21 - 28.12.2003 at 14:27:54
 
sinjeoka wrote on 28.12.2003 at 10:43:51:
ne ampak bolezenska

hotela sem povedati, da se da samopodobo "popraviti" tudi drugoče kot pa le s sprejemanjem




Valjda, da se jo da. Ampak moraš imeti karakter. Wink Grin

Ampak, najprej moraš sebe sprejeti.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Strah pred seksom...
Reply #22 - 28.12.2003 at 16:00:10
 
???  ???  ???
če sprejmeš svojo debelost potem se z njo sprijazniš in te nezadovoljstvo ne tera v spremembe in zato sprememb ni

samosprejemanje je čist fajn dokler se ne sprevrže v fatalizem in avtoresignacijo.


Quote:
Valjda, da se jo da. Ampak moraš imeti karakter. Wink Grin

Ampak, najprej moraš sebe sprejeti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Strah pred seksom...
Reply #23 - 28.12.2003 at 18:28:20
 
Sem si vzel čas pa razmislu par stvari...

Čist vse te samoobsodbe prihajajo iz podzavestnega primerjanja z drugimi... Ok, varianta je tut primerjava z nekimi standardi, ki so pa sami po sebi tut rezultat primerjav... Če v celem življenju ne bi vidu nobenega drugega človeka, sploh ne bi razvil zavesti o lepem in grdem... Podzavestno sem omejen in obremenjen z standardi ki jih postavlja družba... Zavestno vem da sem Ok, nisem debel, ne izgledam slabo, tut precej sem naredu za to, ampak deep down me pa še vedno neki žge in spodkopava prepričanje v lastno lepoto... Pa nimam pojma kaj to je niti od kdaj&kje prihaja... Niti kako zadevo odpraviti Sad ...

...no, potem sem razmišljal o sprejemanju samega sebe tudi globje... Počas se mi je zdel tale, sicer precej zguljen kliše »Bodi to kar si«, kot eno fantastično vodilo... V življenju sem razpet med tistim kar mislim da sem in tistim kar sem v resnici... Imam patetično (človeško) lastnost, da se obešam na zgodovino, da stvari, navade in ljudi, ki sem jih v življenju nekako spravil skupaj nočem izpustiti, čeprav se vedno močneje zavedam da me vse to samo ovira in da to sploh ni več to... Dokler je bilo samo razmišljanje, je bilo še vredu, zdej pa razmišljanje počasi terja akcijo, sem na prelomnem momentu ko moram zbrisat zgodovino in spustit stvari na katerih visim, če ne ne bom srečen... Hihi, provzaprov je hecno da se tega zavedam, pa se še vedno tko krčevito držim Cheesy ... No, step by step...

Pa zdi se mi da ima Iga prav, da se je treba najprej v celoti sprejeti, šele potem se lahko začneš izboljševat... Ok, ne vem, ampak zase vidim da sem kronično nezadovoljen, in tut ko si neki zadam in to dosežem, hočem vedno več in več... Če štartaš nezadovoljen, recimo iz 10%, pa ne veš kje je 100% zna bit problem ker si ne boš nikoli priznal da si dosegel 100%, vedno si lahko še boljši... Obsesija, ego pač... Če pa štartaš popolnoma zadovoljen sam s sabo, toraj 100%, je pa vse kar dosežeš blagoslov, če ti pa ne uspe pa tut ni problem ker si še vedno na 100%... Tole sprejemanje samega sebe je pomoje kr ena ključnih stvari v življenju...

No, to je sam moje razmišljanje, teorija, v praksi sem daleč za vami, ampak počasi bo že šlo Wink ...

Pa sem zabluzil še en topic, hihi...

Sorry Kiss ...

Lp, S...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Strah pred seksom...
Reply #24 - 28.12.2003 at 21:39:06
 
Tole je bil pa en super post S...

kar se tiče sprejemanja svoje lepote...vsaj po mojem ni toliko keč v lepoti kot taki, kot da v tapravem trenutku ugajaš tapravi osebi. Toda na to nimamo vpliva, ker je lepota je v očeh opazovalca, pa če si še tako splošnopriznano lep (in pali nate 99;9% žensk), ni nujno, da bi kliknilo ko bi TI to hotel.


