Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 22146 times)
tko
Guest




Re: nasilje nad otrokom
Reply #45 - 17.12.2003 at 12:48:21
 
Quote:
???

Kako je lahko žrtvovanje prostovoljno?




Ko boš imela otroke, boš vedela Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: nasilje nad otrokom
Reply #46 - 17.12.2003 at 12:51:02
 
Quote:
???

Kako je lahko žrtvovanje prostovoljno?





vprašaj Jezusa,


ali pa Aryana  Wink




uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #47 - 17.12.2003 at 12:56:38
 
t wrote on 17.12.2003 at 12:46:36:
služenje je vedno pogojeno stanje - saj je vedno pogojeno s tem, komur služimo
(kaj ti tu ni jasno)

v tistem postu sem mislil "pogojeno" in "osvobojeno" stanje individualne duse. v pogojenem stanju, pod vplivom iluzije se individualna dusa zmotno-poistoveca z materialnim telesom in umom in stalno sluzi njunim potrebam. v osvobojenem stanju se individualna dusa zaveda in deluje/sluzi v skladu s svojo izvorno, spiritualno naravo.

Quote:
naše materialno telo je za naše življenje tu in zdaj zelo pomembno  - poglej in videl boš, da to velja za vse

se strinjam. vse kar imamo (nam je dano) lahko ponudimo Bogu, in na koncnu tudi sebe. sele takrat lahko resnicno "zazivimo".

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #48 - 17.12.2003 at 12:59:22
 
Quote:
Ko boš imela otroke, boš vedela Smiley


Sori, ne bom jih prej mela dokler ne bom vedela oz. bo to prostovoljno in celo želja. Po tvoje ne moreš met otrok - otroka (virtualnega)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #49 - 17.12.2003 at 12:59:30
 
Quote:
Kako je lahko žrtvovanje prostovoljno?

ljubezen je vedno prostovoljna. v ljubezni zrtvujes svoj sebicni interes za interes ljubljenega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: nasilje nad otrokom
Reply #50 - 17.12.2003 at 13:03:54
 
Quote:
v tistem postu sem mislil "pogojeno" in "osvobojeno" stanje individualne duse. v pogojenem stanju, pod vplivom iluzije se individualna dusa zmotno-poistoveca z materialnim telesom in umom in stalno sluzi njunim potrebam. v osvobojenem stanju se individualna dusa zaveda in deluje/sluzi v skladu s svojo izvorno, spiritualno naravo.

se strinjam. vse kar imamo (nam je dano) lahko ponudimo Bogu, in na koncnu tudi sebe. sele takrat lahko resnicno "zazivimo".




če služiš, ne moreš biti svoboden - to je to

(tudi če služiš svoji "spiritualni" naravi še vedno služiš - tako kot ta, ki služi svoji materialni naravi)

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #51 - 17.12.2003 at 13:05:12
 
Quote:
ljubezen je vedno prostovoljna. v ljubezni zrtvujes svoj sebicni interes za interes ljubljenega.


Kakšen pa je interes v primeru, da namesto sebi kot ljubljenemu služiš drugemu kot ljubljenemu - po tvoje ni sebičen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: nasilje nad otrokom
Reply #52 - 17.12.2003 at 13:21:51
 
Quote:
Sori, ne bom jih prej mela dokler ne bom vedela oz. bo to prostovoljno in celo želja. Po tvoje ne moreš met otrok - otroka (virtualnega)?


Hja, mala zvezdica, je blo najbrž mišljeno, da boš spoznala prostovoljnost žrtvovanja, ko se boš odrekala čemur pač zaradi svojih otrok, a ne Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #53 - 17.12.2003 at 13:22:11
 
t wrote on 17.12.2003 at 13:03:54:
če služiš, ne moreš biti svoboden - to je to

le ce lahko prostovoljno naklonjeno sluzis Bogu/Absolutu si lahko resnicno svoboden.

