Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 10800 times)
Lance
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #30 - 22.01.2004 at 00:02:29
 
Exo, sami zakaji so te. Kaj res ne štekaš? Ne gre toliko za to, kdo ti pokaže pravo smer, ampak, kako in kaj ti pokaže. Je vseeno ali je to Prem ali Tonček, ali kakorkoli mu je že ime.
Stojčiju je Prem osvetlil to pot do sebe, tebi bo mogoče kdo drug. Ja, hvala Bogu.

Pomembno je, kako daleč je ta človek in na kakšen način ti lahko pokaže pot do sebe. Je izkušnja ''v živo'' malo bolj otipljiva, saj ni vezana le na vero. Saj konec koncev moraš ja ti opraviti levji delež, če se hočeš kam premaknit na tej poti samo spoznanja. Noben te ne bo s čudežno kretnjo odrešil vsega gorja, ker moraš ti sam priti do lastnih izkušenj.

In tega ne boš našel samo med knjigami. Izkustva so pomembna.
Danes si na chatu omenjal, da si prebral knjigo o reikiju in da je to za tebe larifari in mahanje z rokami. Ko boš enkrat izkusil to tudi na način, ki ni samo teoretski, takrat boš lahko sodil, ali je to navadno mahanje ali ne.

In tako je pri vseh stvareh.

Če boš samo doma sedel in požiral knjige, te to ne bo obvarovalo pred izkustvi, ki jih moraš podoživeti, še manj te bo razsvetlilo.

Ne vem, ali ne vidiš tega ali se samo praviš glup. In o kakem kolektivnem zboru duhovnežev na tem forumu razglabljati je tudi bolj ali manj za lase privlečena.
Ajde, lahko noč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intervju + Stojchy
Reply #31 - 22.01.2004 at 09:37:24
 
exorcist wrote on 21.01.2004 at 17:04:06:
Ni res, Jezusa štejejo vzhodnjaške religije med mojstre. Inkarancija božjega v obličju mesenega - človeka. Ne vem, kje danes medicina obuja mrtve, primer Lazar? No, to je sicer zopet vprašanje vere.


Bi skor upal trdit, da se  'duhovneži' tle gor naivnih preprsotih duš ne lovijo na limanice nesmrtnosti, ampak na nasvete, izkušnje in zglede, kako čim bolj budno in pozorno preživet svoj tkaj  in zdaj. Za to ni treba bit noben mojster, pa tud sklicevnenja na mojstre vsaj po moje poteka na podlagi izmenjve  informacij  njihovih modrostih, ne pa vsiljevanju prakticiranja njihovih znanj. O.k., nekatere mal zanese, ampak na forumu ti njihovo početje definitivno ne more 'oprat možganov' ali te  kako drugače zasvojit, ker s svojo odprtostjo  ta učinek zmerom nevtralizira.  Če te ta  forum lahko s čim zasvoji,  je to  kvečjemu s svojo  odprtostjo, ki jo v real lajfu težko najt, samo zarad te redkosti to ni še  nobena 'duhovnost', gape pa zard tega ni noben guru.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #32 - 22.01.2004 at 09:44:42
 
titud wrote on 22.01.2004 at 09:37:24:
gape pa zard tega ni noben guru.        


Shocked Ali pač?

Gape, ...

Saj se sam hecam, no. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #33 - 22.01.2004 at 11:12:22
 
Quote:
Zakaj njega?  
Ker on zame bolj kot drugi izžareva ta notranji mir,  
ker lahko kogarkoli kadarkoli blagoslovi kadarkoli hoče, čeprav je na drugem koncu sveta,  
kot recimo mene, ki me včasih že za računalnikom tako zadane, da padem dol in se zjokam od same sreče in to zakaj?


Med 5.000.000 milijoni privržencev, in misliš, da si ravno tebe poišče ven in te blagoslovi? Veš kakšna je to verjetnost - 1:5000000 . Isto kot bi dal v boben 4999999 rdečih žogic in 1 modro, pa bi modra zadela. Vejetno te še pozna ne prav, kaj šele, da bi si te zapomnil po imenu, kdo si? Zakaj pa je Prem R. pol neki mogotec, milijonar, če še sta si materializem in duhovnost v takšnem nasprotju, kot ogenj in voda?
Stojchy je napisal:
Quote:
Samo srečni ljudje lahko osrečujejo druge


A to pomeni, da si lahko srečen samo, če imaš mojstra, ki te osrečuje? Žal ta domneva zopet ne drži. Poglej si eno afriško pleme, ki živijo skromno, domala v pomanjkanju, pa kako so srečni?

Lance je napisal:
Quote:
Noben te ne bo s čudežno kretnjo odrešil vsega gorja, ker moraš ti sam priti do lastnih izkušenj.


Kakšnega gorja? Gorje si sami delamo.... Tudi rešimo se ga lahko izključno sami, ne bo nas rešil nek mesijanski mojster, to je naša naloga.