Kar se tiče čiščenja balasta (ti temu praviš zgodovina), to sem jaz storila pred kake pol leta, potem ko sem eno leto preživela v tujini. Distanca mi je pomagala do jasnjše slike koga je treba nogirat iz življenja...kdo so prijatelji in kdo so "prijatelji". Na žalost pa je to "dejavnost" s katero moraš sam (osamljeno) opraviti. Ko sem se skušala o tem problemu pogovoriti s kom so mi takšna in drugačna "mnenja" zgolj popačevala sliko.

V tem času sem se mnogo spraševala zakaj do tega v lajfu pride... moj odgovor je bil zelo simpel, samo 24 ur časa na dan imam in zato nimam časa za nekvalitetne odnose, ki mi dajejo manj kot jaz njim (pa ne v materialističnem smislu)

Za primer:
Imam zelo dobrega prijatelja še iz časov OŠ. Z njim nimava nekega ustaljenega urnika srečevanj..ko začutiva, se slišiva in greva na kak kofetek, med temi kofetki pa lahko preteče bodisi 1 teden ali pa 3 leta, čas sploh ni komponenta.
In imela sem kolegico s katero sva non stop tičali skupaj, vendar pa je bil ta odnos nekam enostranski..jaz sem bila zanjo nekakšno odlagališče vseh problemov...ta moja vloga je bila kar zakrinkana v najine "večne" pogovore in mi je zadeva kapnila šele onstran meje, ko sem dobivala maile samo takrat, ko je bil njen lajf na dnu.

Kljub temu se pri tvojem postu nekaj sprašujem., kakšno vezo ima pri vsem tem sprejemanje. Mogoče je razlika v najinem dojemanju situacije. Mene so morale v "akcijo" dobesedno prisiliti okoliščine ali po domače...moralo mi je vse skupaj "totalno dopizditi" in zato sem morala pasti v krizo.
Morda si ti manj ekstremen in za to ne rabiš krize, ampak le sprejetje situacije...
(razmišljam)

čeprav...kakšno vezo ima čiščenje zgodovine z izmikanjem sexu...edino povezavo bi znala potegniti, ko nekdo razmišlja o prekinitvi daljše veze v kateri mu sex ne "diši" več...ti pa v postu praviš, da si s svojo deklico že narazen  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Strah pred seksom...
Reply #25 - 28.12.2003 at 22:25:32
 
S, opazil sem da precej pozitivno razmišljaš in da želiš probleme ali pač vprašanja na katera nimaš odgovorov cim hitreje razrešit. V tej smeri ti različna mnenja, lahko veliko pripomorejo, sploh ker se zavedaš, da moraš glavno nalogo postoriti sam.

Jaz tvojemu problemu niti nebi rekel problem, temveč bi rajši pustil, da ti občutki ki so stečejo svojo pot.

Jaz, Edi, naprimer, na sprejemanje sebe, gledam iz precej drugega kota, kot to zasledim v mnogih duhovnih knjigah, ali mogoče debatah tu na forumu. Sprejemat sebe. Men se to včasih zdi tok bolna izjava, da mi gre na smeh, včasih pa se poizkušam globoko z vsem svojim umom pogolobit v to. Sprejmi samega sebe? Ampak mi ne gre. Mogoče mi bo kdo to enkrat res dobro razložu. Ker ne vem. Se mi zdi, da sem sebe že približno sprejel takega kot sem. Sam sebe. Zdej se pa vpraši. Sam sam zase? Sebe met rad? Globoko pejt v sebe in se mej rad. Madonca, a se nima vsak rad, že čisto po naravni poti. Me zanima, koliko od nas tu na forumu, izmed vseh, čisto vseh, bi po desetih dnevih lahkote, delil košček kruha, z nekom drugim. Praktično verjamem, da nobeden (Stojči, ki dve leti ne je, ali ni jedel je iz te teorije izključen). Čist simple in enostaven dokaz, da sebe imamo radi in se v ključnih trenutkih sprejemamo precej kot se nam zdi. In zato in podobnih stališč, in primerjav, ki so jih moji možgani dali skozi, se mi zdi prav utopično in skrajno protislovno trdit, da moraš sebe sprejet, da boš potem lahko druge. Ok, vedno pa dopuščam možnost, da mi kdo to moje stališče zruši. Verjamem, pa da se da besede spretno obrnit in to čist drugače prikazat. Čakam… Wink