Quote:
(tudi če služiš svoji "spiritualni" naravi še vedno služiš - tako kot ta, ki služi svoji materialni naravi)

ja, individualna dusa je vecno "obsojena" na sluzenje, kjerkoli in kadarkoli. sluzenje je inherentna lastnost individualnih dus, kot je npr. inherentna lastnost sladkorja sladkoba. trpimo takrat kadar nase sluzenje usmerimo napacno. ce ga usmerimo pravilno smo zadovoljni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #54 - 17.12.2003 at 13:25:21
 
Quote:
Kakšen pa je interes v primeru, da namesto sebi kot ljubljenemu služiš drugemu kot ljubljenemu - po tvoje ni sebičen?

kadar ljubis sebe avtomatsko ljubis tudi druge. ker kot sem prej napisu je vecna inherentna narava individualne duse da sluzi, torej ljubi. problem je le ker mi trenutno pod vplivom iluzije ne ljubimo sebe, ampak tisto kar se nam zdi da smo mi, torej pri drugih tudi sluzimo/ljubimo tisto kar se nam zdi da so oni.

v dokoncnem samo-spoznanju je hkrati tudi spoznanje Boga. oz. ce spoznamo Boga, hkrati spoznamo tudi sebe, ceprav smo si vecno razlicni a hkrati vecno nerazdruzljivi (enaki).
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: nasilje nad otrokom
Reply #55 - 17.12.2003 at 13:39:38
 
Quote:
ornk si me presenetu s telim postom titud. nasa religija da ne predpostavlja zrtvovanja? po tokih postih, ki sem jih napisu o zrtvovanju, sluzenju...? uh, men se je zdel, da sem lih dal vsem jasno vedt, da je nasa religija bazirana na zrtvovanju, torej ljubezni.

seveda je potrebno zrtvovat, in to zrtvovanje/prakticiranjeje je tudi zelo bolece ko si se v pogojenem stanju. tako kot je zdravljenje narkomanu zelo bolec/neprijeten proces, ampak v koncni fazi je zdravje nekaj prijetnega.


Žrtvovanje v imenu  ljubezni ne more bit noben užitek sam po seb brez tesne povezanosti s trpljenjemin bolečino . Je rezanje/sekanje vezi z napačnimi poistovečanji in podobnimi materialnimo  'pogojenimi stanji', ampak življenje samo ne   more bit nepogojeno. Tud če je  konec  pogojeno le še z ljubeznijo brez vsakih drugih pogojevanj, je še zmerom le življenje, ki brez strastega odnosa  do samega sebe ne bi blo vredno tega imena. Tko te tud brezpogojna  ljubezen do otroka, ki te  osvobodi vseh napačnih poistovečanj, v bistvu šele strastno naveže na življenje samo, da ti nobena  sicer boleča  žrtev ne more bit pretežka.  Analgno temu se jest predstavljam žrtvovanje v ljubezni do boga, ki te strastno in brezpogoojno  priveže na življenje - s trpljenejm in bolečino vred, ki ne more nobenga višjega cilja od tega imet.    

V odnosu do življenja ni noben človk  laik.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #56 - 17.12.2003 at 13:48:06
 
titud, nisem ciz razumel kaj si mi sploh hotu povedat, tko da se ti opravicujem ker ti ne morm drgac reply-jat kot tkole.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #57 - 17.12.2003 at 13:49:44
 
Quote:
v dokoncnem samo-spoznanju je hkrati tudi spoznanje Boga. oz. ce spoznamo Boga, hkrati spoznamo tudi sebe, ceprav smo si vecno razlicni a hkrati vecno nerazdruzljivi (enaki).


Ti si spoznal Boga?

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #58 - 17.12.2003 at 13:53:17
 
Quote:
Ti si spoznal Boga?

ne, ampak Ga postopoma spoznavam kolkr se mi pac po svoji milosti razodeva. komu se On razodeva? tistim, ki se Mu predajajo. kako se Mu lahko predajamo/jo? vejo le tisti, ki so iskreni. a sem jaz iskren? niti ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #59 - 17.12.2003 at 14:04:51
 
Quote:
ne, ampak Ga postopoma spoznavam kolkr se mi pac po svoji milosti razodeva. komu se On razodeva? tistim, ki se Mu predajajo. kako se Mu lahko predajamo/jo? vejo le tisti, ki so iskreni. a sem jaz iskren? niti ne.


??? [size=0,5](This is totaly mixed up)[/size] Ja, zakaj pa pol nisi iskren?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7