Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 10797 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Intervju + Stojchy
Reply #45 - 22.01.2004 at 15:11:23
 
stoychi wrote on 21.01.2004 at 18:27:12:
Tudi o tem sem že veliko pisal,
ampak saj tebi exo,
kot sem opazil niti Bog
niti Resnica,
a kamoli božanska Ljubezen
niso pomembni niti toliko
kolikor je za nohtom črnega.
Tebi je pomembno samo to,
da si v centru pozornosti
in da se ljudje ukvarjajo s tabo a ne?   Grin Kiss

Saj iskanje pozornosti je v resnici prošnja po podpori, da ti nekdo pomaga, ko tebi zmanjka ljubezni in ti ponudi košček svoje, da skompenziraš primanjkljaj.
Zase govorim, o tem, kako dostkrat vidim, kako to mene zdravi.
Ni res, da ti ni mar za Božansko ljubezen, obupan si ravno od pomanjkanja le-te. Preveč prazen in utrujen al pa zmeden, da bi lahko bil hvaležen. In če je obup velik, pol tega primanjkljaja ne more pokrit samo en mali košček, ampak rabiš te ljubezni in pozornosti več.
In zato je prav, da jo iščeš. Boljše, kot da je ne bi.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #46 - 22.01.2004 at 15:48:09
 
stoychi wrote on 22.01.2004 at 13:04:02:
Kiss
exo, kaj med tvojimi ušesi res ni ničesar, kar bi lahko zadržalo kake informacije? Roll Eyes

lepo ti tule pastnem, kar sem v tem topiku že napisal  pa si še enkrat preberi:

ni point v tem, da je duhovnost protiutež materialnosti,
ampak v tem,  
da te stvari, ki so ti dane  
ne obremenjujejo in zasužnjujejo,  
da ti ne povzročajo strahu,  
da jih boš izgubil,
ker na koncu boš  
itak vso svojo materialnost izgubil,  
vključno s svojim lastnim telesom.

če tega kar je tu zapisano ne razumeš, ti tudi tvoj preljubi Bog ne more pomagat,

drugače pa lahko pravi mojster naenkrat z lahkoto blagoslovi 5 000 000 ljudi, ali več

in če bi malo več bral moje poste, bo že kje prebral, da sva se z Prem Rawatom že večkrat pogovarjala nazadnje lani v veliki dvorani Cankarjevega doma.

To, da si Prem Rawatu nevoščljiv zaradi njegovega premoženja, ki si ga je sam ustvaril, pa je res grdo od tebe exo.

Drugače pa, ja človek sam je samemu sebi lahko največja cerkev. Kiss
vsem lp  Kiss Kiss Kiss


Zakaj bi mu bil nevoščljiv? Moti me le to, da se mi tako početje zdi zelo podobno nekaterim današnjih RKC duhovnikov, ki pridigajo skromnost, vozijo pa se z avtomobili viskokih kategorij in znamk. Tudi Jezus je govoril, da bi vse kar imamo razdali za revne in mu sledili, namesto da si nabiramo zaklade na zemlji. Rekel je tudi, da bo prej velblod prišel skozi šivankino uho, kot pa petičnež v nebesa. Več ko dajemo, bolj boagti smo, zato še toliko manj verjamem temu Prem Rawjatu, ker nikoli nista šla skupaj bogastvo in duhovno učiteljevanje, je isti kaliber, kot je bil Osho.

Katere stvari naj bi bile to. ki bi me obremenjevale in zasužnjevale? Nikoli me ni obremenjeval materializem ali hlepenje za dobičkom. Res pa je, da sem ujet v določene spone in komplekse kot vsak izmed nas. Vem tudi, da bom moral umreti, vendar na smrt ne gledam kot na sovražnika, prej kot na prijatelja, zato se je tudi ne bojim, niti malo. Upam le, da mi bo prizanešeno s trpljenjem, ko bo prišla moja ura, da se ne bi mučil ali trpel. Noče smrti poveličevati, kot je to počel Prešeren, ki je smrt povzdignil, ker je današnja družba že itak nekrofilska, če si samo pogledamo statistiko, koliko tisoč splavov je letno, ampak njeno smrtno želo pa je povsem neučinkoviti, dokler se človek oklepa vere... Pa naj bo to vera v nekaj konkretnega, v svoje otroke, moža ali ženo, prijatelje, Jezusa ali pa celo Prem Rawata. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #47 - 22.01.2004 at 16:12:21
 
Smiley
devi, to si lepo napisala in kar pozabil sem že, da sem nekoč tudi sam iskal pozornost od kogarkoli, samo da je bila pozitivna.

Zapomni si draga devi,
da te stojči blagoslavlja ne samo zato,
ker si tako pridna kot ena čebelica,
ampak zato ker si taka kot si.  Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #48 - 22.01.2004 at 16:25:18
 
Smiley
poglej exo, deluješ mi tako kot en farizejec, ki samo išče napake v drugih. Tongue

Ali si sploh poslušal kakšnega od Prem Rawatovih govorov na euroocomunications,
katere povezavo imaš med povezavami na pozitivkah? Shocked Roll Eyes Shocked

ker to, kar pišeš ti in ga primerjaš z duhovniki, ki se vozijo z dragimi avtomobili, ali celo oshotom, nima nobemne veze z Prem Rawatom.

On nikoli ni pridigal skromnost, to si si ti kar izmislil in mu podtaknil in potem nekdo tvoje pisanje prebere, pa si reče, če je exo tako napisal potem to drži.

Exo postani odgovoren pisanja svojih besed, ti blagohotno svetuje stojči. Kiss Kiss Kiss

Najprej poslušaj kaj govori  Kiss

in potem komentiraj njegove besede,  Kiss

ker s svojim nepreverjenim blebetanjem sodiš in smešiš le samega sebe. Tongue

ne sodi, da ne boš sojen. Shocked Roll Eyes Shocked  Tongue

torej naj ti povem eno vesoljno resnico:,

da duhovnost nikoli ni bila v nasprotju z materializmom,

vkolikor človek ve od kje kaj prihaja,  Kiss

kaj čemu služi  Kiss

in kaj kam gre. Kiss Kiss Kiss

lp

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #49 - 22.01.2004 at 16:30:27
 
stoychi wrote on 22.01.2004 at 16:25:18:
Smiley

Ali si sploh poslušal kakšnega od Prem Rawatovih govorov na euroocomunications,
katere povezavo imaš med povezavami na pozitivkah?
 


Ne, ker me anglescina malo zafrkava, ne razumem vsega. Daj, kaj ko bi ti to 1x prevedel njegove glavne misli v slovenscino, pa jih nalimal na forum, da si malo preberemo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Intervju + Stojchy
Reply #50 - 22.01.2004 at 16:42:45
 
stoychi wrote on 22.01.2004 at 16:12:21:
Kiss Kiss Kiss

Kiss Kiss Kiss ...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #51 - 22.01.2004 at 17:55:43
 
Smiley

dragi exo, zakaj bi ti jih prevedel, če pa imaš že vse lepo prevedeno v slovenščino tule:

http://sl.tprf.org/

in tule:

http://si.maharaji.net/

uživaj ob branju, vsakič ko klikneš na eno dvo in tro minutne mojstrove misli se ti prikažejo druge, tako, da jih je notri več kot tisoč.

ko boš vse prebral, ponovno komentiraj tule  Wink
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4