No če greva potem na obratno trditev. Sprejmi vse kar ti pride na pot. Vsakogar. V vsakem poizkušaj najdet neko luč. To meni zveni precej bolj sprejemljivo in bolj logično. Zakaj? Ker sem človek družbe. Ker sem človek. Ker nisem en, sam zase. Sej je res, ko pravijo, sam se rodiš, sam umreš. Nosi svoj križ… Normalno. Jasno kot beli dan. Ampak. Torej ampak, kaj nam vse duhovne knjige, učitelji, znanost, celotna zgodovina govori. Približno takole:"Ljubi svojega bližnjega, kot sam sebe". A obstaja celotna naša civilizacija zaradi so-delovanja, so-ustvarjanja, so-, so-, so-… Glej TV. Poslušaj radio, beri cajtunge. Vsi nekomu drugemu želimo srečo, veselje, karkoli. Tle se meni res duhovni paradoks postavlja. Sebe. Mene. Jaz. Še največje užitke nisem sam doživel. Tko da. Meni se zdi bolano, skrajno bolano, sebe tako poveličevat. Upam, da nisem zgrešu topica in bi moral na šalah tole odgovarjat.

Haaaaaaaaa, ja zdej sem se poštekal. Gre za ukvarjanje s svojimi občutki, svojim dojemanja tega kar te obdaja. Zakaj se pojavi tak in drugačen občutek v meni samem. No to bolj štekam. Zdej bi moral tisto gor napisano iti popravit. Ampak nej ostane, ker meni, res meni, ta besedna zveza deluje odbijajoče. Vedno se ob tem zataknem. Mislm, da sem celo na podbno pisal in mel debato, sam zgleda, da sem pozabu. No če gre za tak način, je to ok. In v bistvu, sem v prvem delu se jest ukvarjal s seboj. Ha, ha, ha. Ja kaj čem, če poznam druge izraze, jest bi temu kot Buda reku, Pot Pozornosti, Jezus to imenuje:Ljubi svojega bližnjega…"
Mogoče se je duhovnost res preveč razpasla, kot kuga po tem svetu. In so zadeve čist enostavne, le tehnik je preveč, malo morje. Samo bistvo se pa skriva le v: popolni ljubezni, popolnem sprejemanju in podobnih pojmih…

No tebi sem hotu odgovorit, pa sem napisal, kar običajno ne počnem, še svoje pre-odgovorno-razmišljanje… Jest ti pravim. Do vsakega pred seboj, bodi sproščen in zabaven, ne sprašuj se kaj si misli o tebi. Ker je tako:
- če misli, da si grd, je v njem neka grdota, ki te bo prej ali slej odbila in se bosta razšla
- če misli, da si lep, bo prej ali slej moral sprejeti, da je vsaka lepota minljiva
- če misli, da to ni pomembno, bosta prvi dve točki odpadli in jih ne bo potrebno razreševati in ti s tem odpade ful zankanja.
Predvsem bodi tak kot si in boš dobil tisto, kar rabi ta trenutek. Nič boljšega in nič slabšega. Življenje je že tako naštelano, da je v vesolju seštevek vedno 0. Ti imaš le svobodno voljo, da si izbereš, kak plus ali minus zavzemaš v tem dejanskem trenutku, kjer se nahajaš in s komerkoli pač si. No včasih, si tega ravno ne moreš izbirati, ampak v večini primerov pa si lahko.

Moja nova ugotovitev: Svobodna volja ne obstaja. Obstaja najboljša izbira v danem trenutku.

Iluzije so vse kar nas obdaja. Resnica pa je zgodovinsko dejstvo. Resnice ni v prihodnosti. Prihodnost je vedno možno spremeniti. Ta sedanji trenutek, pa tudi še vedno dopušča spremembo resnice. Tko da resnica je tudi iluzija. Zato nehite iskalici iskat resnico, ker je mrtva. Kar je živo je edino življenje. Resnico lahko najdete ednole v zgodovinskih knjigah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Strah pred seksom...
Reply #26 - 28.12.2003 at 23:38:12
 
@sinjeoka...

Quote:
čeprav...kakšno vezo ima čiščenje zgodovine z izmikanjem sexu...edino povezavo bi znala potegniti, ko nekdo razmišlja o prekinitvi daljše veze v kateri mu sex ne "diši" več...ti pa v postu praviš, da si s svojo deklico že narazen  ???


Priznam, nobene...