Titud wrote:
Quote:
., nekatere mal zanese, ampak na forumu ti njihovo početje definitivno ne more 'oprat možganov' ali te  kako drugače zasvojit,


Zakaj pa me ne bi moral foeum zasvojit, me je žena nek način, saj veliko časa preživim na Gape forumu. Lahko si odvisen od seksa, tv, ineterneta, pa še bi se našlo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intervju + Stojchy
Reply #34 - 22.01.2004 at 11:25:02
 
exorcist wrote on 22.01.2004 at 11:12:22:
Zakaj pa me ne bi moral foeum zasvojit, me je žena nek način, saj veliko časa preživim na Gape forumu. Lahko si odvisen od seksa, tv, ineterneta, pa še bi se našlo....


Nisi odvisen od 'duhovnosti' in  noben 'guru' ti ni opral možganov, če si zasvojen s svetom pogovorom oz. posredno internetom. Podlegu si samo svoji čist osnovni potrebi po pripadnosti enemu socialnemu okolju, na katerga se odzivaš in se ono odziva nate. Podlegu  si čist človeškemu čaru, ki ga ustvarja  (magari virtualnina)  bližina drugega. Ker ta čar dejansko vsebuje tud elmente podrejanja/predaje si zacvikal, da si se ujel v zanko odvisnosti, iz katere se želiš agresivno rešit. Ampak bolj opletaš pa raintaš, bolj se zanka zateguje, zdaj zdaj te bo zadušila... Shocked Tongue Roll Eyes  Cry  Smiley Wink      
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Intervju + Stojchy
Reply #35 - 22.01.2004 at 11:29:01
 
exorcist wrote on 22.01.2004 at 11:12:22:
Med 5.000.000 milijoni privržencev, in misliš, da si ravno tebe poišče ven in te blagoslovi? Veš kakšna je to verjetnost - 1:5000000 . Isto kot bi dal v boben 4999999 rdečih žogic in 1 modro, pa bi modra zadela. Vejetno te še pozna ne prav, kaj šele, da bi si te zapomnil po imenu, kdo si? Zakaj pa je Prem R. pol neki mogotec, milijonar, če še sta si materializem in duhovnost v takšnem nasprotju, kot ogenj in voda?


In ti si.... katolik, ne? Vas je koliko? Dva? Ali par sto milijonov? In ubogi papež je brez materialnih dobrin, ker živi v skladu s Jezusovim naukom?

exorcist wrote on 22.01.2004 at 11:12:22:
A to pomeni, da si lahko srečen samo, če imaš mojstra, ki te osrečuje? Žal ta domneva zopet ne drži. Poglej si eno afriško pleme, ki živijo skromno, domala v pomanjkanju, pa kako so srečni?


Khm, še enkrat, ti si katolik, in nimate nekega voditelja oz. mojstra, al kako?

Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #36 - 22.01.2004 at 12:03:40
 
X wrote on 22.01.2004 at 11:29:01:
In ti si.... katolik, ne? Vas je koliko? Dva? Ali par sto milijonov? In ubogi papež je brez materialnih dobrin, ker živi v skladu s Jezusovim naukom?


Khm, še enkrat, ti si katolik, in nimate nekega voditelja oz. mojstra, al kako?



Po čem pa sklepaš, da sem katolik? Tega pa nisem nikjer izrecno izjavil....
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Intervju + Stojchy
Reply #37 - 22.01.2004 at 12:05:12
 
exorcist wrote on 22.01.2004 at 12:03:40:
Po čem pa sklepaš, da sem katolik? Tega pa nisem nikjer izrecno izjavil....


Potem pa zanikaj, zdajle, v tem topicu. Takoj.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #38 - 22.01.2004 at 12:08:11
 
X wrote on 22.01.2004 at 12:05:12:
Potem pa zanikaj, zdajle, v tem topicu. Takoj.



Nisem kristjan v dobesednem pomenu. Mogoče sem anonimni kristjan, tako bi sam sebe opredelil, ker ne hodim k obhajilu niti h konfesiji, pa še kmaši grem le občasno.

Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Intervju + Stojchy
Reply #39 - 22.01.2004 at 12:14:08
 
To me spominja na tisti vic, ko mladoletna hčerka očetu pove, da je noseča, ampak ne fejst, sam malce je noseča (da se ne bo preveč sekiral).

Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Intervju + Stojchy
Reply #40 - 22.01.2004 at 12:38:36
 
Zdaj sem se pa še jaz zamislil, če nisem tudi jaz eno malo kristjana  8)

V cerkev zaidem ob kakem pogrebu sorodnika ali krstu. V Parizu sem večkrat obiskal Notredamsko katedralo, v kateri sem nekaj časa celo posedel, ravno tako v Rimu,  v Firencah, v Benetkah, v Moskvi sem obiskal pravoslavne Cerkve. Jao, pa saj cerkve obiskujem pogosteje, kot kak pravi kristjan Cheesy


Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #41 - 22.01.2004 at 13:04:02
 
Kiss
exo, kaj med tvojimi ušesi res ni ničesar, kar bi lahko zadržalo kake informacije? Roll Eyes

lepo ti tule pastnem, kar sem v tem topiku že napisal  pa si še enkrat preberi:

ni point v tem, da je duhovnost protiutež materialnosti,
ampak v tem,  
da te stvari, ki so ti dane  
ne obremenjujejo in zasužnjujejo,  
da ti ne povzročajo strahu,  
da jih boš izgubil,
ker na koncu boš  
itak vso svojo materialnost izgubil,  
vključno s svojim lastnim telesom.

če tega kar je tu zapisano ne razumeš, ti tudi tvoj preljubi Bog ne more pomagat,

drugače pa lahko pravi mojster naenkrat z lahkoto blagoslovi 5 000 000 ljudi, ali več

in če bi malo več bral moje poste, bo že kje prebral, da sva se z Prem Rawatom že večkrat pogovarjala nazadnje lani v veliki dvorani Cankarjevega doma.

To, da si Prem Rawatu nevoščljiv zaradi njegovega premoženja, ki si ga je sam ustvaril, pa je res grdo od tebe exo.

Drugače pa, ja človek sam je samemu sebi lahko največja cerkev. Kiss
vsem lp  Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Intervju + Stojchy
Reply #42 - 22.01.2004 at 13:16:24
 
Bardo_Thodol wrote on 22.01.2004 at 12:38:36:
Zdaj sem se pa še jaz zamislil, če nisem tudi jaz eno malo kristjana  8)

V cerkev zaidem ob kakem pogrebu sorodnika ali krstu. V Parizu sem večkrat obiskal Notredamsko katedralo, v kateri sem nekaj časa celo posedel, ravno tako v Rimu,  v Firencah, v Benetkah, v Moskvi sem obiskal pravoslavne Cerkve. Jao, pa saj cerkve obiskujem pogosteje, kot kak pravi kristjan Cheesy





Grin Grin  jaz tudi   Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Intervju + Stojchy
Reply #43 - 22.01.2004 at 13:57:14
 
exorcist:
Quote:
Zakaj prisegati na kogarkoli, ki je ravno tako kot ti in jaz iz mesa in krvi. Vsakaka religija ima svojega guruja, kristjani Jezusa, budisti Budo, muslimani Alaha, in za vse te ljudi je bilo značilno, da so bili daleč pred časom, imeli so prebliske in uvid v prihodnost, spoznavali so stvari, za katera se tedanjim visokim svečenikom in modrijanom še sanjali ni, bili so napredni, progresivni in v vseh mogočih oziruh prosvetljeni, kričali so po reformah in po duhovno-družbeni prenovi, da bi ljudje lažje sprejemali drug drugega, namesto da se pehamo za tuzemeljskimi zakladi, ki jih razjedata molj in rja, ter napajamo svojo sebičnost, namesto tega so poudarjali duhovne vrednote: ljubezen, solidarnost, bratstvo, enakost....  



meni se zdi, da religija ni krščasntvo ali hinudizem ali Prem R., ampak je religija človeška sposobnost vprašati se "kdo sem"

če si človek iskreno poskuša poiskati odgovor na to vprašanje, se bo slej kot prej zavedal, da je le majhna odvisna individualna entiteta (zavest), katera ni sama sebi izvor (ker potem bli itak pomoje vsi vedno zadovoljni) ampak ima vsaka individualna duša en skupen izvor, ki je prav tako Oseba, le da je Vrhovna in da vse iz Nje izhaja

torej zaradi skupnega izvora imamo mi enake želje, želje po večnem obstoju in večnem zadovoljstvu

ker pa tega nismo zmožni oz. trenutno ne doživljamo se pač vsak po svoje zateče k različnim oblikam "religij" , skratka iskanju samega sebe, pa naj bo to krščanstvo, filozofska spekulacija, Prem.R. , ali karkoli....vsi iščemo in stremimo po istem, le iščemo na različnih koncih

trajna ljubezen, solidarnost, bratsvo, in enakost med vsemi in s sami sabo je možna samo na podlagi ljubezni vseh do Boga, Vrhovne Vsemogočne Osebnosti, iz katerega izhajamo vsi z namenom Njegovega (in posledično našega) zadovoljstva

kako pa izvemo kaj Njega zadovoljuje ? če bomo iskreno iskali ta odgovor ga bomo tudi našli








Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #44 - 22.01.2004 at 15:02:56
 
Smiley
Prem Rawat s svojim spoznanjem sebe nedvomno ni religija, ker gre za golo božansko čutenje srca brez vseh miselnih religioznih okraskov Kiss

drugače pa se s tabo dragi mind povsem strinjam, kakor se strinjam, da vsak najde vse odgovore na vsa svoja vprašanja, če je le dovolj vztrajen. Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4