Kopljem pač, pa pišem kar mi pade v glavo... Strah pred seksom vrjetno izvira iz mojega nesprejemanja samega sebe... Pa ko se je glih pisalo o sprejemanju samega sebe sem zadevo mal razširil... Ne samo na videz ampak na sprejemanje sebe kot celote...

...pa jest bi tut za kakšne radikalne spremembe tut rabu krizo, ker sem precej brez volje in po pravici povedano tudi brez vere... Že večkrat sem se zalotil da ljudem razlagam in jih hočem prepričat da je moje novo mišljenje in moj nov pogled na svet pravilen... Zdi se mi da to počnem samo zato ker sam nisem prepričan vanj... Odlagam spremembe, za vsako najdem 1000 izgovorov...

Počas si priznavam stvari, pa se mi zdi da že to samo po sebi brez pretiranega napora sabo nosi spremembe... Mogoče si pa moram enostavno priznat da se res ne morem dat dol kar z vsako, ki mi je približno všeč, čeprav bi to hotu... Maybe, kaj pa vem...

Hehe, prov en velik življenski teoretik sm ratal zadnje čase Cheesy ...


@edi...

Do tegale sprejemanja samega sebe sem jest pršu čist iz praktičnega vidika... Lahk rečem tut da gre za zvestobo samemu sebi... Najdu sem se v momentu v lajfu k sm pogruntu da me tričetrt stvari k jih počnem ne osrečuje, izpopolnjuje ali karkoli že pač, ampak da jih počnem iz navade... Počnem jih zato, ker mislim da je to moje življenje in da bo brez njih slabše... In zdej spoznavam sebe v resnici... Priznavam si kaj mi v bistvu ne paše in kaj mi je odveč in kakšne bi stvari morale biti... Priznavam si da moje življenje ni tako kot ga hočem... Dolgo časa sem mislil da je, pa da počnem to kar hočem, ampak zdej vidim da je bilo vse skupi samo easy way out... Po pravici ti povem da sem pošteno zmeden, ker ne vem kdo v resnici sem... Skozi leta sem ustvaru eno podobo sebe po svojih željah, tam kjer mi je realno kej sfalil je vskoču ego in mal dopumpal, tko da sem postal Mr. Perfect... Zase, seveda, folk okol tebe, vsaj tisti ki jih spustiš blizu, te hitr spregledajo... In tok sm padu not v to podobo da sem pozabu kdo sem v resnici...
Ampak me je zadeva ugriznila v rit in mi dala vedet da na ta način ne bom nikoli srečen... Zavedu sem se da ni nič narobe če sem kar pač sem... Da mnenje okolice name ne vpliva... In zdej moram nazaj, moram se vrnit k sebi, moram se spomnit kakšen sem v resnici in ja, moram sprejeti samega sebe Wink ...

Toliko o tem...

Hvala za odgovor, si res lepo napisal Smiley ...

Pa popolnoma se strinjam da svobodna volja ne obstaja... Kakorkoli se odličiš, dobiš točno to kar potrebuješ... Napačnih odločitev ni...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Strah pred seksom...
Reply #27 - 29.12.2003 at 05:28:26
 
V svojem življenju mamo precej več vpliva, kot si mislimo.
Kar se mene tiče, je vsaka debelost pogojena s psiho, četud je bolezenska - je namreč tud vsaka bolezen pogojena s psiho, samo so mogoče vzroki za to bolezen manj očitni. Na svojo psiho pa lahko vplivamo in posledično tudi na bolezen, odvisno od notranje pripravljenosti je, če bomo .
In kot je že Iga opozoru in se zdej učimo, ne gre za napake, ne gre za prav/narobe. Ne gre za debel suh, ker ta pojma nastaneta s primerjanjem in tud ti sinjeoka, si rekla, da primerjanje ni v redu.
In v trenutku, ko neham primerjat, jaz sem debelejša kot ona, v trenutku, ko tega ne vidim in sem človek jaz, pa je človek ona sva midva dva človeka in jaz sprejemam naju obe. Ker če naju primerjam, pol sem jaz, ki sem debela, kao slaba (zdej pr trebušnih plesalkah, bi bla slaba tista brez trebuha - prikazujem, kako je vse v družbenih merilih) in zavidam oni drugi, ki je vitka. Se prav niti sebe niti druge ne sprejemam (če ji zavidam). In to je ne-sprejemat/ljubit sebe kot drugega.
Sprejemanje je pa bistveno za spremembe zato (tole je po Thomasu  in Osvobajanju povzeto: )ker.. morm drugač stavk obrnt
Prav Thomas, če hočeš premagat svoje strahove, jih moraš najprej poimenovat. Se pravi, da v situacijo vneseš nekaj jasnosti. Pri tem jest rečem: na moji postavi se odraža, da nekaj ni v redu z mojim odnosom do hrane, zasvojena sem z njo (seveda sem do tega pršla s primerjanjem). In to, da sem si jest to priznala - to je zame sprejemanje enega dejstva v zvezi s sabo. Pravjo, da je to prvi korak.
In tole kompliciranje okrog sprejemanja se še nadaljuje, sam da zdele glih nimam več enga smisla v glavi (tok tok)
Quote:
samosprejemanje je čist fajn dokler
in nesprejemanje ni nikol fajn
zdej se nadaljuje kompliciranje (yes! Grin):
amm Roll Eyes no( Grin), moja "debelost" je pogojena s psiho, jest jem več kot mi je sploh treba, zarad enga občutka notranje neizpolnjenosti (zapolnjujem lukno s hrano, z nečim izven sebe). Do te notranje neizpolnjenosti je tud pršlo zarad nesprejemanja in to nesprejemanja svojga karakterja. Svojga karakterja ne sprejemam, ker ga primerjam s karakterjem drugih, z merili, ker spet nism taka pa taka, ampak drugačna in ker to glih ni sprejemljivo...
to nesprejemanje je pač za-zank-an-cija
in zdej je pa pomojem že čist jasno  Cheesy  8) Grin da če bi jest sprejemala sebe - svoj karakter, ga lepo izrazla, tazga kot je - sebe tako kot sem (čist sprejemajočo se), ne bi blo filinga neizpolnjenosti, ne bi blo poskusa zapolnitve s hrano ne bi blo "debelosti", oz, zdej ko sem že debela, pa če se začnem sprejemat, se bom posredno začela tud spreminjat, v tem primeru hujšat.
jabadaba
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Strah pred seksom...
Reply #28 - 29.12.2003 at 05:30:11
 
Quote:
S, opazil sem da precej pozitivno razmišljaš in da želiš probleme ali pač vprašanja na katera nimaš odgovorov cim hitreje razrešit. V tej smeri ti različna mnenja, lahko veliko pripomorejo, sploh ker se zavedaš, da moraš glavno nalogo postoriti sam.

Jaz tvojemu problemu niti nebi rekel problem, temveč bi rajši pustil, da ti občutki ki so stečejo svojo pot.

Jaz, Edi, naprimer, na sprejemanje sebe, gledam iz precej drugega kota, kot to zasledim v mnogih duhovnih knjigah, ali mogoče debatah tu na forumu. Sprejemat sebe. Men se to včasih zdi tok bolna izjava, da mi gre na smeh, včasih pa se poizkušam globoko z vsem svojim umom pogolobit v to. Sprejmi samega sebe? Ampak mi ne gre. Mogoče mi bo kdo to enkrat res dobro razložu. Ker ne vem. Se mi zdi, da sem sebe že približno sprejel takega kot sem. Sam sebe. Zdej se pa vpraši. Sam sam zase? Sebe met rad? Globoko pejt v sebe in se mej rad. Madonca, a se nima vsak rad, že čisto po naravni poti. Me zanima, koliko od nas tu na forumu, izmed vseh, čisto vseh, bi po desetih dnevih lahkote, delil košček kruha, z nekom drugim. Praktično verjamem, da nobeden (Stojči, ki dve leti ne je, ali ni jedel je iz te teorije izključen). Čist simple in enostaven dokaz, da sebe imamo radi in se v ključnih trenutkih sprejemamo precej kot se nam zdi. In zato in podobnih stališč, in primerjav, ki so jih moji možgani dali skozi, se mi zdi prav utopično in skrajno protislovno trdit, da moraš sebe sprejet, da boš potem lahko druge. Ok, vedno pa dopuščam možnost, da mi kdo to moje stališče zruši. Verjamem, pa da se da besede spretno obrnit in to čist drugače prikazat. Čakam… Wink

No če greva potem na obratno trditev. Sprejmi vse kar ti pride na pot. Vsakogar. V vsakem poizkušaj najdet neko luč. To meni zveni precej bolj sprejemljivo in bolj logično. Zakaj? Ker sem človek družbe. Ker sem človek. Ker nisem en, sam zase. Sej je res, ko pravijo, sam se rodiš, sam umreš. Nosi svoj križ… Normalno. Jasno kot beli dan. Ampak. Torej ampak, kaj nam vse duhovne knjige, učitelji, znanost, celotna zgodovina govori. Približno takole:"Ljubi svojega bližnjega, kot sam sebe". A obstaja celotna naša civilizacija zaradi so-delovanja, so-ustvarjanja, so-, so-, so-… Glej TV. Poslušaj radio, beri cajtunge. Vsi nekomu drugemu želimo srečo, veselje, karkoli. Tle se meni res duhovni paradoks postavlja. Sebe. Mene. Jaz. Še največje užitke nisem sam doživel. Tko da. Meni se zdi bolano, skrajno bolano, sebe tako poveličevat. Upam, da nisem zgrešu topica in bi moral na šalah tole odgovarjat.

Haaaaaaaaa, ja zdej sem se poštekal. Gre za ukvarjanje s svojimi občutki, svojim dojemanja tega kar te obdaja. Zakaj se pojavi tak in drugačen občutek v meni samem. No to bolj štekam. Zdej bi moral tisto gor napisano iti popravit. Ampak nej ostane, ker meni, res meni, ta besedna zveza deluje odbijajoče. Vedno se ob tem zataknem. Mislm, da sem celo na podbno pisal in mel debato, sam zgleda, da sem pozabu. No če gre za tak način, je to ok. In v bistvu, sem v prvem delu se jest ukvarjal s seboj. Ha, ha, ha. Ja kaj čem, če poznam druge izraze, jest bi temu kot Buda reku, Pot Pozornosti, Jezus to imenuje:Ljubi svojega bližnjega…"
Mogoče se je duhovnost res preveč razpasla, kot kuga po tem svetu. In so zadeve čist enostavne, le tehnik je preveč, malo morje. Samo bistvo se pa skriva le v: popolni ljubezni, popolnem sprejemanju in podobnih pojmih…

No tebi sem hotu odgovorit, pa sem napisal, kar običajno ne počnem, še svoje pre-odgovorno-razmišljanje… Jest ti pravim. Do vsakega pred seboj, bodi sproščen in zabaven, ne sprašuj se kaj si misli o tebi. Ker je tako:
- če misli, da si grd, je v njem neka grdota, ki te bo prej ali slej odbila in se bosta razšla
- če misli, da si lep, bo prej ali slej moral sprejeti, da je vsaka lepota minljiva
- če misli, da to ni pomembno, bosta prvi dve točki odpadli in jih ne bo potrebno razreševati in ti s tem odpade ful zankanja.
Predvsem bodi tak kot si in boš dobil tisto, kar rabi ta trenutek. Nič boljšega in nič slabšega. Življenje je že tako naštelano, da je v vesolju seštevek vedno 0. Ti imaš le svobodno voljo, da si izbereš, kak plus ali minus zavzemaš v tem dejanskem trenutku, kjer se nahajaš in s komerkoli pač si. No včasih, si tega ravno ne moreš izbirati, ampak v večini primerov pa si lahko.

Moja nova ugotovitev: Svobodna volja ne obstaja. Obstaja najboljša izbira v danem trenutku.

Iluzije so vse kar nas obdaja. Resnica pa je zgodovinsko dejstvo. Resnice ni v prihodnosti. Prihodnost je vedno možno spremeniti. Ta sedanji trenutek, pa tudi še vedno dopušča spremembo resnice. Tko da resnica je tudi iluzija. Zato nehite iskalici iskat resnico, ker je mrtva. Kar je živo je edino življenje. Resnico lahko najdete ednole v zgodovinskih knjigah.



Nekoč je Buda s svojimi učenci prišel do nekega jogina-asketa. Ko ga je vprašal, koliko časa je že na tej sceni, mu je le ta odgovoril, da 25 let. Nato pa ga je Buda vprašal, kaj je v tem času dosegel in slednji mu je odgovoril, da lahko hodi po vodi.


"Precej časa za nekaj, za kar si lahko v parih urah narediš plovilo."

je pripolnil modri

Kiss




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Strah pred seksom...
Reply #29 - 29.12.2003 at 08:02:37
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5